Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SonicStage 4.3 i Vista 64bit


jabolewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że zmieniłem kompa, zmieniłem też system. Idąc za nowoczesnością kupiłem wersję 64bit. Niestety, mój nw-a806 pochodzi jeszcze z przeklętych czasów sonicstage i jestem skazany na jego używanie. To jest jeszcze do przełknięcia, gdyby nie to, że SS nie chce działać z 64 bitami, do tego żadne tryby kompatybilności nie działają.

Jest jakiś sposób na to badziewie? Czy spod któregoś linuxa dałoby radę przesyłać pliki na ten odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie: po użyciu jsymphonic urąbało mi bibliotekę: No songs available for playback. Szlag mnie normalnie trafia.

Co myślicie o wirtualnej maszynie i odpalonym xp w niej? Czy będzie możliwość dostępu do wszystkich dysków z poziomu maszyny wirtualnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie brzmi: czy maszyna wirtualna będzie miała pełny dostęp do usb (czy w ogóle poprawnie przechwyci odtwarzacz) :)

 

poza tym przykładowo vmware (komercyjny) pozwala na udostępnienie dysku bezpośrednio maszynie wirtualnej, ale już virtualbox (darmowy) na to nie pozwala... ale można ustawić "foldery współdzielone", które są widoczne wewnątrz systemu-gościa

 

najlepsza rada - na spokojnie poszukaj sobie jakiejś alternatywy (w tym linuksowej), bo jak widzisz nie ma gotowego/sprawdzonego rozwiązania, a w najgorszym przypadku (jeśli nie zdecydujesz się na zmianę odtwarzacza) zainstalujesz drugi system tylko dla odtwarzacza...

 

kolejna osoba, która zainstalowała system 64-bit nie wiadomo po co... albo tylko dla problemów z kompatybilnością ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wyjaśnić nieporozumienie:

 

system 64-bit NIE JEST konieczny żeby komputer wykrył ponad 4gb ram, za to jest konieczne coś o nazwie PAE* co - uwaga - jest standardowo włączone w windowsie bo wymaga tego DEP** :)

 

ale oczywiście zaraz powiecie "pierdzielisz bzdury" bo w praktyce to nie działa i windows 32-bit nie wykrywa ponad 4gb...

 

dlaczego...?

 

bo tak jest napisane w licencji :) licencja systemu 32-bit pozwala na zaadresowanie 4GB (w tym ostatnie setki megabajtów zarezerwowane są na pamięć sterowników grafiki i takie tam, więc w systemie widać np. 3,6GB albo mniej jeśli mamy kartę graficzną z 512 i więcej vram) :)

 

jako antyprzykład podam ubuntu 32-bit, któro jeśli wykryje 4GB ram lub więcej samo zmienia kernel na "wersję PAE" i obsługuje tyle ramu ile uda się fizycznie wcisnąć do kompa :)

 

drugi antyprzykład to windows xp, który - przed SP2 zdaje się - jeśli ręcznie włączyć mu DEP+PAE (bo wtedy nie było to włączone w standardzie) obsługiwał tyle ramu ile było w komputerze... oczywiście wraz z servicepackiem się to skończyło bo inaczej microsoft nie miał by jak naganiać ludzi do kupna systemu 64-bit :)

 

___

*) http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

**) http://en.wikipedia.org/wiki/Data_Execution_Prevention

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, nie powiem "pierdzielisz bzdury" bo słyszałem o linuksie.

Jednym z powodów, dla jakiego wybrałem 64 bity jest to, że po prostu znalazłem okazję na tanią i legalną vistę (120 zł).

Uruchomienie obsługi 64bit na 32bit byłoby pewnie dość skomplikowane i problematyczne.

 

Co do odtwarzacza to symphonic rozwalając bibliotekę zrobił to tak dobrze, że sonicstage łapał crashe przy próbie wejścia do odtwarzacza.

 

Rozwiązanie? Zastąpienie a806 samsungiem i7500 :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności