Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek, a jak sobie radzi X3 z dokanałami? Bo z tego co czytałem, to z UM3x powinno być ciekawie - funowe granie X3 w połączeniu do raczej neutralnego UM3x :) Góra nie powinna mi przeszkadzać, bo jej w ogóle nie trawię, a chyba będzie więcej mięska niż w T4G...

 

Wiem, że czekasz również na inne opinie, ale ja sprawdzałem takie połączenie. Mi się np. nie podobało, bo dla mnie było za dużo mięsa i za mało góry, więc wygląda na to, że mógłbyś być zadowolony :)

 

Brzmiało to z przyjemnym dystansem, ciepło i masywnie, separacja dalej świetna, faktura i dynamika basu również.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ak100 ma bardziej neutralną górę niż x3 ? w niedlugim czasie zabiore się za testy ak100 ciekawe jak wypadnie na tle studio v 3rd ,bardziej wiernego i transparentnego przekazu na gorze jeszcze nie slyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, a jak sobie radzi X3 z dokanałami? Bo z tego co czytałem, to z UM3x powinno być ciekawie - funowe granie X3 w połączeniu do raczej neutralnego UM3x :) Góra nie powinna mi przeszkadzać, bo jej w ogóle nie trawię, a chyba będzie więcej mięska niż w T4G...

Wiem, że czekasz również na inne opinie, ale ja sprawdzałem takie połączenie. Mi się np. nie podobało, bo dla mnie było za dużo mięsa i za mało góry, więc wygląda na to, że mógłbyś być zadowolony :)

 

Brzmiało to z przyjemnym dystansem, ciepło i masywnie, separacja dalej świetna, faktura i dynamika basu również.

 

 

 

Dziękuję za opinię! Wiesz, na T4G jest bez życia trochę, mięsa brak, szczegółowość kuleje w porównaniu z s:flo2... Tak myślę nam tym X3 już kilka dni i myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Góra nie powinna mi przeszkadzać, bo jej w ogóle nie trawię, a chyba będzie więcej mięska niż w T4G...

Przepraszam za OT, ale, nie trawiąc góry, na prawdę rozważasz zakup piotrkowych pro 330? :D

 

 

 

Tak, rozmawiałem już z Piotrkiem - to długa historia. Uogólniam to jako "nielubienie" góry - po prostu w niektórych słuchawkach mnie ona strasznie irytuje, wręcz boli - nie wiem dlaczego, bo nie zależy od jej ilości - np. takie audeo mi podeszły, a Triple i se315 tak sobie, choć mają jej nie tak dużo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Góra nie powinna mi przeszkadzać, bo jej w ogóle nie trawię, a chyba będzie więcej mięska niż w T4G...

Przepraszam za OT, ale, nie trawiąc góry, na prawdę rozważasz zakup piotrkowych pro 330? :D

 

No właśnie, jak jej nie trawisz do dlaczego ten model, przecież one "siekają" górą. Np jak Takstary Hi2050 miały dla Ciebie dużo góry, to Pro 330 mają jeszcze więcej góry, mi teraz w takstarach jest brak góry, jak zaczołem używać Hi2050 i Pro330 codzienie, to jest na Takstarach brak góry, są strasznie wolne. A nawet wersja Personal może mieć dla Ciebie dużo góry. To już lepiej Music One. Ale i tak Ci sprawdzę połączenie X3 z CA Pro330.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, a jak sobie radzi X3 z dokanałami? Bo z tego co czytałem, to z UM3x powinno być ciekawie - funowe granie X3 w połączeniu do raczej neutralnego UM3x :) Góra nie powinna mi przeszkadzać, bo jej w ogóle nie trawię, a chyba będzie więcej mięska niż w T4G...

Wiem, że czekasz również na inne opinie, ale ja sprawdzałem takie połączenie. Mi się np. nie podobało, bo dla mnie było za dużo mięsa i za mało góry, więc wygląda na to, że mógłbyś być zadowolony :)

 

Brzmiało to z przyjemnym dystansem, ciepło i masywnie, separacja dalej świetna, faktura i dynamika basu również.

 

 

Dziękuję za opinię! Wiesz, na T4G jest bez życia trochę, mięsa brak, szczegółowość kuleje w porównaniu z s:flo2... Tak myślę nam tym X3 już kilka dni i myślę...

 

O ile się nie mylę, to Taczka ma wyższą impedancję. Sporo ludzi efekt dampingu drażni, często o tym wspominałem, ale ma to spore znaczenie w słuchawkach dokanałowych armaturowych. T4G zapamiętałem właśnie jako ciepłego grajka, z mięsem i funem - niski damping przytyka bas i akcentuje wyższe średnie, może dlatego tak to brzmi na T4G? Bo w sumie do czego nie podłączyłem UM3x to brzmiały jednak ze sporym dołem, masywnie i ciepło.

 

Ostatnio podłączyłem do 10 Ohm Fubara HD EarSonics SM3, również potrójna armatura i damping zmienił ich charakterystykę, rozjaśnił, spłycił bas - o dziwno było to najlepsze według mnie połączenie :)

 

X3 niestety nie będzie zbyt szczegółowy - tego mi w nim brakowało, brzmienie raczej całościowe i funowe, podgrzane i z zaznaczonym basem. S:flo2 jednak nie znam, więc mogę być w błędzie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

[...] Góra nie powinna mi przeszkadzać, bo jej w ogóle nie trawię, a chyba będzie więcej mięska niż w T4G...

Przepraszam za OT, ale, nie trawiąc góry, na prawdę rozważasz zakup piotrkowych pro 330? :D

 

 

No właśnie, jak jej nie trawisz do dlaczego ten model, przecież one "siekają" górą. Np jak Takstary Hi2050 miały dla Ciebie dużo góry, to Pro 330 mają jeszcze więcej góry, mi teraz w takstarach jest brak góry, jak zaczołem używać Hi2050 i Pro330 codzienie, to jest na Takstarach brak góry, są strasznie wolne. A nawet wersja Personal może mieć dla Ciebie dużo góry. To już lepiej Music One. Ale i tak Ci sprawdzę połączenie X3 z CA Pro330.

 

 

 

Chyba odpowiedziałem wyżej ;) Z Piotrkiem zgadzamy się, że podejdzie mi wszystko, tylko góra jest niewiadomą i dlatego muszę je przesłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zaznaczyć, że dużo góry to nie zawsze oznacza górę sybilizującą, podbitą, drażniącą. Też nie znoszę takiej góry, dla mnie 3/4 słuchawek dynamicznych ma przewalone te czy inne rejestry górnego pasma, tak jakby to miało poprawić rozdzielczość/szczegółowość. Jak kupowałem Etymotiki to bałem się, że mi nie podejdą ze względu na górę - owszem, jest jej dużo, ale nigdy nie drażni - sybilantów brak. Tym się charakteryzują np. ortodynamiki z driverem ala fostex czy elektrostaty - dużo góry, dobra rozdzielczość, ale zawsze podana w zjadliwej, raczej delikatnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro330 mają sporo góry, ale jest ona łagoda w odbiorze. Sam czasami ją trochę podkręcam na wzmaku by dostała większego blasku. Jednak jak czytam opisy X3, to nie bardzo widzę połączenie z Pro330, może być muł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zaznaczyć, że dużo góry to nie zawsze oznacza górę sybilizującą, podbitą, drażniącą. Też nie znoszę takiej góry, dla mnie 3/4 słuchawek dynamicznych ma przewalone te czy inne rejestry górnego pasma, tak jakby to miało poprawić rozdzielczość/szczegółowość. Jak kupowałem Etymotiki to bałem się, że mi nie podejdą ze względu na górę - owszem, jest jej dużo, ale nigdy nie drażni - sybilantów brak. Tym się charakteryzują np. ortodynamiki z driverem ala fostex czy elektrostaty - dużo góry, dobra rozdzielczość, ale zawsze podana w zjadliwej, raczej delikatnej formie.

 

Jak najbardziej z tym się zgadzam, tak właśnie można powiedzieć o Audeo pierwszych i drugich i Etymoticach ER4 gdyż tych słuchałem. A w Pro 330 nie ma tego "edge" który jest w Audeo, potrafią one pójść po całości po górze, a czy będzię drażniła czy nie zależy to tylko wyłącznie od jakości masteringu utworu/płyty.

 

Na X3 nie ma mułu, to czy jest muł zależy od playera oraz od nagrania, na kilku utworach mam bardzo duży muł. Na moim Monolith MX7000 podbicie o 2db pasma 170hz powoduje muł, na flat jest jak najbardziej jest w porządku, słuchawki są bez mułu, z bardzo dobrym attack, decay, przez to są bardzo szybkie, punktowe.

 

 

 

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna recka i dzięki za włączenie Etymotic do testu, bo byłem bardzo ciekaw takiego połączenia. Coś czuję, że na początku przyszłego roku któreś z dwójki FiiO X3 / iBasso DX50 zawita u mnie jako alternatywa dla (mam nadzieję, że kiedyś sprawnego) iPoda Video (z iModem czy bez) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie umiem tego opisać, ale dla mnie (to jest moje subiektywne rozumienie) cyfrowy nalot (szczególnie na basie) = spłycony dźwięk, bez wypełnienia, czasem uderzenia w instrumenty są jak uderzenia w kartonowe pudełka...mikołaju, czy domyślasz się mniej więcej o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, wiesz co to technicznie jest ? Problemy z aplikacją czyli powinno grać a jednak płata figle.

FiiO technicznie powinno zamiatać, a jednak tak nie jest no i czemu ? Tam wystarczy np dać nie takie ceramiki jak trzeba i już jest problem :) NB0 przenoszą pasmo liniowo ale są drogie, X7R są tanie ale wyróżniają się innymi cechami, baa wystarczy w ścieżce sygnałowej ceramik, czyli w miejscu gdzie powinien być np dobry elektrolit jest ceramik i dzieją się dziwne rzeczy.

 

http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=11641&sid=29376bdd2a6d7739e2980d01c63f7dbb

 

O czymś takim piszę, kilka pomyłek się kumuluje i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności