Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kafejki Internetowe


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Kto pamięta czasy, gdy po szkole szło się z paczką do kafejki internetowej? Aby zagrać w Warcraft, Diablo, Counter Strike, Starcraft, Heroes of Might and Magic, Quake, Homeworld czy Unreal Tournament. To były czasy. Jesteście w stanie sobie przypomnieć jak to się siedziało 2-3 godziny i z wielką uciechą wydawało złotówki?

 

Przypomnijcie sobie atmosferę tamtych miejsc. Półmrok, ciężkie powietrze, szum pracujących komputerów, jakieś radio w tle, krzyki graczy i ich śmiech. Jaskinia elektronicznej rozrywki. Chętnie bym tam znów wrócił... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet.... dzieciaki, a kto pamięta wozy "drzymały" zwane dumnie Salon Gier? Tam to były klimaty.... Ilu z was chodziło na prawdziwe giełdy komputerowe, w czasach gdy dyskietka była nowoscią, a wielu z nas w komputerze jako napęd miało magnetofon?

 

Każdy z nas ma swoja historie, ciekawe co bedzie wspominac moja Zosia lat 2,5...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z pierwszych kafejek internetowych w moim mieście odtworzyli w moim bloku, na początku były 3 a potem 5 komputerów (teraz jest z 25 xD a przynajmniej ostatnio jak byłem z 2 lata temu) ludzie grali w diablo 2 bez dodatków, wiem szok :lol: a ja wolałem w quekaIII pocinać. 3zł(? już nie pamiętam) za godzine - rozwalenie jakiegoś nooba co się dołączył na lANie [wrażenie] ... bezcenne :D

 

Wcześniej chodziłem też do salonów gier, ale tych czasów już tak nie pamiętam dobrze, małym gnojkiem byłem :P Graliśmy z kumplami w Tekkena. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moja historie zacząłem na automatach ustawionych w restauracji. Z tytułów pamiętam że był Wonder Boy, Galaga, Tetris i wiecznie oblegany Kung-Fu Master. W późniejszym okresie w kafejkach ssałem mp3 i pliki a nie myślałem o graniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 16 lat i latałem z bratem i jego kolegami do kafejki na osiedle obok. Z tego co pamiętam graliśmy w GTA, MOH-a, Unreal Turnament i w Quake. No i oczywiście zachwycałem się czymś co się nazywa internet i strony ładujące się minutę :rolleyes: . Wtedy nie miałem komputera, miałem za to konsolę Sega Dreamcast. Do teraz stoi podpięta do kineskopu i czasem sobie "popykam" w Sonic Adventure 1,2 czy Jest Set Radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automaty i kafejka to było coś, a najlepsze były nocki w kafejce i zapach nad ranem jaki unosił się w lokalu :D. Dokładnie w lipcu 1999 roku ojciec kupił pierwszy komputer P2 366 Mhz, dysk 3,5gb, karta Riva TNT 16 chyba, zapłacił coś koło 4k zł. A pamiętam dokładnie tą datę, bo pobiegłem od razu do kiosku i kupiłem CD-Action i była tam gra "Wacki: Kosmiczna rozrywka", wpisałem teraz w google :P. Oczywiście wtedy byłem najbardziej lubianym kolegą na osiedlu, chyba jako pierwszy miałem porządny jak na tamte czasy komputer, wiem, że istniał chyba tylko jeden lepszy procesor, ale kosztował kupę szmalu.

 

Jeszcze przypomniało mi się jak jakiemuś chłopakowi na osiedlu rodzice kupili Playstation, to normalnie zapisy prowadził kto ma kiedy przyjść :D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU, też mój był celeron, miałem lepszego :P. Hah, Wacki wymiatały, ale pamiętam, że na drugi dzień kuzyn mi przyniósł Fifę 99 i Wacki już tylko w między czasie włączałem. Potem oczywiście cały komp był zawalony jakimiś demówkami, ale jazda później się zaczęła z GTA i demówką gry Revolt.

 

A ogólnie to ten mój stary komputer jeszcze śmiga, przynajmniej tak mi się wydaje, nie wiem dokładnie, bo ciotce oddałem i używa go do spraw służbowych. Wiem, że dysk na pewno poszedł, ale reszta chyba po staremu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, też mam Re-Volta! Wersje PC. Tylko że gdzieś mi ją wcieło... :(

 

 

Wracając do wątku. Fajnie by było pójść na noc do jakiejś kafejki i przesiedzieć całą noc z kumplami grając np. w Counter Strike'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, też mam Re-Volta! Wersje PC. Tylko że gdzieś mi ją wcieło... :(

 

 

Wracając do wątku. Fajnie by było pójść na noc do jakiejś kafejki i przesiedzieć całą noc z kumplami grając np. w Counter Strike'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności