Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Padło na 671, napisze w temacie i nich co i jak bo przesiadam się z superluxów Na 99,9% przetwornik. Ostatnio przy słuchaniu prawa słuchawka rozgrzała sie aż parzyła w ucho, ściągnąłem i jak już ostygła już nie grała. Rozbierałem i patrzyłem, kabelki polutowane wszystko wygląda ok. Jak takstary nie okażą się pomyłką to wtedy się pozbęde resztek, póki co szkoda mi pozbywać się welurów z akg jak mam wrócić do superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Nastawiony pozytywnie po przeczytaniu recenzji i sporej liczby pozytywnych komentarzy kupilem te sluchawki siostrze. MASAKRA. Jakosc dzwieku w porownaniu do moich sluchawek (aurvana live, koss porta pros, jakies stare kossy i noname'y (te ostatnie maja juz dobrze ponad 10 lat i graja podobnie jak obecne aurvany - szkoda, ze polamane) jest beznadziejna. Bass, dynamika, wszystko jest nieporownywalnie gorsze. Rozumiem, ze sluchawk isa bardzo tanie, ale skad te zachwyty? Moze mam jakas podrobke, ale kto by podrabial tak tanie sluchawki. Sam nie wiem co myslec. Zaluje tylko zakupu, bo chyba wszystkie do 100zl , ktore testowalem w MM graly lepiej. Jezeli ktos planuje zakup tego modelu . to polecam wczesniej porownac je z innymi w jakims MM.

 

Przy okazji. Ktos moglby doradzic na co wymienic Aurvany? Do max 400zl. Dzwiek na aurvanach uwazam, ze jest super, ale pewnie posiadacz hd681 pewnie podobnie mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem je tylko na swoim komputerze - karta Xonar D1. Wrazenia: cicho graja, slaby bas, brak dynamiki, dokaldnosc i w rozroznianiu poszczegolnych instrumentow i dzwiek nie ma takiego kopa jak w Calach. Po prostu brzydko w/g mnie graja. Mialem kiedys takie tandetne sluchawki Philipsa za 3x zl i tam dzwiek byl wlasnie podobny z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj je podłączyć do innego źródła żeby wykluczyć jeden z elementów układu, ponieważ Twoje wrażenia są tak odmienne, iż rodzą podejrzenia o występowanie problemów technicznych. Spróbuj inne źródło albo inną parę 681, a zobaczysz, że Cię zadziwią b. pozytywnie.

I jeszcze jedno, takie zbliżone objawy są gdy jacka nie wsuniesz do końca, ale rozumiem , że tą sugestią obraziłem Ciebie?

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie to. Najbardziej kuje w uszy slaby bas, a z tego co czytam wiekszosc pisze, ze bas jest w miare ok. Dodam, ze sluchalem muzyki przez interfejs ASIO, czyli bez roznych narzutow spowodowanych przez sterowniki windowsa i testowalem naprzemiennie z calami.

 

Widze, ze tez masz CAL'e. Nie odrzuca Cie jakosc dzwieku z HD681? O ile je tez masz.

 

Filas, FeX, ale podlaczalem pod wzmacniacz i tez jest kiepsko w porownaniu do CAL!. Siostra podlacza te 681 pod intergre i wtedy to jzu w ogole tragedia.

Edytowane przez Parker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowalem je ostatnio ponownie. Siostra je katowala caly czas, nawet spi z nimi - wiec sie porzadnie wygrzaly, sa tez oskarpetowane. :) Dzwiek sie zmienil na plus, duzy plus. Bardzo dobry efekt dalo tez podbicie tonow niskich. Jak je wczoraj 1 raz zalozylem od ostatniego razu (moj ostatni tutaj) to mialem wrazenie, ze sa to zupelnie inne sluchawki. Do CAL im daleko, ale za ta cene swietne sluchawki.

 

Maciej3, integra integrze nierowna. W komputerze mojej siostry nadal brzmia bardzo zle. W sumie najladniej graja jak je podlaczam pod swoj amplituner denona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co znaczy "dociazone brzmienie", ale calkiem mozliwe, ze masz racje. :) W porownaniu do CAL maja jednak jeden bardzo fajny atut w postaci skarpetkowego mod na pady. Swietna sprawa i ubolewam, ze nie da sie czegos takiego zrobic na CALach. Jak mowiesz, ze te evo to podobna jakosc do CALi, to powaznie sie zastanawiam nad kupnem, bo z tego co widze tam tez mozna ten mod zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

Jako że jestem tu nowy chciałbym na wstępie się przywitać. Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj. Na wstępie dodam że dopiero wkraczam w ten "lepszy świat audio" chociaż obróbka dźwięku itp interesowały mnie od zawsze. W piątek stałem się szczęśliwym posiadaczem ww.superluxów.

Generalnie mam kilka "problemów" .

Po 1. Czytałem że słuchawki mają dosyć ostrą górę.

Bardzo się zdziwiłem ponieważ nic a nic takiego mi nie przeszkadzało. Czy możliwe ze jest to spowodowane tym ze po prostu lubię dużo wysokich dźwięków ? Pamiętam że zawsze w power AMP na androidzie podkrecalem soprany, w Viper4Android to samo ,zawsze dużo tego było. W każdym razie to po 1.

Wydaje mi się ze wszystko ze słuchawkami jest okej ponieważ słyszę wiele szczegółów których na dokanalowkach od s3 nie słyszałem. Generalnie to chodzi o bas. Czuję że jest jednak szczerze mówiąc to trochę mi go brakuje. Słuchawki nie są wygrzane i staram się nigdy nie słuchać na maks głośności żeby niczego nie uszkodzić. Jak je wygrzac i czy to coś pomoże ? Jak mówiłem góra mi zupełnie nie przeszkadza. Na chwilę obecną myślę że mają zagrane jakieś 10-12h. Kiedy wzmocnilem bass w powerAMP oraz viperze było po prostu pięknie wiec widać ze słuchawki potrafią ładnie ,nisko zejść jednak po 1 kawałku wszystko wyłączyłem ,włącznie z korektorem bo jak mówiłem nie chce niczego uszkodzić. Kolejna kwestia to taka ze póki co podłączam je do S3 LTE który ma wolfsona jak S3 oraz integry. Na S3 jest całkiem fajnie jednak telefon chyba sobie z nimi nie radzi bo głośność nie jest jakaś super. Co do integry jest głośniej jednak zauważyłem coś cholernie dziwnego. Kiedy podpinam do jack'a z tyłu to niema praktycznie wgl bassu. Dosłownie prawie nic. Gdybym nie wiedział ze w tym momencie jest to raczej bym go nie poczuł ani nie usłyszał. Kiedy zaś podpinam do jack'a z przodu to bass robi się już odczuwalny. WTF? Jak to jest wogole możliwe ? Nie jest to moja autosugestia bo dawałem to do sprawdzenia kilku osobom i potwierdziły moje odczucia. Sam juz się w tym wszystkim gubię.

 

Jeżeli znajdziecie chwile i odpowie cie na moje wypociny to będę niezmiernie wdzięczny.

 

Pozdrawiam Serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być. Jedno wyjście masz parszywe, a drugie wyjątkowo parszywe :)

Pozostaje szukać karty dźwiękowej, albo pogodzić się z tym co jest. Wygrzewaniem słuchawek nie uszkodzisz. Byleby nie puszczać głośniej niz 75% maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy mi jedną rzecz. Posiadam od dłuższego już czasu Superluxy 681B, wygrzane na początku itd. Wiem jaki jest w nich bas, jak niski i jakiej jakości. Powodów do narzekania raczej nie mam, zacne słuchawki ale potrzebuję słuchawek portable. Wybór padł w zależności jak z kasą będzie to albo Sennheiser Momentum on-ear, Phillips Fidelio M1 albo zakładając skromny budżet AKG 518 LE. Tutaj pytanie do kogoś kto się orientuje. Cz w wymienionych słuchawkach niskich tonów będzie więcej/mniej, będzie to bas płytszy/głębszy, w odbiorze potężniejszy czy taki wstrzemięźliwy. Generalnie chodzi mi o to, że punktem odniesienia dla moich uszu są Superluxy, które graja pod Note 4 oraz integra w Laptopie i nie wiem jak zabrzmią przytkładowo Senki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności