Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] hd 380 pro vs hd 555


Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich użytkowników !

 

Otóż zepsuły mi się ostatnio słuchawki , więc chciałbym zakupić nowe . Potrzebuje konkretne słuchawki do gier , lecz nie chce kupować plastików od logitecha / razera .

Nie mam niestety karty dźwiękowej , lecz planuje jakąś tanią do gier kupić.

Dlatego wybrałem te 2 modele , lecz nie wiem który z nich będzie lepszy w grach . Muzyki słucham różnej .

Jeśli macie jakieś inne dobre propozycje do 400 zł , chętnie wysłucham .

Z góry dziękuje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , to by mnie wyszło jakieś 250 zł , to zostało troche pieniędzy na karte dźwiękową . Może mógł byś mi wyświadczyć ostatnią przysługe i zaproponować mi jakąś ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do gier brał HD 380, brzmią dość analitycznie i mają szeroką scenę - mogą się sprawdzić w grach. Seria HD 59x to słuchawki typowo muzyczne, ich sygnatura została zaprojektowana do czego innego niż gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do gier brał HD 380, brzmią dość analitycznie i mają szeroką scenę - mogą się sprawdzić w grach. Seria HD 59x to słuchawki typowo muzyczne, ich sygnatura została zaprojektowana do czego innego niż gry.

 

Do gier się sprawdzą, a w muzyce będzie nie do opisania lepiej niż w Razer Carsharias polecane przez Azahiela (można by było je wziąć jak byś grał zawodowo, a nie dla przyjemności, choć wtedy by nacieszyć się muzyką musiałbyś mieć muzyczne słuchawki).

 

Mój kolega z pokoju z akademika miał słuchawki do gier i ogólnie był z nich zadowolony, ale aby posłuchać muzyki podkradał moje pioneery które miałem w tamtym czasie. :D A graliśmy razem równie dobrze w COD przez sieć :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do gier brał HD 380, brzmią dość analitycznie i mają szeroką scenę - mogą się sprawdzić w grach. Seria HD 59x to słuchawki typowo muzyczne, ich sygnatura została zaprojektowana do czego innego niż gry.

 

Do gier się sprawdzą, a w muzyce będzie nie do opisania lepiej niż w Razer Carsharias polecane przez Azahiela (można by było je wziąć jak byś grał zawodowo, a nie dla przyjemności, choć wtedy by nacieszyć się muzyką musiałbyś mieć muzyczne słuchawki).

 

Mój kolega z pokoju z akademika miał słuchawki do gier i ogólnie był z nich zadowolony, ale aby posłuchać muzyki podkradał moje pioneery które miałem w tamtym czasie. :D A graliśmy razem równie dobrze w COD przez sieć :unsure:

 

@Syler - Jaką kartę dźwiękową polecisz do napędzenia HD 380 pro ?? Czy dx wystarczy ?? A może ktoś inny doradzi ?? A może jakiś mały dac :)

 

Dlaczego pytam ?? Ponieważ wyczytałem sprzeczne informacje, jedni piszą że działa bezproblemowa inni, że niestety nie więc sam już nie wiem co myśleć.

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac sprawdziłby się lepiej np. udac 2 , ale to jest już wyższy koszt. Dx w porównaniu z DAC audinst, zagra wyraźnie ostrzej, bardziej sucho. HD380 wciąż mam, audinsta i tego xonara już nie. A audinst z tego co zasłyszałem jest bardziej suchy niż inne DACi w porównywalnym przedziale cenowym. Jednak to nie jest tak, że zagra wyjątkowo źle z xonarem.. jeśli nie miałeś doświadczenia z dobrym sprzętem to zadowolony byłbyś nawet z połączania xonara z konturowo grającymi filipsami hp8900, bo już z tej karty jest niezła czystość dźwięku - ogólnie będzie grało dość poprawnie, ale wypełnienie będzie kiepskie, bo ani hd380 ani xonar tym aspektem nie grzeszą.

 

Jednak biorąc DACa musisz się liczyć, że nie będziesz miał w grach choćby EAX.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie myślałem o Audinst HUD-mx1 słuchawki w 7/10 wykorzystane do gry, 3/10 muzyka :) Xonar ma fajną cenę mx1 troszkę drogi na obecną chwilę :) tym bardziej, że w innym temacie pisałem, że planuje zakup a-s700 + Carat-Topaz Signature i dlatego zakup napędu dla hd380 mógłby być jak najtańszy :) bo może okazać się tak, że CT kupie za 2 miechy ale też może się okazać, że za trochę więcej. Dlatego napęd dla hd380 nie może być mizerny :)

 

Rozumiem, że żaden DAC ie umożliwia EAX ?? No to może w takim wypadku zamiast planowanego CT kupić innego daca i jakąś lepszą kartę pod słuchawki np st ??

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry oczywiście na DACach działają, ale efektów typu EAX się nie włączy. Jedynie można to zrobić poprzez użycie karty jako transportu - czyli łączysz kablem optycznym kartę z DACiem zamiast użycia USB.

 

Xonar ST to czytałem opinie, że jest bardzo dobra do muzyki, jeśli wymieni się opampy. Także jest to świetna karta na transport , ale nie wiem czy są to wielkie różnice w stosunku do xonar dx, bo w kwestii używania kart jako transportów doświadczenie mam nikłe ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów mam mętlik w głowie ;)

Reasumując: Zacząłem wydatki od najtańszego zakupiłem hd 380 do grania, gram w cs typowo rekreacyjnie bo tylko mam tyle czasu, teraz muszę wybrać kartę dźwiękową lub daca, później planuje zakupić a-s700 który będzie podłączony pod komputer i tu planowałem za pomocą daca carat topaz oraz pod niego podłączyć słuchawki i teraz mam dwa pytania:

1. Czy lepiej kupić jednego lepszego dac'a wybiegając już pod a-s700 i pod słuchawki planowane później to hd 598

2. Czy lepiej teraz kupić teraz tylko jakiś napęd pod hd 380 jak najtańszy a później właśnie zmienić na daca :)

i wolałbym osobiście 2 rozwiązanie dlatego jakie najtańsze źródło je napędzi :) może tańszy odpowiednik d2 czyli d1 da rade tym słuchawką ??

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję do grania kupić sprzęt do grania, a do muzyki sprzęt do muzyki. A jak grasz okazjonalnie/rekreacyjnie to sprzęt kompletować tylko myślą o muzyce. Bo jak podłączysz hd380pro nie ważne czy to DAC czy integra, to do takiego CSa powinno starczyć.

 

 

Co do sprzętu grającego. Go się kompletuje pod własne ucho i preferencje. Tutaj nie ma jakiś ścisłych reguł.

 

planuje zakupić a-s700

 

Pod kolumny? To jest taka rozbieżność bo do głośników trzeba jak najbardziej szczegółowego źródła, w dźwięku muszą być kontury. Za to w słuchawkach nie koniecznie, tu bardziej liczy się brzmienie, ilość ciepełka. Kup po prosru dobrego DACa na jakiego możesz sobie pozwolić, są różne propozycje, ale kup już coś porządnego nie oszczędzaj.

 

Ustalmy na czym stoimy.

 

Masz HD380. Chcesz kupić do nich dobrego DACa, a w przyszłości podpiąć do nich a-s700 i zmieć słuchawki na lepsze, tak? Tak jak pisałem źródło pod słuchawki i źródło pod kolumny trochę czymś innym się charakteryzuje. Lecz to nie znaczy, że jak kupisz lepszego DAC pod as700 to źle zagra na słuchawkach. Radzę Ci właśnie od razu kupić dobrego DACa i już od początku cieszyć się świetnym dźwiękiem. Tylko teraz - nie napisałeś lub nie zauważyłem - ile chcesz na niego wydać? Carat o którym wspomniałeś na ebayu chodzi za 400 dolarów, to jakieś 1100zł.

 

W tej granicy poszukaj DACa, chociaż Carat może dobry jest. Nie wiem, niech się wypowie ktoś kto w DACach z tej półki jest bardziej ogarnięty.

 

Mi osobiście marzy się YULONG D100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałem w planach, kupić a-s700 + bx5 i to podłączyć pod komputer za pomocą dac i tutaj miał być CT signature

 

Jednak 1,2k i niestety fundusze nie wyszły tak jak planowałem i trochę się komplikuje i wymyśliłem Musiland Monitor 02 US lub Audinst HUD-mx1 o czym pisałem w innym temacie

 

Dokładnie jest tak jak myślisz dac chcę kupić pod a-s700 a słuchawki mają być podłączone do dac'a wyłącznie jak będę grał. Dlatego dac chcę wybrać pod kątem a-s700 czyli pod kątem muzyki. Aktualnie zakupiłem hd380 później jak będą pieniądze to hd 598.

 

I teraz pytanie czy lepiej się przemęczyć i uzbierać na signatur czy w zupełności wystarczy MX1 lub MM02

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yulong d100 to faktycznie chwalony DAC za granicą. Ja polecę matrix mini-i - wzmak ma na takie słuchawki wystarczająco mocny. Sam matrix gra bardzo analogowo według recenzji, więc myślę, że na tym hd380 mogłyby ładnie zagrać. Bo z audinstem wypełnienia wciąż było za mało, żeby była to rekomendacja do tych słuchawek. Audinst jest dość neutralny - zgrywa się bardziej z ciepłymi słuchawkami.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak do mnie dojdą w poniedziałek, albo we wtorek. Już bym je miał bo od momentu w którym ugadałem się chłopakiem minęło kilka dni, a on dopiero dziś je wysłał <_<

 

No ale z samego Musilanda nie spodziewam się rewelacji. Myślę o zakupię wzmaka, bo ten w budowany gra tak sobie, "gra bo gra".

 

Musiland jako sam DAC jest dobry, nawet bardzo dobry. Jest neutralny, ale nie analityczny, ma w sobie trochę ciepełka. Bas jest ładnie zdefiniowany i wypełniony. Tak więc jako sam DAC jest super do wzmacniaczy zarówno stereo jak i słuchawkowych. A ten wbudowany, nie to, że jest jakiś zły, ale nie pozwala rozwinąć prawdziwego potencjału Musilanda i słuchawek.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie te. Chyba dobrze jak na miesięczne ;)

 

Ogólnie mm02 dobrze się wkomponowuje w zestawy stereo, lecz jest on wart swojej ceny - najlepszy z najtańszych. Osobiście wybierałem między nim a mx1 i wybrałem mm ze względu, że nikt ale to nikt nie miał zastrzeżeń do dźwięku. A mx1 ma swój specyficzny charakter, którego to się obawiałem.

 

Jeśli jednak możesz do dozbieraj do Matrixa czy czegoś podobnego (ICON HDP na przykład). Musiland jest dobry dla kogoś kto rozpoczyna swoją przygodę ze sprzętem audio. Matrix natomiast już zadowala osłuchane uszy. On spokojnie napędzi Ci dobrze prawie każde słuchawki i zrobi to fajnie, nie trzeba żadnego wzmaka, podobnie icon.

 

Na forum jest kilka tematów "dac do 1000zł" poczytaj się rozeznaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności