Skocz do zawartości

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

 
[mention=78628]Loke13[/mention] FH7 miał, dk4001 ma mieć.
Ja ze swojej strony powiem, że już dk3001pro są lepsze, a są w podobnej cenie.
No mialem ,ale jedyny dap jaki mi sie ostal od czasu fh7 to dx220 ,a z nim srednio mi pasowały. Pewnie jakby dopasować kabel do nich to mialy potencjal,ale osobiscie też wole dk3001 pro

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DK3001 Pro posłuchałem tylko kilka minut, ale wiedziałem, że to nie do końca moje granie. Po prostu mi brakowało ilości na dole (jakość była).
W sumie one dosyć dobrze skaluja i dużo zależy od źródła. One bardziej wyższym basem grają dlatego sprawiają wrazenie suchych na dole, ale potrafią zejść też nisko. Przy fh7 czy imr'ach faktycznie jest różnica, ale z kolei o e mają więcej basu

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Loke13 napisał:

W sumie one dosyć dobrze skaluja i dużo zależy od źródła. One bardziej wyższym basem grają dlatego sprawiają wrazenie suchych na dole, ale potrafią zejść też nisko. Przy fh7 czy imr'ach faktycznie jest różnica, ale z kolei o e mają więcej basu

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

 

No właśnie, mówi się, że te są lepsze od tamtych, a potem się okazuje, że to tylko inna prezentacja/sygnatura plus osobiste preferencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No właśnie, mówi się, że te są lepsze od tamtych, a potem się okazuje, że to tylko inna prezentacja/sygnatura plus osobiste preferencje. 
Coś w tym jest, z tym że dk3001 pro faktycznie można nazwać monitorami. Grają neutralnie, naturalnie i wiernie przekazują nagranie takim jakim jest. Nie mają skłonności do podkolorywania, wyciągają masę szczegolow i w tym przedziale cenowym ciężko o coś takiego.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Loke13 napisał:

Coś w tym jest, z tym że dk3001 pro faktycznie można nazwać monitorami. Grają neutralnie, naturalnie i wiernie przekazują nagranie takim jakim jest. Nie mają skłonności do podkolorywania, wyciągają masę szczegolow i w tym przedziale cenowym ciężko o coś takiego.

To już wszystko wiem, dzięki. Osobiście do neutralnych odsłuchów używam K702, w dokach szukam muzykalności, agresji i machania głową w rytm ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko wiem, dzięki. Osobiście do neutralnych odsłuchów używam K702, w dokach szukam muzykalności, agresji i machania głową w rytm
W takim razie fh7 bardziej sie nadadza . Z tym że dujj niby muzykalnosci bym nie odmówił. Jak pisałem, dużo zależy od źródła i muzyki. Mi zdarza sie słuchać na nich koncertów klasycznej,ale i hip hopu.
Druga sprawa, ze sa jeszcze dk3001 , które nie mają strojenia pro i w pełni spełniają założenia

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Najner napisał:

To już wszystko wiem, dzięki. Osobiście do neutralnych odsłuchów używam K702, w dokach szukam muzykalności, agresji i machania głową w rytm ;)

U mnie Twoje R2 przegrały z dunu pro.

Co nie znaczy, że są gorsze, a patrząc pod kątem Twoich zapatrywań, to być może i lepsze.

I nie żebym wychwalał dunu pro, dalej uważam że średnica w falconach jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Czy to jest ten kabel Noctua Audio, o którym mówisz? One-01 EPC - IEM/Headphone Upgrade Cable (4.5FT) (Nie mogę wkleić linku, ale to jest jego dokładna nazwa ze strony producenta https://nocaud.com/)

Pytam się, bo cena jest sporo niższa niż słuchawek. I gdzie można kupić CM Cables?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chico99 napisał:

 

U mnie Twoje R2 przegrały z dunu pro.

Co nie znaczy, że są gorsze, a patrząc pod kątem Twoich zapatrywań, to być może i lepsze.

I nie żebym wychwalał dunu pro, dalej uważam że średnica w falconach jest lepsza.

Dokladnie - ja już nie rozpatruję słuchawek na tym poziomie w kategoriach lepsze/gorsze tylko inne. Tym bardziej jak się weźmie pod uwagę dobór źródła/gust muzyczny/preferencje/oczekiwania. Zbyt dużo tutaj składowych, żeby można było rzucać prostym "te są lepsze". A u mnie zawsze na równi z tonalnością była prezentacja sceny, dlatego teraz z przyjemnością sobie słucham durnowatych TRN V90 kupionych za 100 zł - swietnie te przetworniki ze sobą współgrają i grają elektronikę. Gdybym miał trafić na bezludną wyspę to wziąłbym je zamiast DK3001 Pro, ale nigdy nie napiszę, że są lepsze od Dunu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadza się jest jakaś wartość bezwzględna czyli tzw sq, która pozycjonuje słuchawki.

Też jest to trochę iluzoryczne ale trzeba się na czymś oprzeć.

Słuchawki o podobnym sq są inne. I w takich kategoriach należy je rozpatrywać.

To równanie ma zbyt wiele niewiadomych ... żeby je rozwiązać, a nasze oceny zawsze 

będą subiektywne i uzależnione od zbyt wielu zmiennych.

Też dla relaksu słucham ZSX ale nie powiem, że są lepsze od dunu pro he, he

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hafn napisał:

@Methuselah Czy to jest ten kabel Noctua Audio, o którym mówisz? One-01 EPC - IEM/Headphone Upgrade Cable (4.5FT) (Nie mogę wkleić linku, ale to jest jego dokładna nazwa ze strony producenta https://nocaud.com/)

Pytam się, bo cena jest sporo niższa niż słuchawek. I gdzie można kupić CM Cables?

 

4900 CNY to jakieś 2660 zł :D Noctua Audio One-01 może być po prostu. EPC to nazwa serii od "earphone cable".

 

Info mam takie, że w pierwszej połowie listopada w AudioHeaven pojawią się kable Satin Audio, a w drugiej połowie - kable CM Cable. Firmy podobno już realizują zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla Dunowców default_wink.png

FH5 vs DK3001 pro

58fd4b70d9290252ef497577efdd33fd.jpg

pisane mobilnie


Jak bardziej pasuje Ci strojenie fh5 ,to polecam koniecznie sprawdzic dk3001(bez pro)@atr3yu recommended

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Loke13 napisał:

Jak bardziej pasuje Ci strojenie fh5 ,to polecam koniecznie sprawdzic dk3001(bez pro)emoji6.png@atr3yu recommended

 

3 godziny temu, retter napisał:

FH5 mi wystarczą, szukałbym czegoś innego.

Też tak kiedyś szukałem, przerobiłem kilka modeli i okazało się że i tak FH5 słuchałem najczęściej. A po zakupie dunu dk3001 (bez pro) FH5 poszły w odstawkę, także polecam sprawdzić, grają bardzo podobnie, ale wszystko robią lepiej i bardziej naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poziom detalu, wielkość sceny, ogólna jakość są na podobnym poziomie w 3001 w stosunku do pro ?

Pisane mobilnie.


Według mnie nie. Scena wydaje sie wezsza ,alw zalezy tez od zrodla i ...kabla. wzgledem dk3001 pro sa inaczej strojone, bardziej efektownie i rozrywkowo. Mialem je rownolegle z it04 i powiedziałbym, ze to podobny poziom ,ale bardziej one gonia it04 ,niz w druga strone.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności