Skocz do zawartości

SuperLux HD 681 Nokaut cenowy/dźwiękowy czy zwykła ściema?


manuelvetro

Czy SL HD 681 to najlepsze słuchawki w relacji cena/jakość do 100 PLN?  

116 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy SL HD 681 to najlepsze słuchawki (HEADphones) w relacji cena/jakość do 100 PLN?

    • Nie słuchałem
    • TAK, 100%
    • TAK, nawet do 200 PLN
    • TAK, nawet do 300 PLN
    • Nie, jest dużo lepszych słuchawek za 100 PLN
    • Są dobre, po prostu. Nic więcej.
    • Są słabe nawet za 8 dych.
      0
    • Z gowna bicza nie ukręcisz.
    • Noszę się z nieśmiałym zamiarem kupna


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że CAL to za niskie progi aby porównywać z tymi słuchawkami ;).

 

Ale z drugiej strony...... hmm.... widziałem - na dniach - w komisie (?) jak ostrzyłeś sobie ząbki.... na hmmm..... Cal!-e !!!

Brakuje do kolekcji, co?B)

Mógłbyś wtedy zrobić uczciwe porównanie i mieć przekonanie w 100%, co do ew. dalszych pojazdów na CAL! ;)

Nie potraktuj tego jako uszczypliwości, jeszcze raz dzięki za 681, gdyby nie Twoje uparte posty, że 681 są lepsze od Cal! w życiu nie zwrócił bym na nie uwagi... pomyślałem sobie - sprawdzę gościa - nic nie stracę, bo słuchawki na pewno są bardzo dobre - nie przypuszczałem oczywiście, że mogą w ogóle grać w tej samej lidze co Cal, a tu takie rozczarowanie...;) Syler miał rację.

P.S. PROSZĘ NIE TRAKTOWAĆ POWAŻNIE TYCH GŁUPOT KTÓRE PISZĘ O WYŻSZOŚCI 681 NAD CAL - JESZCZE NIE ROBIŁEM UCZCIWEGO PORÓWNANIA - a to co wyżej to są tylko impresje z pewnością będące konsekwecją efektów psychoakustycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypuszczałem oczywiście, że mogą w ogóle grać w tej samej lidze co Cal, a tu takie rozczarowanie...

 

Dlaczego? Przecież nie grają w jednej lidze :P

 

Ale z drugiej strony...... hmm.... widziałem - na dniach - w komisie (?) jak ostrzyłeś sobie ząbki.... na hmmm..... Cal!-e !!!

 

Chciałem je po testować i odsprzedać. Do mojej kolekcji tak czy siak nie pasują :P

Nie potraktuj tego jako uszczypliwości, jeszcze raz dzięki za 681, gdyby nie Twoje uparte posty, że 681 są lepsze od Cal! w życiu nie zwrócił bym na nie uwagi... pomyślałem sobie - sprawdzę gościa - nic nie stracę, bo słuchawki na pewno są bardzo dobre - nie przypuszczałem oczywiście, że mogą w ogóle grać w tej samej lidze co Cal, a tu takie rozczarowanie...

 

Hehe spoko maroko, te porównania są raczej w formie anegdoty. ;) Obie pary są dobre, cały czas powtarzam, że to kwestia gustów i guścików. W audio nie ma czegoś takiego jak lepsze-gorsze. Może być bardziej szczegółowe, z większą-mniejszą scena itd, ale lepsze czy gorsze to obiektywnie czegoś takiego nie ma. Ja cały czas tęsknie za moimi KSC75 które piknie grały i sprawiały mi dużo frajdy. Może ktoś mi je sprezentuje? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. PROSZĘ NIE TRAKTOWAĆ POWAŻNIE TYCH GŁUPOT KTÓRE PISZĘ O WYŻSZOŚCI 681 NAD CAL - JESZCZE NIE ROBIŁEM UCZCIWEGO PORÓWNANIA - a to co wyżej to są tylko impresje z pewnością będące konsekwecją efektów psychoakustycznych ;)

 

cytuję sam siebie - pora iść spać....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacać to się na pewno opłaca. Inaczej by go nie robiono i nie byłoby tego poradnika. Zrobię go kiedyś, na razie nie jest mi to potrzebne aby cieszyć się muzyką na nich. A Bloodhound Gang na nich genialnie gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 18 dniach milczenia na temat HD681, które to obiecałem koledze Q-nikowi (w wątku david vs goliat ) celem zalecanego mi przez niego ochłonięcia z niestygnącego zachwytu powodowanego nieodmiennie przez HD681, powracam. Cóż się w międzyczasie wydarzyło? Rozwinął się wątek Sylera hd681 recenzje pisane nocą (powstały jako skutek dyskusji prowadzonych w tym wątku) którego ogromna popularność, liczba wypowiedzi i odsłon cieszy ogromnie. Pytanie które tutaj zadałem celem znalezienia właściwej odpowiedzi, co dla wielu mogłoby być estetyczną/finansową oazą, znalazło swoją odpowiedź właśnie tam. Zatem czy HD 681 to nokaut finansowy/dźwiękowy dla konkurencji czy zwykła ściema? Ściema? Spójrzmy choćby na wyniki sondy - ani jedna osoba nie uważa, że słuchawki są słabe. Nokaut cenowy - dla konkurencji z tej samej półki cenowej - jak wynika z sondy także dla konkurencji półkę (cenową) i dwie wyższą. Sonda nie zakładała wyższych finansowych półek aby nie drażnić forumowiczów, niemniej jednak z lektury wątku Sylera wynika, że i inne cenowe półki, bądź ich okupanci mogą polec w boju z sl z łatwością. Nokaut dźwiękowy dla konkurencji z tej samej półki cenowej - i moim zdaniem - półki wyżej co najmniej. Z bracią droższą SL toczyć mogą boje i pojedynki wyrównane, co jest wynikiem moim zdaniem rewelacyjnym - i chyba za te pieniądze - nigdy w historii słuchawkowego świata nie spotykanym. Tutaj proszę wyprowadzić mnie z błędu, gdyż nie jestem historykiem świata słuchawek, ale teoretykiem całkiem niezłym.

Po polsku - kto zna lepsze słuchawki w tej cenie, niech pisze. Od razu proszę odpuścić legendarne z podobnych względów techniks rp-f290 (99 PLN). Świetne słuchawki, mam je 7 rok, były ulubionymi, moimi żony, ojca - do czasu nastania hegemoni pionków se-m390 (189 PLN), potem ja przesiadłem się na Cal! (179 PLN) żona pionków słuchała naprzemiennie z soniakami zx300, teraz cała nasza trójka słucha hd681 wyłącznie, ja czasem zdradzam je z cal! , ale od razu zastrzegam, że są to wyłącznie nic nie znaczące skoki w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro

 

Zaofftopuje trochę ale muszę powiedzieć, że rozwala mnie twój avatar :lol:

 

Wracając do tematu, dla osoby która po prostu słucha muzyki to moim zdaniem cenowo chociażby gniotą wszystkie inne. Dla osoby która lubi "bawić się w audio" są najmniej dobre, a jeśli ktoś nie będzie sie oszukiwać to są bardzo dobrze, nie mniej ze słuchawkami jest jak ze wszystkim innym, kwestia gustów....

 

Ja wykosztowałem się na soniacze i nie tłuką basem tak jak HD681, ale pod względem przestrzeni i wyrafinowania superluxy nie mają do nich podjazdu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedzie polecaja welurowe pady z akg do tych sluchawek,

 

tutaj sa za 70zł : http://www.thomann.de/pl/akg_k240270271_velour_ohrpolster.htm

 

problem jest taki ze za przesylke wolaja 20euro, gdyby znalazlo sie wiecej osob moglbym zorganizowac zbiorowe zamowienie, sam potrzebuje przynajmiej 2 pary takowych.

 

 

u nas kosztuja 129zł, co jest na nasze 1,5 ceny superluxow ;)

 

 

jakby sie znalazlo 5-10 chetnych to spokojnie mozna juz startowac, przy 5'ciu, zamowie 7 sztuk, wyjdzie ~81zł na łeba + wysylka listem poleconym tanio bo to gabki i nic im sie zlego w kopercie raczej stac niemoze, a tez producent je zawsze pakuje w folie elegancko.

 

co wy na to?

 

 

jezeli bedzie jakikolwiek oddzwiek to zaloze nowy topic, w zasadzie tam jest duzo fajnych rzeczy u nich.

Edytowane przez Brestinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z kimś rozmawiałem na temat takiego zamówienia. Ja jak coś bym się pisał nie na pady do AKG (chyba wole sobie obszyć welurem sam, taniej wychodzi ;) ) a na bowlsy do grado lub jak nie będzie do HD414. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo wychodzi i tak, pady w cenie słuchawek to nie tędy droga. Na forum jest akcja rozpropagowana przez Rolansingera apropos zamówień na pady welurowe. Nie wiem jak to działa i czy ktoś już skorzystał z usług firmy ale wydaje mi się, że oni zrobią welury taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tanio, to fakt, ale badzmy szczezy, troche klasy tym sluchawkom by sie przydalo, bo te pseudo pady ktore na nich sa sa naprawde kiepskie, sluchawki akg i wszelkei inne kompatybilne z padami z akg ( na ktorych te pady dzialaja tak ze nie psuja dzwieku ) na padach z superlux'ow graja kiepsko, dzwiek robi sie nadety, ostry, sztuczny, plastikowy...

 

co do szycia to duzo taniej tez to nie wychodzi z tego co sie orientuje, a i dobor materialow... kazda firma pakuje rozne gabki i rozne welury do roznych modeli iak dalej i tak dalej... to samo sposob wykonania dolu padow, w jednych sluchawkach sa z wentylacja, w innych nie, w jednych dol jest gumowy w innych twardy, wszystko rzutuje na sposob grania sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziom wybacz, ale to obszycie ktore proponujesz jest tylko kosmetykom... a mi chodzi o wymiane gapek na cos akustycznie lepszego. Ja rozumiem ze dla osoby niedoswiadczonej gabki moga sie wydawac elementem ktory niegra wogole.

 

gabki trzeba zamawiac zbiornie z tamtad bo 20 euro za przesylke to jest dramat, juz taniej u nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś porównywałem pady obszyte z nieobszytymi. Jak na kosmetyczną zmianę (zgoda) efekt jest dość duży i słucha się ich już przyjemniej. Może kiedyś załatwię sobie do nich normalne pady welurowe, na razie cieszę się tym jak grają z obszytymi, a grają wybornie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś porównywałem pady obszyte z nieobszytymi. Jak na kosmetyczną zmianę (zgoda) efekt jest dość duży i słucha się ich już przyjemniej. Może kiedyś załatwię sobie do nich normalne pady welurowe, na razie cieszę się tym jak grają z obszytymi, a grają wybornie. :)

 

Znaczy na "skórę" nałożyłeś materiał (tak to zrozumiałem)? A ten dość duży efekt (poza komfortem) to na czym polega?

 

Dziś w ramach eksperymentu zdjąłem ze swoich pady i położyłem (założyć się nie da bo za małe) pady od SHP200 (chyba takie same pady jak SHP2500). Efekt taki sobie - "konie basowe" gdzieś uciekły i może trochę lepsza średnica, po kilku minutach wróciły oryginalne pady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy na "skórę" nałożyłeś materiał (tak to zrozumiałem)? A ten dość duży efekt (poza komfortem) to na czym polega?

 

Tak nałożyłem, z tym, że obszyte są całe kółka też pod spodem. Dźwięk jest cieplejszy, bardziej barwny, bas się poprawił, a średnica/góra nie syczy tak jak wcześniej, tak jakby materiał wytłumiając lekko dźwięki usuwał (pochłaniał) nadmiar tego w tym paśmie. O efekcie można powiedzieć, że dużo nie zmienia, a jednocześnie zmienia wszystko, bo już inaczej są odbierane, ciekawsze, przyjemniejsze, łagodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na te robione od podstaw (tj. nowa gąbka + obszycie materiałem) pady do SL jak najbardziej pisał (byle tylko cena nie przekroczy jakichś 60 zł). To może zacznijmy robić jakąś wstępną listę chętnych i później się pomyśli? Może za jakieś większe zamówienie będzie mała zniżka <:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

hd681 to monitory, a CAL to słuchawki portable do zwykłego słuchania. Dla mnie mówienie porównywanie tych słuchawek mija się z celem.

 

Tak jak głupio mi byłoby porónywać HD681 i HD661.. zupełnie inna linia, zastosowanie i odbiór muzyki. Obie pary są dobre, choć wiadomo HD681 mają większą scenę i szczegółowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności