Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ją zachwalacie, że postanowiłem ją nabyć.

 

Opisz jak Ty uważasz jaka Ona jest. Jej dźwięk, scena, holografia i jak z napędzaniem słuchawek?

 

Przed chwilą przyszła.

Plastik na karcie jest trochę odbarwiony tak, że w świetle się mieni. Zwracam na takie rzeczy uwagę, niby nic, a jednak widać ;)

 

Dźwiękowo jest super. Jakość naprawdę dobra. Później coś skrobnę. Pytasz się jaki jest jej dźwięk? Jeśli chodzi o jakość to raczej łatwiej pisać o grajkach, bo jak ocenić coś co gra świetnie? Jest detalicznie, nie brakuje niczego, scena jest naprawdę szeroka. Charakterem to typowa karta, do bólu neutralnie, brak jakiś faworyzacji, nic się nie chowa nic się nie wybija. Musilanda postawiłbym troszkę wyżej, ale w sumie to chyba nie przez jakość a przez charakter. Scena jest węższa ale dźwięk bardziej wypełniony, czyli więcej dźwięku w dźwięku :P, przez co też dynamika lepsza, przy pszczółce ;) sprawia wrażenie lekko ocieplonego. MM ma mocniejszego wzmaka, i pewnie lepiej napędzi wymagające słuchawki. Powiem jednak, że mimo iż dziurka w MM nie jest zła to mnie trochę drażni. Ma taki agresywny charakter, który daje parcie na muzykę, jako DAC do ampa jest ekstra. Na maya u5 można słuchać za to bez rozdrażnienia. Jeśli ktoś nie chce kupowac ampa, za to będzie chciał podłączyć głośniki to w tej cenie naprawdę dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się je podłączyć pod głośniki geniusa 5.1

 

O Matko! Jak to gra ! :o:D

 

Efekt jest jeszcze lepszy niż na słuchawkach! To chyba potwierdza, że one są głównie stworzone pod 5.1. Bas przestał być tępym łupaniem tak jak na x-fi (nie było, źle ale było bo było bez żadnych rewelacji) przestałbyć taki natarczywy i pusty, za to stał się dużo bardziej subtelny i dużo bardziej szczegółowy, taki lepszy do muzyki, już można łatwo rozróżnić czy jest to w danym momencie dolny średni czy górny bas. Średnica... jak wiadomo jest to bolączka głośników komputerowych, tu jest najwięcej zniekształceń, przeważnie jest najmniej szczegółowa i najcichsza, Genius w tym paśmie przy audiotracku rozkwitnęły, nie wiedziałem, że w ogóle jest możliwe wyciągnąć z nich taką średnice. Wcześniej najmardziej mi przeszkadzało słabe odwzorowanie perkusji. Teraz berkusja po prostu brzmi! Środek stał się miejscem wychwytywania smaczków :D. A góra w geniusach i tak była dobra, a teraz po rostu się rozwinęła miodzio talerze.

 

AA no właśnie bym zapomniał o innych elementach. Stereofonia, a raczej sorround ;) wyraźnie się poprawiły, muzyka nabrała głębi.

 

Tak więc jeśli chodzi o słuchawki to jest bardzo dobrze jak na kartę ale i jak na DACa, a jeśli chodzi o zestaw 5.1 to jest rewelacyjnie! Jest jesdocześnie moc i subtelność B)

 

Jestem mega zadowolony z zakupu. Podziękowania dla Selphy za rzucenie światła dziennego na tą kartę. :)

Podejrzewam, że jeśli chodzi o samo 5.1 USB jest to najlepszy obecnie wybór w tej cenie ale nie tylko.

 

jak ktoś szuka godnego zestawu 5.1 do 500zł to polecam Genius 5005 + wymiana kabli + Maya u5

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

ja sluchalem jednego i drugiego rownoczesnie na roznych sluchawkach i raz mi bardziej pasowal nieco agresywniejszy i cieplejszy audinst a raz przestrzenna bardziej precyzyjna i chlodniejsza maya. Teraz maya gra u mnie w sklepie z solo7c i jest bardzo ciekawie.

 

Generalnie audinst czy maya to kwestia wyboru miedzy kompletnym dac'iem o takiej sobie jakosci wykonania i bez potencjometru ale za mala kase a wybraniem solidnie zrobionego latwego w upgradeowaniu ale fabrycznie porownywalnego dzwiekowo drozszego Dac'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez optyka nie podłączałem, nie czułem zresztą takiej potrzeby.

 

Do wzmacniaczy podłączałem, i dobrze to grało, choć mimo wszystko MM02us w tym celu lepiej się sprawdza. Jeśli nie ma się specjalnie trudnych do napędzenia słuchawek to wzmacniacz jest zbędny, maya ładnie gra sama z siebie właśnie na niej słucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuje się zorientować ostatnio w temacie DAC'ów, wiele myślę jakie źródło i wzmocnienie kupić, ale chyba jednak trzeba będzie pójść na skróty i kupić coś "zintegrowanego" dlatego zainteresował mnie omawiany w temacie Audiotrak, szczególnie że ktoś wspomniał, że nie jest jakoś szczególnie wskazane podłączanie wzmacniacza. Czy można mówić, że w tym przedziale cenowym Maya to mocny faworyt ? W innym temacie ktoś mi sugerował jeszcze taki wynalazek: http://www.ebay.pl/itm/USB-DAC-Headphone-Amplifier-PCM2707-DIR9001-PCM1793-B-/320726113075?pt=LH_DefaultDomain_0ht_5059wt_932

oraz

http://www.ebay.pl/itm/HA-INFO-NG27-2011-USB-DAC-with-Headphone-Amplifier-Mini-DAC-/170701290217?pt=UK_Computing_ComputerComponents_SoundCards&hash=item27be96fae9#ht_3064wt_906

Posiada on wzmacniacz, czyli teoretycznie odpada już ta kwestia, jednak ktoś wie coś o tym sprzęcie? Nie mówię, czy ktoś słuchał, ale czy chociaż znacie opinie. Czy Maya ma wbudowany wzmacniacz, czy ma po prostu "mocne wyjście", tzn. chyba każda karta ma wzmacniacz, ale nie taki, którym producent się chwali i pisze "+ Headphone Amplifier".

Edytowane przez makaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście bardzo też kusi FiiO E10... recenzja na headfonia bardzo pozytywna, kolejni użytkownicy head-fi dostają z pre-orderu i są zadowoleni... z budowy plusem jest potencjometr i małe gabaryty, minus to brak wejścia do nagrywania no i brak 5.1(osobiście dla mnie zbędne)... sam trochę muzykuję i moooooże kiedyś bym z takiej opcji chciał skorzystać, ale myślę, że w tym celu i tak kupiłbym coś pokroju E-mu... no i w pre-orderze oszczędzamy 8 dolców i dostajemy słuchaweczki Brainwavz beta xD

Edytowane przez delarte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do BETA? :angry::P Nie są jakieś och ach ale całkiem przyjemnie mi sie na nich słucha (z foamami, czy jak się mówi na te podobne do pianek tipsy). :)

 

Pierwsza recenzja E10 mnie zachwyciła i zainteresowała tym DACiem, jednak ostatnia recenzja mnie ostudziła trochę. Z pewnością to świetne urządzenie w swojej cenie i do swoich zastosowań czyli tak nawet portable... Lecz z tego co wyczytałem, nie przerasta, ani nie dorównuje większym i droższym DACom, co najwyżej może z powodzeniem mierzyć sie z e7 i uDACiem. Następne co wyczytałem, że scena nie duża, a potencjał dołu i góry nie jest tak zaskakujący jak sądzono. Tak więc domyślam się, że dokładając 100zł można kupić Musilanda, który z charakterystyki wydaje się podobny, ale pewnie bije technicznie E10.

 

Natomiast porównując do MAYA U5 to można zaznaczyć fakt, że maya ma bardzo wysoki poziom grania dorównujący większym DACom, a do tego ma parę użytecznych funkcji. Jeśli chodzi o charakterystykę to ona gra dużą sceną i jest całkiem neutralna i zgra sie z większością słuchawek, natomiast o E10 chyba nie można do końca tak powiedzieć. Tak więc jestem zadowolony z pójścia w stronę MAYA U5. Ostatnio na niej dość dużo słucham i daje mi ona wiele przyjemności.

 

Jak ktoś jest odważny to fajnie by było aby zamiast E10 zainteresował się CUBE'm i zdał relacje jak to gra ;) Podejrzewam, że to taka lepsza maya w stereo. Więc czekamy na ochotników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z posiadaczy tej karty mógłby mi powiedzieć czy ma ona gniazdo optical out czy spdif out? Mam kino domowe z wejsciem optical in i chcialbym przy uzyciu tej karty podpiac je do PC. Jednak na samej karcie pisze optical out, a w sterownikach z tego co widzialem jest juz spdif out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś pecha. Ale i tak za tą cenę to warto. :) aczkolwiek szkoda kaski... swoją drogą, to czemu aż 73zł? ja zapłaciłem tyle ale przy zakupie na kwotę 110dolarów a ona kosztuje 40 dolarów mniej. Coś za dużo Ci policzyli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, ale to działa tylko wtedy jak zainstalujesz najpierw na windowsie a potem przełączysz na linuxa - przynajmniej ja tak mam, i jest coś takiego. Jeśli chodzi o słuchawki to jest ok. ale 5.1 szwankuje ale nie chce mi się teraz tego opisywać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a ja po rozstaniu z mayą na klika dni właśnie słucham na niej i k520 drumów i myśl o sprzedaży odeszła w niepamięć. Jakoś nie mogę się nią nacieszyć. Ma kompletne brzmienie za małą kasę a scena po prostu miażdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K520 do pewnie dobry kompan dla niej :). Ja z nią się nie rozstanę ze względu na głośniki, chyba że jakiegoś stereo mi się zachce :D a osobiście wolę MM02us chociaż, jakość maya u5 jest naprawdę wybitna w tej cenie. Kupując ją jako pierwszą w musilanda mym już nie inwestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności