Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temat Fiio nieco przycichł... nie wiedzieć czemu?

Kolego kwazar , na jakim etapie jest modowanie Twojego X3? Wymieniłeś w końcu opampa na AD8620? Jakich różnic spodziewać się po takiej operacji w dźwięku, pracy na baterii, napędzaniu bardziej wymagających słuchawek?

A może ktoś inny podjął się już przerabiania X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma względem czego? Bo porównując do Cowona czy iRivera teraz dostępnego, a nawet do J3 jest znaczny postęp. Moim zdaniem rekompensuje to wydane na X3 pieniążki. Oczekiwaliście grania AK120? Czy co? Ja raczej bliższy byłem postawienia na totalna klapę, może dlatego mnie Fiio zaskakuje. Poważnie zaczynam się zastanawiać nad zastępstwem dla iHp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surround

 

Zmiana AD8397 na jakikolwiek inny znacznie obetnie wydajność prądową i robienie tej operacji jest wg. mnie debilizmem :)

 

AD8397 = 300mA mocy wyjściowej maksymalnie.

 

AD8620 = 30mA.

 

10x mniej.

 

Wolałbym się zainteresować otoczeniem daca oraz jego ew. zasileniem, czy buforem, tam jest najwięcej do wyciągnięcia.

 

A wzmaka słuchawkowego bym zostawił w spokoju bo ciężko będzie znaleźć układ o większej wydajności, który można zasilać z byle czego.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikołaju, a w praktyce czym objawi się we wzmaku zmniejszego wydajności prądowej. Tyle jest gadania o tym, ale nikt mi jeszcze łopatologicznie nie napisał jak to wpłynie na dźwięk. Pytam wyłącznie z perspektywy, skutecznych, nisko ohmowych IEMó1; nie interesują mnie średnio i wysokoohmowe nauszniki. Kwestia głośności? Kwestia wysterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 i Grado 125 najczęściej bo z nimi zgrywa mi się najlepiej troszkę na T70 Beyera i HP100

 

Mi się wydaje że jednak inaczej gra niż inne Fiio nie tak wąsko. Fiio jakie słuchałem strasznie zawężały scenę. Tu tego nie słyszę. Choć słucham dopiero - wczoraj kilka godzin i dziś 1h. Po pracy i przez weekend będę mocno go katował :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to bezpośrednie granie ogólnie lubię. to daje mi poczucie intymności i uczestnictwa. Na K550 i Grado w połączeniu z Xem dostajemy bardzo ciekawy wynik. Sporo powietrza, dobrą szeroką scenę i niezłą głębie - szczególnie na AKG.

 

Lord zgłupiałem, to gra jak fiio czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy nalot to może być wina TPA6130 w E07K, dodatkowo także cyfrowej regulacji głośności produkcji JRC, nie każdy lubi jak jest ona regulowana w ten sposób.

 

Wydajność prądowa się przydaje trudnym słuchawkom, tutaj dla przykładu wysokoomowe, albo orto, ale słuchawki nie gardzą dodatkowym prądem, ten układ tam jest nie dla picu.

 

Głośność po zmianie opka powinna pozostać taka sama, ja bym tego układu nie zmieniał to jakbyś sobie zmienił silnik 2.0 z turbosprężarką na 1.2 w dieslu.

 

300mA to naprawdę jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy nalot to może być wina TPA6130 w E07K, dodatkowo także cyfrowej regulacji głośności produkcji JRC, nie każdy lubi jak jest ona regulowana w ten sposób.

 

Wydajność prądowa się przydaje trudnym słuchawkom, tutaj dla przykładu wysokoomowe, albo orto, ale słuchawki nie gardzą dodatkowym prądem, ten układ tam jest nie dla picu.

 

Głośność po zmianie opka powinna pozostać taka sama, ja bym tego układu nie zmieniał to jakbyś sobie zmienił silnik 2.0 z turbosprężarką na 1.2 w dieslu.

 

300mA to naprawdę jest sporo.

No ale jak nie używam wysokoohmowców to mi dużo prądu nie jest potrzebne, a tym AD86.. moge sobie odmulić/poprawić dźwięk, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie byłbym tego taki pewien czy odmulisz/poprawisz, natomiast możesz zmienić.

 

Ja serio nie wiem dlaczego każdy w FiiO czepia się wzmaka na słuchawkach, kiedy tam nic lepszego z racji zasilania i rozmiaru zrobić się za bardzo nie da.

 

Zainteresuj się kolego buforem, Wolfsonem oraz jego zasilaniem, a X3 jest lekko przekombinowane jak patrzałem w środku.

 

Ja na pierwszy ogień sprawdzałbym co na buforze piszczy i czy jest tam opamp, a może wyjście dyskretne itd. później to już zasilanie Wolfsona.

 

Układ jest na bardzo czuły, wiem bo mam daca na tym, zrobisz złe zasilanie albo kiepski bufor to to gra jak ****o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności