Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, bigmaras napisał:

Największy w mojej hostorii box od słuchawek jaki widziałem lol

 

Pięknie wydane. Będę miał na tydzień do potestowania jak sytuacja wirusowa się poprawi. 

Edytowane przez katatonicone1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zOrg tak krótko (stockowe kable):

- Falcon-C (SpinFit CP-100) - bas podbity, ale równiejszy niż w DK-2001, nieco szybszy i twardszy oraz bardziej precyzyjny (lepsza definicja), środek bardziej neutralny, gdy idzie tak o masę, jak i tonalność, a góra mocniej zaakcentowana w niższej części, cieńsza i bardziej agresywna (okolice 6 kHz), nieco więcej powietrza (lepsze rozciągnięcie ze stockowymi kablami);

- DUNU DK-2001 (SpinFit CP-500) - bas schodzi nieco niżej, ale zaakcentowany mocniej w środkowej części, nieco mocniej wypełnia przestrzeń, ma mocniejszy impakt, ale też gładszą fakturę, szczegółowość nieco niższa, środek pełniejszy w niższej części (bardziej dociążony), wokale mocniej wysunięte, ale gładsze i lepiej kontrolowane, średnica ma wyższą szczegółowość, góra zaakcentowana w niższej części, ale gładsza i gorzej napowietrzona, scena szersza i głębsza, lepsza separacja i oddanie planów.

 

Oba modele grają dynamicznie i rozrywkowo, ale to inne prezentacje (DD vs hybryda). Falcon-C z bardziej ekscytującą górą i lepiej kontrolowany dołem. DK-2001 bardziej muzykalne i naturalne, lepsze technicznie, ale jednocześnie też gładsze i pełniejsze. Oba modele wymagają dobrania tipsów oraz dobrze reagują na lepsze przewody.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim, Falcony potrzebują dużo mocy by się rozbujać. Jak będzie z nią słabo, to nie warto podchodzić, jak się zapewni im dobre warunki, mogą zagrać na poziomie dwa razy droższych słuchawek. Są też bardziej wrażliwe na źródło niż DK-2001 - na jednym będą atakowały i męczyły górą, na innym może być gładko i przyjemnie. Pod tym względem DK są zdecydowanie bardziej przewidywalne oraz można je śmiało podpiąć i pod telefon.

No i Falkony, to jedne z najwygodniejszych doków z jakimi miałem styczność. 2001 nie są absolutnie złe pod tym względem, są zaskakująco małe i dobrze leżą w uchu, ale aż takiej rewelacji nie ma.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim, Falcony potrzebują dużo mocy by się rozbujać. Jak będzie z nią słabo, to nie warto podchodzić, jak się zapewni im dobre warunki, mogą zagrać na poziomie dwa razy droższych słuchawek. Są też bardziej wrażliwe na źródło niż DK-2001 - na jednym będą atakowały i męczyły górą, na innym może być gładko i przyjemnie. Pod tym względem DK są zdecydowanie bardziej przewidywalne oraz można je śmiało podpiąć i pod telefon.
No i Falkony, to jedne z najwygodniejszych doków z jakimi miałem styczność. 2001 nie są absolutnie złe pod tym względem, są zaskakująco małe i dobrze leżą w uchu, ale aż takiej rewelacji nie ma.

[mention=51633]zOrg[/mention] tak krótko (stockowe kable):
- Falcon-C (SpinFit CP-100) - bas podbity, ale równiejszy niż w DK-2001, nieco szybszy i twardszy oraz bardziej precyzyjny (lepsza definicja), środek bardziej neutralny, gdy idzie tak o masę, jak i tonalność, a góra mocniej zaakcentowana w niższej części, cieńsza i bardziej agresywna (okolice 6 kHz), nieco więcej powietrza (lepsze rozciągnięcie ze stockowymi kablami);
- DUNU DK-2001 (SpinFit CP-500) - bas schodzi nieco niżej, ale zaakcentowany mocniej w środkowej części, nieco mocniej wypełnia przestrzeń, ma mocniejszy impakt, ale też gładszą fakturę, szczegółowość nieco niższa, środek pełniejszy w niższej części (bardziej dociążony), wokale mocniej wysunięte, ale gładsze i lepiej kontrolowane, średnica ma wyższą szczegółowość, góra zaakcentowana w niższej części, ale gładsza i gorzej napowietrzona, scena szersza i głębsza, lepsza separacja i oddanie planów.
 
Oba modele grają dynamicznie i rozrywkowo, ale to inne prezentacje (DD vs hybryda). Falcon-C z bardziej ekscytującą górą i lepiej kontrolowany dołem. DK-2001 bardziej muzykalne i naturalne, lepsze technicznie, ale jednocześnie też gładsze i pełniejsze. Oba modele wymagają dobrania tipsów oraz dobrze reagują na lepsze przewody.


Dziękuję Wam bardzo za opisy!

Wygląda na to, że obie pary są bardzo ciekawe i warte sprawdzenia. W Falconach obawiam się tylko za ostrej góry (jestem uber-wrażliwy )


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tego... Kupiłem  nieco przez pomyłkę Dunu Titan 1es. Fajne doki. Wyrównane jak Pinnacle P1. Dość wygodne. Mogą się podobać jak ktoś chce coś równiejszego niż Blony. 

Góra może nieco metaliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

1es? Wyrównane? Jak P1? A ponoć pierwszy kwietnia już za nami ;) 

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/dunu-titan-1es.php

 

Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz P1 - wybierz sobie tylko który wolisz ;)

MEEaudio%252520Pinnacle%252520P1%252520-

900x900px-LL-dd0d1858_meeaudio_p1_La.png

 

Niestety, ale samo pasmo przenoszenia z jednego wykresu, to za mało by powiedzieć, że słuchawki są tak samo równe jak jakieś inne (choć nawet one nijak się nie pokrywają). Wystarczy że dłużej wybrzmiewają na basie i cały misterny plan idzie jak krew w piach.

 

I tak, P1 mam jako jeden z pierwszych w Polsce, a Dunu od jakiegoś roku, więc zdążyłem się z nimi zaznajomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

 

Wybacz, ale "bez komentarza" jest twój brak absolutnych podstaw czy umiejętności interpretacji wykresów. Nie wspominając, że mając te słuchawki w uszach od razu słychać, że nie jest to najbardziej równe pasmo i nie są to identyczne doki jak Pinnacle P1. Titan1es mają dołek w średnicy, wyraźnie zaakcentowany sopran w okolicy 6kHz. Mogą sprawiać wrażenie dość neutralnych tonalnie, co można poniekąd odnieść również do MEE audio Pinnacle P1, ale oba modele to lekkie V-ki, które wyraźnie różnią się akcentami w paśmie (tonalność, pozycja wokali, masa). Więcej, ale gorzej rozciągniętego sopranu w Titan1es, a więcej środkowego basu i mocniej wypchnięte wokale w Pinnacle P1. Reasumując: przestań wypisywać farmazony i grać znawcę, bo tylko kogoś możesz w błąd wprowadzić, a skup się po prostu na słuchaniu ulubionej muzyki :D

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musicie nauczyć się ponownie czytać. Gdzie ja tam napisałem, że są identyczne????! Jedne i drugie są dość wyrównane w odbiorze. Bardziej niż np Blony. 

Capture+_2020-04-28-16-41-44.png

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, requal napisał:

Wyrównane jak Pinnacle P1.

Trochę inaczej to brzmi niż "bardziej wyrównane niż Blony", chyba sam przyznasz ;)

 

Ale tak, jak na niedrogie doki, 1es są "dość" wyrównane, choć z P1 bym ich nie zestawiał, choćby dlatego, że czytelnik może odnieść mylne wrażenie, że to tańsze Pinnacle, a nawet na tych wykresach widać, że różnią się zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
51 minut temu, czaps napisał:

ktoś już słuchał i podzieli się wrażeniami?

 

Tak, IMHO są rewelacyjne :D Gdybym miał na dzień dzisiejszy zostać z jedną parą słuchawek, to miałbym problem czy wybrać DUNU Luna z Luminox Tri-Light czy EE Legend X z PW audio Monile ft. 1950s. Więcej niebawem.

 

Luna.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Przeczytałem że Spinfity powinny jeszcze bardziej uwydatnić subbas.Mam dunu titan 6 i chciałbym sobie zamówić 1 parę z aliexpres te gumki.CP-100 będą dobre?Używa ktoś tego połączenia,lepiej się układają niż te niebieskie z zestawu bo na nich mam taki sobie seal za to te największe z czerwonym otworem wpasowują się bardzo dobrze.Nie pogardzę też linkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Remember4107 napisał:

 Przeczytałem że Spinfity powinny jeszcze bardziej uwydatnić subbas.Mam dunu titan 6 i chciałbym sobie zamówić 1 parę z aliexpres te gumki.CP-100 będą dobre?Używa ktoś tego połączenia,lepiej się układają niż te niebieskie z zestawu bo na nich mam taki sobie seal za to te największe z czerwonym otworem wpasowują się bardzo dobrze.Nie pogardzę też linkiem :)

Allegro dostarczy szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w Polsce oficjalnego dystrybutora Spinfit - AudioHeaven. Poza tym ja najbardziej lubię je z CP-145 i na mój gust znacząco zyskują na nich względem tipsów z zestawu. Raz, że bas się utwardza, a dwa, że góra choć wciąż gładka, staje się bardziej przejrzysta. Ogólnie zyskuje klarowność i dynamika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, chciałbym się zapisać do fanclubu Dunu ! 🙂 mam i cenię od dłuższego czasu 1es oraz Titan 5, które do mnie jakoś nie przemawiają.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności