Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki fotel? To nie żarty


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Odkopuję. Szukam krzesła/fotela w okolicach 300. W tej cenie widziałem już używane markusy z ikei oraz nowe mefistosy 2002, ale nie wiem co jest lepsze. Macie jakieś doświadczenia? Niestety będę przyklejony po co najmniej 8h do krzesła i fajnie by było nie umierać po takim czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu kupowałem Markusa w IKEA (jak jeszcze był za 600 zł, ale nie wiem czy ten obecnie oferowany ma również 10 lat gwarancji), używam go po kilka godzin dziennie i powiem, że jest świetny :) Wcześniej kupiłem jakiś fotel "po taniości", który było bublem (tak jak cała firma, która je sprzedawała...), męczyłem się z nimi z 2 miesiące, kilka stron zapisałem na forum prawnym :P

 

Więc mogę doradzić, aby brać krzesła sprawdzonych marek (żadne 'fotele' z allegro!) i raczej obowiązkowo na nim usiąść przed zakupem.

//Swoją drogą śmiesznie wygląda ten Markus-krowa na Allegro za 3 stówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W Ikei jest podobny za 600 zł i nazywa się chyba Markus.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

 

Ten fotel nie ma regulacji co go dyskwalifikuje całkowicie. Podłokietniki też są na sztywno. Ja szukam siedziska z siatką, mam juz dosyć grzejnika pod tyłkiem.

 

Gdyby nie podłokietniki, to prawdopodobie wziąłbym SOFOTEL MONTE CARLO - http://allegro.pl/fotel-biurowy-obrotowy-sofotel-monte-carlo-kolory-i5122736140.html

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To i ja odkopię temat. Poszukuję fotela do około 800 zł, ważne jest, aby było dobre podparcie na odcinku lędźwiowym. Może ktoś z Was ma jakiś, który może polecić? Piszę tutaj, bo na wszystkich innych forach, mam wrażenie, że piszą sami "spece ode marketingu", którzy krytykują konkurencję, a wychwalają swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam nowego fotela, z tym, że do ok 600 zł, chociaż granicą jest płynna. Obecnie mam fotel Markus z Ikea ale po ok 6 latach sypie się. Regulacja oparcia nie działa, skrzypi, trzeszczy a z górnej części oparcia sama schodzi poszycie ('sztuczna skóra) . Teraz na pewno szukam czegoś z siatką, skóra u mnie się kompletnie nie sprawdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam nowego fotela, z tym, że do ok 600 zł, chociaż granicą jest płynna. Obecnie mam fotel Markus z Ikea ale po ok 6 latach sypie się. Regulacja oparcia nie działa, skrzypi, trzeszczy a z górnej części oparcia sama schodzi poszycie ('sztuczna skóra) . Teraz na pewno szukam czegoś z siatką, skóra u mnie się kompletnie nie sprawdza.

Powinieneś mieć gwarancję 8 albo 10 lat ;)

 

Ogółem z całego syfu związanego z szukaniem fotela to tak:

1. W internecie jest syf i marketing, obrzucanie się błotem itp. (chyba w żadnej dziedzinie takiego syfu me oczy nie widziały)

2. Przy długim przesiadywaniu bez ćwiczeń na plecy święty boże nie pomoże nawet z aeronem

3. Tylko wasze pośladki i wiedza o ergonomii są kryteriami - utrudnia to znacząco sprawę, ale polecam

4. Dxracery i reszta gejmingu to gorszy syf niż headsety od razera

5. Wbrew zasadom ergonomii fotel nie musi mieć miliona regulacji - ma pasować do właściciela. Regulacje kosztują, w tanich fotelach są przyczynami awarii i ogólnie nie trzeba się w to pchać.

6. Polecam zmieniać tryb pracy - od krzesła przez klęcznik (na krótką metę polecam) aż po pozycję pół-leżącą (stać też można, jak ktoś ma warunki i chęci, ale wymaga to odpowiedniego biurka)

7. Krzesła profim i grospol nie pasowały mi wykończeniem, były często o kilka cm za małe (mam leciutko ponad 180cm, ale tu też proporcje ciała są ważne). Najtańsze z nich, które coś sobą reprezentowało był sprzęt za 1,5k, a i tak miałem sporo zastrzeżeń

 

Co polecam?

Biedacko jest krzesło w jysku, które kosztuje 150-300zł, jest spoko, ale raz dwa się wszystko luzuje. Mimo to w tej cenie nic lepszego nie znalazłem, jest bardzo wygodne (moim zdaniem). http://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/plus/krzeslo-biurowe-billum-czarne

 

Wyżej Markus, który też ma swoje wady, ale jest bestbuyem imo. Stuka przy odchylaniu, jest aż za szeroki (co kto lubi) oraz jest raczej dla osób właśnie w okolicy 180cm. Markusa mam skórzanego, bo materiałowe były w kolorach tęczy, ale teraz wprowadzili nieco normalniejsze http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=markus

 

Następnie są krzesła z ikei bez zagłówków i bez siatki, ale mam potwierdzone info, że na dłuższą metę jest bardzo spoko. Są tego różne wersje także z zagłówkami, ale info mam o tej sztuce http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99031738/

 

Potem zaczynają się zabawki tych "profesjonalnych" firm, gdzie tak jak pisałem od 1,5k jest cokolwiek, a dobra zabawka była za 2,5k bodajże (nadal miałem zastrzeżenia co do jakości, bo gwarancji tylko 2 lata). Testowałem je w centrum krzeseł w Warszawie.

 

Tyle ode mnie ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam wszelkie skóry, może i fajnie wyglądają mebelki i sie łatwo czyszą ale użytkowanie to przerost formy nad treścią. Mam w samochodzi skóre i na początku mlaskałem a po 6 latach pomimo tego że nie zużyła się to mam takie wnioski. W zimie zimno jak sie wsiada, niby mam podgrzewane ale najpierw trzeba wsiąść żeby włączyć i nie przyjemny jest tylko pierwszy kontakt więc bez sensu. W lecie gromadzi tyle ciepła że jak sie auto nagrzeje i się wsiądzie, przewietrzy i nawet ruszy z otwartymi oknami to po włączeniu klimatyzacji to ona i tak walczy przez następne kilkanaście minut z oddającymi ciepło fotelami i jak się wysiada to i tak całe mokre plecy. W domu mam skórzaną kanape i takie same wnioski ze jak zima to nie przyjemnie usiąść, co więcej moja kobieta mnie goni żeby nie siadać bez nakrycia bo sie zniszczy.... Bez sens. Miałem biurowy w skórze i kupa. Ot takie moje wnioski. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez szukam nowego fotela, z tym, że do ok 600 zł, chociaż granicą jest płynna. Obecnie mam fotel Markus z Ikea ale po ok 6 latach sypie się. Regulacja oparcia nie działa, skrzypi, trzeszczy a z górnej części oparcia sama schodzi poszycie ('sztuczna skóra) . Teraz na pewno szukam czegoś z siatką, skóra u mnie się kompletnie nie sprawdza.

Powinieneś mieć gwarancję 8 albo 10 lat ;)

 

Ogółem z całego syfu związanego z szukaniem fotela to tak:

1. W internecie jest syf i marketing, obrzucanie się błotem itp. (chyba w żadnej dziedzinie takiego syfu me oczy nie widziały)

2. Przy długim przesiadywaniu bez ćwiczeń na plecy święty boże nie pomoże nawet z aeronem

3. Tylko wasze pośladki i wiedza o ergonomii są kryteriami - utrudnia to znacząco sprawę, ale polecam

4. Dxracery i reszta gejmingu to gorszy syf niż headsety od razera

5. Wbrew zasadom ergonomii fotel nie musi mieć miliona regulacji - ma pasować do właściciela. Regulacje kosztują, w tanich fotelach są przyczynami awarii i ogólnie nie trzeba się w to pchać.

6. Polecam zmieniać tryb pracy - od krzesła przez klęcznik (na krótką metę polecam) aż po pozycję pół-leżącą (stać też można, jak ktoś ma warunki i chęci, ale wymaga to odpowiedniego biurka)

7. Krzesła profim i grospol nie pasowały mi wykończeniem, były często o kilka cm za małe (mam leciutko ponad 180cm, ale tu też proporcje ciała są ważne). Najtańsze z nich, które coś sobą reprezentowało był sprzęt za 1,5k, a i tak miałem sporo zastrzeżeń

 

Co polecam?

Biedacko jest krzesło w jysku, które kosztuje 150-300zł, jest spoko, ale raz dwa się wszystko luzuje. Mimo to w tej cenie nic lepszego nie znalazłem, jest bardzo wygodne (moim zdaniem). http://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/plus/krzeslo-biurowe-billum-czarne

 

Wyżej Markus, który też ma swoje wady, ale jest bestbuyem imo. Stuka przy odchylaniu, jest aż za szeroki (co kto lubi) oraz jest raczej dla osób właśnie w okolicy 180cm. Markusa mam skórzanego, bo materiałowe były w kolorach tęczy, ale teraz wprowadzili nieco normalniejsze http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=markus

 

Następnie są krzesła z ikei bez zagłówków i bez siatki, ale mam potwierdzone info, że na dłuższą metę jest bardzo spoko. Są tego różne wersje także z zagłówkami, ale info mam o tej sztuce http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99031738/

 

Potem zaczynają się zabawki tych "profesjonalnych" firm, gdzie tak jak pisałem od 1,5k jest cokolwiek, a dobra zabawka była za 2,5k bodajże (nadal miałem zastrzeżenia co do jakości, bo gwarancji tylko 2 lata). Testowałem je w centrum krzeseł w Warszawie.

 

Tyle ode mnie ;)

 

Jak kupowałem to było 5 lat gwarancji z tego co pamiętam. A dowodu zakupu na pewno nie znajdę niestety. Poza tym takie super ergonomiczne nie jest moim zdaniem. Trzeba siedzieć zgarbionym aby to oparcie z elementem podpierającym odcinek lędźwiowy miało jakikolwiek kontakt z plecami. No i poduszka pod głowę z tego samego względu nie ma zastosowania + dosięga mojej szyi a nie głowy (mam 194 cm wzrostu). Siedzisko mocno się ugniotło ale to przez mój kościsty tyłek pewnie :D.

W sumie dobrze wyprofilowany fotel też mógłbym kupić, kółka to nie jest konieczność, a niszczą panele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDrope chyba napisał wszystko w temacie, od siebie dodam że mam Markusa materiałowego (skóra jest "be"), używam go z 3 lata po kilkanaście h dziennie. Wiadomo - zużywa się materiał, wygniata (ale nie jakoś strasznie) siedzisko, coś tam zaskrzypi, regulacje nieużywane też potem ciężko chodzą, ale pomęczę go jeszcze z rok czy dwa i kupuję nowego :D jak dla mnie to krzesło bez zastrzeżeń w tej cenie (mam też trochę ponad 180cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix, znam ten ból :D Ze wzrostem 192cm, w standardowych fotelach podparcie dla głowy lub szyi ląduje u mnie zwykle pomiędzy łopatkami... ;)

Ale jest firma, nie pamiętam nazwy, co ma fotele z takim ciekawym patentem ze sprężyną, ale najważniejsze że robią kilka rozmiarów danego modelu fotela/krzesła.

A dla osób z problemami z kręgosłupem, to tak jak wcześniej zostało powiedziane... ćwiczenia (zwłaszcza na core), przerwy od siedzenia, siedzenie na piłce gimnastycznej i jeszcze raz ćwiczenia :)

Człowiek nie jest stworzony do siedzenia w jednej pozycji, to nie jest dla nas naturalne. Pomijając już fakt, iż stanowiska pracy w domu czy biurze są dalekie od szeroko rozumianej ergonomii i nie mówię tu tylko o meblu, na którym lądują nasze cztery litery ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecam?

Biedacko jest krzesło w jysku, które kosztuje 150-300zł, jest spoko, ale raz dwa się wszystko luzuje. Mimo to w tej cenie nic lepszego nie znalazłem, jest bardzo wygodne (moim zdaniem). http://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/plus/krzeslo-biurowe-billum-czarne

 

Mam chyba identyczny (albo bardzo podobny, nawet cena się zgadza). Korzystam z pół roku z niego, polecam, znacznie dłużej może siedzieć przy biurku względem poprzedniego, taniego krzesła obrotowego.

 

Siatka to bardzo dobre rozwiązanie, ale ma jeden minus - niezbyt przyjemna w kontakcie z gołą skórą, w ciepłe dni chciałoby się usadzić "topless" ale nieprzyjemnie się tak siedzi, trzeba coś mieć na sobie.

 

Co do luzów, to chyba jeszcze mam go za krótko, za rok czy dwa przyjdzie mi oceniać, na razie nic nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez szukam nowego fotela, z tym, że do ok 600 zł, chociaż granicą jest płynna. Obecnie mam fotel Markus z Ikea ale po ok 6 latach sypie się. Regulacja oparcia nie działa, skrzypi, trzeszczy a z górnej części oparcia sama schodzi poszycie ('sztuczna skóra) . Teraz na pewno szukam czegoś z siatką, skóra u mnie się kompletnie nie sprawdza.

Powinieneś mieć gwarancję 8 albo 10 lat ;)

 

Ogółem z całego syfu związanego z szukaniem fotela to tak:

1. W internecie jest syf i marketing, obrzucanie się błotem itp. (chyba w żadnej dziedzinie takiego syfu me oczy nie widziały)

2. Przy długim przesiadywaniu bez ćwiczeń na plecy święty boże nie pomoże nawet z aeronem

3. Tylko wasze pośladki i wiedza o ergonomii są kryteriami - utrudnia to znacząco sprawę, ale polecam

4. Dxracery i reszta gejmingu to gorszy syf niż headsety od razera

5. Wbrew zasadom ergonomii fotel nie musi mieć miliona regulacji - ma pasować do właściciela. Regulacje kosztują, w tanich fotelach są przyczynami awarii i ogólnie nie trzeba się w to pchać.

6. Polecam zmieniać tryb pracy - od krzesła przez klęcznik (na krótką metę polecam) aż po pozycję pół-leżącą (stać też można, jak ktoś ma warunki i chęci, ale wymaga to odpowiedniego biurka)

7. Krzesła profim i grospol nie pasowały mi wykończeniem, były często o kilka cm za małe (mam leciutko ponad 180cm, ale tu też proporcje ciała są ważne). Najtańsze z nich, które coś sobą reprezentowało był sprzęt za 1,5k, a i tak miałem sporo zastrzeżeń

 

Co polecam?

Biedacko jest krzesło w jysku, które kosztuje 150-300zł, jest spoko, ale raz dwa się wszystko luzuje. Mimo to w tej cenie nic lepszego nie znalazłem, jest bardzo wygodne (moim zdaniem). http://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/plus/krzeslo-biurowe-billum-czarne

 

Wyżej Markus, który też ma swoje wady, ale jest bestbuyem imo. Stuka przy odchylaniu, jest aż za szeroki (co kto lubi) oraz jest raczej dla osób właśnie w okolicy 180cm. Markusa mam skórzanego, bo materiałowe były w kolorach tęczy, ale teraz wprowadzili nieco normalniejsze http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=markus

 

Następnie są krzesła z ikei bez zagłówków i bez siatki, ale mam potwierdzone info, że na dłuższą metę jest bardzo spoko. Są tego różne wersje także z zagłówkami, ale info mam o tej sztuce http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99031738/

 

Potem zaczynają się zabawki tych "profesjonalnych" firm, gdzie tak jak pisałem od 1,5k jest cokolwiek, a dobra zabawka była za 2,5k bodajże (nadal miałem zastrzeżenia co do jakości, bo gwarancji tylko 2 lata). Testowałem je w centrum krzeseł w Warszawie.

 

Tyle ode mnie ;)

 

Właśnie ten internetowy marketing mnie przeraził, obawiam się teraz wypróbowania niektórych foteli. Ciekawie wygląda np. ten: http://www.ergo-fotel.pl/fotel-biurowy-ergomax-flexi-plus-mesh-siatka, ale niestety mam wrażenie, że jest on wykonany z niskiej jakości materiałów i długo nie wytrzyma. Gwarancję może i ma 5 letnią, ale przez ten marketing mam obawy, że takie firmy mogą nie wytrzymać na rynku tych 5 lat. Markusa z Ikei oglądałem, jest naprawdę ok, ale niestety te oparcie lędźwiowe jest trochę za nisko (a mam 184 cm). W Meblach Agata wypróbowałem też dwa fotele z Nowegu Stylu. Jeden wydawał się naprawdę wygodny, ale niestety był dość niski i nie sięgał do końca pleców. Gdy siedziałem w sklepie było ok, ale w domu, gdy siedziałbym na nim zdecydowanie dłużej, mogłoby już nie być tak wygodnie.Stąd mam też dylemat, czy ryzykować i zamówić ten (zapewne chiński) wymysł Ergomaxa, czy zdecydować się na tego Markusa z np. taką poduszką: http://allegro.pl/poduszka-ledzwiowa-samochodowa-pod-plecy-kregoslup-i5834408949.html. Też jestem zdecydowany na siatkę i jakiś materiał, zdecydowanie nie chcę pseudoskóry. Teraz mam jakiś fotel z Ikei, po półtorej roku skóra się zaczyna w niektórych miejscach łuszczyć i schodzić.

 

Edit:

 

Na allegro można znaleźć też Ergoboxa, który wygląda niczym ten Ergomax za 799 zł, a kosztuje 599 zł. Ale jest to taka firma, że wpisując w google "Ergobox" pojawiają mi się jakieś strony z doniczkami. Jeszcze bardziej się boję im zaufać niż temu Ergomaxowi. :)

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @xDrope. Szukanie fotela to ogromna nie - przyjemność. Cały syf z tym związany, problemy, zachęcają wręcz do rezygnacji z tych "wypasionych" foteli na rzecz jakiegoś prostego i niedrogiego. Ten ergobox wygląda ok, sprzedawca odpowiada konkretnie, ale wciąż mam wrażenie, że jest to firma-krzak. Niestety, na tę porę faktycznie nie widzę chyba alternatywy dla Markusa - który imo, nie jest idealny. Decyzja ta jest trudniejszą niż wybór nowych słuchawek, bo jak i w polityce, trzeba wybierać "mniejsze zło". Mam nieodparte wrażenie, że nie ma foteli dobrych, z co najmniej zadowalającym stosunkiem jakości do ceny.

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności