Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Loke13 napisał:

Ale też ma mieć konstrukcję wymiennych wtykow, co hulk? Podobno ma być wyceniony Jak standardowy model dk3001. Jeśli faktycznie ma być wyceniony ~500e to moze ladbie namieszać 

 

Tak, wymienne złącza w standardzie, jak Noble czy Hulk. Nowy kabel też może potem trafić solo do sprzedaży i będzie najtańszą opcją z serii. Czy namiesza to się okaże. W przyszłym miesiącu powinny być u mnie, to dam znać.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah byłbyś w stanie porównać jak gra DK-4001+hulk w porównaniu do andromed?

Andromedy znam, ale mam problem z ich ergonomią i biorę pod uwagę DUNU jako alternatywę. Na żywo jeszcze nie słuchałem i nie wiem czy warto się fatygować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czaps napisał:

 

tutaj się zgodzę 100%. mnie jednak ta góra u nich drażni.

Spinfit z zestawu to mus, to raz. Jak pograją trochę jest lepiej, to dwa. Trzy, lepiej parować je ze źródłami grającymi pełniej lub łagodniej. Podejrzewam że odtwarzacz, który gra jaśniej z Falconami zagra w sposób dość brutalny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 06:49, santin napisał:

@Methuselah byłbyś w stanie porównać jak gra DK-4001+hulk w porównaniu do andromed?

Andromedy znam, ale mam problem z ich ergonomią i biorę pod uwagę DUNU jako alternatywę. Na żywo jeszcze nie słuchałem i nie wiem czy warto się fatygować.

 

Nie ma problemu. Campfire Audio Andromeda vs DUNU DK-4001 Chi (+ DUNU Hulk):

 

Niskie tony w DUNU schodzą wyraźnie niżej, a subbasu jest więcej. Lepsza faktura, lepszy impakt i ogólnie IMHO wyraźnie lepszy jakościowo bas niż w Andromedy. DK-3001 jak na dynamika mają szybki bas, ale w CA jest szybszy (wręcz mniej naturalny) i więcej jest środkowego basu (porównując z DK-4001 z Hulkiem), ale przez błyskawiczne wygasanie nie jest to bardzo odczuwalne. Niższy środek nieco odsunięty w obu, ale pełniejszy w DK-4001, które mają mocniej wypchnięte męskie wokale. Andromedy mają mocniej zaznaczoną wyższą średnicę i mocniej wypchnięte do przodu żeńskie głosy (te wyższe pojawiają się bliżej twarzy). W DUNU żeńskie są nieco gładsze, zrównane z męskimi, ale w obu brzmią naturalnie. Andromedy trochę lepiej maskują sybilanty, które pojawiają się na nagraniach, ale różnica nie jest duża. Niższy sopran mocniej zaakcentowany w DK-4001, jaśniejszy niż w CAA (talerze perkusyjne odzywają się bardziej żywo), ale w Andromedach jest jeszcze mocniej rozciągnięty (hi-hat nieco dłużej wybrzmiewa). Wyższa góra też bardziej obecna w Andromedach, co przekłada się na mocniej napowietrzoną scenę. Separacja w osi "x" podobna, z lekkim wskazaniem na model CA, który lepiej oddaje też poszczególne plany (lepiej oddzielone źródła w osi "z"). Scena szersza w Andromedach, bardziej trójwymiarowa. Głębia podobna lub nieco lepsza w DK-3001. Oba z bardzo dobrą stereofonią. DUNU grają bardziej spójnym i większy dźwiękiem, a z Hulkiem średnica jest wypychana jeszcze do przodu. DK-4001 są bardziej szczegółowe, a Andromedy nieco bardziej rozdzielcze. Obie pary to dobrze wyważone i całkiem uniwersalne granie, stworzone przede wszystkim pod nowoczesną muzykę,  ale z nieco innymi akcentami.

 

DK-4001 mają sporo mniejsze kopułki niż CAA i są wygodniejsze, ale weź pod uwagę, że Hulk to nie jest mały kabelek:

CA Andro i DK-4001.jpg

 

CA Andro i DK-4001 2.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah jesteś jak David Copperfield.

 

W kilkanaście godzin ....

13 godzin temu, santin napisał:

@Methuselah byłbyś w stanie porównać jak gra DK-4001+hulk w porównaniu do andromed?

 

18 minut temu, Methuselah napisał:

Nie ma problemu. Campfire Audio Andromeda vs DUNU DK-4001 Chi (+ DUNU Hulk):

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Methuselah wielkie dzięki. Bardziej klarowną mam teraz sytuację i dalej nie wiem co wybrać 😅 Raczej bez odsłuchu się nie obędzie, z czym będzie trudno dla zwyczajnego konsumenta.

To, że Hulka to kawał sznura, to wiem, ale damn!! - wygląda godnie. Póki co nie mam miejsca (eeeee..... -  pozwolenia, ale o tym sssza) na gromadzenie zbyt dużej ilości sprzętu i uniwersalne rozwiązanie DUNU byłoby dla mnie trafioną w punkt alternatywą do x kabli.

Andromedy też pewnie nie zostałby na stockowym kablu, tylko szybko dostałaby litza 2,5mm.

Btw. sybilanty są rzeczywiście odczuwalne w DUNU? Jak się patrzyłem na wykresy 😓 (wiem, że techniczna analiza to o kant d... bez słuchania dźwięku), to w obszarze syków andromeda ma dosyć rozbieganą charakterystykę, tak z rozpiętością 8db, podczas gdy DUNU jest prawie płaskie, więć myślałem, że andromeda ma tu więcej problemów - oj trzeba mi iść się douczyć (może być też, że patrzyłem się na niewłaściwe częstotliwości 5-8kHz) 😄

Qrcze ta charakterystyka andromed w wyższych częstotliwościach nie daje mi spokoju, cze nie popełnię wtopy biorąc iemy z innej beczki, gdy się utarło ogólnie, że w tym pułapie cenowym wybór powinien być tylko jeden. Andromedy potem się odsprzeda właściwie od ręki, z DUNU mam obawy, że może być ciężko.

No nic szukam dalej, a już prawie byłem zdecydowany

Edytowane przez santin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 06:11, santin napisał:

 @Methuselah wielkie dzięki. Bardziej klarowną mam teraz sytuację i dalej nie wiem co wybrać 😅 Raczej bez odsłuchu się nie obędzie, z czym będzie trudno dla zwyczajnego konsumenta.

To, że Hulka to kawał sznura, to wiem, ale damn!! - wygląda godnie. Póki co nie mam miejsca (eeeee..... -  pozwolenia, ale o tym sssza) na gromadzenie zbyt dużej ilości sprzętu i uniwersalne rozwiązanie DUNU byłoby dla mnie trafioną w punkt alternatywą do x kabli.

Andromedy też pewnie nie zostałby na stockowym kablu, tylko szybko dostałaby litza 2,5mm.

Btw. sybilanty są rzeczywiście odczuwalne w DUNU? Jak się patrzyłem na wykresy 😓 (wiem, że techniczna analiza to o kant d... bez słuchania dźwięku), to w obszarze syków andromeda ma dosyć rozbieganą charakterystykę, tak z rozpiętością 8db, podczas gdy DUNU jest prawie płaskie, więć myślałem, że andromeda ma tu więcej problemów - oj trzeba mi iść się douczyć (może być też, że patrzyłem się na niewłaściwe częstotliwości 5-8kHz) 😄

Qrcze ta charakterystyka andromed w wyższych częstotliwościach nie daje mi spokoju, cze nie popełnię wtopy biorąc iemy z innej beczki, gdy się utarło ogólnie, że w tym pułapie cenowym wybór powinien być tylko jeden. Andromedy potem się odsprzeda właściwie od ręki, z DUNU mam obawy, że może być ciężko.

No nic szukam dalej, a już prawie byłem zdecydowany

 

Nie są raczej odczuwalne. Na stockowym kablu (Noble) mogą pojawiać się na słabych nagraniach, ale bez wyraźnej ostrości. Z Hulkiem góra jest wygładzona. Ani Andromedy, ani DK-4001 nie "wyciągają" sybilantów, ale jesteś świadomy, że pojawiają się na nagraniu. Nie ma kompletnego wygładzenia. Andromedy to jednak nieco lepiej kontrolują. Obie pary bardzo lubię. Jeżeli zależy Ci na basie (lepszym dla mnie nawet niż w CA Atlasach czy EE Vanatage) i spójności to DUNU mogą być strzałem w 10, jeżeli na mocniej rozciągniętej górze i scenie bardziej 3D, to Andromedy. W tej półce jest też kilka innych interesujących wyborów. Większość słuchawek w tych okolicach cenowych to świetne modele, ale nie każdy musi trafić w gust każdego użytkownika. Decydując się na taki wydatek, powinieneś ich posłuchać.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

W tej półce jest też kilka innych interesujących wyborów. Większość słuchawek w tych okolicach cenowych to świetne modele, ale nie każdy musi trafić w gust każdego użytkownika.

Chętnie poczytamy o konkurentach! IT04? Może coś z nowego czajfaja, jakieś Fearlesy czy inne wynalazki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj swoje titan 6. Skrobnę kilka zdań. Wykonanie bardzo dobre. Wszystko jest solidne, kabel odpowiedniej grubości ale jest bardzo miękki i elastyczny, jestem bardzo pozytywnie nim zaskoczony. Efekt mikrofonowy występuje ale nie jest jakoś szczególnie uciążliwy. Do tego w zestawie genialne etui. Jeśli chodzi o dźwięk zaraz po wyjęciu z pudełka to było bardzo źle. Zastanawiałem się czy nie mam jakiegoś wadliwego egzemplarza, wszystko grało w kupie, bardzo wolno, bez separacji, za to z dużą ilością sybilantów ale myślę sobie dość duża 12,6 mm berylowa membrana niech sobie pograją. już po kilku godzinach było słychać wyraźną poprawę w każdym aspekcie i właściwie co je brałem to było lepiej. Na ten moment mają ~20h grania i tak: dobre zejście na basie, sporo szczegółów, dociążona średnica, dobre do cięższej muzyki, gitary są masywne. Wokal mi odpowiada, trzyma się trochę z tyłu, choć wyższy wokal jest bardziej wyraźny, doświetlony. Trochę przyciemniona góra w stosunku do takich E1 które mam obok ale mam nadzieje, że jeszcze się to zmieni + muszę pokombinować z tipsami, tak jak stwierdził @Methuselah tipsy znacznie wpływają na brzmienie. Generalnie masywne brzmienie, wg. mnie świetne do rockowych utworów, poukładane z fajnym wglądem z detal.

Byłem trochę sceptyczny w kwestii wygrzewania. Dużo osób pisało, że Aune E1 trzeba koniecznie porządnie wygrzać i bardzo dużo się zmienia. Dla mnie już po wyjęciu z pudełka grały dobrze, oczywiście zmiany były, poprawiła się kontrola w zasadzie każdego pasma i góra oczyściła ale nie były to jakieś kolosalne różnice a czegoś takiego jak w Dunu jeszcze nie doświadczyłem, zmiany są ogromne, z początku grały nawet minimalnie ciszej od E1 co później się zmieniło. Trzeba dać im porządną dawkę grania. Zobaczymy co będzie potem, ale już mi się podobają :)

IMG_0554.JPG
BTW, chętnie odkupię parę spinfit CP-100 lub Acoustone ATE7 w dużym rozmiarze :)

Edytowane przez marcelmtbmx
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bigmaras napisał:

 

Jestem do końca tygodnia, potem mały reset na południu muszę sobie zrobić, wracam i będziemy ogarniać preorder na szybko jak będą zainteresowani ;)

Ja się pisze na preorder😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 16:06, marcelmtbmx napisał:

Nie ma sprawy :) ale to za tydzień/2 jak się ustabilizują na 100%.

Jak z tłumieniem względem Aune E1 ?

Drugie pytanko ergonomiczne - czy są dużo cięższe od E1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wiatrak napisał:

Jak z tłumieniem względem Aune E1 ?

Drugie pytanko ergonomiczne - czy są dużo cięższe od E1 ?

Tłumienie minimalnie na plus Dunu względem E1. Dunu są trochę cięższe ale wygodniejsze. Opierają się w uszach podczas gdy Aune siedzą się tylko na tipsach :)

Edytowane przez marcelmtbmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności