Skocz do zawartości

Vedia B6 problem


manionos

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Przed prawie rokiem kupiłem odtwarzacz i pojawił się mały problem.

Komputer widzi kartę pamięci z odtwarzacza(2GB sd) ale nie widzi wewnętrznej karty pamięci. Mp4 się bez problemu ładuje.Po uruchomieniu jej pokazuje się pasek loading i potem ekran Vedii robi się czarny

Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po 3 latach zachciało mi się włożyc do B6 kartę (Kingston 4GB), by powiększyć pamięć na muzykę. Podłączyłem do kompa i wgrałem troche muzyki w mp3, odłączyłem, B6 się włączył i spokojnie mogłem zobaczyć i posłuchać, to co na kartę wgrałem. Pięknie? Do czasu...

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu B6 przestał widzieć kartę (albo jej zawartość?) - daje komunikat "Brak plików" i nic nie pomaga. Całą operację powtórzyłem z takim samym skutkiem końcowym... Firmware 002.002.047 - istnieje jakiś nowszy?

Jakieś pomysły? Ma ktoś w ogóle jeszcze ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to to - sytuacja jest dziwna: podłączam B6 do kompa (Win 7), widze z kompa wszystko na karcie, ładuje, kasuję bez problemu - odłączam od kompa, B6 daje komunikat "aktualizacja karty pamięci" i po chwili jest gotowa - na górnym pasku jest ikonka karty, wszystko widać na karcie, wszystko daje się odtwarzać. Wyłączam.

Po ponownym włączeniu - nie widać karty, brak ikonki, po wejściu w przeglądanie karty dostaję komunikat "Brak plików", czyli B6 nie wyczuł karty. Wyjmowanie i ponowne wkładanie nie pomaga.

Podłączam więc ponownie do kompa - kartę w kompie widać i pliki są. Odłączam - B6 nie widzi. Ale... jeśli przed odłączeniem wykonam jakąś operacje zmiany na karcie, to B6 to zauważa i po odłączeniu od kompa uruchamia procedurę "aktualizacja karty pamięci" i zaczyna widzieć kartę.

To musi być jakis softwareowy bug, że po normalnym włączeniu nie widzi karty. Powstaje pytanie - czy można to jakos wymusić? Albo - jak wymusić "aktualizację karty pamięci"?

 

ps. próbowałem z kartą SD (2GB) i SDHC (4GB), obie Kingston - efekt ten sam.

Edytowane przez TomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności