Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

czy ten skarpetkowy mod SL polega po prostu na obszyciu padów materiałem z pociętych skarpetek? ;)

 

Dokładnie Drogi Racuchu ;) Akurat skarpetka jest wdzięcznym materiałem bo sama się dobrze naciąga i nie trzeba mieć specjalnych zdolności krawieckich aby ten mod wykonać.

 

Komuś już to tłumaczyłem, chwila.... już:

 

Bierzesz dwie stare, ale jare i wyprane skarpetki ;)

Kurcze słownie to ciężko wytłumaczyć.. zdejmujesz pady. Skarpetki możesz od razu uciąć.

W środek padów wkładasz skarpetę i naciągasz je symetrycznie dookoła. Brzeg skarpetki ma być równy brzegowi pada (tej skórki) tak na końcu je przyszywałem. jak już były przyszyte to naciągnąłem je, nie za dużo nie za mało i skarpetkę przyszywałem po wewnętrznej stronie na złączeniu początku tej skórki, a tym kółkiem.

 

Weź po prostu skarpetę utnij je. Zdejmij pad i już sam do wszystkie dojdziesz. To nie jest trudne. Ja nie mam zdolności w rękach więc szwy nie są równe - swoje zadanie spełniają, to najważniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo co uzyskano dzięki temu modowi? Bo jeśli np obcięcie wysokich o 5dB to bym się nad nim zastanowił.

 

Zna ktoś podstawy elektroniki - jak zbudować filtr dolnoprzepustowy o tłumieniu ok 5dB od częstotliwości załóżmy 8kHz (oczywiście nie musi to być dokładnie 5dB i 8kHz)? Takie cos przydałoby się nie tylko superluxom ale również CAL czy SHP5401 (oczywiście wg mnie, bo komuś innemu nie musi przeszkadzać nadmiar wysokich).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie Musiland Monitor 02 US dobrze zgra się z HD681?

 

Ja sobie chwale to połączenie. :) Musiland jest lepszy jako DAC (za swoją cenę można powiedzieć jest bardzo wysoko) natomiast jako amp jest dobrze, ale raczej "średnia krajowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się w ogóle interesować tymi SL;kami hd681 jak mogę mieć nowe Sony mdr-v6 za niecałe 150zł?

 

Najpierw przeczytaj cały temat, a potem możesz zadawać głupie pytania ;).

 

Już nie będę taki okrutny i Ci pomogę - SL gniotą te biedne Soniaki.

Edytowane przez Troy92
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam owe słuchawki (powinny przyjść dużo wcześniej ale poczta polska...). Co do wygody to daje 4/5, trzymają się bardzo dobrze głowy, nic nie uciskają, jedynie można się przyczepić do duszenia uszu. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, o nie bo lepsza od moich starych Sennheiserów HD 201, jednak nie wymieniałbym ich na nowe słuchawki gdyby nie połamany jack i urwana jedna słuchawka ph34r.gif. Podoba mi się że kabel idzie tylko od jednej słuchawki, a nie od dwóch jak w wyżej wymienionych Senkach. Myślę nad skarpetkowym modem, lecz nie wiem jak zdjąć pady. Ogólnie polecam słuchawki, ja szukałem czegoś dobrego za 100 zł przez dwa dni przeglądając różne fora, w końcu znalazłem. Bardzo dziękuję Ci Syler za tą recenzję, gdyby nie Ty to ja nie wiem co bym kupił laugh.gif.

Edytowane przez rd0c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Myślę nad skarpetkowym modem, lecz nie wiem jak zdjąć pady.

 

Po prostu je ściągasz niczego w sumie się nie trzymają, gorzej je założyć zwłaszcza ze skarpetką na nich.

 

 

Wczoraj się szarpnąłem i kupiłem weluru za 5zł, jak będę miał chwilę czasu to je obszyję welurem z resztą moje CALe teżsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Myślę nad skarpetkowym modem, lecz nie wiem jak zdjąć pady.

 

Po prostu je ściągasz niczego w sumie się nie trzymają, gorzej je założyć zwłaszcza ze skarpetką na nich.

 

 

Wczoraj się szarpnąłem i kupiłem weluru za 5zł, jak będę miał chwilę czasu to je obszyję welurem z resztą moje CALe teżsmile.gif

 

 

Ciekaw jestem efektów i może jakieś zdjątka się znajdą? :D

 

Słucham właśnie drummów na nich i wciąż jestem pod wrażeniem: dynamika, separacja, BAS B) mmmmuuuaaaaa :D

Szok normalnie, że słuchawki za taką kasę mogą tak grać.

 

Drumm'n'Bass What You Gonna Do? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w DnB brakuje w nich ciałka na średnim i wyższym basie. Do takiej muzy potrzeba tłustego, ciężkiego brzmienia - 681 są trochę szczupłe poniżej średnicy. Niemniej niski basowy pomruk jest bardzo przyjemny.

 

Do tych słuchawek polecałbym źródła skrajne ciepłe, gęste, dociążone, może nawet trochę mulące. Z czymś tak grającym synergia powinna być bardzo dobra. Ja niestety nie mam żadnego sprzętu brzmiącego w ten właśnie sposób.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w DnB brakuje w nich ciałka na średnim i wyższym basie. Do takiej muzy potrzeba tłustego, ciężkiego brzmienia - 661 są trochę szczupłe poniżej średnicy. Niemniej niski basowy pomruk jest bardzo przyjemny.

 

Do tych słuchawek polecałbym źródła skrajne ciepłe, gęste, dociążone, może nawet trochę mulące. Z czymś tak grającym synergia powinna być bardzo dobra. Ja niestety nie mam żadnego sprzętu brzmiącego w ten właśnie sposób.

 

 

Masz już 661, czy to literówka? ;)

 

Tak, rzeczywiście w 681 dźwięk mógłby być bardziej dociążony. Chyba szczególnie to czuć przesiadając się z m50 ;). Na moim soniaczu miały właśnie dużo tłusnego basu i drummy brzmiały jeszcze lepiej na nich. Choć ciężkiego brzmienia one raczej mieć nigdy nie będą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już 661, czy to literówka? ;)

Oczywiście miałem na myśli 681, już poprawione.

 

Tak, rzeczywiście w 681 dźwięk mógłby być bardziej dociążony. Chyba szczególnie to czuć przesiadając się z m50 ;). Na moim soniaczu miały właśnie dużo tłusnego basu i drummy brzmiały jeszcze lepiej na nich. Choć ciężkiego brzmienia one raczej mieć nigdy nie będą...

Faktycznie ATH są zdecydowanie bardziej grube, szczególnie to czuć w tłustym mid- basie. Słuchając DnB na 681 przypomniały mi się Audeo - chude na dole ale napompowane przez EQ Sonego. To była dopiero zabawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już 661, czy to literówka? ;)

Oczywiście miałem na myśli 681, już poprawione.

 

Tak, rzeczywiście w 681 dźwięk mógłby być bardziej dociążony. Chyba szczególnie to czuć przesiadając się z m50 ;). Na moim soniaczu miały właśnie dużo tłusnego basu i drummy brzmiały jeszcze lepiej na nich. Choć ciężkiego brzmienia one raczej mieć nigdy nie będą...

Faktycznie ATH są zdecydowanie bardziej grube, szczególnie to czuć w tłustym mid- basie. Słuchając DnB na 681 przypomniały mi się Audeo - chude na dole ale napompowane przez EQ Sonego. To była dopiero zabawa!

Cały urok HD 681 polega na tym, że nie graja jak inne, podają wszystko na twarz, bezpośrednio, bez upiekszeń. Może dlatego, że słucham szybkiej technicznej muzy, lub tylko technicznej HD 681 bardzo mi podpasowały. Słuchawki do wszystkiego...chyba są do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień testowania nowiutkich HD 681. Muszę przyznać- robią wrażenie. Całe Wish you were here Pink Floyd'ów brzmi na nich wybornie. Przydałby mi się tylko jakiś eq żeby wyeksponować nieco środek i utemperować delikatnie górę. Na Cowonie E2 nie jestem w stanie tego niestety zrobić dokładnie tak jak bym chciał i czasami siarka sypie się do uszu, a wokal chowa się gdzieś za resztą dźwięków ;p Po cichu liczę na to, że jak wygrają parędziesiąt godzin to się to trochę uspokoi. Ewentualnie pobawię się w obszywanie padów skarpetkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem je na mojej nowej Yamasze i na starej Unitrze mojego ojca (od niedawna mojej) - bajka.

Wczoraj na stacji tuby Heavy Metal głośno w HD-681 2 godziny ostrej - lecz jakże pięknej jazdy... na dziurce od Yamahy - chyba jasnej - jasne HD-681 wygrzane już w cholerę - słucham codziennie prawie tylko na nich - ŻADNYCH sybilantów przy naprawdę dużej głośności - ani razu nic nie zasyczało - szczegółowość, wierność, naturalność, dynamika, precyzja = 3 x piękno plus rEwElAcJa ! słuchawki wersja stock. HD 681 . Te słuchawki zjadły wszystkie moje słuchawki. Obdarowana nimi żona, choć ma do wyboru wszystkie słuchawki z mojej sygnaturki i przed HD 681 korzystała z kilku modeli przemiennie, teraz nie skalała swoich uszu niczym innym... Co gorsza, co mnie boli, woli słuchać z nich podłaczonych do kompa, niż z crystali napędzanych przez moją nową yamahę (odwrotnie ode mnie). Ojciec także, ilekroć siedzi w necie (a siedzi sporo) siedzi w HD681 (a wybór słuchawek ma taki sam jak ja i żona). Deklasacja, krótko.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie miał HD681 to bym, żałował. Bo nawet jak się ma dobre słuchawki to te warto mieć nawet dla odmiany, za tą kasę....

 

Może ktoś zamierza kupić wersje F i B tych słuchawek, chętnie bym poczytał jakieś bezpośrednie porównanie, może nie tyle z charakterystyki, bo ona jest wiadoma, ale z wrażeń i odczuć.

 

A tak a pro po HD661 są już dostępne http://www.rockonpro.pl/superlux-hd-661 grają podobnie do HD7506 tylko bardziej agresywnie i jaśniej. Ktoś kupi i przetestuje? :rolleyes:

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności