Skocz do zawartości

Odtwarzacz do 250 zł - jakość muzyki przede wszystkim i moc


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Trochę poczytałem i poszperałem. Udało mi się na celownik wybrać parę konkretów. Ale najpierw trochę o słuchawkach Sennheiser HD 438:

 

Link do recenzji: http://forum.mp3store.pl/topic/64606-kilka-slow-o-sluchawkach-sennheiser-hd438/

 

Parę suchych informacji o słuchawkach:

 

Frequency response (headphones) 17 - 22500 Hz

Impedance 32 Ω

Sound pressure level (SPL) 112 dB

THD, total harmonic distortion <0.1% (1kHz/100dB)

Ear coupling circumaural

Transducer principle (Headphones) dynamic, closed

Cable length 1.4 m and 3 m single-sided detachable OFC cables with 3.5 mm gold straight plugs / 6.3 mm gold adaptor plug

 

 

Sansa Clip nie dawała rady, moim zdaniem za mało mocy, jednak CAL! (mojego brata) dobrze chodził na nich.

Na iPodzie Touch 2g ograniczonym dzwiękowo przez UE (czyli 3 razy ciszej niż normalnie) musiałem słuchać słuchawek na 90%-100% głośności i było w miarę. Brakowało mi tak max 35% mocy/ głośności.

 

Te słuchawki są dosyć hmm mało basiste, mięsiste i są chłodne. Więc fajnie by było jakiś ciepły odtwarzacz mieć.

Póki co waham się nad:

Cowon iAudio e2

Nationite s:flo2 (za drogi)

Nationite n2

iRiver S100

 

Co wybrać? Zależy mi na tym aby był najlepszy stosunek jakości dźwięku do ceny. Oraz aby odtwarzacz uciągnął możliwie ładnie moje Sennheisery. Dodam, że o dziwo na SE xperia x10 grały nawet fajnie chociaż troszkę niżej od mojego ograniczonego iPoda.

 

Co polecicie? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matthew Rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Już skreśliłem go z listy. Więc co najlepsze z tych 3? A może macie jeszcze inną sprawdzoną propozycję?:)

Póki co Cowon e2 i n2 mnie najbardziej przekonują. Tylko myślę który lepszy będzie. :P

Edytowane przez Matthew Rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za N2 przemawia to, że mam jeszcze kartę microSD 8 GB i z pamięcią fajnie by było taką :) Niby softwarowo N2 trochę leży (nie wiem czy rockbox jest dla niej)

E2 piękna, minimalistyczna i ten equalizer BBE+ a w N2 tylko BBE. Chociaż hmm .. jeżeli chodzi o moc to lepszy raczej N2. Ale który da więcej basów ciepłych i mocy? Który lepszy jakościowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem z recenzji to E2 i N2 są raczej chłodne niż ciepłe. Też właśnie rozgłądam się za mocnym i ciepłym dźwiękiem do akg 518 i moją uwagę przyciągnął odtwarzacz Sony E443. Jest teraz w wyprzedaży RTV za 149 zł. Ale on raczej nie napędzi dj-ek, a tym bardziej twoich Senków.

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 i HD 438 to świetne połączenie.

Na forum jest kilka uwag, że S100 to młodszy, ulepszony E10.

Chyba warte uwagi słowa ;)

 

S100 ma dużo dobrego tłustego basu więc to może być prawda.

 

eż właśnie rozgłądam się za mocnym i ciepłym dźwiękiem do akg 518 i moją uwagę przyciągnął odtwarzacz Sony E443

 

Sony do didżejek? Ehę.... tak też można :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S100 w tej samej cenie ale jest to mp4 i zniechęca mnie to. Źle się słyszy o mp4 i o jakości dzwięku w nich.

Muszę poczytać recenzje. Wybór jest trudny ale do jutra coś trzeba wybrać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyjemnym dodatkiem to ok :)

A słyszałem, że menu tam zamula dość. Czy aktualizacje firmware są częste?

 

Teraz naprawdę ciężki wybór mam między tymi trzema odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 i HD 438 to świetne połączenie.

Na forum jest kilka uwag, że S100 to młodszy, ulepszony E10.

Chyba warte uwagi słowa ;)

 

S100 ma dużo dobrego tłustego basu więc to może być prawda.

 

eż właśnie rozgłądam się za mocnym i ciepłym dźwiękiem do akg 518 i moją uwagę przyciągnął odtwarzacz Sony E443

 

Sony do didżejek? Ehę.... tak też można :P:lol:

 

Mam rozumieć, że będzie za ciepło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę tak, że musiałbym trochę dołożyć hmm.. A ta różnica między pozostałymi nie jest na tyle duża aby mogła być warto dołożenia 50% więcej.

 

Więc waham się teraz tylko nad takimi na które mnie stać:D

 

Cowon e2 i Nationite N2.

 

Wybór trudny, który wygra? B):ph34r:

Edytowane przez Matthew Rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S100 ma ciepły aksamitny dźwięk, jednak gra jasno, dobrze zgrywa się z różnego rodzajami słuchawek, jasnymi, ciemnymi, ciepłymi, zimnymi. :)

 

Nie wiem czemu wydanie BooM się spóźnia ale miała tam być moja recenzja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak S100 nie kupię niestety mimo, że fajne. Kupuję w tym samym czasie Kindle 3 i nie mogę szaleć też tak :P

 

Z Cowona e2 i Nationite n2

myślę, że lepszy dla mnie będzie Nationite Natine n2.

Mocny, dobra jakość, slot na karty, ekranik (słabo widać le jest), wygląd trochę badziewny ale może na zywo będzie lepiej.

 

Jeszcze się waham. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko opiszę, może nawet recka będzie. Więc wybór padł na Nationite Natine n2.

 

Cowon e2 jest fajny ale może.. innym razem ;)

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Opiszę niedługo wrażenia.

 

 

PS. Taniej niż na audiomagicu nie znajdę?:P

Edytowane przez Matthew Rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz doszedł. Wszystko ładnie zapakowane. Nic nie trzeszczy. Ekranik dość błyszczy się. Firmware dość mało intuicyjne ale pół godsziny i można się przyzwyczaić. Próbuję zaktualizować soft ale nie wiem czy na tej stronie uda się znalezc?

http://www.nationiteplayers.com/HDVP2Instructions.htm#info

 

preferowałbym oficjalna bo na forum mp4 znalazlem inny program. 15 minut juz sie aktualizuje i nic.

Jakość muzyki fajna i moc też ok:)

jeszcze potem powiem więcej bo się muszę nacieszyc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności