Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co Pije Polskie Spoleczenstwo?


mart!n3k

Rekomendowane odpowiedzi

do czasu była to Warka... wsumie wczoraj tyż ;) ... i stwierdzam ---> No MORE :D ... się normalnie jakaś zgorzkniała wstrętna bestia zrobiła ... fee... i właśnie korzystając z okazji ;) ... jakie "lekkie" tzn. niezbyt gorzki piwo polecacie ??

Pozatym nie ma to jak domowe winko :D MniammniuśniaM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś lubiłem Warkę, ale rzeczywiście jakiś czas temu zrobiła się strasznie fu ;P Teraz to głównie Tyskie lub Żywiec - tak standardowo, nawet Lecha jestem w stanie wypić, a kiedyś byłem jego największym wrogiem - widać poszedł w inną stronę niż Warka i zrobił się całkiem niezły.

 

flash608 - Dog in the Fog nie jest gorzkie, tak na dobrą sprawę to wchodzi jak soczek ;] w ogóle nie czujesz, że pijesz piwo ;]

 

Tanie wino już dawno się skończyło (no może nie licząc wina, które pędzimy z kumplem u niego w chacie ;]), był to dość krótki okres plażowych ognisk, na ktorych piło się różne dziwne rzeczy ;]

 

Bardzo lubię Whiskey, ale od razu muszę powiedzieć, że Jim Beam śmierdzi ;]

 

Szampana nie cierpię, po każdym łyku mam takie głupie uczucie w głowie, ciężko je opisać ;P Ale w połączniu z wcale nie wybitnymi walorami smakowymi sprawia, że wolę ograniczać ten trunek do minimum.

 

Kubuś Jagodowy ;D Dobrze robi, gdy go piłem pierwszy raz nie mogłem sklekocić zdania ;]

 

Jak mi się jeszcze przypomną jakieś ciekawe wywody na tematy trunkowe to nie omieszkam się nimi z wami podzielić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz się dobrze, nie przejmuj się ... to minie ;)

 

Ale no... ja tutaj wogóle nic nie wspominałem na temat tanich win produkowanych na podstawie siarki ...

Przeca domowe wina, a sam ich wkońcu nie robie, bo się na tym kompletnie nie znam. Robi je mój Tatulek ;) ... i dodam, że się na tym zna :] ... Wkońcu naukę zaczął już uczęszczając do technikum w Toruniu :) ... Dodam, że często gęsto lubił się bawić w małego chemika :] Wysadzenie sali w powietrze jest chyba jakimś "za" :) ...

Aktualnie drugi rok z rzędu padło na ryż... na wino z ryżu :] ... domowe "sake" <lol> to jest to :D

Pozatym do jednych z mych ulubionych napojów należy - mleko, kompot z wiśni i od czasu do czasu Coca Cola, dobrze odrdzewia żołądek ;)

 

... aaaaaaa... zapomniałbym ... w wieku ok. 16 lat, na Słowacji bardzo zasmakowała mi taka jedna wódeczka Borovicka ;) ... ale pewnie od tego czasu moje kubeczki smakowe z 10 razy przeszły metamorfozę ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... troche nielegalnie ale jesli juz to tak rekreacyjnie, pol litra i nie wiecej - carlsberg/heineken albo lampka czerwonego slodkiego jakiegos. Nie pije mocnych trunkow bo i tak mi nie wolno a i nie lubie jakos specjalnie...

 

no i szeroko pojęta "soda"

coca cola, 7up, md i sprite glownie. ubostwiam tez cherry

 

do tego ice-tea green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwa - Tatra, Zubr, Pilsner Urquell, Guiness Draught!! Bishop's Ale (bron boze zywiec albo dog .. fuj!)

wina - czerowne polwytrawne

wodka - czysciocha: bols, absolwent, luksusowa, smakowa: wisniowka

moze byc tez gin ze spritem, sliwowica, tequilla.. zalezy z kim gdzie, kiedy i za ile

(a czasem nawet tanie wynalazki albo domowej roboty ;) )

ogolnie nie wybrzydzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero alkoholu.

Moze wyda sie dla niektorych troche dziwne, ale nie lubie piwa. Nigdy nie wypiłem calego piwa, czy nawet polowy. Konczylo sie na łyku lub dwóch. Nie smakuje mi i tyle. Prędzej wodki dotkne niż piwa :)

Win nie pije, szampan mi nie smakuje... alkoholowi mowie nie, bo nie smakuje mi.

 

Kawy również nie ruszam, nawet cappucino o mrożonej nie wspomne :)

 

 

Za to bardzo lubie zwykłą herbatke ze swierzą cytrynką. Do niedawna piłem ją z kufla z baru, ale przerzuciłem się na szklanke barową z napisaem WARKA lub Żywiec :) Zdarza się i pic w szklance RADEGAST

Dodatkowo lubie przeróżne soki i kompoty z piwnicy, ma sie działke, to i soki sie ma :)

Napoje gazowane, niekoniecznie orginalne jak cola, czy fanta. Dobry napoj nie jest zły.

 

Maslanki owocowe, jogurty oraz koktajlne owocowe.

 

To chyba wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem ochote na gingersa ale nie bylo w sklepie... wybralem na sprobe freeq limkę :/ nizabyt trafny wybór, Ginger rulez :D ale pijam rzadko, wtedy gdy mam na nie wielka ochote, swoja droga ciekawe jak smakuje cynamonowy ginger bo jeszcze nie pilem,

 

najczęsciej pijam Warkę, Tuskie :lol::lol: (na cześć Donalda) a jak nie ma ani tego ani tego no to Leszek Zielony lub Żywczyk,,, czasem kupie sobie też Dog'a

 

wono domowej roboty mojego kolegi :) spuścił mi buteleczkę, czekam na dogodną okazje zeby otworzyc , w tym roku z zrobię z nim z winogrona, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

uwielbiam Baileys'a i różnego rodzaju gęste trunki B) Baileys jest pyszny wspaniale smakuje z lodami miętowymi :rolleyes:

 

no i na koniec wódka, smirnoff i absolwent... nejlepsze napoje na imprezę :D:)

 

 

z napojów nie alkoholowych to, kawa zbożowa z mlekiem , herbata z mlekiem (lipton albo tetley, z innymi nie pasuje) bez mleka earl grey, no i najlepsze na chorobę (do tego naprawde dobrze samkuje) woda + imbir + cytryna + miód :) polecam stawia na nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warki to racja! skiepściła się.

Co do dog in da fog - musi być odpowiednio schłodzone i jest mjut!;)

polecam też WOJAK! (sWojak;) )...lekkie.

co do innych alkocholi to wina! uwielbiam ciężkie, czerwone...PORTO!marzenie.....;) a z lekkich to słowackie Klasztorne.2 litry 4 zł...i 1st klasa

a z nie alkoholi to kawa!kawa!kawa! naturalna, expres ciśnieniowy anie jakieś instatnt bo to to dziadostwo jest...

z herbat niekoniecznie ale podchodzi pod to południowoamerykańskja MATE! stawia jak kawa...ale zdrowsze, no i ten smak;)

i oczywiście hektolitry H2O tylko nieskosodowa misu być...taka woda Kinga Pienińska, niezła;)

to chyba tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manak, a masz coś na przeciwko temu wątkowi??? (O__o) Skoro Ty nie pijasz nic, co mógłbyś umieścić w tym dziale, to wogóle się nie podpinaj... Ale masz napisane w temacie "Co pije polskie społeczeństwo", czyli możesz nawet napisać że pijesz sok jabłkowy ;)

 

Mimo i nie jestem pełnoletni, lecz od czasu do czasu coś %-owego nie zaszkodzi (oczywiście rodzice wiedzą!!!Żeby nie było mi tu skarg) :P Ogólnie popijam pifffko, lecz niekiedy przy jakiejś okazji wypić czystej (Absolwent lub Smirnoff) za zdórwko osoby mi nie zaszkodzi. Ale takie trunki jak: whisky, rum, koniak, wino a nawet szampan piję z niesmakiem, bo poprostu nie mi nie wchodzą. A co do drogiego i niby dobrego piwa, a mianowicie GUINNESS`a Draught, to osobiście go niecierpię, dostałem go od siostry z Irlandii, lecz muszę z przykrością stwierdzić, iż gdy go piłem to zbierało mi się na <każdy wie co>...

 

Oto i one, stojące na moim biurku...

dscn14939nu.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... to dodam, że pijam wodę z kwaskiem cytrynowym cukierem ;P nio i dwie kosteczki lodu ;P ... w takie upalne dni :] ... kiedyś piłem wode z kranu, głównie w podstawówce, miała taki zajefajny metaliczny posmak <hahaha> ... a z herbat to EARL GRAY is good ;) Saga też daje rade ... moja babcia lubiała mi niegdyś wciskać " Zimową herbatkę we dwoje " = kawa zbożowa ... do dzisiaj mam uraz ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manak, a masz coś na przeciwko temu wątkowi??? (O__o) Skoro Ty nie pijasz nic, co mógłbyś umieścić w tym dziale, to wogóle się nie podpinaj... Ale masz napisane w temacie "Co pije polskie społeczeństwo", czyli możesz nawet napisać że pijesz sok jabłkowy wink.gif

 

to tak jak bys na forum o trunkach wyskoczyl jakie macie mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha ... no faktycznie ... nieźle by się smakosze trunków "uśmieli" :P hihi ... no ale... ten topic, to tak przypadkowo powstał ;P ... a źródło owego topic`a pochodzi z mojej fotki haha <chwalipięta> :D ... Tak to jest, pojawił się nowy user i przykozaczył :P ... jakby co to sorka dla wszystkich "zbulwersowanych" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ktos temat zaczol jak na forum mp3
to tak jak bys na forum o trunkach wyskoczyl jakie macie mp3

 

manak, pisać tylko o mp3 playerach i słuchawkach... można by zwariować, po jakimś czasie się nudzi

trzeba znaleźć jakąś "odskocznię" :) nie mamy wiele takich tematów dlatego z każdego "innego" (nie zwiazanego z odtwarzaczami) korzystamy i są one popularne wśród "miejscowych mieszkańców" ;)

 

wracajac do trunków i napojów ! ! !

 

jak dzień wcześniej się troche zabalowało i sie ma lekkie suchoty w gardle to polecam wodę po ogórkach kiszonych :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej jakby ktoś wypisał liste alkoholi które lubi? :)

 

Zacznę:

-> Jack Daniels

-> Finlandia, przede wszystkim grejfrutowa, inne zaraz za nią.

-> piwo jak już to jakieś zagraniczne: guiness, frater, 1698, ale są raczej drogie, 8zł+.

 

Generalnie nie lubie alkoholu i jak pije to coś pożądnego, nie lubie się truś jakąś wyborową, albo złotym kłosem. Chociaż najlepsza jest i tak "Balsam pomorski", kiedyś wypiłem 3 kieliszki, przy połykaniu trzeciego własciwie już pusciłem pawia ;d Wole sport generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piw mogę jeszcze dorzucić Żubrzyka naturalnie, Dębowe i takie tam ;]

 

A z bezalkoholowych trunków - zdecydowanie Tymbark =] Lubię gdy jego kapsel wyraża zdanie na jakiś temat, zadziwiająco często naprawdę trafne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy... najbardziej lubie browar party.

 

Ostatnio miałem odmiane i poszedłem w mocniejsze rzeczy. Zaczeło sie od wściekłych (wodka pół na pół z sokiem malinowym, 20kropli sosu tabasco, troche pieprzu), przez czystą, a skończyło chyba wiadomo na czym.

Własnie dlatego nie lubie wódki. Ona jest zdradliwa :)

 

 

Napoje bezalkoholowe; w szkole rządzi nestea cytrynowa. Dom głównie mineralka niegazowana i soki.

 

 

Świetny temat.... trzymamy poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wódą nie przepadam, ale chętnie pijam wszelakie piwa. DO każdego smaku piwa się mogę przyzwyczaić i chętnie wypiję byle nie z puszki ;)

Wina...hhhmmmm....FRESCO!!! ono rozwala i jest zaj**iste :D ale i tak wolę piwo.

W Chorwacji tego maja za to zapijałem się(do mocnego upicia dwukrotnie niestety) śliwowicą samoróbą kupioną od jakiejś starej babki na straganie :D śliwowica od babci maruszki to jest to :D Jak będziecie w Trogirze to zapraszma na stragan a znajdziecie tam wiele pełnowartościowych trunków po bardzo konkurencyjnej cenie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trogir, kurde byłem tam ale nie kojarze... eee... wszystkie te ich miasta takie same. :]

 

Wina mają za grosze i to całkiem ok. Jade za trzy tygodnie, mam nadzieje że browarów w sklepikach nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności