Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Maya sprawiła iż zarejestrowałem się na tym forum :) Na początku chciałbym oświadczyć, że nie zapłaciłem ani grosza listonoszowi przy odbiorze paczki, także za ok. 200zł cieszę się nowym nabytkiem. Teraz do rzeczy. Jest to karta 5.1 więc dlaczego na analogowych wyjściach Rear i C/W nie ma żadnego sygnału?(front działa). Oczywiście mowa tu o odtwarzaniu filmu w DTS 5.1. Do czego więc one służą? :) Bo widzę, że w sterownikach można przełączyć na 3x stereo ale chyba nie o to w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sygnał jest na wszystkich wyjściach :) Maya zakupiona na eBayu, niestety dostałem 58,60 zł cła.

 

Karta gra ładnie, ale pojawia się problem głównie przy korzystaniu z przeglądarek internetowych: nie ważne jakiego odtwarzacza używam, to gdy ładuje się strona, lub przewijam w słuchawkach pojawiają się trzaski, a niekiedy bardzo głośny szum, przez który czasem muszę odłączać kartę i wpinać ją z powrotem. Miał ktoś taki problem? :) System to Windows 7 x64, sterowniki są zainstalowane prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z szumami i trzaskami głównie przy ładowaniu stron w przeglądarkach, przy uruchomianiu jakiejś aplikacji itp..

ktoś zwalczył ten problem? Być może to kwestia ustawień, kodeka czy sterownika który się z mayką gryzie.

A mam win xp x86 więc to nie kwestia systemu

Edytowane przez blind44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie pokusił się o zgłoszenie tego problemu do supportu audiotraka? Może by coś na to poradzili.

Sam bym to zrobił ale władam biegle ang ;) ale jak nie będzie wyjścia to się translatorem posłużę ;)

Dziwne jest to że czasami ustają po ok 4 sek. a czasami trzeba na chwilę zatrzymać muzykę co chyba praktycznie oznacza restart karty.

U mnie te trzaski są dość głośne i stanowczo za często się dają we znaki.

A faktycznie komórkę i u mnie dobrze zbiera co oznacza że jest bardzo podatna na zakłócenia i nawet ten pokaźny koralik ferrytowy na kablu usb nie daje efektów.

Edytowane przez blind44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem i podziałało choć nadal się to zdarza ale już tylko sporadycznie, a wcześniej co kilkanaście minut trzeszczało. Dzięki.

 

edit:

 

Chyba jednak się pośpieszyłem. Nadal te trzaski się zdarzają- najczęściej przy włączaniu jakiejś aplikacji co jest denerwujące. Po zwiększeniu bufora jakby rzadziej ale i tak stanowczo za często.

Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Edytowane przez blind44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trzaski czy szumy, to u mnie występują podczas przewijania stron (zarówno wyjście słuchawkowe jak i liniowe), poruszania myszką, jednak są dosyć ciche (słyszalne gdy wzmacniacz ma potencjometr przekręcony na połowę, więc przy mocnym źródle moc maksymalna) i to zarówno przy wejściu optycznym jak i usb, sprawdziłem, że na karcie zintegrowanej dźwięki są identyczne, więc maya nie dokłada nic od siebie. Sterowniki mam standardowe od windowsa 7, sam sobie zainstalował mayę a ja nic nie ruszałem. Wychodzi, że to zakłócenia od elektroniki. Mam do was pytanie, czy po zainstalowaniu sterowników producenta jakość dźwięku ulega poprawie? Wydaje mi się to niemożliwe (przecież przetwornika sterownik nie zmieni), lecz zanim zainstaluję kolejne stery w systemie najpierw chciałbym zapytać was o opinię.

Edytowane przez Krzysiek_n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tutaj się kłócą dwie sprawy, włączone spread spectrum zmniejsza potencjał OC procesora, ale to już temat na forum o tematyce komputerowej ;) Jednakże dziękuję za radę, wcześniej o tym nie pomyślałem, a zakłócenia są naprawdę minimalne, nikt o zdrowych zmysłach nie trzyma wzmacniacza/słuchawek na głośności prawie maksymalnej nie odtwarzając żadnego dźwięku, jeśli jakaś muzyka leci, nie ma szans usłyszeć trzasków na żadnej głośności, więc można powiedzieć że są nieszkodliwe. Jakby ktoś jeszcze mógł się wypowiedzieć (najlepiej z osób posiadających tę kartę) o wpływie sterowników na dźwięk.

Edytowane przez Krzysiek_n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, skusiłem się w końcu i zainstalowałem te stery. Zmiany nie przyniosło żadnej, poza możliwościami włączenia rozdzielczości 24 bit i próbkowania 48KHz. Oczywiście są jeszcze jakieś "polepszacze" dźwięku i prosty equalizer, z których jednak nie korzystam. Więc jeśli win sam zainstaluje Wam stery, to uważam że nie nie ma potrzeby instalowania tych z płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety posiadam płytę na chipsecie intel p67, więc nie ściągnę tych sterowników, ale dzięki za chęci :) Tak jak wspominałem wyżej, kompletnie mi to nie przeszkadza, więc nie trzeba się martwić. Ponieważ nie mogę zamieścić ogłoszenia w dziale sprzedam, pragnę poinformować, iż mam jedną kartą maya u5 na zbyciu w cenie 270zł, jakby kogoś interesowało to proszę pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku odtwarzana muzyka nagle przerywana jest głośnym trzaskiem. Czasami trzaski trwają 2-4 sek a czasami trzeba zastopować odtwarzaną muzykę.

Zaobserwowałem że moje trzaski spowodowane są przez "samowolne, bardzo duże zwiększenie głośności w odtwarzaczu(poza zakres!) i tym samy chyba przesterowaniem sygnału". Gdy ściszam do minimum głośność w playerze podczas tych trzasków, trzaski znikają i gra normalnie muzyka, a jak zwiększam znowu są. Natomiast regulując głośność w maya(z ikonki w trayu) nie ma żadnych niepożądanych efektów. Co może być przyczyną tego ze player emituje tak głośny sygnał? Próbowałem wielu playerów i wszystkie tak samo się zachowują.

Jedyne Co mi przychodzi do głowy to format c: i spróbować jeszcze raz od nowa.

Edytowane przez blind44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja stałem się posiadaczem karty maya u5. W porównaniu z integra którą wcześniej używałem oczywiście jest spora róznica. Co do steroników zainstalowałem z ostatnie oficjalnej stronki i jak narazie nie zauważyłem wiekszych problemów zarówno na pc jak i na laptopie. Używając tej karty warto zwórcić uwage na to żeby inne użądzenia podłączone przez usb nie powodowały konfliktu np jak u mnie podepnę klawiaturę usb i maye pod slot przy jednoczesnym podłączeniu słuchawek z mic do karty i próby nagrania czegoś wyrzuca komunikat, że usb jest przeciążone czy coś w tym stylu w każdym razie jak podepnę kawiaturę pod inny slot usb jest ok.

Edytowane przez venat0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności