Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

AUDIOTRAK MAYA U5

 

MAYA U5 to nowy produkt koreańskiego producenta. Na naszym rynku szczególne uznanie zdobyły

produkty takie jak Prodigy HD2 oraz Prodigy 7.1

Użytkownicy szczególnie chwalą stosunek ceny do jakości produktów Audiotrak.

W swojej cenie praktycznie nie mają konkurencji.

Jak będzie tym razem ? Przekonajcie się.

 

 

 

Kupując kartę dźwiękową Audiotrak Maya U5 otrzymujemy:

- kartę Maya U5

- kabel usb

- płytę instalacyjną wraz z instrukcją

 

P8291420.JPGP8291419.JPGP8291421.JPG

 

 

Karta wyposażona jest w:

- wejście słuchawkowe

- wejście mikrofonowe

- wejście audio/line in

- Analog Out

- wejście USB

- Digital

 

u5_hook.jpg

 

Jak widać urządzenie oferuje całkiem sporo możlwości jak na swoją cenę.

 

 

Instalacja przebiega błyskawicznie, nawet nie trzeba korzystać z płyty dodawanej przez

producenta, wystarczy podłączyć urządzenie, a sterowniki automatycznie się zainstalują.

Interfejs jest przejrzysty i łatwy w obsłudze, dostępny jest equalizer, efekt 3D, QSizzle

oraz QRumble, które odpowiedzialne są za poprawę dźwięku mp3. Są to dodatkowe bajery,

które nie wpływają znacząco na jakość dźwięku.

 

MUZYKA

 

Maya U5 gra głośniej od karty zintegrowanej. Jest również od niej sporo lepsza.

Scena jest szeroka i dobrze wybrzmiewa w głąb. Potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Średnica jest delikatnie wycofana, jak również wokal. Dźwięk jest neutralny/zimny.

Bas jest dosyć dobrej jakości, szybki, ale nie schodzi tak nisko jak np. w MxM'ie.

Fani hip-hopu czy muzyki klubowej nie będą narzekać.

Tony wysokie są naturalne, jest ich w sam raz, nie sybilizują.

Karta bez problemu napędza bardziej wymagające słuchawki, z którymi większość odtwarzaczy

mp3 ma problem.

 

 

GRY

 

Dzięki błyskawicznej instalacji będziemy zawsze gotowi na grę ze znajomi.

Pozycjonowanie w grach jest znakomite, przeciwnik nie ma szans, zawsze usłyszysz każdy

nawet najmniejszy jego ruch :)

Idealna pozycja dla graczy, szczególnie że w tej cenie nie ma za bardzo w czym wybierać,

jeśli chodzi o zewnętrzne karty dźwiękowe.

 

 

 

 

Uważam że MAYA U5 to produkt godny polecenia, zadowoli wytrawnych graczy jak również amatorów dobrego brzmienia. W swojej cenie oferuje naprawdę sporo.

 

Cena: 69$

Tu można kupić.

 

P8291423.JPGP8291426.JPGP8291428.JPG

Edytowane przez selphy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli minimalnie gorsza od uDAC i obsługuje 5.1 to jest to znakomity produkt.

 

Szkoda, że wcześniej nie pojawiła się recenzja bo bym zamawiał od razu.

 

Jaka jest moc wyjścia słuchawkowego też porównywalna do uDAC2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie :) Gdyż ta karta z jednej strony posiada to co potrzebuje czyli usb i wejście optyczne, a z drugiej strony jaka będzie jakoś dźwięku z niej, tak to przynajmniej bym miał odniesienie do uDac'a, którego znam. A w dodatku jej cena jest naprawdę śmieszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za te małe porównanie, dlatego właśnie uDac mi się nie podoba ze względu na scenę i przekłamania w wysokich, owszem jest to dobry dac to muzyki rockowej, metalowej ostatnich lat, ale do klasyki no way. Ciekawi mnie jak wypada Cube w porównaniu z nim. Czy jest naprawdę dużo lepiej czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekamy na dalsze opinie i przede wszystkim porównania. zaintrygowała mnie informacja, jakoby u5 "miażdżył" udaca, a że to klasa audinsta to już w ogóle. markowy sprzęt za niewiele ponad 200zł, który sieje takie spustoszenie wydaje się trochę podejrzane ;) ciekawe jak wypada na tle innych tanich chińskich usb dac'ów, typu musiland 01us itp.

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy może używać MM, gdyż nie każdy używa windowsa. Tak jak ja szukam dac'a, który nie zatraca się w sterofonii, jest w miarę neutralny, dobrze by było jakby miał wejście optyczne i przynajmniej jako taki wzmaczniacz słuchawkowy. Narazie nie chcę budować jakiegoś dobrego toru, bo tu by był emu 0404 usb + Blackpearl.

 

I czekam na twoje opinie Syler.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem MM02us w ciemno nie mając żadnego rozeznania w DACach. Dalej nie mam jako takiego porównania do innych DACów z tej półki. Jednak dochodzą mnie wieści, że to był bardzo dobry zakup i musiland pokazuje klasę. Jedyne porównanie jakie miałem to do DACa za 2000zł nie pamiętam jakiego. Oczywiście na tym drugim wszystko jakościowo było lepsze, więcej szczegółów, więcej basu itd. Jednak nie miałem ochoty przesiadać się z MM02us na ten droższy, gdyż muzyka z MM02us wydawała mi się ciekawsza, po za tym lepiej pasował do MS1i.

 

Porównanie do uDaca mnie bardzo zaciekawiło i chętnie porównam do Musilanda go. Chociaż nawet nie chodzi o to, aby był lepszy. Uważam, że jeśli za swoją cenę okaże się lepszy od x-fi to już jest sukces i opłacalna inwestycja.

 

MM01us podobno dobry jest, jednak dostałem opinię, że jednak jakościowo odstaje od dwójki - sieciowe zasilanie jednak dużo daje. Jednak, zdaje mi się, że ta nowa karta wygrywa z "jedynką" chociażby obsługą 5.1 i innymi funkcjami.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Potwierdzam co napisał Selphy, faktycznie maya to bardzo udany DAC, jest o wiele lepszy niż uDac, podoba mi sie tak samo jak audinst, są to produkty zbliżonej jakości. Tyle tylko że audinsta można rozbudować a mayę już mniej. W may'i brakuje mi tylko potencjometru.

 

Brzmi świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten brak potencjometru dla osób używających OSX będzie makabrą, gdyż jedynie żeby zmienić głośność, będziemy musieli wchodzić w ustawienia midi cały czas albo zmieniać na aplikacjach, gdyż systemowa regulacja głośności, kiedy są włączone urządzenia zewnętrzne nie działa. I to jest jedna z wielu przyczyń dlaczego mnie Cube bardziej interesuje, chciaż ma jeden minus brak wejścia optycznego, wogóle nie ma żadnych wejść, nawet RCA ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ją zachwalacie, że postanowiłem ją nabyć. Mam tylko pytanko. Tam widzę 3 wyjścia na 5.1 ty wyjście "front" działa jak wyjście line out tak aby dało radę wzmacniacz podpiąć?

 

Chciałem się zapytać też skąd ją ściągałeś Selphy? Z chin rzadko się zdarza by naliczali VAT ale wolę tego uniknąć. Jak to było z tą kartą?

 

bardzo interesująco się robi :D ja jestem jeszcze bardzo ciekaw prodigy cube, nikt się nią specjalnie u nas nie jarał, a prezentuje się wg mnie dużo ciekawiej od u5 kosztując przy tym 30$ więcej. no i najbardziej ciekawi mnie porównanie ich obu do znanego i lubianego prodigy hd2.

 

Zapewne wbudowany jest lepszy wzmacniacz w tą kartę i wydaje się bardzo zachęcający. Jednak ja potrzebuję czegoś dobrego 5.1, a zapewnienie ze to poziom audinsta mnie tylko umocniło w decyzji o zakupie. Zagrać to na pewno zagra lepiej niż x-fi. ;)

 

Dostałem wiadomość, że jutro do mnie wyślą. :)

 

Nie chcieli dranie wysłać mi jako gift. Trzymajcie kciuki aby mi Vatu nie naliczyli.

 

Dalej czekam na odpowiedzi :rolleyes:

 

Przy okazji proszę o pomoc w temacie kabli http://forum.mp3store.pl/topic/81620-kable-audio-do-glosnikow-51/page__pid__754495#entry754495

 

Jeśli się posty zdublują to przepraszam, ale już nie mogłem edytować postu

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności