Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli faktycznie X3 po zmianie softu na nową betę gra tak, jak poprzednia wersja jako DAC, to i tak spory krok do przodu (różnica była wyraźna). Niemniej faktycznie mimo wszystko X5 jest niezagrożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znalazłem nawet link do wersji 2.17 beta ale plik jest uszkodzony (rar ma tylko jakieś 18MB)


Każda beta (2.14, 2.17) powoduje u mnie przeskakiwanie utworów przy przechodzeniu przyciskiem next (czasem o kilka utworów, z odtwarzaniem tylko króciutkich fragmentów).

Powrót do 2.1 - i jak ręką odjął - na tych samych plikach.

 

Poczekam na kolejne bety - albo na wersję final.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.14beta z powodu problemów z kodekami część posiadanych plików musiałem przekonwertować, AIFF do WAV, część FLACów, których nie chciało odczytać do FLAC dBpowerampem i jest teraz OK. Przeskakiwania na razie nie stwierdziłem, to z kolei było u mnie nieraz na 2.1.

Edit: trochę przechwaliłem, dalej raz na kilka godzin potrafi się zawiesić - wyłączyć (obojętne na jakim pliku), reaguje wtedy dopiero po wyjęciu jacka słuchawek z gniazdka i zaraz się wyłącza. Nie jest to zbyt częste ale jednak.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem wersję 2.18beta ale mój problem nie zniknął.

Mam kartę 64GB i o ile na fw 2.1 nie miałem żadnych problemów z odtwarzaniem moich plików (flac ripowane foobarem) o tyle w nowszych wersjach fw (od 2.14beta w górę) przy przełączaniu na następny utwór bardzo często po odtworzeniu sekundy tego kawałka odtwarzacz przechodzi do kolejnego, czasami przeskakuje o kilka utworów do przodu. Podobnie się dzieje przy zwykłym odtwarzaniu muzyki, po zakończeniu jednego utworu zaczyna się kolejny i po chwili przeskakuje do kolejnych.

Nie wiem, czy pojawił się taki wątek wśród beta testerów nowego softu.

Na razie przeformatuję kartę, wgram muzykę ponownie - zobaczymy czy pomoże. Chociaż po powrocie do wersji 2.1 wszystko działa poprawnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych problemów na sofcie 2.14. Odtwarza bez żadnego zająknięcia FLAC. Mp3 jakoś nie za bardzo posiadam (moja własna kolekcja zrzucona do bezstratnego), więc nie sprawdzę.

 

Jedyne do czego mam zastrzeżenia do UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę firmy Adata.

Przeformatowałem, skopiowałem ponownie zawartość i ... kaszana :(

Gapless wyłączony, niezależnie czy odtwarzam z trybu przeglądania plików czy biblioteki utworów.

Nadal występuje przeskakiwanie o jeden, dwa kawałki do przodu.

Słabo ... mam nadzieję, że w finalnej wersji FW problem nie będzie występował.


Przed chwilą wgrałem jeszcze kilka katalogów z utworami w formacie mp3/320kbs.

Z tymi nie ma problemu, przechodzenie do kolejnych utworów działa płynnie.

Zauważyłem jednak opóźnienie w działaniu interfejsu graficznego, po naciśnięciu przycisku >>| przez 2-3 sekundy gra kolejny utwór a dopiero po tym czasie na dolnym pasku zmienia się wskaźnik numeru utworu np "4/20" i zmienia się nazwa odtwarzanego pliku.

Czyżby jakiś problem z wolnym dostępem do karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodram 64 GB. Dwóch różnych używałem, ale każda z nich to class 10. Sformatowana FAT32. Żadnych problemów.

 

Na tyle fajnie Fiio zgrywa mi się fajnie z Audeo, że coraz częściej korzystam z tego rozwiązania niż ze stacjonarki (laptop->WaveIO->Evo Dac->HA2002->T50RP/990Pro).

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak spróbuj FATa, powyżej 32 GB skorzystaj z tego narzędzia: http://www.verbatim.com/index/search.php?words=fat32+tool

 

Ja od razu formatowałem w FAT, ze względu na telefon, niestety nie odczytuje niczego powyżej 32 w NTFS. I tak już jakoś zostało, na NTFS Fiio nie próbowałem ruszyć.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sformatowaną FAT32 (SanDisk Ultra 64GB) i mimo to mam podobnie jak jupiterpm, to nie od sformatowania raczej zależy.

Próbuję rozpracować soft od czego może zależeć występowanie błędów, czy to wina niedopracowanego oprogramowania czy też przyczyna jest też po "naszej" stronie, złe karty, złe pliki itp.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mp3 nie próbowałem nawet jeszcze, mam wgrane tylko FLAC 16bit i 24bit i trochę WAV dla porównania. O właśnie słuchałem X3 i po skończonym utworze wyłączył sie, właściwie zawiesił się, po wyjęciu jacka pokazał SEE YOU i bye... FLAC zgrany z oryginalnej płyty akurat, bez żadnej grafiki w folderze ani w plikach, nie ma reguły chyba. Obojętne czym zripowane.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2.19beta i chyba jest postęp. Opóźnienia przy przełączaniu utworów jeszcze występują ale już nie przeskakują o kilka kawałków do przodu.

Edytowane przez jupiterpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2.19beta i chyba jest postęp. Opóźnienia przy przełączaniu utworów jeszcze występują ale już nie przeskakują o kilka kawałków do przodu.

No właśnie, chyba. Ale ja mam tak, że jak już wydaje mi się, że jest ok, to przy dłuższym słuchaniu znowu coś przeskakuje. Ale 2.19 jeszcze nie instalowałem, nie nadążam już za tymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2.19beta i chyba jest postęp. Opóźnienia przy przełączaniu utworów jeszcze występują ale już nie przeskakują o kilka kawałków do przodu.

 

Możesz dać jakiegoś linka do softu bo nie mogę znaleźć.

 

Jak doczytałem, wersja 2.19 jest niepubliczna, co oznacza, że tylko beta-testerzy mają do niej dostęp. Co najważniejsze, podpisali NDA (non-disclosure agreement), więc raczej nie wypłynęła do sieci od nich. Stąd wnioskuję, że jeśli masz cokolwiek z takim numerem, nie pochodzi od Fiio.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zainstalowałem 2.19beta i chyba jest postęp. Opóźnienia przy przełączaniu utworów jeszcze występują ale już nie przeskakują o kilka kawałków do przodu.

No właśnie, chyba. Ale ja mam tak, że jak już wydaje mi się, że jest ok, to przy dłuższym słuchaniu znowu coś przeskakuje. Ale 2.19 jeszcze nie instalowałem, nie nadążam już za tymi zmianami.

 

Jednak muszę odszczekać. Jak przeskakiwało - tak przeskakuje. Powrót do 2.1 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zainstalowałem 2.19beta i chyba jest postęp. Opóźnienia przy przełączaniu utworów jeszcze występują ale już nie przeskakują o kilka kawałków do przodu.

 

Możesz dać jakiegoś linka do softu bo nie mogę znaleźć.

 

Jak doczytałem, wersja 2.19 jest niepubliczna, co oznacza, że tylko beta-testerzy mają do niej dostęp. Co najważniejsze, podpisali NDA (non-disclosure agreement), więc raczej nie wypłynęła do sieci od nich. Stąd wnioskuję, że jeśli masz cokolwiek z takim numerem, nie pochodzi od Fiio.

 

2.19 zainstalowałem dopiero co, nie wiem czy są zmiany w dźwięku, ale chyba znikł EQ z menu.

https://disk.yandex.com/public/?hash=qiMEllDXyJ/BoGmywNE6pt36qfsVPuG3QMpDYiTLHCY%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam wiele pochlebnych opinii dotyczących X3. Planuję zamienić mojego Colorfly C3 na X3, głównie ze względu na wariujące przyciski w C3. Czy to będzie warta zmiana. Będę je słuchał na AKG 618, w przyszłości dokupię jakieś lepsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej posłuchać samemu i porównać, nie polegać tylko na samych opiniach. Z X3 nie ma za dużego problemu, jest dostępny np. w sklepach mp3store. X3 to dość korzystny stosunek relacji cena/jakość, opcja DAC, są inne lepsze ale droższe opcje DAP. Można poczekać, wkrótce wyjdzie oficjalny update softu, zmieni się brzmienie, powinno być lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności