Skocz do zawartości

ATH-M50


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat by nie pisać do każdego ich użytkownika...

 

Potrzebowałem w moim zbiorze słuchawek basowych, które byłyby urozmaiceniem w stosunku do takich Superluxów.

 

Dzisiaj przyszły M50.... Wziąłem je ze względu na wiele opinii o ich potężnym basie. Całkowicie się rozczarowałem. Słuchawki jakościowo grają świetnie. Wiadomo mają swój charakter, ale muzyka jest naprawdę pierwsza klasa. Natomiast bas mimo iż jest dobrej jakości i potrafi zejść to jest go niewiele. Jak na moje ucho jest go tyle ile w HD668B (może ciupkę więcej) a mniej niż w HD681...

 

Niech ktoś mi wytłumaczy co jest nie tak? Albo one takie już są i opinie <<< nie wiem z czego wynikają... albo jest coś nie tak z moim egzemplarzem. Jednak napisałem do Fallow, którego to były własnością kiedyś. Odpisał, że dwie pary które miał grały identycznie.

 

Całkowicie jestem zdezorientowany. Podłączałem je do Clip+ (sony padł - zalałem go :/ ) do telefonu do laptopa i oczywiście pierwszy odsłuch był na MM+rega >> doświadczenie były takie same ubogi (w sensie ilości) bas.

 

Czekam na opinie ludzi którzy mieli z nimi kontakt.

 

Znalazłem dwa tematy na HF z podobnymi wątpliwościami.

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/447081/ath-m50-bass-response

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/564785/best-cheap-bass-amp-for-ath-m50

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz może jak sytuacja ma się do hd380 i shp5401, bo superluxy pewnie nie każdy słyszał. ATH-M50 nie słyszałem, z tego co wiem wzmak im trochę daje, ale Twój REGA / fiio e11 z pod Musilanda 02 na pewno starczają do nich.

Pady są ok? Nie są zużyte?

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady wyglądają ok. Natomiast wykończenie budzi pewne zastrzeżenia. Np. platik od muszli ma w jednym miejscu obicie i nie jest płaski tylko ma taki spadek.

 

Ma porównywalną ilość basu do HD380, jest on pełniejszy, natomiast nie zatrzęsie tak jak w zenkach.

 

Ogólnie uważam, że wszystkie moje dotychczasowe słuchawki nie są słuchawkami basowymi i nie mają dużo basu. Tak, że "słuchawkom bassowy" nie powinno sprawiać problemu przebicie ich. Jak na razie największą ilość basu mają 2500 i HD681. Myślałem że m50 to zmienią. Niestety mam kolejne dobre słuchawki, ale z małą ilością basu... Mógłbym zwalać na źródła (które też nie są jakieś basowe)... lecz to raczej nie ich wina. Jutro postaram się wpaść do znajomego porównać do DT770 i może podłącze na jakimś jego źródle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie są to fake (chyba, że Fallow miał 2 pary fake'ów (albo coś ściemnia..) ).

 

One chyba takie są... nie chodzi o to, że bas jest zły bo jest bardzo dobry. Myślałem, że będzie go więcej. Jest go mniej niż w moich HD681. Chciałem po prostu słuchawki basowe, które by mną bujały to są świetne słuchawki, ale prędzej im do jasności niż do basowości.

 

Obicia są w tym samym miejscu na obu muszlach. Zdjęcia zrobiłem, ale wstawię później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Niech ktoś mi wytłumaczy co jest nie tak? (...)

 

To proste - to nie pierwszy raz, kiedy naczytałeś się bzdur. Powielasz cudze, niepotwierdzone opinie i masz mylne wyobrażenie o sprzęcie, którego sam wcześniej nie słuchałeś.

 

ATH-M50 są ciemne, schodzą niesamowicie nisko, ale nie są to w żadnym razie basowe monstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak od fallowa to nie fake

 

M50 na pewno nie są ciemne, prędzej właśnie jaśniejsze jak pisze Syler.

 

Generalnie zainteresuj się słuchawkami Ultrasone np. 900Pro lub AudioTechnica Pro700 mkII

M50 to monitory - więc zawsze będą ciągnęły w stronę detaliczności i w jakimś tam stopniu krytyczności. M50 mają to do siebie że łączą zarówno granie techniczne z muzykalnym i to się dlatego podoba wielu osobom w tym mi.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie są to fake (chyba, że Fallow miał 2 pary fake'ów (albo coś ściemnia..) ).

 

One chyba takie są... nie chodzi o to, że bas jest zły bo jest bardzo dobry. Myślałem, że będzie go więcej. Jest go mniej niż w moich HD681. Chciałem po prostu słuchawki basowe, które by mną bujały to są świetne słuchawki, ale prędzej im do jasności niż do basowości.

 

Obicia są w tym samym miejscu na obu muszlach. Zdjęcia zrobiłem, ale wstawię później.

 

Hmm to od kogo kupowałeś? Bo wcześniej zrozumiałem, że fallow "miał" je jeszcze wcześniej. Ja to bym się nie sugerował , że słuchawki były kupowane od innej osoby wcześniej, bo co innego jakbyś je od fallowa kupował, wtedy pewność by była 100%, że prawdziwki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste - to nie pierwszy raz, kiedy naczytałeś się bzdur. Powielasz cudze, niepotwierdzone opinie i masz mylne wyobrażenie o sprzęcie, którego sam wcześniej nie słuchałeś.

 

Widzę tu atak na moją osobę. Nie będę się nawet wdawał z Tobą w dyskusje.

 

ATH-M50 są ciemne, schodzą niesamowicie nisko, ale nie są to w żadnym razie basowe monstra.

 

To chyba nie słyszałeś ciemnych słuchawek. Bas schodzi nisko choć nie tak nisko jak HD380, a dla SL nie ma problemu by dotrzymać im w tym kroku. Więc ich schodzenie to przy moich słuchawkach to żaden wyczyn. Inną sprawą jest to, że jest wyjątkowo wąski, co przyczynia się do tego, że jest go jeszcze mniej.

 

Zamiast się wymądrzać, napisałbyś wiarygodną recenzje, która rozwiewa wątpliwości tych co się wahają....

 

Generalnie zainteresuj się słuchawkami Ultrasone np. 900Pro lub AudioTechnica Pro700 mkII

M50 to monitory - więc zawsze będą ciągnęły w stronę detaliczności i w jakimś tam stopniu krytyczności. M50 mają to do siebie że łączą zarówno granie techniczne z muzykalnym i to się dlatego podoba wielu osobom w tym mi.

 

Bardzo dobrze je opisałeś. Jako słuchawki mi się spodobały. Bardzo dobrze pokazują kolejne plany muzyki. Słyszę w nich więcej szczegółów. Jak np. w jakiejś piosence jest szept przedtem niewyraźny, teraz wiem co jest szeptane. Nie boję się monitorów bo bardzo polubiłem takie granie, one grają super jako monitory, a jednocześnie dają trochę muzykalności, jak to piszesz. To jest ogólnie SUPER! Jednak nie ma tego basu, którego tak chciałem :(

 

Chyb będę musiał zapolować na XB700 --> Utrason się bardzo cenią...

 

Hmm to od kogo kupowałeś? Bo wcześniej zrozumiałem, że fallow "miał" je jeszcze wcześniej. Ja to bym się nie sugerował , że słuchawki były kupowane od innej osoby wcześniej, bo co innego jakbyś je od fallowa kupował, wtedy pewność by była 100%, że prawdziwki :)

 

Spoko maroko, osoby pewne i sprawdzone, godne zaufania. :) Prędzej bym doszukiwał się ich niewiedzy niż podstępu. Teraz już Piotruś upewnił mnie że to oryginały.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)M50 na pewno nie są ciemne, prędzej właśnie jaśniejsze jak pisze Syler.

 

Generalnie zainteresuj się słuchawkami Ultrasone np. 900Pro lub AudioTechnica Pro700 mkII

M50 to monitory - więc zawsze będą ciągnęły w stronę detaliczności i w jakimś tam stopniu krytyczności. M50 mają to do siebie że łączą zarówno granie techniczne z muzykalnym i to się dlatego podoba wielu osobom w tym mi.

 

Detaliczne są (choć bez przesady), ale jasne? To tak, jakbyś o Sennheiserach HD650 powiedział, że są rozjaśnione... Wg mnie mają stosunkowo szczupłą górę i uważam je za ciemne. Co nie zmienia faktu, że ogromu basu to one nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki w porządku tylko po prostu nie te co powinny być. Dzięki Pierot za twoją wypowiedź co do basu. Reszta to poprostu twoje subiektywne odczucia. Nikt nie przeczy, że czujesz tak jak czujesz ;).

 

Podoba mi się w nich to, że mimo, że to monitory to jest dużo życia w muzyce, byłem aż zdziwiony ich bezpośredniością, chociaż nie jest ona tą która w nas uderza jak w grado. Raczej zatrzymana jest przed nami. Co sprawia, że nie męczą. Góry i średnicy mają naprawdę dużo. Niczego im w tych pasmach nie brakuje. Nie są typowo jasne, ale bliżej im do jasności niż ciemności. Grają nie za dużą sceną i mają lekko ocieplony jak to Follow napisał "wypalony" dźwięk, ale na pewno nie są ciemne. Gdyby były ciemne to by mi się jeszcze bardziej podobały. Choć nie wiem, czy wtedy ich charakter nie byłby przesadzony.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te Shurki grają bardzo podobnie do M50 ale nie słuchałem, toteż nie potwierdzam. W każdym razie char- ki mają podobne :P

 

Ja mam czasami problem z określeniem czy ATH są ciemniejsze czy jaśniejsze. One po prostu mają kompletne pasmo i są lekko zaznaczone na skrajach co powoduje odczucie delikatnego wycofania środka i jednocześnie ciemno- jasnego charakteru. Nie jestem przekonany czy można je nazwać ciemnymi, tak samo jak nie nazwałbym ich do końca jasnymi. Podobne odczucia miałem przy customach Piotrusia - dużo basu (ciemne?), dużo góry (jasne?), a środek wcale nie jakoś specjalnie wycofany. To jest chyba właśnie ten monitorowy charakter gry, który wydaje się tak nieokreślony, że mamy problemy z jego zdefiniowaniem. Słuchawki po prostu potrafią adaptować się do różnych warunków i grają to co im się poda, bez przyciemniania czy rozjaśniania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lazzy za opinie. Prosiłbym jeszcze o bezpośrednie porównanie m50 i srh750dj.

 

Zastanawiam się czy sprzedawać m50... dzisiaj rozgromiły DT770 przynajmniej na moim torze i pod moimi gustami... Chociaż te shurki kuszą, oj kuszą... :rolleyes:

 

Ja mam czasami problem z określeniem czy ATH są ciemniejsze czy jaśniejsze. One po prostu mają kompletne pasmo i są lekko zaznaczone na skrajach co powoduje odczucie delikatnego wycofania środka i jednocześnie ciemno- jasnego charakteru. Nie jestem przekonany czy można je nazwać ciemnymi, tak samo jak nie nazwałbym ich do końca jasnymi. Podobne odczucia miałem przy customach Piotrusia - dużo basu (ciemne?), dużo góry (jasne?), a środek wcale nie jakoś specjalnie wycofany. To jest chyba właśnie ten monitorowy charakter gry, który wydaje się tak nieokreślony, że mamy problemy z jego zdefiniowaniem. Słuchawki po prostu potrafią adaptować się do różnych warunków i grają to co im się poda, bez przyciemniania czy rozjaśniania

 

Ciekawie Pasiasty opisałeś dźwięk, i w większości się zgadzam. Natomiast nie czuję w nich wycofanej średnicy, wręcz przeciwnie, jest ona do przodu i daje o sobie znać. Nie zamierzam się kłócić, nie wiedzę żadnej sprzeczności, ktoś może odbierać je jako ciemne... ja natomiast bym ich takimi nie nazwał - ocieplony z w miarę gęstym graniem, tak, lecz nie ciepłymi. Jak kto woli ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 nie słyszałem, ale z "audiofilskiego" wykresu wynika, że 750DJ mają więcej basu niż M50.

 

m50750djie8.png

 

 

Tyle, że absolutnie nie mogę zgodzić się z tym, że 750DJ mają porównywalną ilość basu z IE8. Chyba, że pokrętło na maks, to może wtedy.

Edytowane przez Lazzy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie, że basu w nich nie brakuje to coś musi w nich być. Właściwie jestem już zdecydowany na ich zakup, w tej cenie nie znajdę nic równie basowego i dobrego jakościowo. Tylko jeszcze pytanie czy sprzedam m50. Zamierzam je zawieść do znajomego i posłuchać na lepszym sprzęcie. Wtedy się okaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że się podpinam, ale kuszony tym, że M50 "łączą zarówno granie techniczne z muzykalnym" chciałbym wiedzieć czy Fuze da radę je napędzić, bo widzę, że kolega Syler słuchał ich na Clipie+. Pytanie czy robiłem to z jakimś wzmakiem czy też zwykły player daje im radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler słuchał ich na Clipie+. Pytanie czy robiłem to z jakimś wzmakiem czy też zwykły player daje im radę?

 

I tak i tak. Bez wzmaka brzmią dobrze, ze wzmakiem jeszcze lepiej.

 

Fuze powinien napędzić aczkolwiek, nie wiem czy nie było by za ciepło. Z Clip+ jest akurat. Miałem ostatnio mxm co by dobrze zabrzmiał z Fuzem na LOD do tych słuchawek. Jakby to było z e11? Dalej za ciepło. No ale nie słuchałem, więc mogę się całkowicie mylić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrus-g wiem że słuchałeś m50, ale mam pytanie. Słuchałeś SRH750dj? Jeśli tak to mógłbyś je jakoś porównać?

 

Byłem przekonany, aby zmieniać na shurki, ale po przeczytaniu jednej recenzji (zestawienie 10 par słuchawek), gdzie było napisane, że w sposobie grania - średnicy i górze są lepsze od srh840, są od nich również dynamiczniejsze. Ogólnie jako słuchawki są ocenione wyżej, wiec zastanawiam się poważnie aby sobie je zostawić, a bas jakoś przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bassów nie ma... ale i tak jest ******ście (edytor mi ocenzuruje ale co tam :D )!

Najlepsze słuchawki jakie słuchałem! Nie było tego dużo, ale słuchałem DT990 i DT770 >> te mi się najbardziej podobają. Grają z klasą, szlachetnie.

Nie spodziewałem się takiego zakupu. Życie robi niespodzianki... jeśli takie to czemu nie B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności