Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa Audiotrak MAYA U5


selphy

Rekomendowane odpowiedzi

Po co chcesz ją podłączyć po ładowarkę? :P Jasne, że nie będzie działać jako DAC, bo nie będzie miała sygnału cyfrowego, który mogłaby przekształcić na sygnał analogowy. Po prostu przez gniazdo USB musi być podłączone cyfrowe źródło dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszec nie ma racji co do cyfrowego źródła dźwięku. Nie musi być ono podłączone pod usb, może być podłączone przez optyka :).

Maya U5 to karta dźwiękowa i potrzebuje sterownika, samo zasilanie z usb nie wystarczy. Karta nie będzie działać jako DAC i w tym sakresie mój przedmóca ma rację :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli żeby obejrzeć film ze stacjonarnego odtwarzacza

i przekonwertować dźwięk na postać analogową dla amplitunera będę musiał włączać laptopa

 

 

 

Jasne, że nie będzie działać jako DAC, bo nie będzie miała sygnału cyfrowego, który mogłaby przekształcić na sygnał analogowy. Po prostu przez gniazdo USB musi być podłączone cyfrowe źródło dźwięku

Czemu miałoby nie mieć?

 

Po to jest wejście cyfrowe, żeby podłączać sygnał cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałoby nie mieć?

 

Po to jest wejście cyfrowe, żeby podłączać sygnał cyfrowy.

Ja z kolei nie mam pewności, bo teoretycznie jeżeli USB może służyć jedynie za źródło prądu, zaś optyk in jako wejście dla sygnału to wszystko będzie działało - pytanie, czy karta nie wymaga kontroli zewnętrznej przez USB poprzez sterowniki - wiesz, żeby układ wewnętrzny wiedział, że sygnał będzie pochodził akurat z optyka. Przydałby się jakiś posiadacz karty na sprawdzenie. Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanko - Maya U5 jest podłączona do włączonego laptopa i podłączyłem Sony Walkman pod Line in (przez mini-jack) i nie było dźwięku z odtwarzacza. Spróbowałem też z Cowon J3 i problem się powtórzył. Moglibyście pomóc? Dla jasności zaznaczę, że nie wgrałem oprogramowania z płyty, ponieważ wyskakiwał cały czas błąd (nic się nie instalowało), lecz przed przywróceniem Windowsa do stanu pierwotnego udało mi się bez problemu oprogramowanie zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wie ktoś jak usunąć ciągły szum w słuchawkach? szum znika jeśli wycisze dźwięk z głośników, jednak wtedy nie wiem czemu nie grają tez słuchawki. im głośniej jest na głośnikach tym szum jest większy, nie ma znaczenia czy głośniki są podłączone czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poważnie rozważam kupno tej karty i mam pytanie.

 

W recenzji pada zdanie "Fani hip-hopu czy muzyki klubowej nie będą narzekać". Ja słucham głównie muzyki rockowej w szerokim pojęciu - od klasycznego rocka po nowoczesne rzeczy z poteżnym brzmieniem (Korn, Slayer it.). Czy ta karta to będzie dobry wybór?

 

Szukam dobrej, niedrogiej karty przede wszystkim do słuchania muzyki. Słuchawki na których słucham to Grado SR60.

Edytowane przez cantrell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% muzyki jakiej słucham to różne odmiany metalu, głównie thrash, heavy i nu metal i jako posiadacz tej karty nie mogę narzekać. To co najbardziej zyskuje metal na tej karcie (w porównaniu do integry) to szerokość sceny, wspaniałe wybrzmiewanie talerzy i bardzo przyjemną średnicę ;) Nie jestem tylko pewien co konkretnie zmieni ona w Twoich Grado, to już musiałby się wypowiedzieć jakiś ich właściciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam czy ktoś ma lub miał problem z zawieszającą się kartą muzyczną? O co chodzi komputer sobie działa gram słucham muzyki i nagle słyszę takie pyk w słuchawkach i karta jest odłączona tzn system ją widzi ale nie może odtworzyć dźwięku odłączenie usb i podłączenie nie działa karta ciągle zawieszona restart komputera i działa ale chwilę potem z powrotem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Mam zamiar zakupić karte dzięwkową zewnętrzną na usb, by podpiąć pod nia głośniki Logitech z506, służyła ona mi by do filmów by otrzymać lepszy dzwięk oraz by był on przestrzenny. Na oku mam dwie prosił bym o doradzenie którą byście wybrali i dla czego. Poniżej podaje karty:

 

1.maya u5

 

 

2.Creative Sound Blaster OMNI 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie porównuję Audiotrak Maya U5 z Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 SB1090. Słucham ich na starych Creative Aurvana Live! Obie karty brzmią bardzo dobrze i szczegółowo. Charakter dźwieku obu kart z CAL! jest bardzo podobny. Różnice są niewielkie: minimalnie bardziej szczegółowa średnica i lepszy bas na Maya U5. Tak jak ktoś tu napisał wcześniej Maya U5 jest bardziej muzykalna. Ja bym to rozumiał w ten sposób, że wszystkie szczegóły dźwięków lepiej się między sobą komponują, a na X-FI, są jakby odseparowane, być może takie wrażenie jest przez to, że niektóre szczegóły na X-Fi są cichsze.

 

Podsumowując obie karty są szczegółowe i brzmią bardzo dobrze. Takie różnice jak tu wspomniane zauważa się jedynie porównując dwie karty leżące obok siebie. Dlatego jeśli ktoś chce kupić kartę to polecam Maya U5, bo jest minimalnie tańsza od X-Fi i lepsza. Jeśli zależy komuś na pilocie i pokrętle, to też nie zawiedzie się na X-Fi.

 

Btw. wspmniane X-Fi działa też w miarę dobrze na Ubuntu. Da się nawet ustawić, aby pokrętło głośności i pilot działały na linuxie.

 

Wcześniej słuchałem też na Sound Blaster Play! (wygląda to jak pendrive), który grał lepiej niż zintegrowana karta w MacBook Pro. Maya U5 jest też lepsza od tego. Nie pamiętam jak się miała X-Fi do Play!, ale X-Fi powinno być trochę lepsze, skoro kosztuje ponad 3 x więcej.

Edytowane przez darck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Też tak macie w swoich U5kach że czasem po uruchomieniu komputera przy maksymalnym ustawieniu głośności karta gra jakby o 20-30% ciszej i dopiero ponowne ustawienie 100% głośności daje rzeczywistą głośność karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam pytanie do posiadaczy owej karty.

 

W jaki sposób przełączacie się między źródłami dźwięku. Chciałbym podłączyć do niej po USB komputer a optykiem konsolę ale nigdzie w opisach ani na zdjęciach obudowy nie mogę odnaleźć przycisku który by za to odpowiadał. Proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
1 godzinę temu, Igoracy napisał:

Wiem że trochę późno ale..

Dalej polecacie tą kartę do słuchawek?

Bo dostałem ofertę jej za 100zł

@MrBrainwash

 

To zależy. Jak potrzebujesz takiej funkcjonalności to jest ok. Nie będzie też najczyściej grającym źródłem, ale koniec końców nie jest zła, w tej cenie spoko. Jeśli potrzebujesz samej jakoś dźwięku i jednego wyjścia to za 100-170zł idze nabyć czyściej i lepiej grającego dongla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 14:02, MrBrainwash napisał:

 

To zależy. Jak potrzebujesz takiej funkcjonalności to jest ok. Nie będzie też najczyściej grającym źródłem, ale koniec końców nie jest zła, w tej cenie spoko. Jeśli potrzebujesz samej jakoś dźwięku i jednego wyjścia to za 100-170zł idze nabyć czyściej i lepiej grającego dongla. 

a , no to dla mnie powinno być okej bo nie chcę tylko słuchawkowego wyjścia, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem ale niestety mam problem czyli ciągły szum w tle. Czytałem na jakimś forum posta kogoś kto też tak miał ale nikt mu nie odpisał. Gdy z przodu podłącze to są te szumy ale jak z tyłu to ich nie ma. Tak sano miałem z poprzednią kartą ale myślałem że to jej wina. Może będziesz umiał jakoś pomóc @MrBrainwash? Bo już nie wiem co zrobić.Korzystam z win 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności