Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki do SE W995


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich, to mój pierwszu post na forum.

 

Piszę bo potrzebuję waszej porady w kwestii słuchawek do telefonu muzycznego. Po tym jak mój ukochany iriver T10 zakończył żywot śmiercią tragiczną, pstanowiłem nie dublowac grajka i komórki i wybór padł na sony ericsson w995.

W spadku po T10 zostały mi senki PMX100 oraz doki JBL reference 220. Czy waszym zdaneim zagra to fajnie z w995, czy trzeba szukać czegoś innego? Chodzi o otwarte słuchawki w budżecie do 200PLN i doki do 100PLN, do odsłuchu outdoor. Muza: od smooth jazz, chillout, po rock, grunge.

Z góry dzieki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jedne za to lepsze? Do w995 modowana akustyka, inaczej droższe słuchawki nie zagrają jak trzeba. Z otwartych polecam k420, fajnie grały z c905. Z dokanałowych poszukaj w forumowym komisie se102. Na pewno odradzam "zamulone" słuchawki z dużą ilością basu. Do tych telefonów potrzeba jasnych słuchawek (dużo góry, nie za dużo basu i średnie tony nie schowane). Wynika to z tego, że SE grają dźwiekiem V lub często \, czyli dużo basu, wycofane średnie tony i mało wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odradzam "zamulone" słuchawki z dużą ilością basu. Do tych telefonów potrzeba jasnych słuchawek (dużo góry, nie za dużo basu i średnie tony nie schowane). Wynika to z tego, że SE grają dźwiekiem V lub często \, czyli dużo basu, wycofane średnie tony i mało wysokich.

 

To może jakieś armatury by tu spasowały? Jeśli zamiast 2 par zdecydowałbym się na jedną, jest szansa zmieścić się w budżecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HPM-77 są inne niż reszta rodzinki hpm. Grają raczej lekkim basem, zaś cała reszta jest nastawiona głównie na łupanie i przez to zamulają. Jak będziesz bawił się we wgrywanie akustyki to masz większe pole do popisu, bo możesz zmieniać charakter brzmienia odtwarzacza- od wręcz dyskotekowego brzmienia po zimne i pozbawione basu. Z polecanych z mocnym basem są m.in ne700, możesz spróbować.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam czas na zabawy z telefonem postanowiłem ze nic nie będę w nim zmieniać. Potrzebuje tylko słuchaweczki dokanałowe do 150zł które dobrze zagrają z tym telefonem. Muszą mieć mocny bas dużo góry i zeby było w nich słychać detale. Słucham tylko czarnego rapu i słuchawki mają w tej muzyce się zgrać. Jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane są nuforce ne700, ale nie słuchałem ich. Akustyke warto wgrać bo naprawde poprawia jakość dźwięku. Nawet jeżeli jest to dla Ciebie czarna magia to można pobrać z netu odpowiednią i pójść do komisu, za wgranie biora tyle co za simlocka. W995 dźwiękowo jest bardzo podobny do c905, po modyfikacjach grają też porównywalnie. Zmiany po krótce po wgraniu akustyki:

 

-głośność większa o jakieś 20-30%

-brak "zamulenia", dźwięk jest bardziej przejrzysty, łatwiej rozróżnić instrumenty,

-jeżeli dobra to brak szumów, co zdarza się często na normalnej

-przez możliwość wgrywania różnych akustyk można dostosować sobie dźwięk pod dane słuchawki (nie ma to nic wspólnego z equalizerem). Jak brakuje Ci nieco basu to weź pod uwage, że hpm-77 są właśnie takie nijakie- ani neutralne, ani zbytnio basowe, góry mają więcej niż poprzednie modele. Ale ich wykonanie jest świetne patrząc na ich śmieszną cene 30zł.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności