Skocz do zawartości

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też zapisuję się do klubu Dunu- zakupiłem DK-3001 Pro. Co myślicie o modelu DUNU SA6 6BA? Słuchał ktoś?

https://www.head-fi.org/showcase/dunu-studio-sa6.24665/reviews

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dunu dk 2005

 

Po 4-5 miesiącach grania słuchawki zaczęły grać o 30-40% głośniej. Nie zmieniałem sprzętu. Cały czas słuchawki grają na lg v 40 thinq, a dzisiaj jak włączyłem muzykę na 100% (czasami tak słuchałem i było ok) to się przestraszyłem.

Wiecie może o co chodzi? Nie, żebym narzekał :D jestem po prostu ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sven22 napisał:

 

Po 4-5 miesiącach grania słuchawki zaczęły grać o 30-40% głośniej. Nie zmieniałem sprzętu. Cały czas słuchawki grają na lg v 40 thinq, a dzisiaj jak włączyłem muzykę na 100% (czasami tak słuchałem i było ok) to się przestraszyłem.

Na bank coś z softem LG ;) Zmiana ustawień w apce (np. równanie głośności w Tidalu albo Spotify), być może włączył Ci się high gain w ustawieniach LG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i DUNU Zen z pojedynczym dynamikiem wchodzą oficjalnie. Magnes gwarantujący 1,857 Tesli, nowa mambrana (DLC) i nowy design w cenie 699 USD.

 

dunu zen.jpg

 

Więcej na:

https://www.facebook.com/DUNU.FANS/posts/4992068900835633

https://www.facebook.com/DUNU.FANS/posts/4992074354168421

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Methuselah napisał:

No i DUNU Zen z pojedynczym dynamikiem wchodzą oficjalnie. Magnes gwarantujący 1,857 Tesli, nowa mambrana (DLC) i nowy design w cenie 699 USD.

 

dunu zen.jpg

 

Więcej na:

https://www.facebook.com/DUNU.FANS/posts/4992068900835633

https://www.facebook.com/DUNU.FANS/posts/4992074354168421

Pod kątem designu podobają mi się bardziej, niż Luna i wizualnie prezentują się naprawdę genialnie. Zestaw, jak widziałem, jak to w przypadku Dunu bogaty. Ja jednak nadal czekam na coś na dynamiku albo na hybrydę opartą o design podobny jak w serii "SA" albo chociaż taki, jak w Falcon C :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@bigmaras będziesz ściągał ZEN? Jakiś preorder? :) Widzę, że na stronie DUNU już mają.

 

Z Head-Fi: It's too early to say what we'll end up doing for our hybrid models. The DK-4001, DK-3001 PRO, and DK-2001 are all due to be replaced some time this year. We've only decided to work on the DK-2001 replacement first.

 

Z tego co piszą, to chyba wszystko będą teraz opierać o tą nową platformę Eclipse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.12.2020 o 21:28, Jot R napisał:

@bigmaras będziesz ściągał ZEN? Jakiś preorder? :) Widzę, że na stronie DUNU już mają.

 

Z Head-Fi: It's too early to say what we'll end up doing for our hybrid models. The DK-4001, DK-3001 PRO, and DK-2001 are all due to be replaced some time this year. We've only decided to work on the DK-2001 replacement first.

 

Z tego co piszą, to chyba wszystko będą teraz opierać o tą nową platformę Eclipse.

 

Podłączam się do pytania oraz dołączam zapytanie o to czy jest szansa na powiększenie oferty o Dunu SA6

@bigmaras 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 @docentore

Będą obydwa modele w ofercie ale jest mega problem z frachtami w chinach. Nadałem priorytet póki co innym dostawą bo były pilniejsze zatem obawiam się, że dopiero w drugiej połowie lutego dotrą. Palete z początku grudnia udało mi się załadować dopiero dwa tygodnie temu zatem walka jest nierówna. Samoloty cargo są zapchane bo z kontenerami jest problem. Ponoć brakuje w chinach milion kontenerów. Kilka miesięcy temu za wysyłkę puszki płaciło się 900-1000USD teraz ceny sięgają 10000 USD i jest kolejka. Efekt tego taki, że wszyscy próbują ładować się na samoloty i robi się korek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bigmaras napisał:

Ponoć brakuje w chinach milion kontenerów.

Podobno Amerykańce u siebie przyblokowali i nie oddają Chińczykom. Kumpel (z innej branży, firma o wiele większa działająca w całej Europie) też ma braki na magazynie i mają dylemat, czy przepłacać za kontenery, i zostać z przepłaconym towarem w razie jakby zaraz puścili, czy zamawiać bo nie mają już czym handlować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jot R napisał:

Podobno Amerykańce u siebie przyblokowali i nie oddają Chińczykom. Kumpel (z innej branży, firma o wiele większa działająca w całej Europie) też ma braki na magazynie i mają dylemat, czy przepłacać za kontenery, i zostać z przepłaconym towarem w razie jakby zaraz puścili, czy zamawiać bo nie mają już czym handlować.

 

W USA też nie jest kolorowo. 3 tyg czekałem na fracht 5 kartonów zatem problem globalny. Widzę co raz więcej wszelkiej maści konstrukcji prywatnych z puszek i handel nimi kwitnie. Może dlatego brakuje bo ludzie zaczeli używać do innych celów. Na grupach importerów płacz i lament ale i tak finalnie kupujacy za to zapłaci bo nikt nie będzie dokładał. Ceny poszybują w ciągu kilku miesięcy znacząco. Jeszcze o tyle dobrze, że dolar nie waruje to jakoś odrobinę się bilansuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jot R napisał:

Podobno Amerykańce u siebie przyblokowali i nie oddają Chińczykom. Kumpel (z innej branży, firma o wiele większa działająca w całej Europie) też ma braki na magazynie i mają dylemat, czy przepłacać za kontenery, i zostać z przepłaconym towarem w razie jakby zaraz puścili, czy zamawiać bo nie mają już czym handlować.

to nie do końca tak działa (u mnie ten sam problem ale... wartość sprzętów skacze 10-15% więc nikt nawet się nie zastanawia tylko ceny w górę o różnicę) .. większość tych cen ustalana jest na zasadzie popytu i podaży na zasadzie cen... wszystko było w mniej więcej równowadze i system działał... po czym nagle Chiny zatrzymały produkcję na parę miesięcy (Europa i Ameryka narobiły zamówień naprzód) po czym myśmy skoczyli produkcję i nie eksportujemy nic od za chwilę przeszło roku... trochę kontenerów może latać na pusto ale nie aż tyle bo nikt za to nie zapłaci ... powoli siada też przewózka - albo nie ma co wozić albo ceny lecą w górę - paczki z Japonii co przewidywalnie płynęły do nas 2 miesiące aktualnie płyną trzy, całość regularnej poczty dostaje po tyłku jeszcze bardziej... część ludzi liczy że się to wszystko polepszy gdy świat się otworzy na zaszczepionych turystów i nagle przemysł lotniczy dostanie kopa ludzi co mają kasę, zasiedzieli się w domach i chcą uciekać z Europy/Stanów przez to co się dzieje z wirusem i polityką... nagle może się okazać że lotniczo nie będzie tragedii z cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 
Jakbyś je ocenił względem EX1000 ?
Jeśli chodzi o technikalia, EX1K oceniam nieco wyżej, jeśli pytasz o przyjemność z odsłuchu, Zen rządzą. Nie jestem ich w stanie słuchać obok siebie, tak są różne, więc tylko krótko. Rozdzielczość delikatnie po stronie Sony, scena i holografia wyraźnie po stronie Sony. Jakość basu również w Sony lepsza, szczególnie subbas. Góra to wiadomo, ciekaw jestem jak to pasmo odbiorą inni. Sony to monitory, a Zen to audiofilskie granie. Uzupełniały by się dobrze, zastąpić się nie mają szans.
To mnie rozczarowała ta góra, gdy czytam opis...
Weź poprawkę na to, że to iemy i to co u mnie będzie wycofaną górą, innemu może zagrać zbyt jasno. Wielokrotnie miałem zupełnie inne spostrzeżenia niż recenzenci. To jest kwestia anatomii, tipsów, źródła, muzyki oraz preferencji. Jak zawsze :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykres to góra wygląda normalnie czyli bez ekscesów ale powinna być obecna.


Bo ona tam jest, są wszystkie informacje, ale dla mnie pod cienkim kocem. Domyślam się też, że wielu się takie strojenie spodoba.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37501]Spawn[/mention] tak, ma być jej wyraźnie więcej niż w Lunach.
 
[mention=7231]all999[/mention] sprawdź z tipsami silikonowymi jak Azla Sedna czy Acoustune AET07. Możesz też robić cable rolling, bo DUNU robi niezłe kabelki, ale nie zawsze idealnie paruje je ze swoimi słuchawkami
Sprawdzony od razu Alo Audio Litz 2,5, jedyny jaki mam mmcx. Bez zmian na górze. Azla sprawdzone, jak i kilkanaście par różnych tipsów silikonowych i pianek.

Za to jeszcze raz przeglądnąłem walizkę z tipsami i trafiłem na dawno nieużywane "czopki". Kiedyś polecił mi je Piotr z CA, jak robiłem u niego custom tipsy. Parę lat temu. No i znalazłem brakującą górę default_smile.png Całe pasmo się wyrównało, co nie do końca mi się podoba, ale to dowodzi po raz kolejny, jak ważne są odpowiednio dobrane tipsy. Wprawdzie komfort żaden, bo aplikowane są prosto do mózgu, ale otworzyły górę. Nadal nie są to jakoś specjalnie jasne słuchawki, ale detal i błysk jest na miejscu.




default_smile.png





3e16b259ed18049355b17d2904bb489e.jpg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności