Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do Clip+


Rekomendowane odpowiedzi

Do clipa+ lepiej PL11.

 

połączenie xearsów, jak już gdzies pisałem, nie podoba mi się z clipem+. Lepiej juz troszkę wypadają PL21, choc ze względu na podobną charakterystykę - nadal to nie to...

 

 

i wybaczcie, że wpieprzam sie w dyskusje - w kwestii v-jays. Słuchając ich na Meizu M6 odnosze wrażenie, ze wyzsza srednica jest podbita. Ze względu na to, ze nie lubie tego, odczuwam to. Ale nie jest to tak znaczne, by nie tolerować. Jak widać w zależnosci od gustu, zauważa się to bardziej lub mniej ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca słucham clipa+ na słuchawkach panasonic RP-HJE240.

 

Szczerze, powiem że dźwięk przypadł mi do gustu i grają w parze naprawdę fajnie. W porównaniu do MX500 graja o wiele jaśniej (chociaż nie wiem czy to nie zasługa konstrukcji słuchawek "doki vs pchełki"). Czasem brakuje niskiego basu, ale zawsze można delikatnie podbić niskie cz.(rockbox ma opcję podbicia basu) ,góra nie sybiluje(nawet podbita EQ), przestrzeń delikatnie mniejsza niż w MX500.

 

Porównując hje240 z hje270 zwróciłem uwagę na wielkość przetwornika(hje240[11.5mm] vs hje270[[10,7mm]).

 

Słucham głównie jazz-u ,bluesa, trip-hop, progressive trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podbita wysoka średnica przeszkadza, ale to problem większości słuchawek na jakie trafiam, więc jakoś to toleruję. Jeśli znacie coś fajnego bez tego problemu, pokroju VASM, czy NE8, tyleże ze dwie klasy lepsze to bardzo chętnie sprbuję. Podobno HiFiman re262 taki jest, ale nie mozna ich dostać w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupię ne-6 i pianki comply lub bi-flange lub pl11 chociaż boję się o ich jakość, ale skoro epki grają mi ponad 4 lata to myślę, i pl11 dadzą radę.

I teraz mam 3 warianty do wyboru:

 

1. Zostawić clipa i kupić do niego hje-170.

2. Sprzedać clipa i kupić clip+ i ne-6.

3. Sprzedać clipa i kupić e30 i ne-6.

 

Który wariant będzie najlepszy?

 

Co lepiej izoluje comply czy bi-flange?

Czy warto zamieniać clipa na clip+?

Czy warto zamieniać clipa na e30?

Czy zwykły clip i ne-6 zagra dużo gorzej od clipa+ i ne-6? (podobno 80% dźwięku zależy od słuchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie lepiej izolujące są Comply. Ale pamiętaj, że to jaką masz nakładkę też zmienia Ci dźwięk. Sam jej materiał, ale też to, w jakim stopniu izoluje Cię ona od otoczenia.

 

Tak, zwykly Clip zagra z NE6 duzo gorzej niz Clip+. Ale to nie dlatego, ze Clip jest duzo gorszy od Clipa+. Po prostu nie tylko sluchawki jakos brzmią, odtwarzacz takze. Mowa więc o zgrywaniu się pewnego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za posty i wkład włożony w ten temat.

 

Wczoraj kurier przywiózł mi w końcu grajka Clip+. Posłuchałem na stockowych na oryginalnym firmware, później na Rockboxie (który dał niesamowite pole manewru z dźwiękiem) i muszę stwierdzić, że gdyby nie gorsza izolacja od dokanałowych, zostawiłbym sobie z zadowoleniem te pchełki do codziennego użytkowania. Jednak ostatecznie wybrałem się dzisiaj do MP3store, załapując się na ostatni dzień promocji -15%, dzięki czemu nabyłem nowe SoundMAGIC PL11 za 59zł. Podpiąłem je właśnie prosto z pudełka (czyt. niewygrzane) do grajka i co? I pstro, o! Słucham na silikonach M (średniej wielkości) i jakoś brakuje mi... basu. W basowych słuchawkach brakuje basu? Na to wygląda. Mimo iż wciskam je całkiem mocno do ucha. Poza tym dźwięk wydaje się płaski, nienaturalny, zdecydowanie gorszy niż w moim pierwszym zestawie Creative MuVo T200 + EP-630. Nawet po podkręceniu go Rockboxem. Oczywiście na razie podchodzę do tego wszystkiego z dystansem i lekko drwiącym uśmieszkiem na twarzy. Poczekam aż się wygrzeją i wtedy opiszę ich realny dźwięk ;)

 

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za wszystkie posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Ne-6 zamówione. Pozostaje jeszcze kwestia doboru odtwarzacza. Waham się pomiędzy clip+ a e30, ale chyba wezmę e30 ze względu na baterię, bo po co mi drugi clip. A do clipa kupię hje-170 bo nie są zbyt drogie. To jak bobrze wybrałem e30 z ne-6 i clip z hje-170?

Edytowane przez masa19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie słuchawki dokanałowe polecicie do Clipa+ do ok. 200zł? Nie drożej. NuForce NE7M, Soundmagic PL 50? Jaysy? Coś innego? Czytam recenzje i opinie i nie mogę się zdecydować :/ Co do muzyki jakiej słucham, to głównie rap, nu-jazz, downtempo, soul, funk. Zależy mi na tym, żeby były też dobrze wykonane, bo gwarancja jest w większości słuchawek tylko na rok.

Edytowane przez Kubinho12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze powinny dobrze brzmiec NE700X. Ale lepiej jakby ktos jeszcze sie odezwał z osob sluchajacych takiego zestawu... bo np połączenie xearsow TDIII z Clipem+ nie przypadło mi do gustu.

Może Klipsch S4? Używane może gdzies dorwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyszedł czas na podsumowanie i ogólne wrażenia NIEDOŚWIADCZONEGO, nowego użytkownika słuchawek SoundMAGIC PL11

 

Zaraz po wyciągnięciu z pudełka, PL11 grały strasznie słabo. Tak słabo, że stockowe słuchawki wydawały mi się najlepsze do tego grajka. Niemalże zupełny brak basu, strasznie zniekształcona góra (talerze, wokal, gitary akustyczne - do bani). Pierwsze wrażenie: masakra.

 

Ale dałem im szansę. Wygrzałem je 50-60h. Pobawiłem się tonami niskimi i wysokimi w Rockboxie przesuwając do góry o 5-8db. Założyłem na uszy i... eureka! Bas mruczy aż miło, nie zalewa uszu, nie dominuje, po prostu jest wtedy, kiedy trzeba, i ile trzeba. W wielu utworach można z łatwością rozpoznać instrument i jego położenie na scenie.

 

Niestety góra dalej rozczarowuje. Gitary brzmią nienaturalnie, dźwięk nie jest już tak mocno zniekształcony jak na początku, jednak wciąż to nie to. Jest płasko, płytko, oschle. Rockbox niweluje to w pewnym stopniu, ale nie całkowicie. Na wokalu czasem słychać echo, ale podejrzewam, że to już efekt prosto ze studia nagraniowego niż wina słuchawek. Poza tym do tego segmentu nie mogę się przyczepić.

 

Osobiście w większości słucham rocka, często gitar akustycznych w spokojnych kawałkach, gdzie realizmu w tych słuchawkach brakuje najbardziej. Jednak przy użytkowaniu w mieście, na spacerze, w komunikacji miejskiej czy na rowerze, gdzie człowiek nie skupia się tylko i wyłącznie na każdym dźwięku muzyki, a ona sama schodzi na dalszy plan jako akompaniament przy wykonywanych czynnościach, wręcz nie zauważa się tego ubytku.

 

Natomiast moim zdaniem znaczny plus należy się za wyciszenie. Używam oryginalnych silikonów w rozmiarze M i jestem zadowolony. Można naprawdę sporo przyciszyć grajka, a muzyka wciąż jest wyraźna i dobrze się ją odbiera. Klips do ubrania bardzo pomaga, gdy się poruszamy. Kabel nie lata tam i z powrotem, tylko grzecznie próbuje się trzymać ustalonej linii, dzięki czemu w dużym stopniu zniwelowany jest słynny pogłos ocierającego się kabla.

 

Co ciekawe, o ile wcześniej stockowe wydawały mi się świetnie zgrywające z Clip+, o tyle po tygodniu słuchania wyłącznie dokanałówek, po założeniu tych pierwszych można doświadczyć sporą różnicę, na korzyść SM.

 

Nie są to słuchawki doskonałe pod względem wykonania ani jakości dźwięku, jednak za tą cenę chyba nie znajdziemy nic lepszego.

 

Ostatecznie jestem zadowolony z tego zakupu, choć na początku byłem wielce rozczarowany i miałem ochotę je natychmiast sprzedać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HJE120 i z Clipem+i (jak dla mnie ) jest jasno,mało barwy .

 

jasno? :) dobry jesteś. A tak serio, spróbuj czegoś co jest uznawane tutaj za jasne, wtedy zobaczysz że raczej są ciepłe.

 

nie wiem jak one brzmią, ale chcialem tylko zwrocic uwage, ze jedno drugiemu nie przeczy :) Moze sie 'przejęzyczyłeś', ale... jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HJE120 i z Clipem+i (jak dla mnie ) jest jasno,mało barwy .

 

jasno? :) dobry jesteś. A tak serio, spróbuj czegoś co jest uznawane tutaj za jasne, wtedy zobaczysz że raczej są ciepłe.

 

nie wiem jak one brzmią, ale chcialem tylko zwrocic uwage, ze jedno drugiemu nie przeczy :) Moze sie 'przejęzyczyłeś', ale... jednak :)

 

 

fakt, ja się źle wyraziłem w poście, dzięki. Chodziło mi o to że one jednak idą w ciemniejszą trochę strone mocy, są bardziej neutralne jeśli już niż jasne strikte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HJE120 i z Clipem+i (jak dla mnie ) jest jasno,mało barwy .

 

jasno? :) dobry jesteś. A tak serio, spróbuj czegoś co jest uznawane tutaj za jasne, wtedy zobaczysz że raczej są ciepłe.

 

Sądząc po ilości wyświetleń założony temat cieszy się dużym powodzeniem wśród czytających ( a w domyśle szukających słuchawek do Clipa+).Wbrew pozorom ten grajek ma spore wymagania i nie jest łatwo podebrać odpowiedni model.Ze względu na jego charakter brzmienia ( a raczej jego brak) HJE-120 grają szczupłym i raczej suchym dźwiękiem,nazwałem go jasnym bo brakuje mi w nim wypełnienia substancją którą umownie nazywam muzykalnością.Gitara BB Kinga jest bez duszy,głos Diany Krall bez tego "coś",L.Cohen cieniutko

.Podejrzewam że z cieplejszym grajkiem to są zupełnie inne słuchawki bo podpięte po mój Musical Fidelity grają zupełnie przyzwoicie jak za taką niską cenę.Mam tego pełną świadomość dlatego zaznaczyłem ,,,,'jak dla mnie"

Swoją drogą obserwując ten temat ( i podobne) w treści zauważyłem pewną trudność w polecaniu do tego grajka konkretnych słuchawek.Rozumiem że ma tu wpływ wiele czynników ale ze względu na jego popularność chętnie poczytał bym co mają do powiedzenia osoby dobrze osłuchane w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności