Skocz do zawartości

Jak Uruchomić iriver s10 ?


robinho1989

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z s10 , dziś wreszcie znalazłem pasujący adapter usb do niego , wszystko niby cacy , ale niestety plajer nie chce się włączyć ,niby bateria się ładuję jest informacja o tym iż plajer jest podpięty do kompa da radę pliki przerzucać do niego , ale kiedy odłączam go od kompa i próbuję włączyć plajer nie reaguje :/ . Jest też opcja następująca iż program iriver plus3 wykrywa odtwarzacz i próbuję aktualizować soft na najnowszy(1.05 a jest 1.03), ale gdy już pobierze soft z internetu to "wywala się na plecy" i plajer traci połączenie z programem . Próbowałem też resetu użyć ale to nie pomogło . Może ktoś ma jakiś pomysł jak tu wskrzesić s10 ? może to wina baterii ?? a może pierwsze uruchomienie s10 trzeba wykonać jakoś specjalnie :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go pod ładowaniem na noc. Też tak miałem z S10, po nocce pod USB na włączonym kompie pokazał dumne "charging complete" i się włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli "wreszcie udało się podłączyć" znaczy "leżał pół roku/cały rok w szufladzie", to jest bardziej niż pewne że bateria została głęboko rozładowana i jest - delikatnie mówiąc - uszkodzona... w takich przypadkach odtwarzacz "się ładuje", jest widziany przez komputer i w ogóle, ale nie chce się uruchomić bo bateria jest już niesprawna

 

jeśli zostawisz go na przynajmniej godzinę (a jak chcesz to nawet na noc) i nie uda się uruchomić odtwarzacza, to zostaje tylko wymiana baterii

 

aktualizacji i tak nie przeprowadzisz inaczej niż włączając odtwarzacz (firmware jest kopiowany, jako plik, na odtwarzacz i sama aktualizacja ma miejsce w czasie pierwszego włączenia) a dodatkowo ryzykujesz że się nie powiedzie (że bateria nie wytrzyma i odtwarzacz się wyłączy)

 

... a nie wtedy ma możliwości "spróbować ponownie" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi . Czyli nie pozostaję mi nic innego jak mieć nadzieję że po całonocnym ładowaniu uda się go uruchomić.

A tak BTW da się w nim wymienić baterię , czy raczej jest to nie możliwe lub nie opłacalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy... spróbuj skontaktować się z serwisem iriver w polsce i zapytać o cenę, jeśli będzie niesatysfakcjonująca albo powiedzą że się nie da, to musisz rozważyć że przy samodzielnej wymianie trzeba otworzyć odtwarzacz (tak żeby go nie zniszczyć) i wymienić baterię na nową (a skąd taką wziąć)

 

ani jedno ani drugie nie jest proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, to chyba uwaliłem tego s10 :/ po odłączeniu od kompa wyskoczył komunikat: "do not turn off while firmware is upgrading" - czy coś takiego . Plajer podziałał kilka sekund i padł jak kawka nie dając już żadnych oznak życia nawet podłączając go do kompa :/

 

nie da rady już nic zrobić jak odtwarzacz padł podczas upgrejdu soft'u ??

Edytowane przez robinho1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie rozumiem... najpierw po nieudanej próbie aktualizacji firmware'u przynajmniej udawał że się ładuje a teraz już w ogóle nie reaguje?

 

najpierw piszesz coś o ładowaniu i że w ogóle działa, potem o zmianie, potem piszesz że aktualizacja się nie powiodła, a teraz piszesz że to wszystko działo się parę dni temu -_- w jakąś dziurę czasoprzestrzenną wpadliśmy czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, że kolega miał odtwarzacz, który nie działał pomimo ładowania, więc chciał naprawić zmieniając firmware, zanim się poradził na forum zapodał mu FW upgrade, potem posłuchał rady i zostawił na noc, a jak odłączył odtwarzacz to ten postanowił dokończyć aktualizację, bateria nie wytrzymała i się wyłożył. Tak?

 

Z resztą co za różnica? Koniec końców masz kolego udupionego S10 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN nie nie nie to nie tak jak piszesz. napisze chronologicznie co i jak :) : dorwałem od kumpla plajer miesiąc temu(był nieużytkowany dłuższy czas), niestety miał tylko sam plajer bez żadnych akcesoriów/papierów/adaptera , więc kupiłem na alledrgo adapter usb(był to drugi zakup adaptra gdyż 1 nie działał), aby go naładować i sprawdzić czy faktycznie nie zły z niego grajek . I tak wczoraj ( tj.środa) po raz pierwszy podłączyłem go do kompa, wydawało się że plajerowi nic nie dolega zaczął się ładować wrzuciłem parę plików i poczekałem około 1,5h aby się podładował , po tym czasie odłączyłem odtwarzacz by go uruchomić lecz nie dało się , brak jakiej kolwiek reakcji na próby włączenia, więc pomyślałem iż może to wina firmware'u i ściągnąłem iriver plus3 by aktualizować soft. iriver plus3 wykrył s10 i odrazu poinformował mnie że ma nie aktualną wersję firmware'u(1.03) i zapytał czy chcę aktualizować do najnowszej wersji 1.05 oczywiście kliknąłem tak bo po to instalowałem plus3, program pobrał z netu potrzebne pliki, ale aktualizacja zostawała przerwana bo wyskakiwał błąd że plajer nie jest włączony i iriver plus3 jak i windows stracił połączenie z plajerem . Po tych zabiegach założyłem ten temat, jak wiemy otrzymałem też wskazówki co dalej robić, problem jaki został zdiagnozowany to bateria. Tak jak napisał @4ndr3 zostawiłem go na kilka(naście chyba nawet) godzin pod ładowaniem, niestety to nic nie dało więc postanowiłem użyć czegoś mocniejszego i użyłem ładowary stacjonarnej od ipoda, plajer poładował się ze 4h po czym odłączyłem go...gdy tu nagle po odłączeniu wyskoczył komunikat "do not turn off while firmware is upgrading" i po chwili padł :) nie zdążyłem nawet dobrze zareagować bo po jakiejś chwili zgasł wyświetlacz i teraz po podłączeniu go do kompa nic się nie dziej , komp go nie wykrywa, plajer nie sygnalizuje że jest ładowany, teraz jest po prostu brak jakiejkolwiek reakcji :)

 

Trochę mi się rozpisało, ale jest to chronologiczne przedstawienie tego co mnie spotkało prze ostatnie kilka godzin wraz z iriverem s10 , czyli chyba nie wpadliśmy w dziurę czasoprzestrzenną:)

 

najwyżej będę miał fajny brelok ;)

 

 

Ja zrozumiałem, że kolega miał odtwarzacz, który nie działał pomimo ładowania, więc chciał naprawić zmieniając firmware, zanim się poradził na forum zapodał mu FW upgrade, potem posłuchał rady i zostawił na noc, a jak odłączył odtwarzacz to ten postanowił dokończyć aktualizację, bateria nie wytrzymała i się wyłożył. Tak?

 

było dokładnie tak jak napisałeś :)

Edytowane przez robinho1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wszystko wiadomo, czyli szkoda że nie zacząłeś od samego ładowania i włączenia (czyli podłączenia do kompa żeby usunąć plik z nową wersją firmware'u i zostawienia go do ładowania na noc już pod ładowarką od iPoda)

 

innymi słowy szkoda że zadziałałeś nieco chaotycznie zamiast od razu opisać DOKŁADNIE w czym leży problem i co zrobiłeś

 

osteteczny efekt jest niestety taki jak już napisałem - masz fajną zabawkę dla psa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo podobno fajny plajer z niego , ale teraz już nie ma co żałować, stało się i nic się nie poradzi

 

/edit

 

Kurde zrobił się straszny cyrk:) dziś rano po włączeniu komputera ku mojemu zdziwieniu S10 Ożył!! nie odpinałem go od kompa i po starcie komputera ukazał się tradycyjny napis na wyświetlaczu plajera "USB Connected" oraz wskaźnik baterii migał dając sygnał iż się ładuję , iriver plus3 go wykrywa , windows też nie ma żadnych problemów . Teraz kiedy wróciłem do domu odtwarzacz już sie nie ładuje, wyświetlony jest pełny wskaźnik baterii czyli tak jak by był naładowany, ale klikając Power nic się nie dzieje( oczywiście plajer cały czas jest podłączony do kompa, gdyż boję się go odłączyć).

O i jeszcze ważna rzecz wczoraj jak już się kładłem zauważyłem, że nie działał jeden z przycisków "direct click" a konkretnie "w prawo" nie dał się wcisnąć gdzie poprzednie wszystkie działały bez problemu, dziś rano przycisk nie działał, ale teraz kiedy wróciłęm działa jak i pozostałe, może to są jakieś objawy które wskazują co dalej robić . . .

Może ma ktoś pomysł co teraz mam zadziałać by wpełni ożywic s10 ?

 

odtwarzacz powinien włączyć się podczas gdy jest podłączony do kompa ? ? ?

Edytowane przez robinho1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od zobaczenia czy odtwarzacz jest widoczny w moim komputerze i usunął plik z nową wersją firmware'u (jeśli jeszcze tam jest) żeby nie ryzykować kolejnej aktualizacji - być może poprzednia była udana, a odtwarzacz normalnie się wyłączył po jej zakończeniu a fuks sprawił że w tym samym momencie padła bateria...

 

kolejno trzeba spróbować go uruchomić (od razu albo po dłuższym ładowaniu), jeśli podziała przynajmniej godzinę to z baterii jeszcze coś będzie, jeśli mniej to bateria jest na miejscu do wymiany

 

poza tym nie ma żadnej magii, którą mógłbyś na tym odtwarzaczu odprawić - do sprawdzenia jest bateria (czy po ładowaniu się w ogóle włącza i działa), sterowanie (czy jak już działa to da się go obsługiwać) i wreszcie czy w ogóle wydaje jakieś dźwięki (czy gniazdko słuchawkowe nie jest zepsute - bo to może jeszcze być pośrednio związane z problemami z ładowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok thx za odpowiedź i wszystkie wskazówki

ad1.

ja bym zaczął od zobaczenia czy odtwarzacz jest widoczny w moim komputerze i usunął plik z nową wersją firmware'u (jeśli jeszcze tam jest) żeby nie ryzykować kolejnej aktualizacji - być może poprzednia była udana, a odtwarzacz normalnie się wyłączył po jej zakończeniu a fuks sprawił że w tym samym momencie padła bateria...

wygląda na to że aktualizacja przebiegła pozytywnie, właśnie odpaliłem plajer i gra muzyka!! :) teraz zobaczymy jak długo bateria wytrzyma . . .

 

ehh nie za długo około 15 minut :) , trzeba ewidentnie wymienić

Edytowane przez robinho1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności