Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] K 702


Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiac mam zamiar kupic te arcydzieło ale jednak wole znac jeszcze pare opini na ich temat dlatego (wiem ze bedzie trudno) jezeli ktos je ma albo chociaz mial okazje je uslyszec to moze powiedziec jak wrazenia i jak z jakoscia dzwieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominał Kuba_622 oprócz koloru i odłączanego kabelka niczym się nie różnią a cena wyższa , to jak dla mnie rewelacyjne słuchawki ale też wymagają porządnego źródła i odpowiedniego wzmacniacza wtedy dopiero naprawdę potrafią zagrać .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie słucham muzyki na AKG K 701 z komputera więc może ktoś inny coś konkretniejszego doradzi , zdarzało mi się z MP3 ale przez wzmacniacz słuchawkowy .

Podam tu modele na których słuchałem i które nie miały problemu z ich wysterowaniem ; Matrix M-Stage , Klon Lehmannaudio BLACK CUBE Linear ( tego używam do dziś ) , hybryda E-10 , NuForce Icon HDP , WBA Gran Twin ( to mój flagowy wzmacniacz ) . Jeśli jeszcze mogę w czymś się przydać to proszę pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie słucham muzyki na AKG K 701 z komputera więc może ktoś inny coś konkretniejszego doradzi , zdarzało mi się z MP3 ale przez wzmacniacz słuchawkowy .

Podam tu modele na których słuchałem i które nie miały problemu z ich wysterowaniem ; Matrix M-Stage , Klon Lehmannaudio BLACK CUBE Linear ( tego używam do dziś ) , hybryda E-10 , NuForce Icon HDP , WBA Gran Twin ( to mój flagowy wzmacniacz ) . Jeśli jeszcze mogę w czymś się przydać to proszę pytaj

 

Z tego co zrozumialam k 701 roznia sie tylko detalami od 702 wiec pewnie jakosc dzwieku w ich przypadku nie rozni sie az tak mozesz mi powiedziec jak to jest z ich jakoscia dzwieku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość odtwarzania te słuchawki niczym się od siebie nie różnią .

 

Nie chcę się wypowiadać o tym jak grają bo nie bardzo umiem opisywać mogę w skrócie dla mnie są rewelacyjne, super przestrzeń , szczegółowość i separacja , to słuchawki których można słuchać godzinami i nigdy nie ma się ich dosyć , bardzo dobrze się na nich słucha muzyki akustycznej , jazzu , klasyki i niby nie bardzo nadawają się do rocka i metalu ale ja słucham również i nie jest źle .

W sieci jest masę recenzji o nich więc może sobie sama poczytasz jedni je chwalą a inni ganią a wszystko to kwestia własnych upodobań i gustów muzycznych , najlepiej ich po prostu było by posłuchać na odpowiednim dla nich sprzęcie przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jako stary user K701 takze zabiore glos :)

 

 

Wedlug HeadRoomu istnieja roznice w brzmieniu K701 vs K702 vs Q701.

 

k701k702q701.png

 

Wiadomo jednak nie od dzis, ze HeadRoom lubi manipulowac wykresami i wiele z nich nawet z czasem "ewoluuje" tak jak wygodnie jest dla HeadRoomu. (GS1000, HD600).

 

Mialem u siebie jednoczesnie K701 i K702. Nie doszukalem sie zadnej roznicy w dzwieku. Roznia sie oczywiscie tak jak wspomnieli koledzy kolorem oraz odczepianym kablem. Sa tez roznice miedzy wersjami K701 - mianowicie rozni sie palak. W starej wersji bylo 7 wypustek w nowej 8 i ogolnie stary zyskal sobie renome mniej wygodnego niz nowy - co i ja potwierdzam jako, ze mialem stara i nowa wersje. Natomiast sa slyszalne dla mnie roznice miedzy Q701 a K701. Q701 maja podniesiony o kilkda dB bas i niska srednice i dolek w okolicy 3kHz czego nie ma w K701/K702. Gora wydaje sie byc takze ciut bardziej stonowana. Daje to wrazenie wiekszego dociazenia brzmienia jednak zabiera troche "otwartosci, polotu, powietrza". Najlepiej samemu zdecydowac co sie woli przez odsluch. Mozna to uogolnic, ze Q701 sa troszke bardziej nastawione na "fun factor" a K701/K702 troche bardziej analityczne. U nas oczywiscie ceny jak w wiekszosci przypadkow sa wysokie. W USA K701/K702/Q701 sa w wielu sklepach juz w tej samej cenie a podczas mojej ostatnie wizyty w Wiedniu widzialem Q701 w sklepie za 299 euro. Koledzy juz podali link do sklepu Thomann.de gdzie obecnie K701 maja najlepsza cene. Sam kupowalem swoje drugie wlasnie tam, jako ze przy zakupie od kwoty 199 EURO przesylka kurierska jest w cenie a gwarancja u nich trwa az 3 lata. W Polsce ceny sa odczuwalnie wyzsze.

 

Co do samego napedzania K701 to jest wiele teorii i mysle, ze odpowiednia droga zalezy od tego na jakim poziomie "audiofilskie zaawansowania" znajduje sie uzytkownik :))

 

Wielu wystarcza to co podaje producent w specyfikacji technicznej a wielu "zaawansowanych audiofilsko" uzytkownikow ma znacznie wieksze oczekiwania. Zeby te sluchawki zagraly z duza dynamika, impaktem na basie potrzebuja solidna dawke realnie oddanej mocy przez wzmacniacz. Jedyna konstrukcja ktorej sie to udalo i ktora mialem szanse slyszec to byl hybrydowy wzmacniacz autorstwa Pana Stanislawa Dintera. Oslawiony Leben spokojnie przy nim "wysiadl". W przypadku K701 gdzie producent zrobil psikus i impedancja ma 62Ohmy przy pradozernych dosc przetwornikach odpadaja rozwiazania OTLowe. Szanse odpowiednio je wsyterowac ma jedynie tranzystor na wyjsciu badz konstrukcja hybrydowa.

 

Inna sprawa to oczywiscie dopasowanie sygnatury brzmieniowej wzmacniacza pod same K701. Moze nawet nie wydalac by odpowiednio je wysterowac ale brzmioniowo moze sie z nimi zgrywac i de facto i tak na koncu dostaje sie dosc synergiczne polaczenie. Tutaj sprawdzaja sie np. mocne OTLe na 6C33C jak WBA Sensauris czy Zana Deux etc.

 

Mozna tez pojsc od innej strony a mianowicie postawic na po prostu tranzystor o odpowiedniej sygnaturze brzmienia lub zajac sie tym tuningiem samemu. Z moich doswiadczen wynika, ze wielkie pole do popisu jest tutaj dla klonow Lehmana. Przy odpowiednio dobranych wysokiej jakosci parowanych elementach mozna uzyskac bardzo dobry wzmacniacz pod te sluchawki malym kosztem. Nie bedzie to oczywiscie tak dobre rozwiazanie jak to pierwsze (hybryda Pana Dintera oddawala realnie okolo 3W) ale w moim subiektywnym odczuciu na pewno sprawdzi sie (i ma taka szanse z technicznego punktu widzenia) lepiej niz rozwiazania OTLowe bez trafa na wyjsciu.

 

 

 

 

Rozwiazanie czwarte to po prostu podlaczanie do dziurki sluchawkowej i zajmowanie sie muzyka. Sa DACi "comba" ktore maja zrealizwane wyjsciu sluchawkowej takze na klonie uklady Lehmana - cos takiego moim zdaniem byloby tutaj mile widziane na poczatek dla autora watku. Pozwalaloby sluchac z komputera i juz calkiem sensownie wysterowac te sluchawki. Wyjscia z DACow na samych op-ampach beda za slabe. Jezeli na wyjsciu jest tranzystor bedzie juz dobrze.

 

Przyklad takiego DACa -> http://www.hllyhifi.com/hlly-high-end-dmkiv-dac-usb-headphone-amp-preamp-p-180.html (klon lehmana jako wzmacniacz)

 

http://www.audiophilechina.com/cp-show.asp?C_id=220&S_id2=57&s_id= (wyjsciue sluchakowe na tranzystorze)

 

PS. Testowalem u siebie takze wspomnianego tutaj NuForce Icon HDP. O ile to w moim odczuciu sygnatura brzmienia bardzo dobry DAC do sluchawek zamknietych to przy K701 po prostu sie nie sprawdzal. Byl dla nich za jasny, zbyt malo dociazony i takze jego pokladowy wzmacniacz nie radzil sobie z ich wysterowaniem. To bardzo dobry DAC np. do Denonow.

 

PS2. Oczywiscie najlepiej sluchac na wlasnych uszach bo moze sie okazac, ze wystarczy i prosty AudInst za ~500 PLN a uzytkownik bedzie bardzo zadowolony. Nie ma co sugerowac sie tylko opiniami z forum bo w taki sposob mozna dojsc do tego, ze aby cieszyc sie muzyka musimy wydac 100.000 PLN na odpowiedni sprzet. Nalepiej wybrac sie juz majac sluchawki to jakiegos salonu i przetestowac rozne urzadzenia, a noz moze okazac sie ze wcale nie musimy wydawac duzej ilosci pieniedzy by byc zadowolonym a wystarczy i DAC z prosta dziurka sluchawkowa.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow, nie sądziłem, że Q701 i K701 różnią się dźwiękowo od siebie!

 

Teraz w takim razie wiem czemu na Q701 i Aune był bas w stopniu co najmniej znośnym! (Znośnym dla uzytkownika i fana Denonów AH-D2000, a to już o czymś świadczy ;) )

Bo przyznam szczerze gdy słuchałem Q701 na którymś z meetów to zastanawiałem się czy gust mi się odmienił, czy Aune tak dobrze napędza te AKG czy po prostu Q701 mają więcej basu od K701, których słuchałem rok wcześniej z dużego aplitunera Yamahy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy też czego słuchasz... Ja ich nie mogłem słuchać z rockiem i metalem czy muzyce rozrywkowej.

Mysle, ze to zalezy przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz systemu. Ja spokojnie ich slucham z rockiem czy w muzyce rozrywkowej. Na Audionemesisie jako zrodlo sa dla mnie niesluchalne w wiekszosci gatunkow muzycznych bo maja tak wypchnieta srednice i malo przyjemna gore. Na ostatnimi meetingu (opis na audiohobby) na codzien posiadacz D7000 i toru Meiera nie mial u mnie zadnych problemow by z zadowoleniem sluchac na nich rocka.

 

 

fallow, nie sądziłem, że Q701 i K701 różnią się dźwiękowo od siebie!

 

Teraz w takim razie wiem czemu na Q701 i Aune był bas w stopniu co najmniej znośnym! (Znośnym dla uzytkownika i fana Denonów AH-D2000, a to już o czymś świadczy ;) )

Bo przyznam szczerze gdy słuchałem Q701 na którymś z meetów to zastanawiałem się czy gust mi się odmienił, czy Aune tak dobrze napędza te AKG czy po prostu Q701 mają więcej basu od K701, których słuchałem rok wcześniej z dużego aplitunera Yamahy...

Ta roznica nie jest jakas duza - ale jest. Przede wszystkim odczuwalna na wyzszym basie i dolnej srednicy co wlasnie calosciowo daje wieksze dociazenie. Dla fana Denonow Q701 na pewno beda bardziej strawne a moze i nawet przyjemne :) Z kolei maja troche podciete skrzydla w stosunku do K701/2 w otwartosci, przestrzeni. Dobrze tak czy siak - ze jest wybor i mozna wybrac wersje bardziej dopasowana do wlasnych preferencji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy też czego słuchasz... Ja ich nie mogłem słuchać z rockiem i metalem czy muzyce rozrywkowej.

w czym tkwi problem Twoim zdaniem? Czy możesz porównać do jakichś słuchawek niższej klasy, posiadającego dany element charakterystyczny powodujący 'niesłuchalność rocka/metalu', tak bym rozumiał w czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie niewielkie różnice w ilości basu mogą wynikać z takich rzeczy jak poziom rozciągnięcia elementów podtrzymujących słuchawki na głowie i przez to nieco inne ich ułożenie, a po drugie poziom ugniecenia padów. Oczywiście nie przeczę, że AKG pokombinowało coś w nowej serii, zresztą nawet jej nie słyszałem, ale między różnymi egzemplarzami k701 z różnym 'przebiegiem' też mogą być zauważalne różnice.

Po drugie każdy ma inny gust, dla mnie brak basu jest w k501, k701 go mają najwyżej trochę za mało. I bardzo dobrze mi się na nich słucha rocka a metalu też całkiem nieźle. W sumie jeśli miałbym się czegoś czepiać, to pewnego wrażenia 'grania zza szyby', lekkiego braku 'namacalności' instrumentów rozstawionych na scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wplyw padow wykluczam, bo mam kilka kompletow zapasowych swiezych, ktorych uzywam do takich zabaw. Z reszta pady maja jak pisze Kuba wyraznie duzy wplyw na brzmienie.

 

Pady K701 dopasowuja sie z czasem do ksztaltu glowy sluchacza (przetwornik pozycjonowany jest pod katem do kanalu sluchowego tutaj wlasnie za pomoca padow), wiec jezeli ktos slucha swiezych - lub cudzych K701 z jego padami - to takze odbior brzmienia moze byc inny niz w przypadku swoich lub swiezych. Zwlaszcza ilosci basu, ktory ucieka przez slaby doscik pada - co zlwaszcza wystepuja w przypadku sluchania padow innego czlowieka, ktore sa juz wyrobione.

 

Jezeli ktos nie myje padow co jakis czas - takze moze wplynac w ten sposob na brzmienie. Stare brudne pady przesiakniete tluszczem ( :D ) rowniez moga stanowic warstwe izolujaca (tutaj chodzi zwlaszca o zachowanie sie fali dzwiekowej w przestrzeni muszla - skora) podobnie jak pady ze skory.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sugerowac sie tylko opiniami z forum bo w taki sposob mozna dojsc do tego, ze aby cieszyc sie muzyka musimy wydac 100.000 PLN na odpowiedni sprzet.

 

No właśnie fora mają jeden problem. Spoczywa na nas odpowiedzialność - jeśli Ci się coś nie spodoba, to nam się oberwie :D

Dlatego jak chcesz kupić specyficznie grające słuchawki, to Ci będziemy je odradzać, lub zniechęcać dalszymi wydatkami, które sprawią że będą grały mniej specyficznie. Boimy się, że będzie na nas! Najlepsze w czym mogą Ci użytkownicy pomóc, to powiedzieć gdzie możesz posłuchać sama.

 

Czego możesz się spodziewać, to czegoś zupełnie innego od Twoich małych AKG :)

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiac mam zamiar kupic te arcydzieło ale jednak wole znac jeszcze pare opini na ich temat dlatego (wiem ze bedzie trudno) jezeli ktos je ma albo chociaz mial okazje je uslyszec to moze powiedziec jak wrazenia i jak z jakoscia dzwieku?

Bierz tutaj póki mają promo http://www.amazon.co.uk/AKG-K702-Open-Back-Reference-Headphones/dp/B001RCD2DW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1309638404&sr=8-1 W przeliczeniu na nasze niecałe 900zł z darmową przesyłką (wysyłają do Polski za free)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam je i jestem zadowolona ale jak kazde sluchawki dopiero za 3 miesiace poczuje ich pelna moc jak sie wygrzeją pewnie tez po tym czasie znow was zapytam o ten wzmacniacz do nich :) dzieki ze pomogliscie mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jezeli ktos nie myje padow co jakis czas - takze moze wplynac w ten sposob na brzmienie. Stare brudne pady przesiakniete tluszczem ( biggrin.gif ) rowniez moga stanowic warstwe izolujaca (tutaj chodzi zwlaszca o zachowanie sie fali dzwiekowej w przestrzeni muszla - skora) podobnie jak pady ze skory.

 

Jak wymyć velurowe pady aby nie na rozrabiać i ich nie zepsuć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności