Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X3


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz zainstalowałem nowy firmware i widać różnicę(głównie w wydajności) w porównaniu do 2.16beta no i warto odpowiedzieć ze skala głośności dźwięku wzrosła z 60 do 120 i słucham go od 5min ale wydaje mi się jak by wokale trochę bardziej górowały nad resztą

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram FW 3.0. Są jakieś zmiany w kwestii dzwięku w stosunku do 2.14 beta?


---

1.Po pół godzinie odsłuchów stwierdzam, że FW3.0 gra tak samo jak FW2.14 Beta. Jednakowoż wydaje mi się, że wszystkie częstotliwości teraz grają równiej,ale jest to wydaje mi się kwestia efektu placebo.

2. Co do porównania X3 do X5 to pisałem o tym kilka postów wcześniej. Osoby które zakupiły X5 nie powinny obawiać się że wyrzuciły kasę w błoto.

3. W ostatecznej wersji nowego FW jednak usuneli korektor EQ znany z X5. Sam z niego nigdy nie korzystałem więc za nim nie tęsknię.

4. Narazie żadnych problemów nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Kolejna rzecz o której zapomniałem napisać poprzednio to szybkość przeskakiwania pomiędzy utworami - teraz jest naprawdę szybko. Utwór włącza się praktycznie w chwili przycisknięcia.

Xkarionx a jaka masz karte pamieci (firma class) i jak jest sformatowana?

 

Otagowana masz muzyke cala?

 

Zredagowane w Dallas City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SanDisk Ultra 64gb class 10 fat32 lagów brak. Przy dłuższych kawałkach 30 min. przeskakiwanie w połowie do następnego utworu. Dźwięk na moje ucho nie zmienił się, jest tak jak w betach, chociaż na head-fi piszą, że słyszą zmiany. Nie odtwarza AIFF chociaż FiiO podaje, że FW3.0 wspiera ten format. DSD nie mam jak sprawdzić, sprawdzał to ktoś? Korektora właściwie też nie używałem, nawet sprzętowego, więc jak dla mnie może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko, ma ktoś może tą muzyka startową którą fiio dostarcza wraz z odtwarzaczem? Kupiłem używaneog fiio a chętnie bym sobie tego posłuchał w dobrej jakości, wspomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od tygodnia mam FiiO X3 i generalnie jestem zadowolony. Mam tylko jeden problem. Z tego co zdążyłem wywnioskować FiiO X3 nie sortuje tracków w albumach po ich numerach zapisanych w tagach. Dla ludzi, którzy słuchają w trybie shuffle to pewnie nie problem, jednakże ja uważam, że artysta nie bez powodu ustawił utwory w danej kolejności, dlatego strasznie mnie to irytuje. Czy zna ktoś jakiś sprawdzony sposób, żeby to zmienić (coś w stylu programu, który generuje playlisty w mu3 na podstawie numerów w tagach) czy czeka mnie renamowanie wszystkich kawałków po kolei, żeby zaczynały się numerem, który mają oryginalnie na płycie?

EDIT:
Napisałem do FiiO w tej sprawie. Niestety X3 nie czyta tagów dot. kolejności utworów i sortuje je alfabetycznie. Rozwiązaniem jest ponazywanie poszczególnych utworów odpowiednim cyframi na początku nazwy. Dla wszystkich, którzy doświadczają podobnego problemu co ja polecam darmowy program TagScanner. Posiada on opcję masowego renamowania tracków na podstawie tagów. Zmiana nazwy dla 15 GB muzyki, którą akurat mam na moim X3 zajęła mi góra 2 minuty (jedynym warunkiem jest posiadanie kompletnie otagowanej biblioteki).

Edytowane przez borninthenorth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawił się nowy soft do X3. Dziwna sprawa jest taka że odkryto go jako wgrany domlłsnie w nowych dostawach X3, natomiast dopiero po kilku dnia joe na HF udostępnił go mówiąc że nie był on wogóle przewidziany do publikacji dla wszystkich i nie ma changeloga. Tak czy inaczej jest, nie nazywa się beta, oparty oczywiście o soft 2.2. z x5 i podobno wprowadza poprawę dźwięku. http://www.mediafire.com/download/a10k1fj7wbru181/X3_FW3.20.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ile jest wersji / rewizji odtwarzacza fiio X3 i czym sie różnią?

Dziś sobie taki kupiłem i różni sie troszke od tych które można znależć z sieci.

Metal (ramka) wokół wyświetlacza ma faktóre taką samą jak metal wokół przycisków a w sieci widziałem te ramki bez żadnej faktóry, po prostu gładkie i połyskujące.

Poza tym mam pudełko czarno-czerwone a nie biało czerwone jakich również pełno w sieci.

Zaraz po pierwszym włączniu sprawdziłem i mam FW 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Od tygodnia mam FiiO X3 i generalnie jestem zadowolony. Mam tylko jeden problem. Z tego co zdążyłem wywnioskować FiiO X3 nie sortuje tracków w albumach po ich numerach zapisanych w tagach. Dla ludzi, którzy słuchają w trybie shuffle to pewnie nie problem, jednakże ja uważam, że artysta nie bez powodu ustawił utwory w danej kolejności, dlatego strasznie mnie to irytuje. Czy zna ktoś jakiś sprawdzony sposób, żeby to zmienić (coś w stylu programu, który generuje playlisty w mu3 na podstawie numerów w tagach) czy czeka mnie renamowanie wszystkich kawałków po kolei, żeby zaczynały się numerem, który mają oryginalnie na płycie?

EDIT:

Napisałem do FiiO w tej sprawie. Niestety X3 nie czyta tagów dot. kolejności utworów i sortuje je alfabetycznie. Rozwiązaniem jest ponazywanie poszczególnych utworów odpowiednim cyframi na początku nazwy. Dla wszystkich, którzy doświadczają podobnego problemu co ja polecam darmowy program TagScanner. Posiada on opcję masowego renamowania tracków na podstawie tagów. Zmiana nazwy dla 15 GB muzyki, którą akurat mam na moim X3 zajęła mi góra 2 minuty (jedynym warunkiem jest posiadanie kompletnie otagowanej biblioteki).

 

Czy X5 też ma taką "przypadłość"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat był już poruszany. Jest wręcz odwrotnie - jako DAC gra lepiej i potwierdziło to kilku użytkowników ze mną łącznie. Co nie znaczy, że akurat tobie taka prezentacja dźwięku pasuje.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności