Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Nauszne do przetwornika WM8994


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam słuchawek nausznych, raczej zamkniętych, lub zestawu słuchawki + wzmacniacz do pracy z telefonem Samsung Galaxy S. Uprzedzając różne pytania - telefon ma przetwornik DAC WM8994, mam wgrany kernel odpowiednio wysterowujący go + sprzętowy equalizer + regulacja głośności na wzmacniaczu przetwornika.

 

Co będzie słuchane: 95% metal: symfoniczny, power, death, industrial, różne miksy w rodzaju Jelonek itp.

 

Cena: powiedzmy że 2 kategorie: do 500 zł i do 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prościej mówiąc masz Galaxy z Voodoo sound v9, equalizer w odtwarzaczu (tym stockowym czy Powerampie?). Regulacja głośności na wzmacniaczu przetwornika tego nie czaje :P nie chodzi Ci przypadkiem o suwak Preamp w powerampie? Jeżeli chodzi o słuchawki to raczej łatwe do napędzenia i grające neutralnie lub lekko ciepłe. Tak do 500zł przenośne przychodzą mi na myśl ATH ES7, które miałem dość dawno ale powinny się zgrać dosyć dobrze z Galaxy. Poczytaj też o shure srh440, 840 czy hd380. Na pewno nie szalałbym ze słuchawkami trudniejszymi do napędzenia. Czytałem sporo opinie "fachowców" (głównie na forach o androidzie), że "Galaxy pędzi 200 omowe słuchawki bez problemu", co jest niezłą bzdurą. Może i głośnością wyrobi, ale jakość dźwięku będzie taka sobie.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM8994 ma wbudowany sprzętowy parametryczny equalizer, z tego co kojarzę to w preampie. Requlować go da się przez np. Galaxy Tuner. Co do rad to zastanawiałem się właśnie nad Shure SRH840, niestety nie wiem gdzie mógłbym w Trójmieście je osłuchać. A co do napędu, to interesująco dla mnie wygląda FiiO E11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnością może i wyrobi, ale nie zagra to jak na dobrym dacu. NG98 MKII za 99$ grał technicznie pod każdym względem lepiej, miał dużą moc i słuchawki które na Galaxy tylko "grały" na Dacu zaczynały "brzmieć". Kontrola basu, scena, wysokie tony- wszystko uległo poprawie. Przykładowo k141 mają 55 omów i Galaxy spokojnie da rade z głośnością, ale jak one grają bez wzmacniacza to niektórzy wiedzą :) To samo HD555 które bez wzmacniacza grają jak pijany Rumun a większość osób podłącza je bezpośrednio to karty (modny zestaw Xonar DX+hd555, szczególnie na pclabie :P ) i uważają, że to 100% możliwości tych słuchawek. Oczywiście DT 990 mogą zagrać i to bardzo dobrze z Galaxy, ale podając ten przykład miałem na myśli rozważny dobór słuchawek. Są takie co zagrają podłączone do ziemniaka ( np. k420 ) a są i bardziej wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie uzywam tych bayerow z SGS :-) Podlaczylem je zeby sprawdzic, czy akceptowalna moc wydzieli sie na tej impedancji i jestem pozytywnie zaskoczony. Bayery uzytkuje normalnie z SOHA 2, gdzie dopiero pokazuja co potrafia. Sam poszukuje sluchawek do SGS. Aktualnie uzywam AKG k26p i chcialbym cos z lepsza gora. Poczekam na K550. Ktos sie orientuje kiedy premiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak na przenośne to jest wysoka półka po modzie. Z mojej sygnaturki to tylko v39 grała lepiej, P3 (mimo tego samego chipu wolfsona?) grał nieco inaczej, choć podobna półka. Jeżeli chodzi o doki to spokojnie można inwestować w Audeo i droższe. Nauszników drogich nie podpinałem do niego, ale 40mW to też nie jest mało. Grajki sony mają dużo mniej mocy ( np 2x5mW w s638) a podpinają do tego ES7 (sam słuchałem tego zestawienia i grało fajnie) jak i ESW9 czy srh440. Kiju szkoda, ze nie masz już V-Jaysów, z tego co piszą o ich dźwieku mogłyby pasować do Galaxy lepiej niż k420 :) ostatnio słuchałem przez chwile scl-2 na nim i brzmią świetnie. Co mnie ucieszyło to to, że nie szumi i można będzie podpiąć do niego czułe dokanałówki.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SGSie najbardziej boli mnie brak porządnego EQ, bo to coś w PowerAMPie trudno nazwać korektorem. Jeśli chodzi o sam dźwięk, to wspomniany P3 grał od niego na pewno efektowniej. No i miał EQ z prawdziwego zdarzenia. Sceptycznie jestem do SGSa nastawiony, może kiedyś się do niego przekonam...

 

V-jaysów i tak już nie lubiłem, nie tęsknię za nimi :D Niewygodne były, to była przeszkoda nie do ominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie, warto czekać na AKG K550?

Lubię kupować słuchawki rzadko, dlatego staram się wybierać klasę wyżej niż optymalne. Ponaddto, jak będą lepsze od BD 990 PRO, to zawsze Soha stoi otworem (czarnym) :-)

Warunek: muszą być przynajmniej trochę "portable" i nieźle izolować od otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SGSie najbardziej boli mnie brak porządnego EQ, bo to coś w PowerAMPie trudno nazwać korektorem. Jeśli chodzi o sam dźwięk, to wspomniany P3 grał od niego na pewno efektowniej. No i miał EQ z prawdziwego zdarzenia. Sceptycznie jestem do SGSa nastawiony, może kiedyś się do niego przekonam...

 

A czy używałeś przerobionego sterownika dźwięku i korzystałeś z korekcji equalizerem parametrycznym SPRZĘTOWYM a nie szajsem z PowerAMPa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności