Skocz do zawartości

Fanklub Dunu


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kogoś to zainteresuje (hehe), to w swoim teście Tytanów 6 porównam je do tych doków, które ostatnio testowałem plus jednych, których test już niebawem :)

Zaczynam poznawać Dunu, więc spodziewajcie się moich na Ich temat opinii tutaj :)

 

Edytowane przez Vaiet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 21:51, Methuselah napisał:

 

Wiele, ale nie lubię takich stwierdzeń :) V-ka z dobrze rozciągniętym dołem, ale zaakcentowany jest najmocniej midbass. Potrafi odezwać się masywnie, ale nie zamula. Sprężysty o dobrej szybkości. Niższy środek pełniejszy, ocieplony, wokale z dobrą artykulacją, trzymają się nieco z tyłu, ale nigdy nie giną w tle, góra zaakcentowana w niższej część, dodaje nieco blasku talerzom, ale bez agresji. Fajna głębia, dobra szerokość. Dobra szczegółowość. Powietrza jest pod dostatkiem, ale nie przesadnie dużo, a środek dość pełny, więc separacja szczególnie nie powala. Mimo to świetne IMHO do metalu.

 

Musi się ten driver rozruszać, bo 12,6 mm to jednak sporo. Porównam z wieloma dynamikami w tej cenie, jeżeli będzie potrzeba. Póki co posłuchałem trzy godziny i nie chciałem zdejmować, więc jest dobrze :) Siadły w metalu i rockowym brzmieniu, więc kilku albumów posłuchałem. Lecą się szuflady teraz pograć. SpinFit CP-100 dodają nieco subbasu, wygładzają brzmienie, ale bez dopełniania środka. Na razie bardzo pozytywne zaskoczenie.

 

To od razu mały update. Słuchałem głównie na "referencyjnych" (czarne z niebieskim rdzeniem) i SpinFit CP-100 (więcej subbasu, mniej środkowego, równiejszy środek, gładsza, ale lepiej rozciągnięta góra, szersza scena). To był błąd ;) Nakładki wyraźnie wpływają na brzmienie (nie jest to oczywiście wielkim odkryciem):

- te o podwójnej gęstości z zestawu (dłuższe, czerwony rdzeń, podobne do generycznych tipsów, z których korzysta wiele azjatyckich firm, ale mają jednak inny kołnierz) - wyraźnie mniej basu, bardziej neutralny, ale wciąż pełniejszy i naturalny niższy środek, mocniej zaznaczona wyższa średnia, więcej wyższego sopranu i powietrza, szersza scena. Jest czyściej i bardziej przejrzyście

- Acoustune AET07a - podobnie jak wyżej, ale lepszy subbas, równiejsza i gładsza średnica, podobnie rozciągnięta, ale gładsza niższa góra (nieco więcej średniego sopranu), szersza scena;

- MandarineS Symbio W peel - względem AET07a wyciągają jeszcze subbass, utwardzają midbas, naturalny, czysty środek, nico mniej góry, nieco węższa, ale nieco głębsza scena. Bardziej rozrywkowo.

 

Fajną parą mogłyby być SpinFit CP-145, ale nie trzymają się pewnie na tulejkach (musiałem tipsy wyciągać z kanału :D Później sprawdzę ePro, Acoustune AET08a i Final E type. Zapowiada się jeszcze lepiej niż w pierwszej chwili myślałem.

 

BTW. Titan6 są bardzo łatwe do napędzenia.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vaiet napisał:

Jeżeli kogoś to zainteresuje (hehe), to w swoim teście Tytanów 6 porównam je do tych doków, które ostatnio testowałem plus jednych, których test już niebawem :)

Zaczynam poznawać Dunu, więc spodziewajcie się moich na Ich temat opinii tutaj :)

 

 

Czekam w takim niecierpliwie na test. Masz możliwość porównać je z Kanas Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Czekam w takim niecierpliwie na test. Masz możliwość porównać je z Kanas Pro?

Kanasów niestety, ale jeszcze nie próbowałem. Muszę te braki nadrobić w najbliższym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałbyś lajki ale mi się skończyły :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Dostałbyś lajki ale mi się skończyły :( 

Tego lajka bierę prosto do serduszka.

 

Tak na szybko. Prosto z pudełka na spinfit z zestawu - szeroka scena, dużo powietrza, nieprzytłaczająca ale dostateczna ilość detalu. Bas szybki, precyzyjny, twardy, z odpowiednim wypełnieniem. Średnica neutralna, ale nie cienka. Gitary pełne energii, wokale czyste, klarowne, czytelne. Góra lekko jaśniejsza, ale nie wyczułem na razie żadnych szpilek, żadnej ostrości, żyletek, a liczyłem na tłuczone szkło :D Sybilanty raczej bez dodatkowej emfazy, naturalne, jak to po prostu czasem każdemu zdarzy się zasyczeć. Ciekawe, co będzie za kilkanaście godzin :D Na razie target 250h do pełnego ułożenia brzmi jak... dużo radości :D Później sprawdzę ze Słonikiem, bo łapie procenty przed wyjściem do pracy :D

 

Cyt. fragment kawałka "Missio - Rad Drugz"

 

"I can't get enough, too high to get up
I keep fuckin' up my life with rad drugs
I can't get enough, too high to get up
I keep fuckin' up my life with rad drugs"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PeepingTom napisał:

Sprawdź proszę z czymś słabym prądowo czy ma to sens czy dźwięk się sypie.

 

Falcon-C to nie są słuchawki do słabych odtwarzaczy czy smartfonów, ale z niektórymi potrafią zaskoczyć synergią.

 

10 minut temu, chico99 napisał:

Nowe chwalicie, starego nie znacie ... ;)

Już niedługo moje przemyślenia n/t dn-1000, dk-3001.:D

 

DUNU DK-3001 to wciąż bardzo konkurencyjna opcja w swojej cenie. Są do tego genialnie zestrojone (według mnie oczywiście).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vaiet napisał:

Na forum obnażam się rzadko, ale pierwszy utwór niewygrzanych Falcon-C w połączeniu z DX220 wywołał taki efekt. Na dworze 31 stopni, w domu niewiele mniej, bo okna od południa a mnie telepie, bo takie mam ciarki. ******ste!

 

 

61903988_480278412781014_726433992303181824_n.jpg

 

fryzjer by się przydał...

 

i na kolanie też grzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vaiet napisał:

nie wyczułem na razie żadnych szpilek, żadnej ostrości, żyletek, a liczyłem na tłuczone szkło :D

Bo iBasso daje im dość energii :) Sprawdź na czymś słabym prądowo, to będą i szpilki i problemy na średnicy i uciekający bas ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inszy napisał:

Bo iBasso daje im dość energii :) Sprawdź na czymś słabym prądowo, to będą i szpilki i problemy na średnicy i uciekający bas ;) 

Sprawdzałem na Soniaku z niższym podbiciem, oczywiście po SE i troszkę ostrzej było, to fakt, ale jeszcze bez tragedii. Niemniej można uznać to za barbarzyństwo, ale pędząc je z DX220 odpaliłem wysoki gain i jedno trzeba powiedzieć - Falcony lubią prąd w każdej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

Coś na ból głowy powinni dorzucać do akcesoriów bo każde podejście do nich tym się u mnie kończyło.

Ja z bólem głowy słuchałem ich z uśmiechem na twarzy przez trzy godziny z rzędu na naprawdę wysokiej głośności ^^ I absolutnie nie narzekałem na żaden dyskomfort z tytułu dźwięku, jaki generują. W gruncie rzeczy spodziewałem się ostrości tnącej po uszach, jakiegoś szeleszczenia czy niekontrolowanych peak'ów, a tymczasem... srogo się zawiodłem. Jest owszem jasno, jest dość ostro, ale to sygnatura brzmienia bardzo energiczna i pełna werwy, a nie zrobiona na zasadzie chamskiego rozjaśnienia i wystrzelenia pasma w wysokich tonach w kosmos, żeby nadać pozory detaliczności w brzmieniu. Po serii gładkich i ciepłych słuchawek spodziewałem się szoku, a tymczasem Falcony zrobiły na mnie mega wrażenie i zaskoczyły niemal tak samo mocno, jak EE Bravado po wygrzaniu i sparowaniu z DX220. Dać im prądu (obu), a pokażą na co je stać. No i przede wszystkim nie próbowałem ich z niczym poza Spinfitami z zestawu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

 sygnatura brzmienia bardzo energiczna i pełna werwy, a nie zrobiona na zasadzie chamskiego rozjaśnienia i wystrzelenia pasma w wysokich tonach w kosmos, żeby nadać pozory detaliczności w brzmieniu.

 

No wcale :)

 

1.jpg

 

 

Słychać też są tam wyraźnie zapiaszczone z chropowatą powierzchnią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Spawn napisał:

 

No wcale :)

 

1.jpg

 

 

Słychać też są tam wyraźnie zapiaszczone z chropowatą powierzchnią.

 

nie nie da się skórce wygęsić, tylko będzie krytykował

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vaiet napisał:

Dać im prądu (obu), a pokażą na co je stać. No i przede wszystkim nie próbowałem ich z niczym poza Spinfitami z zestawu.

 

Też uważam, że lubią prąd, ale lubią też kabelki lepsze niż stockowy. Ten jest przyzwoity, ale można lepiej. Po zmianie kabla na Lavricables Silver Ref, Noctua One-01, Ego Audio Beer, które akcentują też górę, dźwięk jest gładszy. Przed wygrzaniem nie byłem w stanie wytrzymać dłużej niż kilka minut na tipsach innym niż SpinFity, a te dodawały nieco za dużo basu :) SpinFity to jedna z najlepszych par dla nich (były zresztą strojone pod nie, jak DK-3001 czy DK-4001) - na niebieskich sybilacja daje się we znaki, jak i na innych słuchawkach z nimi, a na jednorodnych góry jest dla mnie za dużo.

 

6 godzin temu, Spawn napisał:

Słychać też są tam wyraźnie zapiaszczone z chropowatą powierzchnią.

 

Akcent jest wyraźny, ale to jak jest odbierany zależy od budowy kanału, wrażliwości (lub nie) na tę część pasma, dobranych tipsów czy źródła, więc odbiór może być różny. W niektórych konfiguracjach Falcon-C mogą być nawet za gładkie. Góra IMHO jest wyraźnie rozjaśniona, ale raczej krystaliczna. Szczególnie w parze ze SpinFitami. Te chropowatości? Każdy odbiera i ocenia inaczej, ale może słuchawki były niewygrzane albo nie zgrały się z playerem (za mało prądu, "peak" został mocniej podbity). Początkowo się z tym spotkałem i było ciężko, ale szybko to znikło, gdy pograły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności