Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak wgrać pliki video/teledyski na Samsung-a T10?


askod

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalony :)

 

Od pewnego czasu na forum i innych stronach zaczynają pojawiać się coraz częstsze zapytania, typu: "jak wgrać plik wideo do mojej T10?", "Co zrobić, żeby mój YP-T10 zaczął odtwarzać teledyski?", w celu rozwiązania tych problemów, uiszczę w tym temacie instrukcję co do wcześniej wymienionych pytań.

 

 

1. Pierwszy krok, czyli szybkie formatowanie plików wideo z .flv do .avi (YouTube, Wrzuta)

 

Operację oczywiście zaczynamy od ściągnięcia wybranego pliku wideo, np. z YouTube, poprzez downtube.eu, lub program YouTube Video Downloader.

Gdy plik zostanie zrzucony na dysk, znajdujemy go w "Pobieranie" lub w wyszukiwarce i zmieniamy jego nazwę ze standardowego formatu .flv do .avi. Jeżeli wyskoczy jakieś komunikat, klikamy "OK".

2. Pobieranie programu służącego do konwerter-owania plików

 

Bez odpowiedniego użycia tego typu programu, wgrane pliki wideo w T10 nie będą działać. W sieci do pobrania jest wiele, różnych konwerterów, ja osobiście używam program SUPER, jest on idealnym programem do wykonywania tego typu operacji. Można go ściągnąć na dysk z tej strony.

 

 

3. Korzystanie z SUPER

 

Po wykonaniu punktu 2, włączamy program SUPER. Klikamy w ikonę z napisem "M", znajdującą się w prawym, górnym rogu programu, obok "Zminimalizuj". Klikamy na "Add Multimedia File(s)", po czym wybieramy plik, który chcemy skonwertować. Kiedy będzie on już w kolejce do konwerter-owania, wybieramy następujące opcje:

 

a) Gdy pod "[1. Select the Output Container]" będzie wybrana opcja z AVI, następnie w "[2. Select the Output Video Codec]" wybieramy do MPEG-4. Pod "[3. Select the Output Audio Codec]" domyślnie powinno być mp3.

 

b ) "You may select FFmpeg or MEncoder", tam zaznaczamy "MEncoder", "DirectShow Decode", nie ruszamy.

 

c) VIDEO - w pierwszym, bezimiennym prostokącie nic nie wybieramy, w "Video Scale Size" zaznaczamy fajkę przy "More". Następnie klikamy w pierwsze oczko, wpisując w pierwszym okienku 320 (Width), a w drugim (Height) - 236, czyli po prostu 320x236. Podobnie jak w pierwszym prostokącie, w 3 ("Aspect"), także nic nie ruszamy. To samo tyczy się pierwszej kolumny 4 ("Frame/Sec"), w 2 ("More"), natomiast zaznaczamy oczko z 29.97. W 5 oknie ("Bitrate kbps"), wybieramy liczbę 1392. W ostatnim oknie powinno być zaznaczone "Hi Quality" i "Stretch it" (standardowo).

 

c) W rubryce AUDIO, w pierwszym prostokącie bez nazwy, nic nie zaznaczamy, natomiast w kolejnej "Sampling Freq", klikamy na 44100, kanały (Channels), muszą być 2, natomiast "Bitrate kbps" powinno mieć co najmniej 160, a "DVD Language Select AudioStream Track #", default.

 

d) W OUTPUT, nic nie ruszamy.

 

Po wykonaniu powyższych podpunktów i punktów klikamy w "Encode (Active Files)". Po ok. 40-60 sekundowym odczekaniu, wyskoczy okno, w którym wybieramy pierwsze oczko: "DIVX" lub (gdyby coś nie poszło), 3 oczko. Jeżeli w prostokątnym, małym okienku, znajdującym się obok "Input: <tu rozmiar pliku>" - "Initiate Process" zaczną "kręcić się" 2 literki "l", oznacza to, że wszystko jest dobrze. Po około 20-30 sekundowym odczekaniu powinno zacząć się konwerter-owanie wideo. Plik powinien zostać sformatowany z AVI do MPEG-4., w ciągu kilku minut, czas zależy od rozmiaru. Formatowanie powinno zostać zakończone charakterystycznym dźwiękiem dla tego programu.

 

4. Ostatni krok, czyli zmiana formatu z .avi do .svi

 

Z danych technicznych można wyczytać, że YP-T10 obsługuje takie formaty wideo, jak: SVI (MPEG-4), JPEG, WMV. Przetestowałem wszystkie z wcześniej wymienionych rozszerzeń i według mnie tylko svi. działa na tego Samsunga.

 

 

Jak zmienić format naszego skonwerter-owanego pliku MPEG-4 (.AVI), na .SVI?

Nic trudnego. Szukamy wideo, następnie klikając prawym przyciskiem myszy na jego ikonę, wybieramy "Zmień nazwę". W końcówce nazwy pliku, zmieniamy rozszerzenie z ".avi" na ".svi". Kiedy już to zrobimy, powinien wyskoczyć komunikat, wtedy klikamy "OK".

 

Gotowe! .. teraz wystarczy tylko wrzucić skonwertowany i sformatowany plik wideo na naszą T10, oczywiście przy zgrywaniu pliku pamiętamy o wrzuceniu go do odpowiedniego folderu.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

 

 

W 1 załączniku (bez tytułu.JPG) screen z ustawień do punktu 3.

W 2 załączniku (bez tytułu123.JPG) przykładowy screen jak ma wyglądać skonwertowany i sformatowany plik gotowy do wrzucenia na T10.

 

Nie z moderowane.

bez tytułu.JPG

bez tytułu123.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności