Skocz do zawartości

Drugi W-ski Mini-meet


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szalenie ciekaw jak wyjdzie porównanie Cmoy'a i PA2V2 :)

W końcu PA2V2 jest prawie 2x droższy :)

Odpicuje Cmoya tak ,że PA2V2 nie będzie miał szans na zlocie :D

 

Mnie sie wydaje ze miedzy dobrze zrobiony cmoyem a pav nie

powinno byc jakichs gigantycznych roznic... chociaz podkreslam

tu slowo "wydaje". Bo w zyciu nie mialem ani nie uzywalem

zadnego wzmaka.

 

Zakup czysto spontaniczny, mialem nie kupowac zadnego

w ogole, ale przyszla wplata od klienta za E5c no i ... :)

 

Mialem wziac cmoya, ale co mi sie podoba to wlasnie to ze

laduje akumulatorki po podlaczeniu do ladowarki :)

 

Fajny ficzer na stronie, gosc prowadzi dokumentacje wszyskich

sprzedanych ampow.

 

Ever since the first amplifier was built I have been keeping an online

pictographic archive of the name and location of each amp's new owner.

Some owners even shared their own pictures, which is very kind. Each

amplifier has a unique serial number printed inside.

 

http://www.electric-avenues.com/audio6.html

 

I moglem go sobie obejrzec na zdjeciu przed wysylka do Polski :-)

 

#2942 i jak sie okazalo pierwszy amp sprzedany do naszego kraju

 

Moze za 5 lat sprzedam go 10 razy drozej jako unikat hihih

 

 

@Forza

 

Rob, rob, moze faktycznie zaczniesz sprzedawac te ampy :) Gosc od PAV z tego co widac

tez zaczynal od czegos dla siebie, a teraz calkiem niezle mu to idzie. Na przykald moj

zostal zamowiony wczoraj, a na stronie z lista ampow widze ze po mnie w ciagu jednego

dnia kupilo u niego juz kilka osob. Moj jest #2942, a na stronie widac ze ostatni sprzedany

ma numer #2947. 5 * 60 dolcow przez 1 dzien robi juz jakas ladne kwote, nawet uwzgledniajac

koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie:

 

CMOY i PA2V2 kosztują dokładnie tyle samo O_o

 

Najtanszy CMOY na eBay-u to 45 USD + 15 USD przesyłka.

 

60USD kosztuje PA2V2 - a nawet 56 jak sie zrezygnuje z zasilacza (który pracuje tylko na 110V)

 

Ten CMOY robiony jest przez osobę, która zrobiła ich bardzo dużo.

 

Po prostu przy takich kwotach (rzędu 50 USD) jezeli przeyłka nie miesci sie w kopercie to jej koszt wysłanie z USA jest duży (zauważcie, ze w opisywanym przypadku to ponad 30% warości CMOY-a).

 

Dlatego porównywanie ceny CMOY-a Forzy i CMOY-a z USA nie ma sensu.

 

Gdyby Forza dostał gniazda wysokiej jakosci (np. takie jakie sa montowane w iA,iR) , kabelki też, gdyby kupił to w hurtowych ilościach to pewnie CMOY .... nadal kosztowałby 100 PLN tylko możnaby miec zaufanie do jakości wszystkich elementów.

 

Niektórzy z kupujących PA2V2 wymieniali kabelki, gdyz zapewniało to odczuwalną poprawę.

Nie mam na mysli patentów z wątku o audiofilach.

Sam chcialem uzyc przejsciowke "duzy jack - maly jack" z MM, gdyż jest mniejsza i zgrabniejsza od tej z GRADO. Ku mojemu zdziwieniu: 3 razy ciszej, przy niektorych ruchach trzeszczy.

 

A niby miala byc "wysokiej jakości" ;)

 

Ja popieram rodzimy przemysł (Forza_corp) i zamówiłem w tej korporacji "special limited edition".

 

Po pierwsze mam juz namierzone "odlotowe" pudełka, po drugie uzgadniam niższą moc (i jedną baterię) w celu obniżenia: wagi i wymiaru CMOY-a. Moze kos ma zbędna obudowę do H120 ? :lol:

 

Szukam pudelka, które mógłbym nosić na "smyczy" - chociaz i tak zakladam słuchanie z CMOY-em w domu.

 

Ale i tak wymyslam paten - KARMA przy pasku, AMP na szyi, HD595 na uszach :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z kupujących PA2V2 wymieniali kabelki, gdyz zapewniało to odczuwalną poprawę.

 

To nie o to chodzi. Z tymi kablami to gosc/producent sam przyznal ze dostal jakas felerna partie

kabli inter-connect (line in/out). Po tej wpadce zmienil dostawce i juz jest gites. Teraz daje jakies

kable dobrej firmy (zapomnialem nazwy), ktore w detalu chodza po 15$ sztuka. Kupil je oczywiscie

hurtem taniej.

 

Dobry interconnect na headroom.com kosztuje podobnie.

 

Ale i tak wymyslam paten - KARMA przy pasku, AMP na szyi, HD595 na uszach laugh.gif

 

To ja zamawiam Cie na swieta... zamiast choinki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie właśnie gniazda jack mnie męczą ... są dobre konstrukcyjnie ,ale niestety dosyć kruche. Jak ktoś znajdzie jakieś porządne mocowane do obudowy to niech da mi znać :)

 

O resztę komponentów się nie martwię :P

 

...Kondensatory Panasonic

...Rezystory Philips

...Potencjometr ALPS (made in japan :) )

 

Tak więc o resztę się nie martwię ,tylko o te jacki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie właśnie gniazda jack mnie męczą ... są dobre konstrukcyjnie ,ale niestety dosyć kruche. Jak ktoś znajdzie jakieś porządne mocowane do obudowy to niech da mi znać :)

 

O resztę komponentów się nie martwię :P

 

...Kondensatory Panasonic

...Rezystory Philips

...Potencjometr ALPS (made in japan :) )

 

Tak więc o resztę się nie martwię ,tylko o te jacki :)

 

napisz do autora pa2v2, bardzo mily gosc, pewnie Ci cos doradzi :)

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi. Z tymi kablami to gosc/producent sam przyznal ze dostal jakas felerna partie

kabli inter-connect (line in/out). Po tej wpadce zmienil dostawce i juz jest gites. Teraz daje jakies

kable dobrej firmy (zapomnialem nazwy), ktore w detalu chodza po 15$ sztuka. Kupil je oczywiscie

hurtem taniej.

 

To wasnie o to chodzi :P :P :P O tym pisalem.

 

Najlepiej mieć dobre komponeny - a te najlepiej zamawiać/kupować całymi partiami.

Inaczej taki amp kosztowałby dwa razy tyle.

 

Co do meet-u. Ja mam nadzieję zobaczyć, czy X5+CMOY+HD595 zagra podobnie jak KARMA+HD595

 

Jak tak to jest to dobra alternatywa dla "oldchoolowej" KARMY. I do tego na gwarancji (X5 2 lata, CMOY Forza_corp - wieczysta gwarancja).

 

Ciekaw jestem wpływu CMOY-a na IEM. Zwłaszcza na UM2, które mni się nie podobały ale GETZ umie je obłaskawić jakimis gadzetami i/lub EQ.

 

Ew wpływ CMOY-a na tansze słuchawki EP, PX100. Na KARMIE PX100 grają ładnie (dzięki mocy tego DAP-a). Wydaje mi się ze CMOY pomógł PX100 na innych testowanych urządzeniach (kulka, ifp,U2)

 

Pozdrawiam

 

PS. Co do choinki to zrezygnowłem z "neonowego" i "mrugającego" podświetlenia CMOY-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie właśnie gniazda jack mnie męczą ... są dobre konstrukcyjnie ,ale niestety dosyć kruche. Jak ktoś znajdzie jakieś porządne mocowane do obudowy to niech da mi znać :)

 

O resztę komponentów się nie martwię :P

 

...Kondensatory Panasonic

...Rezystory Philips

...Potencjometr ALPS (made in japan :) )

 

Tak więc o resztę się nie martwię ,tylko o te jacki :)

 

napisz do autora pa2v2, bardzo mily gosc, pewnie Ci cos doradzi :)

 

K.

 

Z USA każdy głupi może sprowadzić dobra jacki montowane do obudowy ,tylko ,że przesyłka kilkakrotnie przebije ich cene :)

 

jc-114.jpg

 

Znalazłem takie ,wyglądają na solidne ale nie będe płacić 12 zet za przesyłkę aby zamówić 4 jacki za 4zł :)

 

BTW. Zaopatrzyłem się wreszcie w porządne baterie - Duracell ProCell :) Koniec z "Maxy" z bazaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie ,wyglądają na solidne ale nie będe płacić 12 zet za przesyłkę aby zamówić 4 jacki za 4zł :)

 

Zamawiaj - zwracam koszta - pod warunkeim ze do mojego egzemplarza je zainstalujesz.

 

Jak po meetcie sie okaze ze CMOY is teh best -> to moze bedziesz zamawial 40 jackow do 20-tu CMOY-ów

 

Wtedy koszt transportu będzie mniej znaczący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem takie ,wyglądają na solidne ale nie będe płacić 12 zet za przesyłkę aby zamówić 4 jacki za 4zł :)

 

Zamawiaj - zwracam koszta - pod warunkeim ze do mojego egzemplarza je zainstalujesz.

 

Jak po meetcie sie okaze ze CMOY is teh best -> to moze bedziesz zamawial 40 jackow do 20-tu CMOY-ów

 

Wtedy koszt transportu będzie mniej znaczący :)

 

Klient nasz Pan :) Jak znajde odpowiednie częsci to ci dodatkowo zamontuje wejście na zasilacz :) (jeśli oczywiście chcesz :P)

 

Zamówienie złoże jak wróce z serwisu iAudio :)

 

BTW. Znalazłem jeszcze ciekawsze jacki :)

 

lum-klb4.jpg

 

Wyglądają na jeszcze bardiej solidne :) i kosztują też "solidniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam dostep do takich jackow jak daliscie zdjecia tylko w polsce.

 

W ogole moge zamowic niektore czesci do paru cmoy po nieco nizszej cenie niz jest w sklepie, ktory gdzies przytoczyl forza, ale ktos musialby sie podjac budowy i musialoby to byc wiecej niz jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nasz Pan :) Jak znajde odpowiednie częsci to ci dodatkowo zamontuje wejście na zasilacz :) (jeśli oczywiście chcesz :P)

 

Zamówienie złoże jak wróce z serwisu iAudio :)

 

BTW. Znalazłem jeszcze ciekawsze jacki :)

 

Wyglądają na jeszcze bardiej solidne :) i kosztują też "solidniej"

 

A ile te kosztują ?

 

Moze Piroko cos zalatwi ;)

 

Generalnie zdaje się na Was - byleby wszystko było "solidne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam dostep do takich jackow jak daliscie zdjecia tylko w polsce.

 

W ogole moge zamowic niektore czesci do paru cmoy po nieco nizszej cenie niz jest w sklepie, ktory gdzies przytoczyl forza, ale ktos musialby sie podjac budowy i musialoby to byc wiecej niz jeden

 

Ja tez mam do nich dostęp :) Są dostępne na TME za 3zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie forza, skoro masz konto w tme, to moze by tak zlozyc nieco wieksze zamowienie na wiecej cmoy? bo ja moze bylbym zainteresowany, tylko musialbym rozstrzygnac kwestie finansowa - czy sie wyrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie forza, skoro masz konto w tme, to moze by tak zlozyc nieco wieksze zamowienie na wiecej cmoy? bo ja moze bylbym zainteresowany, tylko musialbym rozstrzygnac kwestie finansowa - czy sie wyrobie

 

Nie ma problemu. Zamówiłbym z TME częsci w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności