Skocz do zawartości

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, tommir napisał:

W razie czego na headfaju widziałem, że ktoś 2001 sprzedawał za około 550zł

Podrzuć linka, za taką kasę warto spróbować chyba.

 

Kupiłbym w ciemno 2001, ale boję się tych łagodnych wysokich, o których wszyscy wspominają. Lubię dynamiczne i angażujące słuchawki, często na granicy sybilacji, gładkie wysokie potrafią mnie nudzić niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Podrzuć linka, za taką kasę warto spróbować chyba.
 
Kupiłbym w ciemno 2001, ale boję się tych łagodnych wysokich, o których wszyscy wspominają. Lubię dynamiczne i angażujące słuchawki, często na granicy sybilacji, gładkie wysokie potrafią mnie nudzić niestety.
To chyba dn 2000J na headfi ,a to inny model. Jak lubisz ostra górę to musisz sprobowac it04 tylko nie wiem czy reszta Ci podejdzie

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Loke13 napisał:

W takim razie spróbuj dk3001 (bez pro)/ dk2001. Nie jest to na pewno sq dk3001 pro,ale tam na nudę nie będziesz narzekał

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak będę miał okazję to spróbuję. Co napewno pokochałem w 3001pro to bass, nienarzucajacy się, ale był. Jakby było go więcej to też bym przeżył.

 

Jest kilka ciekawych hybryd, które się pojawiły/mają pojawić w ChiFi: Blessing2, Shozy Form1.4 i ISN H40. Z budżetem planowanym na zakup IEMow będę mógł spokojnie pozwolić sobie na co najmniej 2 z 3. Blessing2, ma piękny wykreślił podobny do S8, które i Crinacle dostały A+ (poprzednia wersja Blessing miała A więc też bardzo dobrze). ISN zbiera bardzo przychylne opinie.

Pozyjemy, zobaczymy. Jeśli padnie na chińszczyznę, to zakup i tak będzie w lutym przez CNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titan 5 są jaśniejsze, mocniej akcentują wyższe częstotliwości i mają większą scenę. Titan 6 to granie dość ciepłe, muzykalne, ale z dużą ilością szczegółów. Obie pary operują dobrym i szybkim basem. 

FiiO nie znam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nakas14 napisał:

Ciekawią mnie Titan 5 i Titan 6, może miał ktoś okazję słuchać obu i opisze jakie są różnice? Cenowo praktycznie tak samo stoją.

Edit. Jak wypadają w porównaniu z F9 pro? 

Ja nie słuchałem ani Titan 5, ani Fiio F9 Pro, ale biorąc pod uwagę opinie o tych drugich mogę powiedzieć, że na pewno Titan 6 będą łagodniejsze, cieplejsze i mniej męczące. Ogólnie to naprawdę świetne słuchawki. Doskonale wykonane, a w miedzianym kolorze IMO wyglądają obłędnie. Dla mnie w połączeniu ze Spinfit CP145 jest dużo lepiej, niż z tipsami z zestawu, bo robi się klarowniej, czyściej w całym spektrum, na czym zyskuje dynamika. Nie powiem, testowałem je też z innym przewodem, ale podłączenie do nich kabla droższego, niż same słuchawki to trochę overkill. Niemniej ze srebrem od Lavricables Titan 6 to prawdziwy odjazd. Na standardowym przewodzie to ciągle poważny zawodnik o ile ktoś nie szuka stricte technicznego, jasnego brzmienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie gumki do Dunu Titan 6? 

Spinfity czy jakieś inne? 

Pierwszy raz będę kupował tipsy silikonowe inne niż fabryczne, a te fabryczne w Dunu wydają mi się mocno średnie. 

 

Myślę że przydałoby się coś co otworzy im górę żeby grała głębiej (szerokość jest całkiem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AdoeM napisał:

Jakie polecacie gumki do Dunu Titan 6? 

Spinfity czy jakieś inne? 

Pierwszy raz będę kupował tipsy silikonowe inne niż fabryczne, a te fabryczne w Dunu wydają mi się mocno średnie. 

 

Myślę że przydałoby się coś co otworzy im górę żeby grała głębiej (szerokość jest całkiem) 

Ja używam spiral dotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AdoeM napisał:

Jakie polecacie gumki do Dunu Titan 6? 

Spinfity czy jakieś inne? 

Pierwszy raz będę kupował tipsy silikonowe inne niż fabryczne, a te fabryczne w Dunu wydają mi się mocno średnie. 

 

Myślę że przydałoby się coś co otworzy im górę żeby grała głębiej (szerokość jest całkiem) 

 

SpinFit CP-145, Spiral Dot i Acoustune AET07a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

SpinFit CP-145, Spiral Dot i Acoustune AET07a.

A kojarzysz może jak brzmieniem się różnią te trzy modele? 

Czytałem że spiral doty dociazaja bass i poszerzają scenę (bo mają szeroki wlot) a tych pozostałych nie mogłem znaleźć konkretnego info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdoeM Tu pisałem o CP-145 i AET07a:

 

 

SpinFity dodają subbasu, poszerzają scenę, ale góra pozostaje gładka i stosunkowo łagodna. Nieco gorzej dopasowują się jednak do tulejki. Sam słucham głównie ze SpinFit CP-100/145 lub Acoustune AET07a.

 

Przy okazji: nie spodziewałbym się nigdy, że "jasny" kabelek będzie świetną parą dla DK-4001, które mają dość wyraźnie zaznaczone 6 kHz ze stockiem, a tu psikus. Luminox Audio Tri-Light to IMHO genialna para, od wczoraj nie mogę się oderwać. Subbas jeszcze lepiej kontrolowany, dość neutralny midbass (nieco mniej niż ze stockiem), który wypełnia przestrzeń lub mocno uderza tylko, gdy jest taka konieczność, dość neutralny, ale naturalny niższy środek, mocniej wypchnięte żeńskie wokale, ale całość pozostaje dobrze kontrolowana, gładsza góra, ale jednocześnie o wiele lepiej rozciągnięta (te 4BA mają spory potencjał, gdy idzie o oddanie wysokich). Szczerza i mocniej napowietrzona scena o lepszej głębi. To granie bardzie poza głową, żywsze, ale potrafi zabrzmienie monumentalnie, gdy utwór tego wymaga.

 

Heilung "Krigsgaldr", Daria Zawiałow "Szarówka", Hollywood Undead "Empire", Diary of Dreams "Descipher Me", Black Lab "Ecstasy (Switchblade Remix)" czy Darren Korb "Vanishing Point" to niezły odlot w parze z iBasso DX160.

 

Tri-Light to chyba pierwszy "jasny" i tak technicznie dobry kabelek, który jednocześnie gwarantuje dość organiczne brzmienie. Szkoda tylko, że tyle kosztuje. I jest stosunkowo dużym przewodem, więc ciężko nosić go z CA Atlas kablem w dół.

 

DUNU Luminox.png

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 16:07, Methuselah napisał:

@AdoeM Tu pisałem o CP-145 i AET07a:

 

 

SpinFity dodają subbasu, poszerzają scenę, ale góra pozostaje gładka i stosunkowo łagodna. Nieco gorzej dopasowują się jednak do tulejki. Sam słucham głównie ze SpinFit CP-100/145 lub Acoustune AET07a.

 

Przy okazji: nie spodziewałbym się nigdy, że "jasny" kabelek będzie świetną parą dla DK-4001, które mają dość wyraźnie zaznaczone 6 kHz ze stockiem, a tu psikus. Luminox Audio Tri-Light to IMHO genialna para, od wczoraj nie mogę się oderwać. Subbas jeszcze lepiej kontrolowany, dość neutralny midbass (nieco mniej niż ze stockiem), który wypełnia przestrzeń lub mocno uderza tylko, gdy jest taka konieczność, dość neutralny, ale naturalny niższy środek, mocniej wypchnięte żeńskie wokale, ale całość pozostaje dobrze kontrolowana, gładsza góra, ale jednocześnie o wiele lepiej rozciągnięta (te 4BA mają spory potencjał, gdy idzie o oddanie wysokich). Szczerza i mocniej napowietrzona scena o lepszej głębi. To granie bardzie poza głową, żywsze, ale potrafi zabrzmienie monumentalnie, gdy utwór tego wymaga.

 

Heilung "Krigsgaldr", Daria Zawiałow "Szarówka", Hollywood Undead "Empire", Diary of Dreams "Descipher Me", Black Lab "Ecstasy (Switchblade Remix)" czy Darren Korb "Vanishing Point" to niezły odlot w parze z iBasso DX160.

 

Tri-Light to chyba pierwszy "jasny" i tak technicznie dobry kabelek, który jednocześnie gwarantuje dość organiczne brzmienie. Szkoda tylko, że tyle kosztuje. I jest stosunkowo dużym przewodem, więc ciężko nosić go z CA Atlas kablem w dół.

 

DUNU Luminox.png

 

Czyli według twoich testów wychodzi na to że najlepiej pasują dźwiękowo Acoustune AET07A. 

Teraz pytanie - da się gdzieś je dorwac w Polsce? Jednak ship zza granicy swoje kosztuje (no może poza aliexpress hehe) 

I Czy Spinfity cp-145 faktycznie spadają z tulejki tak jak pisałeś i pasują do Titanów tylko 100tki? 

Dzięki za świetnie merytorycznie wpis :)

Pozdro 🖖 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AdoeM napisał:

 

Czyli według twoich testów wychodzi na to że najlepiej pasują dźwiękowo Acoustune AET07A. 

Teraz pytanie - da się gdzieś je dorwac w Polsce? Jednak ship zza granicy swoje kosztuje (no może poza aliexpress hehe) 

I Czy Spinfity cp-145 faktycznie spadają z tulejki tak jak pisałeś i pasują do Titanów tylko 100tki? 

Dzięki za świetnie merytorycznie wpis :)

Pozdro 🖖 

 

CP-145 można nosić z Titan6. Przylegają do niej ok, ale nie tak pewnie jak CP-100.

 

Acoustune AET07a nie widziałem w Polskich sklepach - dostępne są m.in. w https://www.mtmtaudio.com/ .

 

Mają też w ofercie tipsy FAudio, które w wersji Vocal mogą fajnie zgrać się z Titan6.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie Majstry doświadczenia z droższymi paczkami z Ali? VAT-ują? Nie VAT-ują? Bo mam mocne postanowienia zostać dłużej z KB Ear Diamond, żadnych słuchawek nie kupować z pół roku i odłożyć na DK-2001. Chyba rozsądnej będzie kupić u kolegi @bigmaras nawet ze względu na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Chyba rozsądnej będzie kupić u kolegi @bigmaras nawet ze względu na gwarancję.

 

Jeżeli jest tylko możliwość kupienia z polskiej dystrybucji, to szedłbym tą drogą. Z Markiem można się dogadać :) Dunu czy Fiio kupowane na Ali, niby tańsze ale jest większe ryzyko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chico99 napisał:

 

Poza tym masz bezpośredni kontakt i wsparcie techniczne sprzedawcy. Marek jest przecież forumowiczem.

 

Wiem, już udało mi się u niego zakupy robić i zawsze było cycuś glancuś. Dzięki za odpowiedzi, jeśli kupię to na pewno u Marka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W kontekście DUNU na ustach jest Luna, ale warto zwrócić również uwagę na tańszy model DM-480. To druga strona barykady, gdy idzie o cenę (70 USD). Shell OEM-omy, ale wykonanie na dobrym poziomie, a w środku podwójny dynamik izobaryczny ("push-pull"). Świetnie oddają niskie tony i to nie tylko w swojej półce cenowej - wypadają w DM-480 jeszcze lepiej niż w Oriolus Finschi czy ikko OH1. Basu jest sporo pod względem ilościowym, ale to jak dużo zależy od tipsów. Jakościowo daje jednak zawsze radę. Takiego subbasu w tej półce jeszcze nie słyszałem. Środek klarowny z wyraźnie wysuniętymi żeńskimi wokalami, a góra z lekkim akcentem w niższym sopranie, potem roll-off, więc raczej gładka i spokojna. Dobrze dogadują się ze SpinFitami CP-100. Kabelek ok na tę półkę, ale generalnie można zyskać zmieniając go (poniżej z NocturnaL Audio NX2 Litz).

 

DM480.jpg

 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 13:37, Methuselah napisał:

W kontekście DUNU na ustach jest Luna, ale warto zwrócić również uwagę na tańszy model DM-480. To druga strona barykady, gdy idzie o cenę (70 USD). Shell OEM-omy, ale wykonanie na dobrym poziomie, a w środku podwójny dynamik izobaryczny ("push-pull"). Świetnie oddają niskie tony i to nie tylko w swojej półce cenowej - wypadają w DM-480 jeszcze lepiej niż w Oriolus Finschi czy ikko OH1. Basu jest sporo pod względem ilościowym, ale to jak dużo zależy od tipsów. Jakościowo daje jednak zawsze radę. Takiego subbasu w tej półce jeszcze nie słyszałem. Środek klarowny z wyraźnie wysuniętymi żeńskimi wokalami, a góra z lekkim akcentem w niższym sopranie, potem roll-off, więc raczej gładka i spokojna. Dobrze dogadują się ze SpinFitami CP-100. Kabelek ok na tę półkę, ale generalnie można zyskać zmieniając go (poniżej z NocturnaL Audio NX2 Litz).

 

DM480.jpg

 

 

Jakbyś je porównał brzmieniowo z Dunu Titan 6? Bo po opisie wnioskuję że podobna szkoła grania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności