Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wisting napisał:

Trudno się mówi. Będę pamiętać na przyszłość. A tipsy też ma ze zniżką?

 

Podobno tak, kiedyś jak u niego kupowałem to była 😂

 

Godzinę temu, Wisting napisał:

BTW Dunu się rozgrzewają w miarę grania (na balansie), bas, który z początku był anemiczny, nagle nabrał konturów i wypełnił pasmo. Pograją sobie przez noc, to będzie jeszcze lepiej.

 

Oj będzie lepiej, niech pograją w szufladzie jednak kilka nocy bo jedna to za mało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bigmaras napisał:

 

Podobno tak, kiedyś jak u niego kupowałem to była 😂

 

 

Oj będzie lepiej, niech pograją w szufladzie jednak kilka nocy bo jedna to za mało.

 

Konstrukcja wydaje się podobna do FH7. A jak wygląda porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisting napisał:

Pograją sobie przez noc, to będzie jeszcze lepiej.

 

Niejedną. 100h minimum. Pojawia się zejście i faktura na dole.

Godzinę temu, westberg napisał:

Konstrukcja wydaje się podobna do FH7. A jak wygląda porównanie?

 

Mam pro, fh7 miałem kilka dni.

imo pro>>fh7, podkreślam IMO. Ale w końcu to fanklub dunu.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, chico99 napisał:

 

Niejedną. 100h minimum. Pojawia się zejście i faktura na dole.

 

Mam pro, fh7 miałem kilka dni.

imo pro>>fh7, podkreślam IMO. Ale w końcu to fanklub dunu.;)

 

Z tego wynika, że muszą to być najlepsze słuchawki na świecie. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, westberg napisał:

A czem się różni 3001 Pro od 4001? Kablem czy czymś więcej?

 

Kablem na pewno. Kabelek z pro gra dobrze, a użytkowo to bajka. 

Nie miałem 4001 ale są inaczej strojone, głębsze na basie podobno.

 

Tu się powinien wypowiedzieć @Loke13. Miał 3001, ma 3001pro, ma mieć 4001. Wie o nich wszystko, a na pewno wszystko przeczytał.

Dawid, proszę do odpowiedzi, wzywam tej chwili do tablicy ... he, he:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, westberg napisał:

A czem się różni 3001 Pro od 4001? Kablem czy czymś więcej?

 

Główne różnice to:

- konstrukcja wykonana ze stropu cyrkonu w DK-4001 (Liquid Metal) vs stal nierdzewna w DK-3001 Pro;

- kabel Noble (miedź i srebro w miedzianej osłonie) w DK-4001 vs miedź OCC w DK-3001 Pro;

- inny crossover i inaczej ułożone dwie armatury w DK-3001 Pro;

- bogatszy zestaw akcesoriów w DK-4001, plus specjalna wersja SpinFitów (vs CP-360 w DK-3001 Pro);

- inne strojenie, gdzieś o nim pisałem.

 

2 godziny temu, Wisting napisał:

Już się przetwornik dynamiczny rozkręca. Z SR15 bardzo dobra synergia.

 

DUNU zna się generalnie na dynamicznych przetwornikach. Zresztą, sami je opracowują.

 

4 godziny temu, westberg napisał:

Konstrukcja wydaje się podobna do FH7. A jak wygląda porównanie?

 

Podobnej klasy słuchawki, ale DK-3001 Pro wyraźnie łatwiejsze w odbiorze. Mniej techniczne niż FH7 (bez nieco sztucznie podkręcanej góry).

_________________

Ostatnio miałem sporo pytań o kable do DUNU DK-3001 Pro, więc w wątku napiszę na bazie doświadczeń:

- Noctua Audio One-01 - genialny kabel, który poprawia zejście w basie, mocniej akcentuje wyższą górę, ale bez sybilnantów, a do tego znacznie poprawia holografię (niestety, kosztuje więcej niż słuchawki 😕);

- CM Cable Dark - miedź 7N OCC Litz (cryo) w miedzianej osłonie, świetny, gdy chce się więcej basu, a przy okazji poprawić rozdzielczość i szczegółowość (polecam to połączenie);

- CM Cable Shine 8 (sprawdzane z adapterami RSD) - mocniej zaakcentowany subbas i wyższa średnica, szersza scena i mocniej rozciągnięta góra, ale brzmienie jest cały czas gładkie;

- Mad Cable Snowflake - fajna opcja dla miłośników wokali, bliższe, ale i bardziej naturalne, góra i dół jednocześnie bez braków w rozciągnięciu;

- DUNU Hulk - pełniejszy dół, wyraźniejsze zejście, mocniej wypchnięta średnica, mocniej rozciągnięta góra, bardziej naturalne wokale;

- Ego Audio Beer - zachowuje ich charakter, ale gwarantuje lepszą sceną i poprawia aspekty techniczne;

- Ego Audio Sake (sprawdzane z adapterami RSD) - twardszy bas, ilościowo podobnie, mocniej wysunięta wyższa średnica, więcej powietrza, bardziej błyszcząca góra;

- Ego Audio Brandy - poprawia wszystko w brzmieniu, ale kosztuje więcej niż słuchawki (jak NocAud One-01). Świetna opcja do DK-4001.

 

Plus jest taki, że CM Cable i Ego Audio wkrótce w Polsce mają się pojawić (Effect Audio czy Satin Audio także :D). Taka ciekawostka.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FH7 z wyglądają jak każde inne chińskie IEMy - srebrne "łezki". Za to 3001 są bardziej techniczne, industrialne, ciekawsze. Z kabli mam hybrydę Forza Audio, niech się słuchawki wygrzeją, to porównam ze stockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kablem na pewno. Kabelek z pro gra dobrze, a użytkowo to bajka. 
Nie miałem 4001 ale są inaczej strojone, głębsze na basie podobno.
 
Tu się powinien wypowiedzieć [mention=78628]Loke13[/mention]. Miał 3001, ma 3001pro, ma mieć 4001. Wie o nich wszystko, a na pewno wszystko przeczytał.
Dawid, proszę do odpowiedzi, wzywam tej chwili do tablicy ... he, he
Tak jak pisal@Methuselah. Słyszał oba wiec nic wiecej nie powiem...narazie.
Dk4001 maja obustronna, grubsza warstwe berylu i ponoc wspaniały bas. Dunu tez planuje wypuścić flagowca na samym dynamiku z jeszcze grubsza warstwą, która gra na poziomie dk4001. Wlasciwie juz wypuścili w limitowanym nakładzie, ale planuja wypuścić masowa wersje z innych materiałów.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

 
Podobnej klasy słuchawki, ale DK-3001 Pro wyraźnie łatwiejsze w odbiorze. Mniej techniczne niż FH7 (bez nieco sztucznie podkręcanej góry).
_________________
Ostatnio miałem sporo pytań o kable do DUNU DK-3001 Pro, więc w wątku napiszę na bazie doświadczeń:
- Noctua Audio One-01 - genialny kabel, który poprawia zejście w basie, mocniej akcentuje wyższą górę, ale bez sybilnantów, a do tego znacznie poprawia holografię (niestety, kosztuje więcej niż słuchawki );
- CM Cable Dark - miedź 7N OCC Litz (cryo) w miedzianej osłonie, świetny, gdy chce się więcej basu, a przy okazji poprawić rozdzielczość i szczegółowość (polecam to połączenie);
- CM Cable Shine (8 żył)  mocniej zaakcentowany subbas i wyższa średnica, szersza scena i mocniej rozciągnięta góra;
- Mad Cable Snowflake - fajna opcja dla miłośników wokali, bliższe, ale i bardziej naturalne, góra i dół jednocześnie bez braków w rozciągnięciu;
- DUNU Hulk - pełniejszy dół, wyraźniejsze zejście, mocniej wypchnięta średnica, mocniej rozciągnięta góra, bardziej naturalne wokale;
- Ego Audio Beer - zachowuje ich charakter, ale gwarantuje lepszą sceną i poprawia aspekty techniczne;
- Ego Audio Brandy - poprawia wszystko w brzmieniu, ale kosztuje więcej niż słuchawki (jak NocAud One-01). Świetna opcja do DK-4001.
 
Plus jest taki, że CM Cable i Ego Audio wkrótce w Polsce mają się pojawić (Effect Audio czy Satin Audio także :D). Taka ciekawostka.
Cos więcej gdzie kabelki maja byc dostępne?

Ja sprawdzalem na kilku kablach i najfajniejsze zmiany( więcej sub bassu, cieplejszy srodek ,ale ostrzejsza góra?!) zachodziły z Ares II+,ale i tak ostatecznie grają na stoku. Czekam na hulka ,wiec to sie pewnie zmieni

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wisting napisał:

Dla mnie FH7 z wyglądają jak każde inne chińskie IEMy - srebrne "łezki". Za to 3001 są bardziej techniczne, industrialne, ciekawsze. Z kabli mam hybrydę Forza Audio, niech się słuchawki wygrzeją, to porównam ze stockiem.

 

Wyglądają jak wyglądają, to bez znaczenia, wystarczy, że pasują do butów i torebki.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Loke13 napisał:

Tak jak pisal@Methuselah. Słyszał oba wiec nic wiecej nie powiem...narazie.
Dk4001 maja obustronna, grubsza warstwe berylu i ponoc wspaniały bas. Dunu tez planuje wypuścić flagowca na samym dynamiku z jeszcze grubsza warstwą, która gra na poziomie dk4001. Wlasciwie juz wypuścili w limitowanym nakładzie, ale planuja wypuścić masowa wersje z innych materiałów.

 

Główną różnica gdy idzie o bas w DK-4001 jest system A.C.I.S, a zastosowanie podwójnego pokrycia berylem jest związane z jego wykorzystaniem.

 

Model 17th Anniversary Limited Edition ma grubszą powłokę, ale w przypadku Zen jeszcze nie wiadomo :D Generalnie nie chodzi o powlekanie przetwornika jak najgrubszą warstwą metalu, bo wcale nie jest to plusem :D Odnośnie Zen są dwie drogi (pokrycie PVD lub wykorzystanie membrany z samego berylu), ale póki co szczegółów boją się zdradzać.

 

Zen ma być nowym "dynamicznym flagowcem" (początek 2020 roku). Wcześniej TWS, DK-2001 i alternatywna wersja flagowych DK-4001 (Pro).

 

A sam bas w DK-4001 jest genialny :D

 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Główną różnica gdy idzie o bas w DK-4001 jest system A.C.I.S, a zastosowanie podwójnego pokrycia berylem jest związane z jego wykorzystaniem.
 
Model 17th Anniversary Limited Edition ma grubszą powłokę, ale w przypadku Zen jeszcze nie wiadomo  Generalnie nie chodzi o powlekanie przetwornika jak najgrubszą warstwą metalu, bo wcale nie jest to plusem  Odnośnie Zen są dwie drogi (pokrycie PVD lub wykorzystanie membrany z samego berylu), ale póki co szczegółów boją się zdradzać.
 
Zen ma być nowym "dynamicznym flagowcem" (początek 2020 roku). Wcześniej TWS, DK-2001 i alternatywna wersja flagowych DK-4001 (Pro).
 
A sam bas w DK-4001 jest genialny
 
No mnie z jednej strony korci czekać na dk4001 pro,ale pewnie będa strojone bardziej pro ,a po opisach dk4001 moga mi sie podobac

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, westberg napisał:

 

Wyglądają jak wyglądają, to bez znaczenia, wystarczy, że pasują do butów i torebki.

 

Ta, to mniej więcej jak moja żona, gdy kupowaliśmy telewizor.

- Jaki ma być?

- Srebrny!

- Ale coś wiecej, firma, rozmiar?

- Duży!

 

I mamy Samsunga 55" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta, to mniej więcej jak moja żona, gdy kupowaliśmy telewizor.

- Jaki ma być?

- Srebrny!

- Ale coś wiecej, firma, rozmiar?

- Duży!

 

I mamy Samsunga 55"

Para kupuje samochod dla kobiety.

Jaki ma byc

-czerowny bo szybki

Coś jeszcze?

-duży i wygodny

Mąż kupił czerwonego busa z sofa na pacę.

 

A po tem sam w nim spał ;D

 

pisane mobilnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli Zen Luna już teraz.

 

W dniu 22.10.2019 o 19:40, westberg napisał:

W FH7 bas też jest całkiem niezły. A jak reszta pasma w DK4001?

 

Bas w FH7 jest niezły, ale to nie poziom tego z DK-4001 :D DUNU grają bardziej naturalnie i pełniej na średnicy, bez sztucznie podbijanej średniej i wyższej góry. Również mają zaakcentowany niższy sopran.

 

1 godzinę temu, Najner napisał:

Też bym chętnie przeczytał jakieś szersze porównanie FH7 vs DK4001. Czy warto dopłacić do Dunu prawie drugie tyle.

 

Postaram się coś przygotować w testach.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności