Skocz do zawartości

SoundMAGIC E10


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

http://forum.mp3store.pl/topic/80885-back-to-school-back-to-reality/ tutaj jest promocja

 

we Wro można je odsłucha i porównać z moimi prywatnymi Mee CC51, SP51, Shure Se215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słuchawki (SoundMAGIC E10 ) lepsze sa od Xears XGF500Pro :) maja mniej basu ale nie sa zamulone tak :)

Bardziej pasuje słowo "inne". Bo tą drogą od E10 dużo lepsze są Audeo bo też mają mniej basu i są dużo mniej zmulone. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki (SoundMAGIC E10 ) lepsze sa od Xears XGF500Pro :) maja mniej basu ale nie sa zamulone tak :)

 

One są inne... dużo zależy do źródła. W sumie to obie pary jakościowo mi się podobają, ale z drugiej strony nie trafiają w moje gusta. A koledze radzę na xearsy założyć hed16 bo inaczej nie da sie na nich słuchać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchawki (SoundMAGIC E10 ) lepsze sa od Xears XGF500Pro smile.gif maja mniej basu ale nie sa zamulone tak smile.gif

 

One są inne... dużo zależy do źródła. W sumie to obie pary jakościowo mi się podobają, ale z drugiej strony nie trafiają w moje gusta. A koledze radzę na xearsy założyć hed16 bo inaczej nie da sie na nich słuchać tongue.gif

hed16 są od nowości założone :) ale Faktycznie troszke źle sie wypowiedzialem E10 są inne i dla mnei one sa lepsze ale Xears XGF500Pro nie sa zle wygodniejsza sa napewno i bas wymiata do eletroniki napewno lepsze :) tak moim zdaniem E10 są iniwersalne jesli chodiz o ta pólke cenowa :) i dla mnie naj lepsze słuchawki jakie miałem ( nie bylo wiele niestety:( ale co raz lepiej ;)

Edytowane przez matys42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się że trafiłeś na słuchawki które Ci odpowiadają. :) Xears w moim odbiorze nie są w ogóle zamulone, E10 są to jasne słuchawki z wyeksponowaną górą, natomiast 500-tki mają ciemne matowe brzmienie, tą różnice nie nazwałbym zamuleniem, bo pod względem czystości grania jest bardzo podobnie. Obydwu parom nie da się odmówić swoistego uroku i właściwie jedne są lepsze od drugich w zależności kto na czym słucha i czego oczekuje. Dla mnie paradoksalnie Xearsy grają naturalniej, nie wiem może jestem przyzwyczajony do takiego brzmienia. E10 grają tak jakby "za dobrze" tzn słuchając muzyki na żywo inaczej odbieram dźwięki, na pewno ich granie może sprawiać radość. Mi osobiście lepiej się słucha na słuchawkach nausznych i dokanałowe to ostateczność, nawet nie chodzi o wygodę choć o to też, ale lubię "nauszny" sposób prezentacji dźwięku. Xearsy zbliżają się do takiego sposobu grania. A jeszcze bardziej zbliżają się do tego BcDD które zamierzam sobie zostawić. Już dawno przestałem postrzegać audio w kategorii "najlepszych produktów" domyślam się, że dla wielu fanów dokanałówek BcDD nei koneicznie muszą zagrać lepiej niż E10. Tak wygląda moja perspektywa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

.php

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /admin/sources/classes/class_localization.php on line 837

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /cache/lang_cache/2/core_public_global.php:1) in /ips_kernel/classAjax.php on line 323

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /cache/lang_cache/2/core_public_global.php:1) in /ips_kernel/classAjax.php on line 326

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /cache/lang_cache/2/core_public_global.php:1) in /ips_kernel/classAjax.php on line 327

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /cache/lang_cache/2/core_public_global.php:1) in /ips_kernel/classAjax.php on line 328

Mam pytanie odnośnie klipsa. Czy można go bezpiecznie zdjąć czy jest na stałe?

 

Kupiłem kilka dni temu te słuchawki ale boję się majstrować przy klipsie. Jeszcze coś się z kablem stanie i dopiero będzie :(

 

Klipsa można bezpiecznie zdjąć ,sam to zrobiłem ostatnio przed wysłaniem słuchawek na gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie odnośnie klipsa. Czy można go bezpiecznie zdjąć czy jest na stałe?

 

Kupiłem kilka dni temu te słuchawki ale boję się majstrować przy klipsie. Jeszcze coś się z kablem stanie i dopiero będzie :(

 

Klipsa można bezpiecznie zdjąć ,sam to zrobiłem ostatnio przed wysłaniem słuchawek na gwarancje.

 

Tylko z tego co widzę (a raczej kombinuję) trzeba dość mocno kabel zgiąć, bo tam wewnątrz dolnego "ramienia" klipsa jest taki haczyk. Zgiąć kabel i do góry całość kabla (nad haczyk) - dobrze myślę?

 

Co się stało z twoimi E10? W jaki sposób wysyłałeś na gwarancję? Poprzez importera/sklep?

Pytam tak na zapas - jakby z moimi się coś stało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie klipsa. Czy można go bezpiecznie zdjąć czy jest na stałe?

 

Kupiłem kilka dni temu te słuchawki ale boję się majstrować przy klipsie. Jeszcze coś się z kablem stanie i dopiero będzie :(

 

Klipsa można bezpiecznie zdjąć ,sam to zrobiłem ostatnio przed wysłaniem słuchawek na gwarancje.

 

Tylko z tego co widzę (a raczej kombinuję) trzeba dość mocno kabel zgiąć, bo tam wewnątrz dolnego "ramienia" klipsa jest taki haczyk. Zgiąć kabel i do góry całość kabla (nad haczyk) - dobrze myślę?

 

Co się stało z twoimi E10? W jaki sposób wysyłałeś na gwarancję? Poprzez importera/sklep?

Pytam tak na zapas - jakby z moimi się coś stało ;)

 

Trzeba się troszkę nakombinować żeby go zdjąć ale jest to w 100% wykonalne. Dobrze myślisz kabel trzeba zgiąć(nic mu się od tego nie stanie) ,do góry i wysunąć z haczyka. Ja kupowałem w mp4nation ,tam wysłałem na gwarancje (do Hong Kong :-) ) bo mi się rozkleiły ale oprócz tego były w pełni sprawne .Klips sobie zatrzymałem bo dość dobrej jakości jest :-). W ramach gwarancji dostałem nowe E10 . Pzdr

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam E10 od piątku tak więc się nie wypowiem co do trwałości kabla, muszę je trochę dłużej potestować dopiero będę mógł je jakoś obiektywnie ocenić.

Póki co nie mam z nimi żadnych problemów i grają świetnie.

 

Co do klipsa przy słuchawkach bo widzę, że temat poruszany wielokrotnie w różnego typu wątkach i coraz bardziej mnie to irytuje.

Z usunięciem klipsa schodzi ok 2.5 do 3 sekund :) Aby przypadkiem nie naruszyć/uszkodzić kabla szarpiąc go we wszystkie strony, należy czymś twardym np. śrubokrętem podwadzić ten haczyk który go przytrzymuje i wysunać spod niego kabel ot. cała filozofia. Niedługo powstanie chyba osobny temat dot. pozbycia się tego klipsa sądząc po ilości pytań/postów na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w najbliższym czasie zamierzam sobie kupić słuchawki dokanałowe. Póki co, mam problem w dokonaniu wyboru. Zastanawiam się również jaką półkę cenową wybrać ( czy mam sobie kupić normalne słuchawki za 100 - 130 zł które wydaje mi się że wzupełności mi wystarczą, czy dać się ponieść fantazjom i kupić coś za 150,190 zł ). Mam na myśli tutaj słuchawki soundmagic e10 które wg opinii mają wspaniały dźwięk, ale mam wątpliwości co do jakości wykonania kabelków. Tego problemu nie mają słuchawki jbuds j4 , ale tutaj z kolei nie wiem czy warto dopłacać ( byłbym wdzięczny jak ktoś mógł porównać te dwie pary słuchawek ) . Martwię się o jakość kabelków ponieważ biegam i dużo jeżdżę na rowerze, dlatego ważna jest dla mnie jak największa wytrzymałośc tych kabelków.

"Ale to są moje fantazje"- sęk w tym czy mam je realizować. Czy może wybrać jeden z tych dwóch modeli :

jbuds j3 albo może brainvawz m1. Tutaj nie wiem które lepiej grają, które bardziej opłaca się kupować.

A może macie własne propozycje?

Chętnie posłucham rad, i porównań pomiędzy wymienionymi przeze mnie modelami słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od niedawna E10. Kupiłem je jako alternatywę do nausznych PX100II, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Od zawsze myślałem, że bas PX100II jest klarowny - tak było do póki nie usłyszałem E10. Na tych słuchawkach każda piosenka brzmi dla mnie idealnie. W tym momencie PX100II leżą w szufladzie. Zaskakujące jest to że przy tak wyeksponowanym niskim tonie, góra i środek grają bardzo czysto. Słuchawki nie sprawiają wrażenia "zamulonych", są bardzo dynamiczne. W zestawie z COWONEM E2 sprawdzają się idealnie i świetnie do siebie pasują również pod względem designu (czarny e2 + czerwone e10). Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego kabla w SM E10, to jest on faktycznie cieńszy, ale nie zawsze jest to wyznacznik wytrzymałości, trzeba będzie trochę poczekać na opinie od faktycznych użytkowników tego modelu.

 

EndRej - cięzko będzie Ci doradzić, każdy z wymienionych modeli gra inaczej, jeżeli nastawiasz się na wytrzymałość to zwróć uwagę na kabel i gwarancję żeby była 2 letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza sie, Sound magic daję 12 miesięczną gwarancje - ale to jest gwarancja producenta. Ale wg. ustawy ( jakiejś tam ) sprzedawca ma obowiązek udzielenia gwarancji dwu letniej.

"Art. 10.
1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku."

 


Przy okazji może próbował ktoś realizować gwarancje w ten sposób ? (Tzn. mając gwarancje producenta - roczną, próbował zgłaszać gwarancje przed upływem 2 lat od daty sprzedaży )

Powiem szczerze że miałem taką sytuację że słuchawki zepsuły mi się w tej luce czasowej, ale nie zgłosiłem niezgodności towaru z umową ponieważ nie wiedziałem o tej ustawie.

 

Chętnie posłucham odpowiedzi na mój wcześniejszy post, może jeszcze ktoś się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności