Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, AdoeM napisał:

Jakbyś je porównał brzmieniowo z Dunu Titan 6? Bo po opisie wnioskuję że podobna szkoła grania 

 

Tak krótko: Titan6 to pełniejsze granie w stockowej konfiguracji z lepszym środkiem i nieco lepiej rozciągniętą górą. Dół jest "gwiazdą" w obu modelach. Jest nieco szybszy, gładszy i nieco czystszy w DM-480, a w Titan6 - pełniejszy (główny akcent w środkowym basie), o lepszej fakturze, lepiej dopełnia środek. Średnica pełniejsza i bardziej naturalna w Titan6, w DM-480 - bardziej klarowna, ale jednocześnie mniej detaliczna. Góra lepiej rozciągnięta i mocniej zaznaczona w Titan6, ale żaden z modeli nie bryluje specjalnie w tym aspekcie. Scena nieco szersza w DM-480, a głębsza w Titan6. Jakość wykonania i zestaw lepsze oczywiście w Titan6, ale DM-480 z konstrukcją OTE mogą być bardziej komfortowe i trochę lepiej izolują. Titan6 grają czyściej (mniejsze zniekształcenia).

 

DUNU.jpg

 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pankracy_waw napisał:

Panowi czy może wie ktoś coś o dostępności Luna u nas ? Bardzo jestem ciekaw tej słuchawki.

M.

Trzeba pytac @bigmaras . Też jestem ciekaw jak to gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Luna... Dunu przedstawiło fajny program dla klientów...

 

"Program prywatnego klienta LUNA

 

Co zrobić, jeśli mieszkasz na odludziu lub chcesz słuchać LUNA przez dłuższy czas, aby zdecydować, czy chcesz kupić LUNA?

Jednocześnie uruchamiamy program klienta prywatnego LUNA.

 

W przypadku zwrotnego depozytu zabezpieczającego w wysokości 600 USD (karta kredytowa jest przetwarzana przez Stripe), klienci prywatni będą mogli przesłuchać LUNA przez 14 dni .

 

Pod koniec tego okresu, jeśli uważasz, że LUNA nie jest dla Ciebie odpowiednia, zostanie naliczona opłata S&H w wysokości 40 USD .

 

Jeśli polubisz LUNA, depozyt zostanie zaliczony na poczet całego zakupu . Wysyłamy ci zupełnie nową LUNA w pudełku.

 

Należy pamiętać, że otwieramy ten program tylko dla potencjalnych klientów, którzy mogą nie znajdować się w pobliżu obszarów z łatwo dostępnymi jednostkami nasłuchowymi LUNA. W przeciwnym razie skierujemy ludzi w stronę sklepów z jednostkami nasłuc**jącymi LUNA, jeśli znajdują się w odległości od sklepu, który prowadzi LUNA.

 

Jeśli czujesz, ten program jest właśnie dla Ciebie, prosimy odwiedzić naszą stronę internetową także zastosowanie

(Wybierz „LUNA Prywatna program kliencki” zamiast):

https://www.dunu-topsound.com/loan-tour

 

 

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misieknhk napisał:

My tu gadu gadu , a u Marka nowa dostawa Dunu  🙂

Czy są jakieś kolory inne niż czarne dostępne dla DK-2001 ?Pomarańcz ? Jakiś preorder czy na to już za późno ?

 

Dojechały dwa nowe modele jeżeli chodzi o słuchawki DK2001 oraz DM-480, póki co w czarnym kolorze oba modele. Na półkach też leżą nowe kable DUW-02, Lyre, Chord oraz oczywiście Hulki. Inne kolory dotrą nieco później, pewnie wraz z luną. Preordera nie robiłem bo nie byłem pewny czy bezproblemowo dotrze dostawa ale się udało. Forumowo oczywiście jakieś drobne rabaty się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, misieknhk napisał:

My tu gadu gadu , a u Marka nowa dostawa Dunu  🙂

Czy są jakieś kolory inne niż czarne dostępne dla DK-2001 ?Pomarańcz ? Jakiś preorder czy na to już za późno ?

Ja wziąłem i nie żałuję👍Bierz czarne.....ciemniej grają😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DK-2001 wylądowały i u mnie. Na razie pierwsze chwile odsłuchu, więc nawet nic nie będę pisał, albo w porównaniu do Falconów, to są o wiele bardziej wrażliwe na szumy i nie są tak wymagające prądowo. Ale gdzie oni upchnęli te wszystkie przetworniki, to ja nie wiem 🙄

 

Aaa... Chyba zarąbiście się dogadują z Alienem+ ;) 

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeszcze sobie nie wyrobiłem o nich żadnego zdania - lekko ciepłe, detaliczne i przyjemne, ale coś więcej powiem dopiero dziś, jak posłucham czegoś więcej prócz Yo-Yo My.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, DK-2001 odsłuchane na większej ilości gatunków i sprzętów, jakaś opinia już się klaruje :)

Po pierwsze, nie grają zbytnio jak hybrydy, tylko idą w stronę czystego dynamika. Dźwięk delikatnie ocieplony, gładki, z lekko podkreślonym midbasem i wokalami. Ale tak ledwo-ledwo, żeby było bardziej żywo i angażująco, ale blisko naturalności. Pierwszy plan odsunięty trochę od słuchacza, więc jest wrażenie dużej swobody. Szczegółów dużo, ale w ogóle się nie narzucają.

Całościowo granie bardzo uniwersalne, nie trafiłem na kawałki, w których bym pomyślał, że coś mi nie pasuje. Lekko kojarzą mi się z Shozy Star II, choć Dunu są bardziej rozrywkowe.

W przeciwieństwie do Falconów, spokojnie wystarczy telefon by się ich dobrze słuchało, bo i są nieźle wysterowane (choć dobrze się skalują w górę) i są głośne, ale również w przeciwieństwie do Falconów, DK-2001 cholernie wyciągają szumy elektroniki (impedancja 13ohm robi swoje).

 

Wygodne, spokojnie można w nich leżeń na boku, ale gumki jakie są oryginalnie założone, to jest jakiś żart - słuchanie w nich, to ból. Żeby było dziwniej, nie pasują one do żadnego zestawu z akcesoriów (trzy różne rodzaje), bo te akurat są dobrej jakości. Ot, jakby ktoś od czapy je wrzucił.

O, i pierwszy kabelek na miedzi Litza z jakim się spotkałem, o którym mogę powiedzieć, że nie mam do niego uwag pod względem sztywności :D No i fajny patent z wymiennymi końcówkami, dzięki czemu jak chce się jakiś inny typ jacka, nie trzeba wymieniać całego kabla.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy struktura Litz nie ma nic do sztywności kabla. Rodzaj izolacji, obecność i rodzaj rdzenia, gatunek miedzi, rodzaj splotu tak, ale nie sama struktura litz. Większość kabli typu LItz wypada dobrze pod kątem ergonomii (najbardziej komfortowe jakie mam to właśnie litz - type 4 i 6). Problemy powoduje raczej miedź solid core lub marna izolacja.

 

Z nakładek do DK-2001 dobrze sprawdzają się SpinFity - nowe CP-100, CP-145, CP-360 czy CP-500. No i też zyskują w parze z lepszymi kabelkami.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Inszy napisał:

Wiem, że tak bywa z kablami, po prostu każdy z miedzią Litza jaki miałem, był za sztywny - takie szczęście ;) 

To obczaj Dunu Hulk - litz a zwisa. Mimo niezaprzeczalnych wymiarów które ponoć nie mają znaczenia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, evens77 napisał:

Witam

Mam pytanie do użytkowników, bardziej doświadczonych. Czy słuchawki Dunu DK-3001 Pro sprzedawane wraz ze swoim kablem stokowym LYRE to dobre połączenie z Ibasso dx220? Czy od razu lepiej szukać innego kabla Dunu?

Pozdrawiam

Dobre połączenie, to niezły kabel. Oczywiście zawsze możesz coś popróbować poprawić, ale na początek spróbowałbym stockowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, evens77 napisał:

Witam

Mam pytanie do użytkowników, bardziej doświadczonych. Czy słuchawki Dunu DK-3001 Pro sprzedawane wraz ze swoim kablem stokowym LYRE to dobre połączenie z Ibasso dx220? Czy od razu lepiej szukać innego kabla Dunu?

Pozdrawiam

Zależy jakie grania szukasz. Bardzo fajnie do siebie pasują.  podobnie jak @tommir myślę, że  ewentualny dobór kabla zostawilbym na późnie, jak już będziesz wiedział jakich zmian szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności