Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do Clip+


Rekomendowane odpowiedzi

Przebrnąłem przez masę tematów tego typu (recenzje, posty użytkowników), jednak wciąż nie znalazłem zadowalającej mnie, wyczerpującej opinii. Otóż sprawa wygląda tak:

 

ODTWARZACZ: SanDisk Sansa Clip+ (Rockbox)

 

SZUKAM: Słuchawek dokanałowych

CENA: max 100zł

ROLA: głównie spacery po mieście, podróżowanie w komunikacji miejskiej, jazda na rowerze

SŁUCHAM: przede wszystkim wszelkiego rodzaju ROCK (classic, alternatywny, progresywny, indie, post-rock), muzyka klasyczna i filmowa, ambient, trochę blues'a i jazz'u, za to w ogóle NIE słucham metal, r'n'b, hip-hop, rap, techno, trance, club itp.

 

Można by zatem rzec, że interesują mnie przeważnie rockowe i akustyczne brzmienia gitarowe, choć nie pogardzę też głębszym basem, którego jednak jest mniej ze względu na moje upodobania gatunków muzycznych.

 

DOŚWIADCZENIE: moje pierwsze i ostatnie jak do tej pory doki to EP-630 (grane na Creative MuVo T200), więc powiedzmy sobie szczerze: szału nie było ;)

 

Moje dotychczasowe propozycje:

SoundMAGIC PL11

SoundMAGIC PL21

SoundMAGIC PL30

MEElectronics M9

MEElectronics CX21 (> 100zł)

HiFiman RE-2 (> 100zł)

 

Docenię każdy wartościowy głos w tym temacie. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na opiniach doświadczonych posiadaczy odtwarzacza Clip+. W najbliższym czasie mam zamiar wybrać się do krakowskiego mp3store w celu przesłuchania paru modeli słuchawek.

 

Atakujcie!

Edytowane przez Archipelago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEE M9 nie slyszalem, wiec sie nie wypowiadam czy dobrze sie zgrają. Z recenzji mogę spekulowac ze PL30 nie bylyby dobrym wyborem... od siebie mogę dodac, ze nie podobało mi sie połączenie PL21 z Clipem+(podobnie jak z xearsami ;) ). Ładnie brzmiały natomiast PL11. Niby 'półka' nizej, ale brzmiało lepiej, IMO.

 

A, właśnie. PL21 basu mają mniej. Szczegolnie tego nizszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, poczytam jeszcze o PL11 :) Słyszałem nawet o PL10 'pasujących' do Clip+, oczywiście nie ma się co spodziewać cudów za 40zł, ale zawsze jakaś alternatywa jest :D

Moją uwagę przykuły jeszcze HiFiman Re2, za sprawą tego tematu: http://forum.mp3store.pl/topic/77034-sluchawki-do-130-zl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL11 to raczej mocno basowe granie. PL30 mogły by się nadać ale nie na silikonach bo wtedy niemal nie ma basu. Z Comply wypadają najlepiej. RE2 to ponoć zima, z Clip może i fajnie gra ale z Clip+ nie wiem czy się nada. Całkiem inny biegun niż PL11.

 

BTW, to jest IMHO wzorowo założony temat. Żeby wszystkie takie były... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pl11 akurat się o dziwo bardzo fajnie zgrywają z Clip+, pl30 średnio- środek jest bardzo dziwny wtedy. Re-2- stanowczo za jasne. Sam szukam też do niego doków i bardzo ciężko wybrać coś co będzie robiło łał i się zgrywa bardzo dobrze.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski, jakie do tej pory zdołałem wyciągnąć z Waszych wypowiedzi i przeczytanych recenzji poza tym tematem, brzmią następująco:

- w PL21 nie ma co się pakować

- PL11 ciekawej niż PL21, a nawet PL30, zgrają się z Clipem+

- PL30 dalej są dla mnie dziwnie kuszące, może przez tak wielką popularność i sporą ilość recenzji na tym forum

- MEElectronics M2 / M9 budzą wątpliwości w wykonaniu, dlatego raczej je odpuszczam. Naturalnie chętnie usłyszę jeszcze opinie na ich temat.

- RE-2 "stanowczo za jasne", jak to określił Azahiel, natomiast mnie zaciekawiły o tyle, że jest to pewna alternatywa porównawcza do zdecydowanie bardziej basowych SoundMAGIC'ów, gdyż w HiFiman'ach bez pianek za wiele basu nie uświadczymy. Oczywiście ich cena przekracza zakładany budżet, a i z dostępnością jest trudno, więc raczej nie będę miał okazji porównać ich do innych słuchawek w jakimkolwiek sklepie. Z tego względu są póki co na przegranej pozycji, lecz nie skreślam ich jeszcze zupełnie.

 

W pierwszym poście wprowadzam aktualizacje do "Moich propozycji"

 

PS. Uświadomiłem sobie, że jest sporo czynników wpływających na jakość dźwięku słuchawek: wygrzane / niewygrzane, pianki / gumki, odtwarzacz, equalizer w odtwarzaczu...

Edytowane przez Archipelago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEElectronics M2 / M9 budzą wątpliwości w wykonaniu, dlatego raczej je odpuszczam. Naturalnie chętnie usłyszę jeszcze opinie na ich temat.

Akurat MEE są znacznie lepiej wykonane niż SoundMAGIC (do serwisu wraca ok siedmio-ośmiokrotnie mniej słuchawek niż tych od SM), ale faktem jest, że do Twoich preferencji muzycznych mogą nie pasować.

Edytowane przez im_becyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEElectronics M2 / M9 budzą wątpliwości w wykonaniu, dlatego raczej je odpuszczam. Naturalnie chętnie usłyszę jeszcze opinie na ich temat.

Akurat MEE są znacznie lepiej wykonane niż SoundMAGIC (do serwisu wraca ok siedmio-ośmiokrotnie mniej słuchawek niż tych od SM), ale faktem jest, że do Twoich preferencji muzycznych mogą nie pasować.

 

Taki wniosek wysnułem po przeczytaniu paru postów, w których autorzy żalili się na odpadające osłonki czy zanik basu przez przerywanie połączenia między częściami w słuchawce. Oczywiście to może się stać w każdych słuchawkach. Dokanałowe mają to do siebie, że są narażone na wydzieliny z ucha znacznie bardziej niż inne słuchawki, poza tym cienkie kabelki i łącza przy Jacku czy słuchawkach nie są nieśmiertelne ;). Znam z autopsji taki przypadek w moich dawnych EP-630. Pierwszy raz czymś się zalały i jedna słuchawka kompletnie straciła moc. Grała bo grała ale strasznie słabo. Po wymienieniu na gwarancji, po pół roku intensywnego użytkowania przestał stykać kabel przy Jacku (złamał się), co było spowodowane prostym wtykiem noszonym ciągle w ciasnych kieszeniach jeansów.

 

A Twoje obserwacje może wynikają z popularności SM, która wydaje mi się być dużo większa od MEE? To znaczy rozumiem to w taki sposób, że więcej osób kupiło SM niż MEE, dlatego naturalnie wraca więcej uszkodzonych SM. Oczywiście to tylko moje przypuszczenie, jeśli nie sprzedajesz 7-8x więcej SM od MEE, to nie ma o czym gadać, fakty mówią same za siebie.

 

Edit:

im_becyl nakierował mnie na MEElectronics CX21. Mimo, że lekko przekraczają budżet, którym dysponuję, po przeczytaniu recenzji ze strony filaudio.pl wydają się być najciekawszą opcją pod względem moich preferencji muzycznych. Ktoś posiada / posiadał taki sprzęt i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

Chętnie wysłucham jeszcze Waszych opinii. Prawdopodobnie w następnym tygodniu jadę do mp3store przetestować słuchawki, więc do tego czasu chciałbym jeszcze wzbogacić swoją teoretyczną wiedzę dzięki Waszym doświadczeniom :)

Edytowane przez Archipelago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Ci pl30. Ostatnio też stanąłem przed wyborem doków do clipa+, wybór padł na pl30. Muszę powiedzieć, że w takie połączenie jest dla mnie bardzo przyjemne (słucham głównie rock, ambient, muzyka elektronicza) . Po około 30 godz. bylem trochę zawiedziony. Dźwięk był zamulony , góra niewyraźna. W końcu o przeczytaniu tej recenzji wszytko było jasne, przestawiłem pokrętło na clear bass i dźwięk nabrał animuszu średnica ożyła i pojawiła się całkiem przyjemna góra.

Nie mogę się zgodzić jakoby pl30 cierpiały na spory niedostatek basu. Dużo tutaj zależy od dobrego dopasowania gumek. Sam korzystam z małych silikonów i nie narzekam ilość basu.

Jedynie do czego można się przyczepić to trochę jakość wykonania kuleje, dodatkowo producent zrezygnował z dodawania do słuchawek twardego etui i bi-flangów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wcześniej tej recenzji, a szkoda, bo bardzo ciekawa. Rzeczywiście jest nagonka na brak basu w tych słuchawkach an tym forum, ale zależy to pewnie od tego ustawienia pokręteł i odpowiednich wkładek. Dzięki wielkie za Twojego posta, naprawdę pomocny!

 

Zastanawiam się tylko czy wygodne jest noszenie okularów do tych gumowych prowadnic za uchem. Dużo jeżdżę na rowerze w okularach, czy tez chodzę w nich po mieście i na dłuższą metę przeszkadzałyby mi takie gumowe wężyki za odstającym uchem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będę pierwszą osobą która wypowie się tutaj o M9

Słuchawki kupiłem niecały rok temu. Wachlarz muzyki jakiej słucham jest bardzo szeroki- hh, rock, punkrock, hardcore, schranz i ojojoj...

 

Jak dla mnie wykonanie słuchawek stoi na na prawdę dobrym poziomie. Słucham muzyki głównie w pracy na nockach, jeżdżąc na rowerze albo zasypiając czyli słuchawki są rzucane po plecaku między kluczami, przygniatane poduszką i moim cielskiem oraz ich wtyk jest narażony na wyginanie kilkadziesiąt razy dziennie w trakcie wyciągania/wkładania do kieszeni... mimo to nic się jeszcze z nimi nie stało;) poza obdrapaniami lakieru na prawdę zero uszkodzeń:)

 

Co do grania: słuchawki mają bardzo kiepską średnicę... podczas gdy w przypadku innych słuchawek podłączonych do mojego clipa+ na eq często podbijałem dół i górę a środek pozostawał w dole tak tutaj... czasem minimalnie podniosę górę, bas zostaje bez zmian a środek daję na maksa! Fakt słuchawki grają ładnie ale wg mnie konieczność takiego ustawiania eq źle świadczy o ich charakterystyce...

Bas- ten jest mocny i głęboki. Słuchawki są przystosowane do dudnienia i gniecenia w uszach- dla przykładu puszczając kawałek 50centa "i fucked your girl" nawet na dużej głośności nie słyszę żadnych zniekształceń. Bas jest mocny i na prawdę niski, można powiedzieć że potrafi zejść poniżej granicy gdy się go już nie słyszy tylko się czuje muśniecia poruszonego powietrza. Ale.... no właśnie ALE- jeśli lubisz szybki, impulsywny i ostry bas jak np przy uderzeniach werbla to się zawiedziesz. Słuchawki nie nadają się do rockowej perkusji. Ogólnie są kiepskie w tym gatunku. Nie ma tej stopy i tego kopnięcia, nie poczujesz się jak na koncercie. Jest za miękki jak dla mnie

Góra- jak dla mnie ładna i jak za tą cenę to nie mam się do czego przyczepić:)

 

Ogólnie to dobre do hh i do muzyki elektronicznej (ale też nie każdej- bas jaki jest w house czy trance zabrzmi tu ok ale hardcore, hardtechno czy schranze'u jużkulejąna tych grajkach...). Ale do rocku czy punku raczej kiepskie.

Słuchawki są moimi następnymi po ep630. Wiadomo że jest lepiej ale WOW nie zrobiłem... Najbardziej mnie boli ta średnica. Chciałbym gdzieś posłuchać pl30, może i bym się skusił na zamianę... Pamiętaj że każdy ma inny słuch i niekoniecznie to jak ktoś je słyszy będzie tak samo brzmiało dla Ciebie;)

 

Jakby co to pytaj i pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak pl 11 zgrały by się ze zwykłym clipem? Muzyka jakiej słucham to hip hop. Słucham przeważnie na rowerze, czasem w domu ale częściej na powietrzu. Obecnie korzystam z słuchawek ep-630 które działają mi już ponad 4 lata są wygodne fajnie się zasysają przy wkładaniu i nieźle izolują, chociaż na rowerze słychać szum wiatru. Ale jak widzę na tym forum wszyscy jadą po epkach, a do clipa polecają re-2(ale podobno mają mało basu). I teraz nie wiem czy sprzedać clipa i kupić tego z +, albo e30 i słuchawki nuforce ne-6 , ne-7, ne-700 chociaż wszystkie są dla mnie trochę za drogie. Czy zostawić clipa i kupić pl 11, pl 21(chociaż soundmagici podobno są słabej jakości), panasonic RP-HJE120, może jakieś mee, a jays albo całkiem coś innego. Nie wiem co wybrać i które z tych najlepiej zgrają się z clipem ale pewnie wszystkie te co wymieniłem zagrają lepiej od epek.

Edytowane przez masa19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będę pierwszą osobą która wypowie się tutaj o M9

Słuchawki kupiłem niecały rok temu. Wachlarz muzyki jakiej słucham jest bardzo szeroki- hh, rock, punkrock, hardcore, schranz i ojojoj...

 

Jak dla mnie wykonanie słuchawek stoi na na prawdę dobrym poziomie. Słucham muzyki głównie w pracy na nockach, jeżdżąc na rowerze albo zasypiając czyli słuchawki są rzucane po plecaku między kluczami, przygniatane poduszką i moim cielskiem oraz ich wtyk jest narażony na wyginanie kilkadziesiąt razy dziennie w trakcie wyciągania/wkładania do kieszeni... mimo to nic się jeszcze z nimi nie stało;) poza obdrapaniami lakieru na prawdę zero uszkodzeń:)

 

Co do grania: słuchawki mają bardzo kiepską średnicę... podczas gdy w przypadku innych słuchawek podłączonych do mojego clipa+ na eq często podbijałem dół i górę a środek pozostawał w dole tak tutaj... czasem minimalnie podniosę górę, bas zostaje bez zmian a środek daję na maksa! Fakt słuchawki grają ładnie ale wg mnie konieczność takiego ustawiania eq źle świadczy o ich charakterystyce...

Bas- ten jest mocny i głęboki. Słuchawki są przystosowane do dudnienia i gniecenia w uszach- dla przykładu puszczając kawałek 50centa "i fucked your girl" nawet na dużej głośności nie słyszę żadnych zniekształceń. Bas jest mocny i na prawdę niski, można powiedzieć że potrafi zejść poniżej granicy gdy się go już nie słyszy tylko się czuje muśniecia poruszonego powietrza. Ale.... no właśnie ALE- jeśli lubisz szybki, impulsywny i ostry bas jak np przy uderzeniach werbla to się zawiedziesz. Słuchawki nie nadają się do rockowej perkusji. Ogólnie są kiepskie w tym gatunku. Nie ma tej stopy i tego kopnięcia, nie poczujesz się jak na koncercie. Jest za miękki jak dla mnie

Góra- jak dla mnie ładna i jak za tą cenę to nie mam się do czego przyczepić:)

 

Ogólnie to dobre do hh i do muzyki elektronicznej (ale też nie każdej- bas jaki jest w house czy trance zabrzmi tu ok ale hardcore, hardtechno czy schranze'u jużkulejąna tych grajkach...). Ale do rocku czy punku raczej kiepskie.

Słuchawki są moimi następnymi po ep630. Wiadomo że jest lepiej ale WOW nie zrobiłem... Najbardziej mnie boli ta średnica. Chciałbym gdzieś posłuchać pl30, może i bym się skusił na zamianę... Pamiętaj że każdy ma inny słuch i niekoniecznie to jak ktoś je słyszy będzie tak samo brzmiało dla Ciebie;)

 

Jakby co to pytaj i pozdro;)

 

Hoho, wielkie dzięki za tą wyczerpującą wypowiedź! O ile z wytrzymałością mnie zachęciłeś, o tyle z jakością muzyki już niestety nie. Otóż czasem lubię wrzucić do grajka coś pokroju Gnarls Barkley, Gorillaz, Radiohead, gdzie basu jest całkiem sporo (może nie super hardcorowy, ale mimo wszystko chce się czuć to walnięcie ;)). Z drugiej strony zdecydowanie więcej słucham rockowych kawałków (The Doors chociażby), a skoro wg Ciebie z takim gatunkiem na M9 jest kiepsko, to chyba odpada mi jeden wybór.

 

Za sprawą tego, co raz poważniej myślę nad dołożeniem do MEElectronics CX21, na które ponoć już ciężko ponarzekać :rolleyes: Niestety, nie znalazłem jeszcze żadnej recenzji od doświadczonego użytkownika tychże słuchawek, a i z dostępnością trudno (jedynie filaudio.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a gdyby pokombinować z EQ? Po przeczytaniu testu kurop'a (http://forum.mp3store.pl/topic/77759-mee-cx21-zew-natury/) własnie CX21 wydały mi się najbardziej pasujące do Clip+. Oczywiście nie zamierzam podważać Twojej opinii, bazującej na niemałym doświadczeniu z Clip+. Pisałeś już wcześniej, że PL11 o dziwo pasują do tego grajka, i gdyby faktycznie tak było, byłbym zachwycony. W końcu są dwa razy tańsze od CX21 :). W każdym razie powstrzymam się od mocniejszych opinii z mojej strony, dopóki nie przejadę się do mp3store i sam nie doświadczę tego, co oferuje SoundMAGIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? (liczę na pomoc Azahiela, WojtkaC, Kuropa)Czekam na odpowiedź na pytanie:

Mam pytanko jak pl 11 zgrały by się ze zwykłym clipem? Muzyka jakiej słucham to hip hop. Słucham przeważnie na rowerze, czasem w domu ale częściej na powietrzu. Obecnie korzystam z słuchawek ep-630 które działają mi już ponad 4 lata są wygodne fajnie się zasysają przy wkładaniu i nieźle izolują, chociaż na rowerze słychać szum wiatru. Może na piankach było by lepiej. Ale jak widzę na tym forum wszyscy jadą po epkach, a do clipa polecają re-2(ale podobno mają mało basu). I teraz nie wiem czy sprzedać clipa i kupić tego z +, albo e30 i słuchawki nuforce ne-6 , ne-7, ne-700 chociaż wszystkie są dla mnie trochę za drogie. Czy zostawić clipa i kupić pl 11, pl 21(chociaż soundmagici podobno są słabej jakości), panasonic RP-HJE120, może jakieś mee, a jays albo całkiem coś innego. Nie wiem co wybrać i które z tych najlepiej zgrają się z clipem ale pewnie wszystkie te co wymieniłem zagrają lepiej od epek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja sam najpierw polecałem PL11 do Clipa+. Ale Ty nie masz tego plusa! więc gdzie tu prostsze rozwiązanie.

 

A do Clipa to rzuc okiem na ofertę Panasonica. Ponoc one się dobrze zgrywaja z ciepłymi odtwarzaczami(hje-170, czy inne tez?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

masa19 buciki na kopytka i zasuwaj do MP3Store na testy...

nie pamietam już zwykłego clipa, ale jeżeli podobały ci się ep630 to możesz zaryzykować pl11 albo mee m2, jedne i drugie dosyć basowe w nieco podobnym klimacie ale bardzo bardzo rozwinięte w stosunku do creative'ów

 

Osobiście bym ich nie wybierał do ciepłego źródła, raczej wybrałbym spośród addiemów albo mee cx21 ewentualnie pl30 ale są gusta i guściki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, to jest IMHO wzorowo założony temat. Żeby wszystkie takie były... ech...

 

Dokładnie, jestem pod takim samym wrażeniem. Powinni go przykleić.

 

Podobnie do Kuropa mysle że warto spróbować czegoś mniej zabasowionego od epek (pl30), ale być może sie nie przekonasz i będziesz wolał podobny styl grania w znacznie lepszym wydaniu, czyli Mee seria M.

 

A jeśli chcesz zaszaleć to moje ulubione CX21 :)

 

Samych sound magic starams ie nie polecać bo są delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, to jest IMHO wzorowo założony temat. Żeby wszystkie takie były... ech...

 

Dokładnie, jestem pod takim samym wrażeniem. Powinni go przykleić.

 

Podobnie do Kuropa mysle że warto spróbować czegoś mniej zabasowionego od epek (pl30), ale być może sie nie przekonasz i będziesz wolał podobny styl grania w znacznie lepszym wydaniu, czyli Mee seria M.

 

A jeśli chcesz zaszaleć to moje ulubione CX21 :)

 

Samych sound magic starams ie nie polecać bo są delikatne.

 

sry ale p ozdaniu ep630 (pl30)- jeśli to dla Ciebie to samo... Nie mam więcej pytań... Gdzie bas pl30 do ep630 i ogólna jakość...

 

 

i jak wyżej cx21 po prostu nie zgrywają się z cx21, wyższa średnica dosyć przeszkadza tutaj i za bardzo ida w neutral. Własnie w clip+ potrzeba coś w miarę przezroczystego ale porządnym kopem... Mi jak na razie grały z nim, najlepiej ne6 i pl11.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, to jest IMHO wzorowo założony temat. Żeby wszystkie takie były... ech...

 

Dokładnie, jestem pod takim samym wrażeniem. Powinni go przykleić.

 

Podobnie do Kuropa mysle że warto spróbować czegoś mniej zabasowionego od epek (pl30), ale być może sie nie przekonasz i będziesz wolał podobny styl grania w znacznie lepszym wydaniu, czyli Mee seria M.

 

A jeśli chcesz zaszaleć to moje ulubione CX21 :)

 

Samych sound magic starams ie nie polecać bo są delikatne.

 

sry ale p ozdaniu ep630 (pl30)- jeśli to dla Ciebie to samo... Nie mam więcej pytań... Gdzie bas pl30 do ep630 i ogólna jakość...

 

 

Wyraźnie nawet nie próbowałeś zrozumieć co mam do powiedzenia.

 

 

i jak wyżej cx21 po prostu nie zgrywają się z cx21, wyższa średnica dosyć przeszkadza tutaj i za bardzo ida w neutral. Własnie w clip+ potrzeba coś w miarę przezroczystego ale porządnym kopem... Mi jak na razie grały z nim, najlepiej ne6 i pl11.

sry, ale jeśli ne6 są dla Ciebie w miare przeźroczyste... Nie mam wiecej pytań.

Mi się Cxy podobają na każdym sprzęcie jaki mam, nie każdy lubi tak mocno podbity bas jak Ty i nie każdemu przeszkadza podbita wysoka średnica. Co ciekawe Vjays mają taki podbicie i znacznie częściej się w nich udziela a jakoś na to nie narzekasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, to jest IMHO wzorowo założony temat. Żeby wszystkie takie były... ech...

 

Dokładnie, jestem pod takim samym wrażeniem. Powinni go przykleić.

 

Podobnie do Kuropa mysle że warto spróbować czegoś mniej zabasowionego od epek (pl30), ale być może sie nie przekonasz i będziesz wolał podobny styl grania w znacznie lepszym wydaniu, czyli Mee seria M.

 

A jeśli chcesz zaszaleć to moje ulubione CX21 :)

 

Samych sound magic starams ie nie polecać bo są delikatne.

 

sry ale p ozdaniu ep630 (pl30)- jeśli to dla Ciebie to samo... Nie mam więcej pytań... Gdzie bas pl30 do ep630 i ogólna jakość...

 

 

Wyraźnie nawet nie próbowałeś zrozumieć co mam do powiedzenia.

 

 

i jak wyżej cx21 po prostu nie zgrywają się z cx21, wyższa średnica dosyć przeszkadza tutaj i za bardzo ida w neutral. Własnie w clip+ potrzeba coś w miarę przezroczystego ale porządnym kopem... Mi jak na razie grały z nim, najlepiej ne6 i pl11.

sry, ale jeśli ne6 są dla Ciebie w miare przeźroczyste... Nie mam wiecej pytań.

Mi się Cxy podobają na każdym sprzęcie jaki mam, nie każdy lubi tak mocno podbity bas jak Ty i nie każdemu przeszkadza podbita wysoka średnica. Co ciekawe Vjays mają taki podbicie i znacznie częściej się w nich udziela a jakoś na to nie narzekasz ;)

 

v-jays i podbicie? :blink: haha, dobre sobie, ciekawe gdzie :lol::)

 

nie napisałem nigdzie że ne6 są przezroczyste tak smao jak pl11, napisałem tylko co mi się podobało a nie co jest takie a takie :) ja i mocno podbity bas?:D posłuchaj sobie np. omx/mx980, shure e2c- bas mi tam odpowiadał- nie gadaj głupot proszę :) co do średnicy - to nie jest sobie ot tak mocno podbita, ona wręcz krzyczy do nas niemalże- to nie ejst coś co się mieści w stosunku- da się przeżyć- to jest takie specyficzne granie, że nie każdemu można to polecić.

 

ps. to że mam xearsy to nie znaczy że są dla mnie wyznacznikiem super mega nie wiadomo czego i że to moja w 100% granie. Od początku pisałem że mają jak dla mnie za dużo basu. Zrozum wreszcie- że ja jak coś mam to nie znaczy że to jest moja definicja dźwięku. Bo można się na tym przejechać bo mam i pchełki i grado i 5401 i jeszcze się znajdzie wiele sprzętu.

 

to co ichris powiedział- co clipa+ albo coś co ma fun czysty, choć dla mnie lepiej coś co jest przezroczyste ale nie jasne, i ma trochę mocniejszego kopa- bo clip+ brakuje tego właśnie trochę. Jest w miarę neutralny w aspekcie średnicy, jest ciemny, ale przyda coś mu się z wykopem lekkim (rhalf- jak dla Ciebie lekki wykop to mocny wykop- gratuluje).

 

co do rozumienia czy nie- wybacz, ale czasem naprawdę ciężko Cię zrozumieć :P;p

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vjays mają podbitą wysoką srednicę i m.in stąd ten ich analityczny styl. Nie wiem jak można tego nie słyszeć, gitary po prostu włażą do głowy.

 

Azahiel, Nie chce mi się kłócić co napisałeś a czego nie. Nie rozumiem o co Ci chodzi, zwłaszcza z xearsami. Wszystko co poleciłeś jest basowe, xears nawet nie przyszły mi do głowy. Przede wszystkim zdecyduj się - w końcu coś przeźroczystego, czy totalnie funowego jak Nuforce, czy pl11? (Na serio to jest dla Ciebie lekki wykop? No to możemy pogratulować sobie nawzajem :D) Wg mnie zależy i dlatego poleciłem koledze samemu sprawdzić. Archipelago, nawet jeśli słuchamy tej samej muzyki (a tak jest), to możesz być przyzwyczajony do ciemnego grania - wtedy docenisz o ile lepsze są Mee M od epek, ale równocześnie może Cię zaszokować szczegółowość i czystość bardziej neutralnego dźwięku PL30 czy wręcz spektakularnych cx21.

Dla mnie przełom srodka i góry cxów owszem bywa zbyt szorstki, nieprzyjemny, ale nie zawsze (zwłaszcza w przypadku porządnego progresywnego grania) i nawet jeśli, to ten dźwięk ma też zalety, których długo nie znajdziemy w tej cenie, a nawet może w dwa razy wyższej.

Nie zamierzam się kłócić czy jest do wytrzymania czy nie - ja to toleruję i czerpię dużą przyjemność. Nie rozumiem czemu starasz się mi wmówić, że jest inaczej skoro mnie to nie obchodzi.

 

Podsumowując mam Mee i jestem z nich zadowolony bardziej niż z innych zachwalanych tu słuchawek, ale koledze Archipelago doradziłbym najpierw sprawdzić samemu a nie dawać sobie wmówić co ma myśleć.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podsumowując mam Mee i jestem z nich zadowolony bardziej niż z innych zachwalanych tu słuchawek, ale koledze Archipelago doradziłbym najpierw sprawdzić samemu a nie dawać sobie wmówić co ma myśleć.

 

 

otóż to! Racja waćpan

 

ps. gitary w v-jays nie są natarczywe własnie, i na pewno nie są analityczne... bez przesady... musisz mieć naprawdę jakieś źródełko takie, albo wtedy miałeś. ewentualnie niewygrzane... (dużo czasu potrzebują, naprawę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności