Skocz do zawartości

Różnica w mocy basu pomiędzy lewą i prawą słuchawką - czy wygrzewanie


d_nac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem - w nowych Xearsach TD III Blackwood da się odczuć różną moc basu (najbardziej czuć na tym najniższym) pomiędzy lewą i prawą słuchawką - poza basem nie ma różnicy głośności, soprany i średnie normalnie i równo grają. Na normalnych gumkach, biflange'ach to aż tak nie razi, ale na comply (t400) dosyć przeszkadza.

Słuchawki grały na razie jakieś 10-15h i zastanawiam się czy jest jakakolwiek szansa, że wygrzewanie tę sytuację naprawi? Teoretycznie bas może zejść niżej, ale dziwne byłoby jakby tylko jedna słuchawka się wygrzała solidnie ;)

Przypuszczam, że to może być jakaś wada konstrukcyjna, może mała nieszczelność lewej końcówki - w każdym razie będę wdzięczny za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzej je dobrze, to znaczy ponad 100h. Też tak mam ale na wskutek tego że kanały mam inne w uszach i inaczej mi sie poprzez to układają, więć na to zwróć uwagę, na poprawne ułożenie w uszach. Jeżeli to nie będzie to to słuchawki są do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wstępnie myślałem, że to "przez uszy" i dlatego sprawdzałem zamieniając lewą z prawą i niestety cały czas prawa daje więcej basu, ułożenie wg mnie jest ok, na comply ciężko raczej coś w tym aspekcie popsuć, a na gumkach też słuchać tę rónicę. Zobaczymy, może to 100h wygrzewki w czymś im pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę powiedzieć tylko tyle, że robi się wielokrotny test:

- posłuchać normalnie

- odwrócić słuchawki (lewa -> prawa)

- założyć słuchawki normalnie i odwrócić kanały (lewy -> prawy)

- odwrócić słuchawki i odwrócić kanały (czyli słychać dokładnie to samo tylko jakby drivery zamienić)

 

w ten i tylko w ten sposób dowiesz się czy to wina słuchawek (ale nie czy wina sposobu założenia słuchawek, chyba że są symetryczne) czy ucha

 

nie wiem czy wiesz nasz słucha absolutnie nie jest symetryczny i im lepszy sprzęt posiadasz, tym lepiej jest to słyszalne zwłaszcza na krańcach pasma... pozostaje się do tego przyzwyczaić :)

 

a jeśli jest to wina słuchawek, to od tego w końcu jest gwarancja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że słuch jest niesymetryczny, to wiem ;) Ale na innych słuchawkach aż tak widocznych różnic nie zauważałem. Koncepcja tego rozbudowanego testu jest całkiem niezła, muszę go wypróbować. Zobaczymy, może same się też unormują po jakimś czasie, tzn. bas w prawej zrobi się mniej mulisty albo lewa go trochę nabierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Kupiłem sobie ostatnio MEE M2 i generalnie wszystko dobrze, ale jak je założe to maam wrażenie, że lewy kanał jest mocniejszy. Że słowa (hh) pochodzą z lewego kanału, i czasem jakieś wyższe tonacje też mam wrażenie, że napierdzielają głownie z lewego kanału. Jak odwrócę słuchawki (lewa do prawego ucha), to już nie zauważam czegoś takiego.

 

Czego to może być wina? Jak sprawdzić czy to słuchawki są uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam.

 

Ja się podepnę do tematu. Mam słuchawki Corsair 1500 vengeance. Użytkowałem jej 3 lata do skype komunikatorów i do komputera. Dzisiaj zauważyłem że sopran gra równo w dwóch słuchawkach lecz w jednej jest brak basu. Podczas skype działała tylko jedna słuchawka. Czy może to być wina drivera czy kabla? Rozłożyć słuchawek się nie da zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności