Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Masowa zmiana nazw folderów na podstawie tagów


black_jack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział. Ale.. w sumie można chyba uznać, że nazwanie folderu z muzyką jest finałowym etapem kompresji :)

 

Moje pytanie ejst takie:

Mam kolekcję muzyki, głównie mp3. Kiedyś, mając więcej czasu, utrzymywałem porządek i nazywałem kazdy folder z albumem w taki sposób: Artysta - Rok wydania - Nazwa albumu. Od pewnego momentu zaniechałem tego i stworzył mi sie straszny nieporządek. Czy ejst możliwość masowej zmiany nazw FOLDERÓW na podstawie tagów w mp3? A wiec ładuje załóżmy 10 katalogów, z czego kazdy to jeden album z muzyką. Program odczytuje z tagów Artystę, rok wydania oraz nazwe płyty i na tej podstawie zmienia mi nazwę folderu. Da się ? Dodam, że porządek w tagach mam idealny. Próbowałęm różnymi programami ale chyba nie ogarniam... Mp3tag, Ant Renamer, KRenamer i jeszcze kilka innych. Jak ktoś mi pomoże stawiam skrzynkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że się da, foobar2000, instrukcja:

 

http://blog.khron.net/2007/11/23/muzyka_tagi_tagowanie_plikow/

 

(chodzi o fragment zaczynający się od "Aby szybko nadać plikom nazwę")

 

dopisek: sam używam i opisałem dokładnie tą wersję, nowszych wersji foobara2000 nie znam

 

http://khron.net/foobar2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki KHRoN!!!

Jest prawie dobrze :)

Problem jest taki, że program dziala na zasadzie przenoszenia plików do nowego katalogu. Przenosi on niestety tylko pliki mp3. W starym katalogu zostają okladki. Trochę męczące będzie przenoszenie ich ręcznie do nowej lokalizacji. Da się to jakoś rozwiązać ?

 

[edit]

pomyślałem nad... dodaniem masowo do wszystkich plików okladki. W kazdym katalogu z albumem mam okladke w formacie front.jpg (by foobar wyswietlał). Okladki można przecież "wkleić" do pliku mp3. Wtedy nie byłby mi potrzebny plik jpg w katalogach. Tylko - znów - potrzebny byłby sposób by zrobić to masowo i szybko. Hmm..

Edytowane przez black_jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko ze tam musze ręcznie wskazywac lokalizacje dla kazdej okładki. Przy kilkuset albumach robi sie problem :) Myśle raczej o czyms takim, że dodaje 200 folderów, definiuje, że w każdym folderze jest plik front.jpg i program sam te okładki dołącza. Chyba ze mp3tag tez tak potrafi?

Edytowane przez black_jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Późno, a nuż się komuś przyda.

Foobar2000 ma (dla mnie podstawowe) narzędzie File Operations. Ma opcje kopiowania, przenoszenia i zmieniania nazw plików.

Jest bardzo proste i ma dwa magiczne przyciski: Move entire source folder content i remove empty folders.

Pierwsza funkcja służy do przenoszenia okładek, cue i czego tam nie macie w folderach razem z mp3jkami. Druga opcja sprząta za Was stare foldery.

Da się przenosić w ten sposób całe gibabajty zupełnie automatycznie i bezawaryjnie. Żeby było prościej można nadać skróty klawiszowe, tak, że teraz jak chcę załadować coś na mp3jkę, to robię playlistę w foo, wciskam ctrl c i muzyka leci na odtwarzacz. A jak chcę muzykę skopiować do siebie, to wciskam coś innego i mam posegregowane.

 

Jeśli chodzi o okładki w foo, to mam z tym ciągle problemy. Jeśli ktoś zna małe i skuteczne narzędzie do masowego ściągania okładek to chętnie skorzystam. Nie rozumeim też do końca zasady działania foobarowej przeglądarki okładek. Wg mnie dziwnie się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności