Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kinowe 3d


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem kiedyś na avatarze w imaxie i efekty 3d totalnie wyrwały mnie z butów. Spodziewałem się że taki poziom to będzie już standard. Poszedłem ostatnio na Transformers 3D do Cinema City, bilety oczywiście z dopłatą bo to 3d. Jak dla mnie totalna porażka! Nie mówię tutaj o samym filmie który imo całkiem fajny ale o obrazie. Rajuśku co za dno. Obraz straszliwie ciemny, efekty 3d bardzo słabe, słaba ostrość i wyprane kolory, do tego po kilkudziesięciu minutach zwyczajnie przestawałem widzieć 3d i musiałem zdejmować okulary, robić przerwę i znowu zakładać aby coś zobaczyć bo w końcu dopłaciłem za to. Nie dosyć że przepłaciłem za bilety to jeszcze wolałbym zobaczyć ten film normalnie w 2d z lepiej wyglądającym obrazem. Najgorsze że ciężko znaleźć niektóre filmy bez 3d. Ja po raz ostatni poszedłem na taki seans, wole cierpliwie czekać na filmy na blurayu żeby oglądnąć sobie w domu. Jakie są Wasze opinie o 3d w kinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz na film kręcony w technologii 3D jak np. Avatar i oglądasz go w specjalnie dostosowanej sali 3D np. IMAX to efekt będzie bardzo dobry. Niestety większość filmów które wyświetlane są w 3D w rzeczywistości nie są w pełni (a nawet w połowie) nakręcane w tej technologii toteż oglądanie ich w okularach (nawet w IMAX'ie) nie daje oczekiwanych efektów.

 

Byłem na Avatarze, Transformersach i Harrym Potterze (wszystkie w IMAX 3D) i tylko Avatar, który był od początku do końca kręcony specjalnymi kamerami, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Cała reszta to zwykły syf, gdzie efekty 3D ograniczone są do pokazywania kurzu unoszącego się nad miejscem akcji pod koniec filmu laugh.gif.

 

Poza tym porównując takiego Avatara w różnych kinach (byłem na nim w IMAX 3D i Multikino 3D) mimo wszystko zdecydowanie najlepsze wrażenia odniosłem w IMAXie, w którym widziałem 2-3 razy więcej efektów 3D aniżeli w Multikinie. W końcu to najlepsze "ekrany" 3D w Europie wink.gif.

 

W dodatku Avatar od początku reklamowany był jako film nakręcany w pełni kamerami 3D. Z kolei w przypadku innych produkcji pseudo 3D nie słyszałem takich zapowiedzi, a więc trzeba również zwracać na to uwagę. Z niecierpliwością czekam na drugą część Avatara, gdyż z zapowiedzi jasno wynika, że to ma być trylogia cool.gif.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy imaxa do zwykłych multikin itp. Jeśli chodzi o pełnowartościowe 3D to występuje ono jeszcze w najnowszych piratach. Reszta to, tak jak powiedział już Troy, syf. Co do transformersów to się nie zgodzę. Porównując z resztą filmów pseudo3D wypadają nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście avatar w imaxie to naprawde cudo, ale cała reszta to nabijanie ludzi w butelkę. Wolałbym dopłacić i oglądnąć to w 2d a nie żeby tak jak teraz dopłacać za gorszą jakość. Co do najnowszych piratów to nie oglądałem więc nie wypowiadam się za siebie ale w internecie jest pełno opinii mówiących że dno jeśli chodzi o 3d. W ciemnych scenach których w tym filmie ponoć jest sporo widać jedynie zarysy postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności