Skocz do zawartości

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś porównać DUNU SA6 z Kinera Nanna? Jest sens dopłacać do tych drugich?

 

EDIT: Jakby ktoś jeszcze porównał tą dwójkę do ME700 to byłbym już całkiem kontent.

Edytowane przez Jot R
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 14:03, Inszy napisał:

To mnie rozczarowała ta góra, gdy czytam opis...

 

W dniu 8.02.2021 o 14:21, all999 napisał:

Jeśli chodzi o technikalia, EX1K oceniam nieco wyżej, jeśli pytasz o przyjemność z odsłuchu, Zen rządzą. Nie jestem ich w stanie słuchać obok siebie, tak są różne, więc tylko krótko. Rozdzielczość delikatnie po stronie Sony, scena i holografia wyraźnie po stronie Sony. Jakość basu również w Sony lepsza, szczególnie subbas. Góra to wiadomo, ciekaw jestem jak to pasmo odbiorą inni. Sony to monitory, a Zen to audiofilskie granie. Uzupełniały by się dobrze, zastąpić się nie mają szans.
Weź poprawkę na to, że to iemy i to co u mnie będzie wycofaną górą, innemu może zagrać zbyt jasno. Wielokrotnie miałem zupełnie inne spostrzeżenia niż recenzenci. To jest kwestia anatomii, tipsów, źródła, muzyki oraz preferencji. Jak zawsze :)

 

W dniu 8.02.2021 o 14:54, Spawn napisał:

Patrząc na wykres to góra wygląda normalnie czyli bez ekscesów ale powinna być obecna.

 

Moje 3 grosze. 

Na EX800ST góra nigdy mnie nie zakłuła. Dziesiątki godzin w nich słuchałem. ZEN mam drugi dzień i czasem jest na granicy. IMHO mają jednak więcej góry od EX800ST, czyli jest dobrze. Absolutnie nie chciałbym jeszcze więcej góry. Dla mnie jest ideał. Ale układ odniesienia mam mniejszy, niż koledzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dunu sa6... kto nie słuchał ten trąba...

 

wygryzły andromedy armatury w liczbie 14 w zeusach... i wygryzły je sa6... armatur 6

 

soczystość, likworyczność pyłu muzycznego. jakby Ryka posłuchał, to by do końca z wrażenia ogłuchł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mykupyku napisał:

dunu sa6... kto nie słuchał ten trąba...

 

wygryzły andromedy armatury w liczbie 14 w zeusach... i wygryzły je sa6... armatur 6

 

soczystość, likworyczność pyłu muzycznego. jakby Ryka posłuchał, to by do końca z wrażenia ogłuchł.

 

No to fart że słuchałem bo już bym był trąba :P

 

Dunu Studio SA6 - Bas podbity i bardzo dynamiczny, wogóle to można go pomylić z takim z dynamika. Jak na armaturę to jest amejzing. Brzmienie raczej neutralne z dodanym basem i złagodzone w paru miejscach na górze. Pomimo tego że w miarę neutralne to można powiedzieć że mięsiste i z konkretną grubością - to nie chude ani nie jasne granie. Posiadają też wysokiej jakości technikalia bez bycia ofensywnymi. Na wykresach widać że mają dołek w okolicach 6khz i chyba to ma na to największy wplyw. Najwyzsza góra tez jest złagodzona wiec nie są to jakoś wyjątkowo błyskotliwe i napowietrzone iemy. Pstryczek jest do zmiany sygnatury ale nie jest to duza zmiana. Mam wrazenie ze brzmienie w jednej pozycji jest troche bardziej surowe a w drugiej lekko ocieplone i gładsze. Fajny ten system z odpinanymi wtyczkami dzięki czemu mamy kabel na każdą okazje. Biorąc to wszystko razem to są też świetnie wycenione.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

@Spawn a co na to konkurencja? Mamy Killer'y?😉

 

Ciezko mi powiedzieć bo w świecie iemów przez ilość nowych modeli to sam sie już pogubiłem i nawet nie próbuje nadążać. Nie trzeba nawet patrzeć na konkurencje bo samo Dunu wypuściło deczko tańsze EST112 i troche w innym stylu ale też są ekstra.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spawn napisał:

 

Ciezko mi powiedzieć bo w świecie iemów przez ilość nowych modeli to sam sie już pogubiłem i nawet nie próbuje nadążać. Nie trzeba nawet patrzeć na konkurencje bo samo Dunu wypuściło deczko tańsze EST112 i troche w innym stylu ale też są ekstra.

EST 112 jak się mają do SA6? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jaro54 napisał:

EST 112 jak się mają do SA6? 

EST mają troche mniej basu i więcej góry. Są jaśniejsze, mają więcej powietrza oraz większą przestrzeń. Wysokie tony są troche chudsze w stosunku do grubszego dołu. SA6 są moim zdaniem bardziej dojrzałe ale EST bardzo nie odstają i potrafią zagrać bardziej efektownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn nie mogę się uwolnić od tej holografii na średnicy w Moondrop Blessing2, jak się mają Sa6 względem B2 w tym aspekcie?

Zastanawiam się, czy wziąć B2.. czy może dłużej obserwowane, ale nie słyszane SA6

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

@Spawn nie mogę się uwolnić od tej holografii na średnicy w Moondrop Blessing2, jak się mają Sa6 względem B2 w tym aspekcie?

Zastanawiam się, czy wziąć B2.. czy może dłużej obserwowane, ale nie słyszane SA6

Nie porównywałem ich łeb w łeb ale wydaje mi się że blessing2 ma troche lepszą holografie. Są też napewno chudsze i bardziej ofensywne od SA6 które są cieplejsze i mocniej dociążone. Wykonanie i akcesoria zdecydowanie po stronie Dunu.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Inszy napisał:

Jak chcesz lepszą holografię, to Custom Art Fibae 3x3.

Jaki charakter ma 3x3? Wygląda z opisu na jasne słuchawki. Jesteś w stanie porównać z B2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2 są jaśniejsze, bardziej bezpośrednie i funowe. Fibae mniej atakują skrajami i bardziej rozkładają muzykę na czynniki pierwsze. Nie jest to jednak surowe monitorowe granie, muzykalności jest tu na tyle, że i ciężkie łojenie dobrze na nich brzmi. No i CA są znacznie wygodniejsze przez płytsze obudowy oraz węższe tulejki.

Wielkość sceny, czy coś innego konkretnego, będę mógł porównać wieczorem, po robocie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA6 dobrze robią srebrne kable - szybkość, przestrzeń jeszcze rośnie - np. dunu blanche zgrywa się bardzo dobrze i wyciska z SA6 jeszcze więcej

 

 

najmocniejsze strony SA6 to ich dociążenie, soczystość dźwięku i muzykalność, co osiągają dopiero znacznie droższe konstrukcje armaturowe lub hy/trybrydy

 

w tej chwili moja ulubiona para to SA6 i FA A4000 - jedne dociążone, dość gęste, a drugie napowietrzone, jaśniejsze, bardzo szybkie i rozdzielcze - fajnie się uzupełniają... i nie są wyceniane kosmicznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inszy napisał:

B2 są jaśniejsze, bardziej bezpośrednie i funowe. Fibae mniej atakują skrajami i bardziej rozkładają muzykę na czynniki pierwsze. Nie jest to jednak surowe monitorowe granie, muzykalności jest tu na tyle, że i ciężkie łojenie dobrze na nich brzmi. No i CA są znacznie wygodniejsze przez płytsze obudowy oraz węższe tulejki.

Wielkość sceny, czy coś innego konkretnego, będę mógł porównać wieczorem, po robocie.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności