Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Obsluga PDF


Sir Nolaan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy jakiś użytkownik Kindle 3 może mi powiedzieć jak wygląda obsługa PDF?

 

Chodzi mi np. o książkę:

http://www.empik.com/wielki-bazar-zloto-brayana-brett-peter-v,p1044871997,ebook-p

Można pobrać darmowy fragment....

 

Czy da się na wyświetlaczu jakoś tekst rozciągnąć na pełny ekran, a to co się nie mieści przewijać?

Czy długo się przewija, czy szybko to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi właśnie chodzi by nie przerabiać pdf na epub/mobi czy coś innego ;)

 

Właśnie patrzę na książki w empiku.... w pdf ładniej wyglądają (chyba tak samo jak wersja papierowa), ale na czytniku epub się lepiej czyta.

Porówując taką samą książke w empiku w wersji pdf i epub, to ten kto przerabia to na epub, to chyba robi na ilość nie jakość.

Chyba olewa formatowanie tekstu, wszystko jest tą samą czcionką, a nie tak jak w pdf, tutuł jedną czcionką, a tekst inną...

 

Więc kupując książki w empiku nigdy nie mogę się zdecydować którą wersje wybierać. Na moim iriver story hd obsługa pdf to porażka, a epub wyglądają kiepsko ;)

A nie widzę sensu kupować książki i potem zrywać z niej DRM, by potem sobie przerabiać....

Może ładne książki w epub/mobi pojawią się w niedługim czasie gdy i czytniki będą bardziej popularne i tańsze.

Edytowane przez Sir Nolaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co napisałem tutaj: http://blog.khron.net/2011/08/10/kindle_recenzja/

 

... muszę jeszcze dodać że czytanie "bokiem" okazało się wygodne (może nie jakieś ultra wygodne, ale dostatecznie wygodne żeby dało się to robić). Więc problem ze "zbyt małym tekstem" uznaję tymczasowo za niebyły.

 

Jedyny kłopot z tym związany jest taki, że trzymając kindle bokiem stronę widzimy "na trzy razy" i nie da się przesunąć "o pół strony" żeby zobaczyć w całości rozcięty w pół schemat czy obrazek... ale w przypadku czytania samego tekstu nie powinno to mieć znaczenia.

 

Jeszcze w ramach dodatkowego komentarza - Kindle stara się usuwać puste marginesy wokół tekstu, czasem to wychodzi czasem nie. Jeśli chcesz usunąć marginesy z jakimś tekstem (np. nazwy rozdziałów czy jakiś dopisek który nie należy do tekstu) to można użyć programu PDF Scissors http://www.pdfscissors.com/

 

Co więcej, użyteczność tego programu sięga nawet dalej - dzięki takiemu "obcięciu" wszystkiego poza tekstem, przy konwersji PDF-a do innego formatu nie mamy co kawałek (czyli co stronę) wstawek "Rozdział 1 - Wstęp do książki" a pod spodem "Wydawnictwo takie a takie, strona taka a taka" :)

 

[dopisek] zapomniałem napisać o najważniejszym - kindle nie obsługuje zabezpieczenia Adobe Digital Editions więc nie da się tej książki przeczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności