Skocz do zawartości

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ode mnie zależy publikacja - ja już swoje zrobiłem, nie patrzcie na mnie ;)

Wyszedł spory tekst, żeby to obrobić przed publikacją potrzeba czasu, ale pewnie lada moment będzie recka.

 

Testy są niezależne - jednak jak uznam, że coś jest słabe to zazwyczaj nie testuję (nie lubię się męczyć tym co lubię robić), jak coś nie brzmi tak jak lubię, ale jest dobre, to piszę z myślą o innych gustach, jak produkt oferuje dużo za dobrą kasę i jeszcze mi się podoba to się zachwycam :)

 

O X3, jak wiecie, napisałem, więc jedna opcja się wyklucza :)

 

Co do testów baterii - to nie sprawdziłem jednego, którego poziomu kompresji były utwory FLAC, ale raczej na tym sofcie 10h podane przez producenta to realna liczba.

 

Edit: Jest nowy soft: http://fiio.net/news/index.aspx?ID=100000099438859&page=1

 

Jutro go sprawdzę, ale nie wygląda na to, żeby coś się miało zmienić w kwestii baterii.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy opłaca się kupić Fiio, biorąc pod uwagę gwarancję (czyli ewentualną wysyłkę) w tym miejscu?

 

http://www.mp4nation.net/fiio-x3-24-192-hifi-digital-audio-player-free-fedex-2-day-to-select-destination

 

Nie wiem również czy doliczają cło i ile by wyszło w sumie? Może ktoś tam kupował?

Cena wygląda bardzo interesująco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji wniosek nasuwa się taki, że to po prostu przeciętny player, do tego trochę za wysoko wyceniony. Nie wspomniałeś Maciek w ogóle o plikach hi-res, czy według Ciebie nie jest on wystarczająco szczegółowy żeby bawić się takimi plikami? Jednak producent chwali się i mocno podkreśla fakt odtwarzania muzyki w formatach bezstratnych.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki chwyt marketingowy. Nawet zniżkę do HDTracks dają. AK100 też się tym chwali i to jeszcze bardziej.

 

@Al999 - tego "WoW !" brakuje...A tak czekaliśmy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza, odtwarza - w pamięci jest przecież płyta Chesky 24/192, sprawdzałem jeszcze inne. Ja w ogóle jestem sceptykiem 24 bit, dla mnie to głównie marketing, więc nie uznaję specyfiki brzmieniowej X3 jako wady w kwestii plików Hi-Res. No chyba, że mówimy o jakiś 24 bitowych remasterach nastawionych na hiperszczegółowość, detale i przejrzystość brzmienia - tym "rozrywkowość" X3 może zaszkodzić.

 

Chyba się rzeczywiście spóźnili z X3 - tak jak wspominałeś, Lordzie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli to jednak odtwarzacz mp3... ale chyba wyższość flaców 16bit nad mp3 uznajesz? Te są już chyba uznawane za pliki hi-res.

 

Nie napisałem, że nie używam formatów bezstratnych. Polecam przekonwertować płytę 24 bit do 16 bit i sobie porównać na ślepo. Nasze uszy są za słabe na 24 bit, niestety :) Chociaż czasami fajnie obcować z 24 bit, mając świadomość, że jest tam mnóstwo materiału.

 

Tutaj ciekawy tekst na temat hi-res: http://xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testy baterii? Bo chyba nie doczytałem ich dokładnie, albo jakoś przypadkiem pominąłem..

 

Faktycznie tylko te 9-10h ? :o

Edytowane przez dMXyEYe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testy baterii? Bo chyba nie doczytałem ich dokładnie, albo jakoś przypadkiem pominąłem..

 

Faktycznie tylko te 9-10h ? :o

 

Pisałem gdzieś wyżej - wyszło mi 9h 30 min na FLAC z Fischer Audio Tandem, mało czasu na podświetleniu. Czyli tak jak zapowiadane, więc nie aktualizowałem tekstu. Jednak testy robiłem po trzecim ładowaniu, więc może się jeszcze zmienić. No i FiiO obiecuje soft w którym zoptymalizują pobór prądu :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzucalem update. Nic nie psuje:) naprawia kwestie kolejnosci odtwarzania w przypadku alfabetycznego odtwarzania bo wczesniej po 1 bylo 11. A karte wrzucilem z roznymi rzeczami i nie bylo problemu. Acz nie byla to moja podstawowa karta jako ze 64gb odradzaja.

Edytowane przez Mercury
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na tę recenzję dużo czytałem w sieci o Fiio X3. Znalazłem gdzieś (ale teraz nie wiem gdzie, ponieważ nie przewidywałem, że będzie potrzebny) artykuł o zmianie WO na wyjściu. Co sądzicie o takim posunięciu. Jeżeli za pewne walory dźwiękowe głównie odpowiada WO. To może warto pokusić się o to.

Sama wymiana nie jest skomplikowana, tylko na jaki wymienić?

 

Znalazłem

http://www.head-fi.org/t/651769/fiio-x3-thread-full-review-http-www-head-fi-org-t-663600-impression-fiio-x3-high-fi-low-price/3000

Edytowane przez kwazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, nadmuchany balon? Z recki wynika, że taki se i pewnej części ciała nie urywa. Dla mnie w tej chwili to te hajendowe grajki powinny mieć obowiązkowo stream muzyki z neta. Myślę, że idziemy mocno w tę stronę i takie rozwiązanie aż się prosi w klocku za tyle kasy.

 

No ale nie ukrywam, że bym rzucił uchem na x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności