Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sandis Sansa Clip Zip


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

To z jednej strony świetnie bo to bardzo dobrze grający grajek. Z drugiej strony kibel bo scena dalej będzie jego piętą achillesową.

 

W dodatku dopóki nie powstanie RB znowu eq będzie bezużyteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, rb w wypadku clipa nie daje aż takiej przewagi nad stock'owym fw jak np. w ipodach. ums jest, flac'i i ogg odtwarza fabrycznie, czyli jak dla mnie jedne z najważniejszych zalet rb, pozostaje jednak eq, które nie ma na pewno konkurencji ;) a co do samego zip'a to nie za bardzo widzę sens wprowadzania czegoś nowego, co tu jest poprawione w stosunku do plusa? kolorowy ekran w takim wydaniu nie ma wg mnie sensu i tylko baterie pochłania, wygląda jak dla mnie bardzo kiepsko (jedynie czarna wersja jakoś do przełknięcia), a reszta jak w plusie. fajnie, że sansa idzie do przodu, w starym clipie poprawili i dołożyli kilka rzeczy i clip+ wg mnie jest bardzo udanym następcą, ale tutaj nie widzę nic poza chęcią wypuszczenia po prostu czegoś "nowego".

 

edit: mały opis i porównanie z plusem http://anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=64913

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat.

Uważam, że SanDisk daje clipom coraz to gorszy design - clip to była prawdziwa perełka, + wyglądał nieco gorzej(zrezygnowali z podświetlanego kółka), natomiast Zipa prezentuje się moim zdaniem najgorzej, ale plusa ma ode mnie za to, że karta pamięci w nim nie wystaje, jak w plusie(odrobinę mnie to w nim wkurzało). Mimo to Zipa już zamówiłem - powinien jutro do mnie dotrzeć - gdyż mimo gorszego designu ma coś, czego zawsze brakowało mi w clipie +, oczywiście kolorowego ekranu. Na pewno miło będzie spojrzeć na okładkę albumu, no i jest jeszcze Doom na Rockboxie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że zmienili gniazdo na micro-usb, no ale dostosowują się do standardów amerykańskich

a jak klips przy zipie? też łatwo odpada jak w plusie?

 

ja kupiłem tanio plusa, a w zip dodali na dobrą sprawę tylko kolorowy wyświetlacz, więc nie widzę potrzeby zmiany. Szczególnie, że nigdy nie interesował mnie ten aspekt w odtwarzaczu, efektem ubocznym jest jeszcze krótszy czas pracy

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Dzisiaj mój Zip dochodzi, to zobaczymy czy podziel twoje zdanie, kurop.

 

Dostałem Zipa w swoje łapy. Pierwsze wrażenie po ujrzeniu go na żywo, to to że wygląda lepiej niż na zdjęciach(Teraz moim zdaniem wygląda lepiej niż +, ale clipa bez plusa nic, w moim rankingu nie przebije). Ponadto panel sterujący, choć jest mniejszy, jest wygodniejszy. No i przyciski zmiany głośności. W clipie + stawiały za duży opór, przez co były okropnie niewygodne, a w Zipie wciska je się gładko. Co do ekranu - trochę się rozczarowałem, bo jest on mniej wyraźny niż ekran w zwykłym clipie. Spowodowane to jest zapewne niższym kontrastem i tym, że rozdzielczość w Zipie jest identyczna jak w starszym clipie(tyle samo pixeli, tylko inne ich rozłożenie - w zwykłym panoramiczne, a w Zipie kwadratowe), Co do wyświetlania okładek, funkcja ta jest w jakiś sposób upośledzona, bo Zip nie wyświetla wszystkich okładek , które wyświetla mój komputer. Dźwięk w Zipie też uległ drobnej zmianie(wydaje mi się, że jest nieco bardziej dynamiczny, mi bardziej się podoba, ale nie bardzo umiem napisać w czym konkretnie jest różnica). W Zipie dodano też kilka nowych usprawnień w oprogramowaniu, wymienię 2, które rzuciły mi się w oczy. Po pierwsze stoper(nic specjalnego, ale przynajmniej może zapamiętać kilka czasów), a po drugie Zip odbiera wiadomości tekstowe w radiu(nazwa radia i region). Ogólnie to jednak myśl ze te wydane 190 zł na Zipa mógłbym przeznaczyć na coś innego, a zostać przy starym clipie +. Ten kto ma już clipa + powinien raczej przy nim zostać, a tylko ci którzy jeszcze nie mają odtwarzacza powinni zastanowić się nad nim. No, na pocieszenie zostaje mi fakt, że mam już kupca na mojego starego clipa +...

 

Już wiem w czym jest problem z okładkami. Firmware oficjalny czyta tylko pliki poniżej 100kb(sic!). Instalacja Rockboxa naprawia ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak duże? Takie żeby się zacząć nudzić w międzyczasie, czy "tak duże że w ogóle da się zauważyć"?

 

Od zawsze odtwarzacze miały takie opóźnienia (w tym "topowe", np. niektóre modele iAudio faktycznie miały "dłuższą niż zwykle" przerwę między utworami), chyba że ten ma jakieś wyjątkowe - ale nie przypominam sobie żeby ktoś zwracał na to uwagę... więc nie sądzę żeby to był problem, chyba że chcesz żeby to był problem ;)

 

Chyba że pytanie tak naprawdę znaczy "czy jest gapless" - wystarczy zainstalować rockbox i będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

komentarze na forum sandiska sugerują, że taka funkcjonalność nie istnieje:

 

http://forums.sandisk.com/t5/Sansa-Clip-Zip/Display-of-time-elapsed-remaining/td-p/274686/page/2

 

(niezależnie nawet od tego, jak ma się to do zdjęcia - może to jakiś beta-firmware?)

 

[dopisek] ok, już znalazłem - na początku było a potem zniknęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarze na forum sandiska sugerują, że taka funkcjonalność nie istnieje:

 

http://forums.sandis...p/274686/page/2

 

(niezależnie nawet od tego, jak ma się to do zdjęcia - może to jakiś beta-firmware?)

 

[dopisek] ok, już znalazłem - na początku było a potem zniknęło

Dzięki za zbadanie tematu ;).

 

Zdjęcie pochodzi z recenzji: http://www.geardiary.com/2011/10/12/the-sansa-clip-zip-mp3-player-review/ z 2011 roku - może faktycznie to jakiś "chwilowy" firmware.

 

Szkoda, bo to przydatna informacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie mam rockboxa, nie wgrywałem, bo w zipie on chyba nie wiele daje a słyszałem, że generuje delikatne szumy (które sa pewnie przez oryginalny soft wycinane). Oryginalny soft jest bardzo przyjazny, na wyświetlaczu jest sporo informacji, wszystko poukładane dość logicznie.

 

Można wchodzić w foldery i przeszukiwac kolejne piosenki.

 

Czasu baterii nie sprawdzałem ale u mnie na pewno gra długo bo tak ok. 2-3 godz. dziennie i na tydzień starcza, dodam, że mam na karcie (sandisca ultra) nie wiem czy rodzaj karty ma wpływ na zużycie baterii, pliki: flac i mp3-320 kBit/s.

 

 

Ponieważ Majowie okazali się być niewiarygodni, a ich koniec kalendarza to wielka ściema - znów mamy wieczór sylwestrowy i Nowy Rok (w każdym razie część z nas).

 

Niezależnie od tego czy je obchodzicie przyjmijcie ode mnie życzenia radości, zdrowia i szczęścia. Głównie szczęścia bo na Titanicu większość też była zdrowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem zipa , mam pytanie jak jest z "stabilnością tzn. bez wieszania , długiego włączania itd." na kartach o pojemności 32GB , myślę o sandisc 32GB .

 

Może posiadacie ten odtwarzacz z w/w k. pamięci to prosiłbym o sugestie jak się sprawuje z tą kartą .

 

P.S

 

Odtwarzacz moim zdaniem w segmencie budżetowym , super ,funkcjonalny, dobre cechy soniczne- brzmienie ,jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności