Skocz do zawartości

Najlepszy odtwarzacz muzyczny na rynku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Interesuje mnie odtwarzacz do kwoty 500zł, moje jedyne wymaganie uprzedzające wszelkie pytania, to najlepsza dostępna jakość dźwięku. W wypadku, w którym istotny będzie komplet słuchawki + player dodam, że za słuchawki jestem skłonny zapłacić do 250zł (wyłącznie nauszne). Póki co interesowałem się Sennheiserami HD 438 natomiast jeśli chodzi o odtwarzacz powtarzam: liczy się wyłącznie jakość dźwięku - każda marka, reszta się nie liczy. Chcę pływać w oceanie dźwięków : )

 

Ps. Jeżeli to naprawdę istotne, słucham głównie muzyki elektronicznej, dubstepu oraz dnb, więc proszę was o znalezienie kompletu który wyprodukuje dawkę endorfin zdolną roznieść serce i mózg pod względem jakości.

 

Pozdrawiam i czekam na konkretne podpowiedzi.

 

Backpack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s:flo2 / używany J3(s9)

 

 

Choć szczerze, ze swojej strony poleciłbym Ci zainwestować te pieniądze w innej proporcji.

 

N2 (250zł) + AUDIO TECHNICA ATH-M50 lub jakieś używki z wyższej półki Ultrasone/senheiser/ATH

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ostatnio stwierdzenia że najlepsze są iPod Nano 6g i Zune HD

 

A no Zune HD podobno dźwięk ma genialny, tylko czy dostanie go za tą kasę? (nie orientuje się)

Co do 6g to może mieć najlepszy dźwięk ze wszystkich nano i w ogóle wysoko stać, lecz wchodzi tu też coś takiego jak gusta.

 

n2 może i ma dużo mocy syler- ale bez przesady z tymi wyższymi modelami :)

 

Coś tam pewnie zagra lepiej od m50 na N2 na wyższej półce cenowej, nie orientowałem się pod tym kontem. Musiałbym poczytać.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X w okolicach 500 zł (ostatnio rzadko) do tego słuchawki za 250 zł to K 370
za słuchawki jestem skłonny zapłacić do 250zł (wyłącznie nauszne)

 

Sonego widziałem w komisie za 540zł... nie wiem czy dalej jest trzeba by sprawdzić. K370 raczej odpadają, bo mają być nauszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego backpack - nie ma szans, abyś rozpłynął się w ocenie dźwięku, jeżeli nie znajdziesz SWOICH słuchawek. Grajek to nawet mniej niż połowa sukcesu, ja radziłbym zmienić proporcje i 500 zł wydać na słuchawki, a 250 na grajka. Zobacz do mojej sygnaturki, mam zestaw przenośny, w którym słuchawki są 10x droższe od grajka. Jak to gra? Wspaniale B) Nie chodzi mi jednak o wysoką cenę słuchawek ale raczej o fakt, że są one ważniejsze w kreowaniu brzmienia na tej półce sprzętowej. Co innego w hi-endzie, gdzie trzeba zapewnić znakomite źródło i wzmocnienie słuchawkom, które wyciągają z materiału dosłownie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty, czy w takim wypadku dobrą opcją będzie kupno dajmy na to - słuchawek do kwoty 500-600zł (propozycje mile widziane) i pozostawienie starego odtwarzacza jakim jest Samsung K5? Ewentualnie jestem skłonny kupić Ipoda Nano 6g (najbardziej mi podchodzi w kryteriach gustu), niestety (lub na szczęście) wyznaję zasadę nowego sprzętu, więc używki odpadają, chociaż o powyższych odtwarzaczach słyszałem wiele dobrego. Myślałem również o s:flo2 dosyć mnie zaintrygował. Ale rzeczywiście, biorąc również pod uwagę, że kupuję trochę dj'skiego sprzętu, może lepiej skupić się na porządnych słuchawkach do grajka jak i również studia co by zaoszczędzić miejsca, w końcu quality > quantity :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że lepiej kupić dobre słuchawki. A już szczególnie, jeżeli grasz muzykę. Ze swojej strony polecę Audio Technica ATH-M50 (mam je i bardzo lubię). W Polsce ich cena jest dwukrotnie zawyżona, toteż polecam ściągać zza granicy. Ewentualnie Sennheiser HD 25-1, Shure SRH750DJ albo Beyery DT770, zależy też do czego potrzebujesz słuchawek.

 

Samsunga nie znam, więc się nie wypowiem. Na szczęście w/w słuchawki nie potrzebują wzmaka, żeby się rozbujać. Mocniejszy grajek z powodzeniem wystarczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie odtwarzacz soniaka tak za 230 zł, a reszte zainwestuj w słuchawki. I radze nie kupować "hełmofonów', bo czlowiek wyglada w tym jak ufoludek tylko jakies leciutke słuchawki z akg albo koss'a i bedzie fajnie :) Nie ma sensu dawać miliardy na przenośną orkiestre na głowie :P lepiej sobie sprzecik do domu kupic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam ze zdaniem Pasiastego, powiedzmy, że mamy budżet 800 PLN - zestaw Clip+ & np DBA-02 zmiecie z powierzchni ziemi set Cowon J3 + np SM PL30, pomimo  że Cowon to świetny grajek.

 

Swoją drogą - Clip+ to naprawdę wybitne źródło, oczywiście opinie, że gra lepiej niż HM-801 są "lekko" niedorzeczne, ale pomimo to uważam go za najbardziej neutralny player, jaki słyszałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 380 Pro nie nadają się do DJ'ki. Grałem kiedyś w nich w klubie i nie było to nic przyjemnego. Bas jest ale tylko jego najniższe pasmo. Nie ma mięcha, tłustego midbasu, którego jest za to pod dostatkiem np. w M-50. Zależy co kto lubi ale ja oceniam 380 Pro bardzo nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i J3 chyba ma za mało mocy żeby je poprawnie wysterować

 

Za mało?. Nie napędzi ich tak jak wzmak stacjonarny, czy dedykowany przenośny, ale J3 ma bardzo dużo mocy, myślę, że z 380-tkami sobie poradzi.

 

Aczkolwiek polecałbym rozwiązanie Pasiastego i słuchawki m50, jeśli chce się mieć dużo basu, przy dobrej jakości ogólnej słuchawek. 380-tki są specyficzne. Cały czas czekam na listonosza by je odebrać :angry: Napiszę coś jak dojdą. Ale z opinii mają one swój własny charakter, który może się spodobać albo nie. Zobaczymy jak bedzię w moim przypadku. Ja akurat lubię jak jest mniej basu, ale żeby jak się pojawi to zatrząsł głową. Liczę na to, że zgrają się z N2 i MM02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatbox i koncerty przy użyciu KP3, Boss RC-30 i Shure Beta 58a. Zdecyduję się na M-50, Pasiasty gdybyś mógł podać jakieś zagraniczne źródło kupna tych słuchawek tak jak polecałeś, bo czuję się dosyć przekonany co do ich jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty mam Pytanie. Tak przeglądam amazona za słuchawkami, bo szukałem tam m50. Zauważyłem jednak że w ich cenie są tam srh840, czy one nie są wyżej klasowo niż m50?

Myślę, że można tak powiedzieć. Shure są ogólnie pod względem brzmienia bardziej spójne ale M-50 mają inne zalety. W każdym razie, jeżeli w tej samej cenie masz Shure i ATH to chyba wziąłbym SRH840.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności