Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Małe porównanie Superlux HD 681 vs AKG K550 MK2.

 

Kupiłem AKG K550 ponieważ tu: http://www.sparort.de/elektronik/superlux-hd681-kopfhoerer-preis-leistungs-knaller-akg-k240mkii-presonus-hd7-samson-sr850 opisują, że są one lepsze od moich starych Superlux HD681 i że mają szeroką scenę jak na słuchawki zamknięte. Tak więc dźwięk AKG K550 jest nieco bardziej naturalny, np. talerze perkusji brzmią naturalniej, bas też schodzi nieco niżej, ale z drugiej strony chyba jest nieco mniej średniego basu. Przyjemnie słucha się w nich wszystkich gatunków poza metalem. Nie bardzo nadają się do metalu, bo przesterowane gitary nie brzmią w nich tak fajnie jak w Superluxach czy choćby CAL!. Metalu słucha się lepiej po ustawieniu w equalizerze kształtu V. Słuchawki oddałem ponieważ jednak odpowiada mi bardziej dźwięk otwartych konstrukcji jaką jest HD681.  W K550, przez to że są zamknięte, odsłuch jest bardziej intymny, jakby w średniej wielkości pokoju odizolowanym od wszelkich dźwięków otoczenia. Z drugiej strony scena K550 nie jest tak szeroka, przewiewna, naturalna, jak w HD681. Z powodu przyjemniejszej sceny i większego funu podczas słuchania metalu zdecydowałem się K550 oddać. Zauważalnie, acz minimalnie dokładniejsza reprodukcja dźwięków nie rekompensuje tych wad.

 

Szkoda tylko wygody jaką oferują K500. Podobno ich gąbki są między sobą zamienne. Wiecie może gdzie można je kupić.?

Superlux słucham w biurze, gdzie nie chcę być całkiem odcięty od dźwięków otoczenia. Z drugiej strony nie chce, aby przy średniej głośności ludzie w okół mnie wiedzieli co słucham. Macie jakieś propozycję w co warto zainwestować, aby brzmiało podobnie do HD681, grało lepiej i nie wyciekało więcej dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, darck napisał:

... Macie jakieś propozycję w co warto zainwestować, aby brzmiało podobnie do HD681, grało lepiej i nie wyciekało więcej dźwięku?

ATH M-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

ATH M-50

" Hands down the HD668B. Let's face it, the M50s are still closed cans, and nothing is going to change it. Though, the M50's soundstage is pretty good for something from a closed can."

https://www.head-fi.org/threads/superlux-hd668b-review-vs-audio-technica-m50-and-superlux-hd681f.554328/

Wygląda na to, że mi sugerujesz kolejne zamknięte słuchawki. (po AKG K550)

Edytowane przez darck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchaj i sam oceń. Scena w M50 nie będzie tak napowietrzona (przez to, że są zamknięte), ale jest niezła, za to charakterystyka powinna ci pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Przesłuchaj i sam oceń. Scena w M50 nie będzie tak napowietrzona (przez to, że są zamknięte), ale jest niezła, za to charakterystyka powinna ci pasować.

Myślę, że przewiewność jest dla mnie ważniejsza, raczej zamknięte odpadają, również przez fakt na to że pracując w biurze chce słyszeć że inni do mnie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darck napisał:

Myślę, że przewiewność jest dla mnie ważniejsza, raczej zamknięte odpadają, również przez fakt na to że pracując w biurze chce słyszeć że inni do mnie mówią.

Z przewiewnych sprawdź Fidelio X1, X2, ATH-R70x, Beyery DT990.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Perul napisał:

Z przewiewnych sprawdź Fidelio X1, X2, ATH-R70x, Beyery DT990.

Tyle, że powinny być przewiewne i nie wyciekać za dużo dźwięku. Trochę połączenie ognia i wody, ale HD681 radzą sobie z tym nieźle. Jedynie przy wysokiej głośności dźwięk wycieka. Audio-Technica ATH-R70X jakby głośnik był na powierzchni. Beyerdynamic DT-990 są też polecane jako lepsze tu: http://www.sparort.de/elektronik/superlux-hd681-kopfhoerer-preis-leistungs-knaller-akg-k240mkii-presonus-hd7-samson-sr850 Muszę sprawdzić jak jest z wyciekiem dźwięku. Tak samo Fidelio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

OSTRZEŻENIE: Superluxy HD 681 z integrą REALTEK ALC887 grają fatalnie, naprawdę bardzo słabo. Znaczy coś tam grają, ale nie po to ktoś kupuje tak dobre słuchawki, (tak słuchawki są dobre i grają bardzo głośno, bo na telewizorze próbowałem i ogłuchnąć można) żeby grały mu tylko "tak sobie" co nie? Mówię wam REALTEK ALC887 nie ma mocy żeby napędzić HD 681. Przeżyłem normalne szok kulturowy jak je podłączałem, tak ciche, jeśli chcecie słuchać głośno muzyki na HD 681 to nie z tą integrą, ostrzegam, sprawdziłem, wiem co piszę. I teraz mam dylemat bo nie chcę wykładać kasy i nie wyłożę na kartę dźwiękową a zaczyna do mnie dochodzić że jakoś wątpię żeby między ALC887 a ALC892 była tak diametralna różnica żeby wydobyć całą moc z HD 681? Tym bardziej po wpisie kolegi @Gaduła - że nawet ALC 1150 jest słaby (inne forum). Jestem po prostu zdruzgotany. Może ktoś obcykany, kto wie jak HD 681 powinny grać, napisze jednoznacznie czy ALC892 jest w stanie je napędzić, bo ALC887 na pewno nie jest w stanie? Bardzo mi zależy na opinii kogoś kto ma te słuchawki i ALC892 bo będę musiał pewne sprawy przemyśleć. Ja nie mówię że one w ogóle nie grają z tą kartą, tylko mówię że nie po to się takie słuchawki kupuje żeby grały tylko "tak sobie". Każde AUDIO wszędzie mam na maksa, YT, radia, gry, filmy... i jest ledwo ledwo za słabo tylko "tak sobie", ujdzie od biedy... i proszę nie piszcie mi że mam pogłośnić na suwakach w systemie. ;)

Edytowane przez Romulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas używałem tych słuchawek na laptopie z kartą RealTek (wg. specyfikacji znalezionej w sieci ALC269Q-VC) i nie miałem absolutnie żadnych problemów z głośnością, a była ustawiona tylko na 20%. Poza tym ten model ma małą impedancję (32 ohmy) więc nie jest trudny do napędzenia, nawet przez zintegrowaną kartę.
Spróbuj odinstalować sterowniki i zainstalować je ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Romulus napisał:

OSTRZEŻENIE: Superluxy HD 681 z integrą REALTEK ALC887 grają fatalnie, naprawdę bardzo słabo...

To nie ALC887 jest tu winny, ale wzmacniacz zastosowany po nim i jest to wina konkretnego modelu płyty głównej, a nie użytego kodeka.

Podaj jaki masz model płyty to wtedy będzie wiarygodna informacja, że z tą płytą grają fatalnie, a nie generalizowanie, że z ALC887 jest fatalnie.

Inna sprawa - czy sprawdzałeś płytę z innymi słuchawkami, nawet takimi od telefonu, czy z nimi jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Dobrze gadasz może tak być, ja się aż tak na tym nie znam. W programie dxdiag pisze MSI MS 7699 moja aktualna płyta, to jest komputer z stycznia 2013 roku. A powiedz mi, bo z początkiem 2019 r kupuję nowy komputer i będzie miał taką płytę ASRock B450 Pro4 z ALC892, czy mi te HD681 będą grały tak jak powinny? Powiem ci szczerze boję się że nie, czytając "internet". @Ros czytałem opinie wczoraj w necie o tym temacie kilka godzin i trochę znalazłem, wszystkie niestety potwierdzają to co ja napisałem, piszą nawet że układ ALC1150 jest bardzo słaby a te 32 ohmy to wcale nie jest tak mało. Nie przeinstaluję sterowników bo nigdy tego nie robiłem, nie śmiej się, ale taka prawda i nie będę w tym grzebał, ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby to było to, bo mi AUDIO w grach, filmach na YT etc etc w głośnikach normalnie wszędzie gra, bez zastrzeżeń, tylko w tych słuchawkach słabo. Wiem że dopóki tego nie sprawdzę to się nie przekonamy jednoznacznie, ale wątpię żeby było coś nie tak ze sterownikami. A i normalne douszne słuchawki grają tak że można ogłuchnąć, próbowałem kilka rodzai, tylko te HD681 grają może z 50 % mocy, jak nie jeszcze mniej. 

Edytowane przez Romulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa z nikogo się nie zamierzam śmiać. Po prostu moje, wprawdzie krótkie, doświadczenie z tym modelem było zupełnie inne. Poza tym biorąc pod uwagę, że komponenty w podstawowych modelach laptopów nie są dobierane pod kątem wydajności to obstawiałem problem z oprogramowaniem. Perul jednak zna się lepiej na kwestiach technicznych więc nie zamierzam się z nim kłócić Może rzeczywiście w tym moim Lenovo był w miarę porządny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako, że była promocja na HD-681, za 15€ z przysyłką, to kupiłem drugą parę i zainstalowałem filtr tonów wysokich Solderdude'a z https://rockgrotto.proboards.com/thread/4769/superlux-hd-681-modifications .  Jeśli ktoś jest zainteresowany, to schematy ze zdjęciami załączam też tutaj. Elementy które kupiłem to (~6€):

  • 4 x 0.49€ TDK B82144A2474J HF-Drossel radial bedrahtet B82144 Rastermaß 15 mm 470 µH 2.5 Ω 0.28 A 1 St. www.conrad.de/de/p/tdk-b82144a2474j-hf-drossel-radial-bedrahtet-b82144-rastermass-15-mm-470-h-2-5-0-28-a-1-st-501560.html
  • 10 x 0.05€ (10 is minimum order) TRU COMPONENTS TC-MOR01SJ0390A10203 Metallschicht-Widerstand 39 Ω axial bedrahtet 1 W 5 % 1 St. www.conrad.de/de/p/tru-components-tc-mor01sj0390a10203-metallschicht-widerstand-39-axial-bedrahtet-1-w-5-1-st-1584116.html
  • 10 x 0.05€ (10 is minimum order) TRU COMPONENTS TC-MOR01SJ0560A10203 Metallschicht-Widerstand 56 Ω axial bedrahtet 1 W 5 % 1 St. www.conrad.de/de/p/tru-components-tc-mor01sj0560a10203-metallschicht-widerstand-56-axial-bedrahtet-1-w-5-1-st-1584118.html
  • 4 x 0.68€ Weltron Keramik-Kondensator radial bedrahtet 1 µF 50 V/DC 20 % (B x H) 7.62 mm x 7.62 mm 1 St. www.conrad.de/de/p/weltron-keramik-kondensator-radial-bedrahtet-1-f-50-v-dc-20-b-x-h-7-62-mm-x-7-62-mm-1-st-453382.html

Podłączyłem tak jak na zdjęciach z pdfa, plus użyłem też troszeczkę gorącego kleju, żeby elementy się nie ruszały i nie nastąpiło zwarcie.

Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej czytałem, że syczenie wysokich tonów w tych słuchawkach przeszkadza wielu ludziom, ale myślałem, że ja się do nich nie zaliczam. Po zrobieniu moda i porównaniu z niezmodyfikowanymi słuchawkami słyszę, że jednak mi przeszkadza. Tak jak Solderdude opisuje na forum Rockgotto przez zbyt dużo wysokich mózg musi kompensować dźwięk i słuchanie jest męczące. Z filtrem słucha się przyjemniej, słuchawki nic nie straciły na szczegółowości, a wręcz jest teraz minimalnie więcej niskich tonów, bo jeśli niskich jest mniej to pozostałe relatywnie zyskują. Bardzo zauważalna jest różnica np. w utworze "Głupi ja" Ogarka. Szarpane struny gitary akustycznej brzmią dużo naturalniej po zastosowaniu filtra. Pytanie czy taki sam efekt można osiągnąć innymi modyfikacjami, jak zasłanianiem przetwornika lub robieniem dziur z tyłu. Nie wiem, jednak obawiam się, że jak przetwornik się zasłania, to słuchawki stracą na szczegółowości. Istnieje też możliwość skorzystania z korektora dźwięku softwarowego. Np. ten pan tutaj pisze, że jest to skuteczne działanie: https://www.innerfidelity.com/content/superlux-hd-668b-and-hd-681-headphones-page-2 Ja tego nie sprawdzałem.

 

Dodam jeszcze o padach. Wcześniej w tym temacie pisałem, że kupiłem polecane welurowe pady. Niestety byłem bardzo z nich niezadowolony, bo ilość basu zmniejszyła się diametralnie. Gdy firmowe pady zaczęły pękać kupiłem te of HD 681 EVO: https://www.thomann.de/de/superlux_hd_681_evo_ear_pads_softskin.htm Są one nieco bardziej miękkie od oryginalnych z HD 681, ale też wyższe/grubsze, przez co basu jest w nich nieco mniej, ale za to jest więcej przestrzeni na ucho i dzięki temu mniej się poci. Tak więc uważam że jest to dobra zmiana. Poza tym po zainstalowaniu filtra tonów wysokich jest więcej niskich, przez co HD 681 z padem od EVO mają ich tyle samo co z oryginalnym padem. 

 

Co do ilości niskich tonów, to słuchawki grają inaczej zależnie od źródła. Np. podłączone do Xiaomi Bluetooth Audio https://de.gearbest.com/headphone-accessories/pp_663674.html stają się dużo cieplejsze, mają więcej niskich tonów. Mi osobiście odpowiada jednak granie chłodniejsze, choćby te z karty dźwiękowej lub z Audiotrak Maya U5.

 

Jeszcze dodam, że dla ludzi którzy obecnie, 10 lat po premierze zastanawiają się nad kupnem tych słuchawek, być może lepszem wyborem jest: ISK HP-580, bo jak tutaj pisze niejaki Audiofanatyk są to HD 681 bez ich wad: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hp-580/

 

 

 

HD681.pdf HD6812.pdf

Edytowane przez darck
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronę internetowo autora tego filtra: https://diyaudioheaven.wordpress.com/schematics/headphone/ znalazłem jego porównanie padów słuchawkowych (w załączniku). Widać tam, że welury z ebaya znacząco obniżają poziom niskich tonów. To potwierdza moje odczucia, bo w 2014 kupiłem na ebayu welury za 15 USD (Velour Cushion For Superlux hd681 Series hd681f hd681b hd 681f 681b Headphone ) i nie mogłem zrozumieć czemu wszyscy polecają welury do Superluxów. Zdjąłem je tak szybko ze słuchawek jak założyłem. Czytam w tym porównaniu, że nie jest tak z wszystkimi i np. te od EVO mają taką samą charakterystykę dźwiękową jak te ze skaji. Tak więc pytanie dla posiadaczy: Czy mają one równie dobrą (nie gorszą) izolację dźwięków. Moje z ebaya mają dużo gorszą. I które są najlepsze? Na szybko przeglądając internet najlepsze opinie mają:

Okrągłe Brainwavz – https://www.amazon.de/dp/B072PPPWBF/ref=cm_sw_r_other_apa_i_1JevEb54BES2V?th=1

Shure HPAEC940 https://www.thomann.de/de/shure_hpaec940_ear_pads.htm

HD 681 EVO - https://www.thomann.de/de/superlux_hd_681_evo_ear_pads_velour.htm - 2 razy tańsze od poprzednich, ale podobno dużo mniej wygodne.

 

HD681 pad measurements.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności