Skocz do zawartości

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2022 o 02:34, bigmaras napisał(a):

 

Trudno powiedzieć czy się zgodzą czy przymykają oko. Akurat hifigo to dość mocno znienawidzony sklep u producentów, którzy wielokrotnie przestrzegali przed zakupami w oficjalnych stanowiskach. Większość tych bardziej znanych marek u nich to nieoficjalne zakupy z drugiej/trzeciej ręki. Sam mocno się zdziwiłem, że akurat oni położyli na to łapę bo jeszcze niedawno Dunu podobnie jak Fiio oficjalnie ostrzegali przed hifigo na FB (link) (link2), zresztą jak dziesiątki innych marek. Brak też jakiejkolwiek gwarancji na produkt "warranties on purchases of DUNU products from these stores will be voided." - @Beh0lder aby nie było, że to moja wołowina 🤣

Niestety biznes czasem ma wiele tajemnic i może ktoś mocniejszy za tym stoi. Co do Dunu to w oficjalnych nowościach prędzej bym się spodziewał jakiś nowych rewizji czy wersji obecnych modeli, jak było np. z ZEN a niedługo później "updejt" do ZEN Pro lub jakiś górno-półkowy model jak było w przypadku luny. Niestety to tylko moje przypuszczenia, nie mam jakichkolwiek przecieków w tej materii. Tutaj mamy typowo zewnętrzną akcje jak w było w przypadku moondropa blessing2 w wersji dusk tylko i wyłącznie shenzhen audio lub akcje oriolusa dla japońskiego sklepu na wyłączność. 

 

Nie tak niedawno, post Dunu pochodzi z przed ponad 2 lat. Jak na realia biznesowe, tym bardziej chińskie, to przez ten czas Dunu i HiFiGO mogli już stać się super przyjaciółmi ;)

 

HiFiGO cały czas jest autoryzowanym dystrybutorem Dunu, więc można śmiało zamawiać:

https://www.dunu-topsound.com/dealers-distributors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Który model wybrać. Zależy mi na możliwie soczystym i głębokim basie jak również na głębi i szerokiej scenie. Nie przepadam za monitorowym technicznym brzmieniu. Kwota do max 2 tys.

Edytowane przez anbru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z drugiej ręki może się trafić dzisiaj albo za rok i to jeszcze w różnym stanie, a ryzykowanie kupując z Chin i zastanawianie się w jakim stanie dojdą to raczej odpada. Chciałbym kupić w Polsce z gwarancją i bez stresu. Przede wszystkim chciałbym ich najpierw posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marciolo napisał(a):

Siemka co myślicie o połączeniu dunu Falcon c z kabelkiem fiio lc rc i odnośnie tipsów lepiej spinfit 100 czy 500?

 

Najlepiej grały mi na SpinFit CP-100+ (odrobinę jaśniejsze brzmienie niż zwykłe CP-100).

 

Co do przewodu, to jest ok, ale nie będzie to brzmienie mocno inne niż w stockowej konfiguracji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówione dunu vulkan ❤️ mam nadzieję, że fajnie się zgrywają z dx160.

 

Myślicie, że spinfity cp100 będą dobrym wyborem do nich czy lepiej się zgrywają z gumkami z zestawu? Jak tak to z jakimi najlepiej? 

 

Ps. Podziwiam zakupy u BigMarasa od którego 15 min od zakupu inpost odbiera już paczkę ;D

 

 

Edytowane przez Marciolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedługo mają być dostępne nowe SA6 MKII. Wyglądają kozacko jako całokształt, cena ma pozostać ta sama: 

 

https://hifigo.com/products/dunu-sa6-mkii-iems

DUNU SA6 MKII / MK2 IEMs Earphone HiFiGo

The Upgrades in SA6 MKII

>Upper treble is raised for a more natural soundstage and increased details. Refined treble response improving clarity.

>Upper midrange is smoother for a more accurate vocal and instrument presentation.
The 3-5 kHz dip was adjusted for better vocal clarity and instrument separation

>Bass on the MKII is increased to achieve a more engaging experience while keeping a clean midrange.

>The bass of MKII under Standard mode is similar to the Ultra's bass switch-on, and MKII bass mode comes with even more bass.

>XL eartips of S&S included at size 13mm.

>The shape of IEMs is optimized for the most comfortable wearing experience while remaining stylish.

>NEW, protective, rigid carrying case with DUNU logo

>NEW Mini hulk copper cable with 2 detachable terminations:
3.5mm unbalanced  4.4mm balanced

>A beautiful new wooden faceplate design with unique red patterns for each IEM.

The overall tonality is neutral with a slight bass boost

With the switch on, neutral with a bigger bass boost with noticeably more clarity and air than the ultra.

 

 

QUESTIONS & ANSWERS

  • Can you confirm that the MK2 will have the same 60Ω impedance as the original SA6?
    Hello, not the same, according to the existing specifications, it is not 60Ω. MK2 is 24 Ω impedance. Thanks
  • What is the sound signature of new SA6?
    1. Refined treble response improving clarity.
    2. Better fit and noise isolation due to more secure fit.
    The 3-5 kHz dip was adjusted for better vocal clarity and instrument separation.
    3. Better bass and treble extension while maintaining the resolution.
    4. Default mode is Ultra with a slight bass boost and improved treble.
    The switch now completely changes the bass response, focusing especially on the subbass and middbass without affecting vocals or clarity.
    5. By increasing the bass on the MKII, the listener will experience a more engaging sound while still maintaining a clean midrange. The bass mode on the MKII provides even more bass than the standard mode.
    6. The MKII's upper midrange is smoother than ultra, which results in a more accurate representation of vocals and instruments.
  • Is it easy to drive?
    It is easy to drive. Easier than Z12, Starfield, Blessing, Timeless, P2 etc
  • Is the cable same as OG SA6 or Ultra ?
    It is Hulk mini pro cable same as Ultra, but without 2.5mm jack in MKII due to a lack of interest from the users, and this also helps to cut costs and make the SA6 MKII more affordable.
  • I have purchased before, but it is small for me, what are the size for eartips in this time?
    We listened to other buyers' suggestions for the same S&S earbuds as before, but this time added a 13mm XL size for the S&S eartips.
  • Is the MKII comfortable to wear?
    The MKII have been optimized for the most comfortable wearing experience while remaining stylish.
  • What does the switch on the MKII do?
    The switch on the MKII changes the sound signature from neutral with a slight bass boost to neutral with a bigger bass boost and noticeable clarity and air and is best used when listening to music that requires a more pronounced bass response. This includes genres such as hip-hop and EDM.
  • Are the red patterns on the faceplate the same for each IEM?
    No, each IEM has a unique set of red patterns on the wooden faceplate. This adds to the individuality and exclusivity of the product.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka słów o Dunu SA6 MKII z mojej strony po ok 30h grzania i 15h słuchania. Słuchane póki co z DX240, Zen DAC, Questyle M15 i Topping G5.


Dźwięk:

 

- grają wg mnie neutralnie, dźwięk określiłby jako zbalansowany z lekko podbitym basem i energiczną górą. Bardzo umiejętne strojenie

- basu jest zdecydowanie więcej, jest bardziej zaznaczony, niż w starszych SA6

- nie zalewa on jednak innych pasm, jest świetnie wyważony. Za pomocą przełącznika możemy zwiększyć lub zmniejszyć jego ilość i to jak mocno uderza. Super sprawa i faktycznie to działa - w oryginalnych SA6 przełącznik wg mnie niewiele zmieniał

- w ogóle to jeden z lepszych armaturowych basów jakie słyszałem (nie aż tak dobry jak w U12T, ale i tak świetny), bo nie czuć aż tak bardzo, że jest armaturowy. Ma lekki nalot armaturowego grania, ale można go niekiedy pomylić z DD - a to chyba dobra rekomendacja. Super się słucha elektroniki, techno. Jeśli miałbym coś tu poprawić, to mógłby trochę niżej schodzić - nie jest to bas zahaczający o czeluści piekieł

- średnica ma wyraźną teksturę, wokale brzmią żywo i wyraźnie. Może damskie wokale mogłyby być nieco bardziej intymne, ale też zależy od utworu, tipsów i źródełka

- góra ma dużo powietrza, jest bardzo żwawa, energiczna i jest jej sporo. Ma masę detalu, SA6MKII wyciągają z nagrań dużo smaczków, nie kują przy tym przesadnie po uszach, ale jeśli szukacie ultra-gładkiego, ogranicznego grania to zerknijcie na coś innego

- rewelacyjnie brzmią różne instrumenty - gitary, perkusja, trąbka

- scena jest wyraźnie szersza niż w oryginalnych SA6 i ponownie - bardzo dobrze napowietrzona. 

 

Reszta:

 

- nowy kształt nie do końca mnie przekonuje, tzn jest bardzo wygodny ale wolałem mniejszy pierwowzór który leżał mi w uchu niczym custom - tutaj jestem bardziej uzależniony od tipsów, ale jak już się coś dopasuje to jest super - wygodnie i praktycznie ich nie czuć

- dobrze reagują na zabawę tipsami, raczej polecam coś co nie podbija góry

- rewelacyjny kabelek Dunu Mini Hulk w zestawie - bardzo wygodny, ładny, świetnie wykonany, nie plącze się i nie mikrofonuje (+ jest multiplug)

- plusik za dobre tipsy w zestawie - Dunu Candy oraz Stage & Studio

 

Jeśli chodzi o synergię to podpinałbym SA6MKII pod lekko ocieplające źródełka albo coś możliwie najbardziej neutralnego. Póki co najbardziej podobają mi się z bardzo równym Toppingiem G5 i tego połączenia słucham najchętniej. Na pewno nie łączyłbym ich ze źródełkami podbijającymi / mocno napowietrzającymi wysokie tony.

 

 

 

 

 

IMG_6056.jpeg

IMG_6055.jpeg

Edytowane przez Dirian
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cicho tu w tym Dunu, słuchałeem Hype 2 to akurat THIEAUDIO  :) w audiomagicu i bardo fajne w swojej cenie. Za dużo dla mnie Basu jednak i bardzo równo na dolnej średnicy.

 

DUNU SA6 MK2 otrzymują u mnie "MOJO 2 approved"

moje sa6 są to de facto dokładnie te co wyżej bo od @Dirian przyjechały.

 

Zgadzam się także z Dirinanem co do opisu dźwięku.

- Neutralne z równym podbiciem na całym basie. Niska średnica neutralna i co daje efekt neutralności a jednocześnie braku ciepła. 

- Wyższa średnica obniżona, niektórym może brakować energii na damskich wokalach.

- Szczegółowa góra bez sybilacji, aczkolwiek dla niektóych może być za jasno.

- Bardzo dobra scena na szerokość, na głębokość już bez ekscytacji.

 

Faktycznie kapitalnie oddane instrumenty, świetna separacja. Duży przeskok z takich Simgot EA500.

Kabelek jednak za mocno zapleciony i nie jest przez to tak miękki.

Mojo 2 daje fajną wagę/masę instrumentów, jednocześnie także doświetla górę.  Można dodać lekko ciepełka Crossfedem.

Używam na zmianę z silikonami i piankami INAIRS


IMG_0804.jpeg

Edytowane przez kuman
thieaudio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko mam taki problem w dunu vulkan, że zanikł mi subbas w prawej słuchawce, słucham dużo też muzyki na 100 głośności bo właśnie na takiej głośności no kocham czuć ten subbas w uszach i tak wiem, że nie jest to zdrowe, a co do problemu to już chyba nie ma szans, żeby ten subbas powrócił co? Pewnie przetwornik padł ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem kilka dni na testach Dunu Falcon Ultra (dzięki, @kuman ) i muszę przyznać, że w kwocie ~1000 PLN to moje ulubione doki. Bardzo rytmiczne, muzykalne, z mocnym i szybkim midbasem. Nie jest to jeszcze chyba poziom dla bassheada, ale szukający równego i neutralnego grania na pewno się tu nie odnajdą. Góra wydaje się być delikatnie przygaszona, ale nie jest to moim zdaniem ciemne granie - barwa jest prawidłowa, talerze brzmią bardzo fajnie. Średnica w teorii jest wycofana, ale bas jest na tyle szybki, że nie ma mowy o muleniu. Mikrodetalu jest dużo, a jak na pojedynczy dynamik to nawet bym powiedział, że bardzo dużo. W dodatku są super wygodne, całe wchodzą w moją małą małżowinę. Polecam :)

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności