Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć warto do 681 EVO, do starszych 681 ponoć to samobójstwo, bo jeszcze wyostrzy już ostre wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Ponoć warto do 681 EVO, do starszych 681 ponoć to samobójstwo, bo jeszcze wyostrzy już ostre wysokie.

 

Czyli welury do 681 i od razy bawełniane waciki na przetwornik? :)

 

Zależy które welury. Te od AKG K240 są zbliżone do skóropodobnych od 681.

 

Genialne porównanie padów i ich wpływ na brzmienie przedstawiony w wykresach:

http://www.mediafire.com/view/koa39yf38n9p13h/HD681_pad_measurements.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszły nareszcie superluxy 681, godzina odsłuchu narazie i jestem naprawde mile zaskoczony! podoba mi się ta góra jak cholera, troche mało piedo*****ia bassem, ale to pewnie przez słabe źródło, house/electro super grają! tylko ubolewam bo lapek nie daje rady na integrze ciągle mało mam do głośności, są momenty kiedy syczenie przecina mi mózg i aż oczy mi załzawią dosłownie(do tego rozbolała mnie głowa...), mam nadzieje że po wygrzaniu jak piszecie będzie lepiej, tylko jeszcze ten wzmachol.. pojade do kuzyna ma dobre zmachole to się coś odsłucha, ale nie ma źle:) mam wrażenie jak by lapek chciał oszczędzić mi uszu :D

 

za 100h postaram się napisać co się zmieniło

Edytowane przez bols244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100h mało, 300h co najmniej dla tych luxów :) Bas się poprawi po wygrzaniu. Góra niestety nie zniknie, trzeba ucinać w EQ albo robić filtr elektroniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100h mało, 300h co najmniej dla tych luxów :) Bas się poprawi po wygrzaniu. Góra niestety nie zniknie, trzeba ucinać w EQ albo robić filtr elektroniczny.

... albo zrobić mod http://forum.mp3store.pl/topic/112148-superlux-hd681-perul-mod/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Dzisiaj odebrałem EVO II. Nie graja zle ale porownalem je z moimi 3 letnimi XB300 i te drugie maja sporo lepszy miesisty bas kazdy to stwierdza kto nalozy wiec nie jestem gluchy:) Sadzilem ze bede mial jeszcze wiekszego powera w Evo tyle o nich pozywywow...Lecz tu jest jedno ale...podpinam je pod integre. Czy Evo dostaja za malo mocy a XB300 sa mniej wymagajace + wygrzane dlatego sprawiaja wrazenie mocniejszych? Mocno rozwarzam zakupienie Fiio e10 ale moze sie okazac ze wtedy XB300 beda tez grac mocniej czy poprostu Evo sie rozchulaja i przewyzsza XB300 w znaczacy sposob? Bo puki co to jakiegos skoku jakosci nie uswiadczylem a wrecz odwrotnie jestem troche zaskoczony...180zl droga nie chodzi:)Co sadzicie?

Edytowane przez Gumi_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy to, że po głośności i łupnięciu nie ocenia się jakości dźwięku, Jeśli przesiadłeś się z karykaturalnie przebasowionych słuchawek na naturalne i w końcu zbliżone do prawdziwego dźwięku referencyjnego słuchawek, to masz takie wrażenie. W dodatku są zapewne nieco cichsze, co także nie jest żadną wadą, a zwłaszcza przy poziomie 98dB/mW, bo to akurat zupełnie przyzwoita skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z ciekawości ostatnio posłuchałem w saturnie sony z serii xb którą się poleca bassheadom, między innymi xb600 i w życiu nie chcę takich słuchawek, choć sam lubię dużo dobrego basu z łupnięciem. W sony dla mnie ten bas jest tak sztuczny i podbity w midbasie, że koniec.. Co do 681 to poszukaj modów Perula, opisywał jak można przyciąć w nich górę i dodać trochę basu(on tego w swoim egzemplarzu akurat nie robił, ale opisał jak to zrobić).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno obciąłem sobie w EQ 7kHz i chyba w efekcie zrobię sobie boxa z rezystorami, bo po przycięciu słucha się przede wszystkim dużo detaliczniej, cała scena nabrała ogłady i nie ma takiego zlewania się góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą boxy już robili i polecają :) Ja będę mieć niedługo w 681 i 662F.

 

http://www.mediafire.com/view/?pdkiijey07v9ai4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno go zrobię, bo góra wychodzi z zakresu syczenia i piszczenia i spada w pasmo typowego wybrzmienia, na dodatek wszystko się nie zlewa aż tak, widać że do nich trzeba albo EQ albo wadliwego wzmaka... to znaczy takiego midcentrowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą boxy już robili i polecają :) Ja będę mieć niedługo w 681 i 662F.

 

http://www.mediafire.com/view/?pdkiijey07v9ai4

Do HD681 już masz :) - właśnie słucham. Pasmo się wyrównało, basu mniej i sybilantów = bardziej naturalnie. Całościowo podobają mi się bardziej niż moje po modzie http://forum.mp3store.pl/topic/112148-superlux-hd681-perul-mod/ bo po tym modzie grają V-ką. Góra co prawda lepsza w moich, ale średnie w tych z "pudełkiem". A że góra tak czy siak rewelacyjna nie jest, więc dlatego całościowo wolę Twoje. Będę musiał pokombinować jak te średnie z powrotem podbić w swoich modowanych.

 

Ale i tak od jednych i drugich bardziej podobają mi się EVO po rekablu, na welurach i bez gąbek :)

 

Filas, tej kiepsko wybrzmiewającej góry nie poprawisz filtrem, filtr tylko sybilanty zmniejsza. Po moim modzie poprawia się góra, ale i tak rewelacji nie ma, słyszałem lepszą choćby w SHP2700. Piszę o słuchawkach w podobnym przedziale cenowym, bo nie problem znaleźć lepszą w słuchawkach droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy po prostu nie syfi się aż tak już, nie twierdzę, że jest super jakości, aczkolwiek teraz nie przeszkadza, o i nie rozmywa tak całej sceny.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko:) Odebralem Fiio e10. Pierwszy test zrobilem na jakiejs syfiastej piosence na youtube tak ze rewelacji nie bylo. To pierwszy sprzet takiego typu zawsze byla integra i jakies slabe glosniki...ale obczytany jestem troche po forach tak ze sciagnalem foobara kilka utworow Led Zeppelin, Pink Floyd, Metallici i Manowar oczywiscie w formacie FLAC. Teraz zmieniam zdanie do sluchawek i e10. Szczegolowosc, piekny bas nie moge sie oderwac od sluchania, nigdy mi to nie sprawialo tyle przyjemnosci:) Scena jest troche mizerna, wszystko odbywa sie zaraz kolo uszu, ale wiem ze za to musialbym doplacic sporo wiecej...jak na rozpoczecie przygody z lepszym sprzetem audio i tak jestem bardzo zadowolony szczegolnie ze wyrwalem nowe fiio za 150zl, 300 bylo by mi troche szkoda...ok koniec pisania wracam sluchac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą boxy już robili i polecają :) Ja będę mieć niedługo w 681 i 662F.

 

http://www.mediafire.com/view/?pdkiijey07v9ai4

I stało się! Przyszło pudełeczko od Perula (dzięki za robotę!)

 

I co mogę powiedzieć? Nie pamiętam co to są sybilanty, nic nie kłuje, nawet na E09K :) Filtr z linka powyżej ucina bas na poziomie -5dB i wysokie (tylko w miejscu gdzie sybilizują) na -10dB.

 

Jak wrażenia? Coś pięknego, średnica się wysunęła, wokale teraz są dobrze słyszalne, brzmienie się wyrównało, kłujące i bardzo ostre wysokie sprowadzone na ziemię - już nie powodują krwawienia z uszu. A był z tym problem bez filtra nawet jak uciąłem -10dB wszystkich wysokich na E07K. Góra nie straciła detaliczności, filtr jedynie uciął zakres pasma, gdzie gołe 681 sybilizują na potęgę - w końcu da się słuchać bez bólu głowy i przykręcania w dół potencjometru :) Góra jak to w SL - nie jest super jakości, ale detale są zachowane, sybilantów nie ma - jestem zadowolony. A co z basem? Myślicie, że -5dB to dużo i będą jasne? Gdzie tam! Wycięcie nie jest tak odczuwalne jak w przypadku wysokich, przez co można nieco podkręcić głośność. Słuchawki są teraz bardziej wyrównane brzmieniowo, więc średnica doszła nieco do głosu, a wysokie są w końcu na takim poziomie jak powinny być na początku (nie wiem co SL chciał osiągnąć przez takie podbicie na +10dB...)

 

Tak więc bardzo, ale to bardzo polecam filtr z linka powyżej. Za takie pieniądze słuchawki i filtr? Bajka, bajka! Bez filtra miałem nieraz ochotę wyrzucić te słuchawki przez balkon. A z filtrem? Oj, szykuje się długa sesyjka z muzyką :)

 

Na koniec napiszę, że tym co lubią 681, to polecam kupić 662F. Nie dźgają tak wysokimi jak w gołych 681, na nich przeważnie bez filtra ucinałem -4 trebli i było ok, czasami nawet -2 wystarczyło. (Na 662F zakres sybilizowania jest w innym miejscu, więc i filtr, jakby ktoś chciał robić, w schemacie są inne wartości, dam je na końcu posta)

Dlaczego warto 662F? Ogólnie na samym starcie są dość wyrównane brzmieniowo i ogólnie są bardziej klarowne, czystsze, mniej "ostre" niż 681. Dźwięk płynący z tych słuchawek jest bardziej naturalny, nieraz mnie zaszokowało, jak myślałem, że coś u mnie w pokoju "zagrało", a tu zonk, to przecież muzyka z 662F :D Bas w nich jest bardziej zwarty, słuchanie gitar basowych, wiolączeli, czy ogólnie wszelkiego basu jest poezją dla ucha. I nie, nie jest go wcale mało. Jest o wiele lepszej jakości niż 681. Na dokładkę scena jest dość duża jak na zamknięte słuchawki. No i mam wrażenie że wykonanie jest nieco lepsze niż w 681 (jakiś lepszy plastik?)

A z filtrem 662F = miazga, wysokie tak złagodniały, że nie te słuchawki. Detaliczność i klarowność jednak zachowana, więc połączenie boskie.

 

Podaję jeszcze raz schematy do filtra:

http://www.mediafire.com/view/?pdkiijey07v9ai4

 

Strona 8 do 681.

Strona 9, ostatni schemat (681F) dla 662F, jednak inne wartości, jest to bardzo ważne, bo tak jak pisałem w 662F sybilanty są w innym miejscu niż w 681. Zauważył to CoiL z zagranicznego forum, który bardzo dużo eksperymentował z tymi filtrami i SLami. Wspomniane wartości:

  • r1 = r2 = 47 Ohm
  • r3 = r4 = 51 Ohm - nie potrzeba 56 Ohm, tak jak w 681, bo 662F nie są tak naszpikowane wysokimi jak 681.
  • C1 = C2 = C3 = C4 = 1.33uF (1uF // 330nF) - by uzyskać 1.33uF trzeba po prostu dać równolegle 1uF i 0.33nF.
  • L1 = L2 = L3 = L4 = 470uH
Edytowane przez Zares
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności