Skocz do zawartości

Co Pije Polskie Spoleczenstwo?


mart!n3k

Rekomendowane odpowiedzi

wina prawie nie pije. no ew cos lepszego (co niestety w polsce slono kosztuje), ale juz we wloszech za 3 ojro mozna kupic cos co faktycznie da sie pic i czerpac z tego przyjemnosc.

Mam wręcz odwrotne doświadczenia :) W Polsce udaje mi się kupić przyzwoite wino za paręnaście złotych (np. z Afryki i Ameryki Południowej). Za to, jak kupiłem kiedyś tanie wino we Francji, to nie dało się pić :P

 

PS. Proszę nie umieszczać wynalazków typu Ginger's czy Redd's w dziale 'piwo'!

 

PSII: Pod dobrą Śliwowicą (łącką i nie tylko) podpisuję się obiema ręcami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa to różne, generalnie kupując kilka piw w almie z reguły staram się kupić jakieś jedno którego wcześniej nie piłem, czasami potem żałuję takiego pomysłu :P z innych alkoholi to wódkę (głównie absolut, czasami jakaś finlandia czy nemiroff) albo czasami te niby drinki jak breezerki albo sobieski impress. A z nieprocentowych to jako mój podstawowy napój służy arctic cytrynowy z lodówki, oprócz tego pijam to na co akurat mam ochotę, jakąś colę czy soczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takie trunki jak: whisky, rum, koniak, wino a nawet szampan piję z niesmakiem, bo poprostu nie mi nie wchodzą."

Spokojnie. Pij piwo systematycznie, to za jakiś czas "takie trunki" Ci zaczną nie tylko wchodzić, ale i smakować. Może nawet do tego stopnia, że oddasz za nie wszystko. Tylko trzeba systematycznie ćwiczyć. Tak, jak skoczek wzwyż: najpierw nisko, potem coraz wyżej. Im wcześniej zaczyna, tym szybciej dochodzi do wyników... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siem dołączem:

 

piwo: Perła (uwielbiam), Grolsch, Pilsner (stwierdzam, że w smaku bardzo zbliżony do Perełki), Żywe, Koźlak.

wódka: najczęściej Wyborowa lub Gorzka Żołądkowa, do "cięższych posiedzeń" Smirnoff

wino: różnie bywa, z reguły idę na łatwiznę i zanabywam Carlo Rossi (czerwone)

wiskaczy i innych podobnych wynalazków nie stosuję

herba: z reguły Earl Grey Black, wieczorami po prostu zaparzone liście mięty zerwanej z krzaka

kawa: dużo i często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei jestem maniaczką herbaty wszelkiej maści oprócz czarnej ;) tak więc zielona, miętowa, melisa, żurawinowa biofixu, jakieś malinowe, mango z cynamonem, wiśniowe, ze skrzypem... tylko czerwonej z udziwnionych nie lubię i liptona zielona plus mięta (okropna jest).

kawa? kawa tak, jak najbardziej ale nie w dużych ilościach. jakbym miała ekspres to pewnie bym nałogowo piła, ale taką rozpuszczalną to raz dziennie rano - obowiązkowo i potem ew. jeszcze jedną se sieknę w trakcie dnia :)

mleka nie pijam wcale, czasami jak mnie natchnie to szklankę sojowego mogę łyknąć, a jak mam ochotę na coś słodkiego, to wtedy kakao... najlepsze z lat młodzieńczych cola cao ;)http://cgi.ebay.pl/COLA-CAO-DAS-Kakaopulve...parms=72%3A1399

 

z alko, to piwko (żubr jak wo domu), winko czerwone wytrawne (merlocik czy cabernet, czasami egri), wódy nie pijam, jak już to z sokiem grejpfrutowym. słodkich alkoholi nie lubię, więc wszystkie nalewki, likiery, piwa smakowe odpadają

 

aha, jeszcze jedno: soków wcale nie pije a wode (niestety) w minimalnych ilościach - nie lubię :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze troszkę OT,ale zapytam. Znalazłem u matki w barku coś takiego jak Winiak Luksusowy. Poczytałem troszkę i wyczytałem że to coś ale Brandy tylko ze polskie. W piątek mam imprezę i zamierzam to wypróbować. W związku z tym moje pytanie. Czy ktoś to pił i ew z czym. Bo jak nie to zrobię tak jak standardowo beandy czyli z Colą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopuję temat...

Czy u Was można trafić na Gorzką Żołądkową z miodem? W pewnym czasie mój ulubiony trunek, a jakiś rok temu zniknęła z półek we Wrocławiu.

Chociaż kolega się chwalił, że w zeszłym tygodniu pił ją w Krakowie. Słaby ze mnie poszukiwacz czy rzeczywiście jest trudno dostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie supermarketu Frisco jest, może warto poszukać takowego... albo zamówić wódkę internetowo :lol:

https://www.frisco.pl/pid,16074/n,zoladkowa-gorzka-wodka-z-miodem/stn,product

 

 

BTW, nie mogę sobie odmówić ;)

 

Gold_Shovel.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności