Skocz do zawartości

Drugi W-ski Mini-meet


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Odbył sie drugi mini meet.

 

Co prawda nie tak jakbym chciał. Akurat zdarzyło sie ze byłem w centrum W-wy i zaproponowałem Forzy i ZygmunT-owi spotkanie.

 

Miło było poznać, przepraszam za warunki. Jedak w Wesołej jest dużo przyjemniej.

 

Centrum W-wy bez klimatyzacji - nie są to idealne warunki do testowania.

 

Dodatkowo miałem nadzieję na pewien "luz" w jednej z moch prac. Niestety - mocno sie przeliczyłem :(

 

Posłuchałem ........ Forzy i Zygmunt-a. Zamieniłem z nimi kila zdań.

 

Mam nadzieję, ze KARMA sie podobała, chociaż wydaje mi się, że dla Forza preferuje mniejsze i lżejsze playery. Trzeba pamietać ze KARMA ma stosunkowo dużą baterię (chyba dwa razy po 800). I to ona głownie decyduje o ciężarze tego odtwarzacza. Nic co ma taką moc i ma grać 10 godzin nie może mniej ważyć :(

 

Nie posłuchałem ale sądząc z reakcji Zygmunt-a, Cmoy Forzy daje bardzo dobre efekty.

 

Zapisuję sie (PIERWSZY) w kolejce po egzemplarz z niższą mocą. Mam nadzieję, ze dostarczę Forzy pudelko. Chyba wiem, gdzie zdobyć takie "odlotowe".

 

Zygmunt (i chyba Forza) odnotowali jeszcze wiekszą poprawe dzwieku na KARMA+CMOY+HDD595 -> tak mi się wydawało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem ........ Forzy i Zygmunt-a. Zamieniłem z nimi kila zdań

 

To był dopiero wartościowy odsłuch :P

 

Zygmunt (i chyba Forza) odnotowali jeszcze wiekszą poprawe dzwieku na KARMA+CMOY+HDD595 -> tak mi się wydawało.

 

I dobrze ci się wydawało :) To tak jakby Cmoy podbił jeszcze efekt ,który dawała "mocna" Karma po podpięciu jej do HD'ków i PX'ów

 

Wiem już jaki będzie mój następny zakup - HD555/595 :P Słuchawki graja po prostu świetnie. Takiej neutralności brzmienia dawno (kiedykolwiek ? :P) nie słyszałem. Jednak mimo niskiej impedancji jak dla mnie wzmak do TAKICH słuchawek jest "must-have". Po podłączniu ampa (po częsci Karmy też :) ) Sennki zdecydowanie ożywają ,otwierają się i przekazują słuchaczowi to co mają najlepsze do zaoferowania. W porównaniu z PXami najbardziej zaskoczyła mnie w nich scena ,szczegółowość (większa niż w Etkach) i w szczególności gitarrry :D Ciepłe brzmienia gitar rozlewały się niczym promienie wschodzącego słońca :P Niesamowite wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało - z waszych dyskusji.

 

Dlatego podtrzymuję swoją ofertę: PIERWSZY w kolejce do CMOY-a (tego o niższym wzmocnieniu).

 

Czy przy kolejnych egzemplarzach przewidujesz, ze zrobisz cos lepiej, inaczej.

 

Jakie mogą być najmniejsze wymiary pudelka ?

 

I czy taki o mniejszej mocy chodziłby na jednej baterii ?

 

 

To był dopiero wartościowy odsłuch

 

Zgadzam się :)

 

Najzabawniejsze jest to, ze ZygmunT-a poznalem od razu pamietając jego zdjęcie ze znanego wątu 'Wez sie i pokaz", które zobaczylem jakies 2 miesiace temu a Forze poznalem po włosach (powiedzmy fragmencie głowy) zapamietanym ze zdjęcia "ER6 live". Takze z moją pamiecią jeszcze nie jest tak źle.

 

Pozdrawiam

 

PS.

 

Mam nadzieję, ze mój ulubiony DAP sie Wam podobał. Jest moze "dziwny" i taki "oldstylowy" ale jak dla mnie to ładnie gra i jego moc daje juz mozliwośc podpinania różnych słuchawek.

 

Forza - mozliwe, ze gdybyś nie miał wrażenia "zbyt głośnego słuchania" na KARMIE przy volume 18 to tez poczułbyc tę ciepłotę gitar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało - z waszych dyskusji.

 

Dlatego podtrzymuję swoją ofertę: PIERWSZY w kolejce do CMOY-a (tego o niższym wzmocnieniu).

 

Jeszcze dzisiaj obydwa będą miały niższe wzmocnienie :) To kwestia przelutowania 2 rezystorów ,a efekt zabiegu jest z moich doświadczeń - bardzo dobry :)

 

Jeśli chodzi o jedną baterię zamiast dwóch to też - kwestia 2 minut z lutownicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wielkie dzięki Ogórkowi za zorganizowanie spotkania :)

 

Spotkanie było fajne ale Ogórek chyba na nim mało co skorzystał .....

 

Co do wrażeń :

 

Hd 595 - świetne słuchawki - w zasadzie nie słyszałem jeszcze bardziej zrównowarzonych, nie posiadają typowych wad tańszych słuchawek tego typu czyli albo za mulisty bas, albo metaliczna góra - tu wszystko jest takie jak powinno być przy czym żadne pasmo nie "zasłania" drugiego - słuchanie na nich to czysta przyjemność :) Co ciekawsze wszystkie obecne playery udźwigły Karme - iaudio u2, Ifp i qooolqa. Ifp i iaudio miały jeszcze spory zapas mocy, qoolqa jakby tylko troszeczke słabiej. Na iaudio i ifpie dźwięk na podobnym EQ ale bez zbędnych przekoloryzowujących efektów typu mach3, bbe, itd ..... Qolka minimalnie gorszy dźwięk wg mojej opiniii mimo wszystko. Oczywiście najlepszy efekt był na karmie - jednak ta moc daje odpowiednią dynamikę do tego typu odsłuchu :)

 

 

Karma - muszę powiedzieć, że bardzo fajny player, który w zasadzie ma tylko dwie jakieś poważniejsze wady. Pierwszą z nich jest grubość - nie da się ukryć - karma jest gruba - odbija to sobie na "kwadratowym" krztałcie - dzięki czemu jest chyba trochę krótsza niż ipod video czy X5. Drugą wadą jest jak dla mnie jedna niewygodna rzecz w menu. Mianowicie jest to to, że gdy np chcemy sobie wyszukać ulubionego artystę jedziemie kolejno po pierwszych literach ( A, B, C, .... ) i gdy dochodzimy do Z chciałbym ( przynajmniej dla mnie wygodniejsze by było ) jakby karma jechała od początku ( czyli znowórz A, B, C, .... ) tymczasem musimy się wracać do samej góry przez wszystkie pozycje ... Tak jest w każdym menu. I to w zasadzie chyba koniec wad :).

Karma sprawia solidne wrażenie - nie jest takim artefaktem delikatności jak ipod, powiedziałbym, że karma pod wzgledem wykonania budzi zaufanie. Nawigacja po kółku - bardzo fajny i wygodny pomysł. Dźwięk naprawdę dobry - jedynie gdy podpiąłem porty musiałem trochę nagrzebać trochę w EQ bo dźwięk był kompletnie bezbarwny - pomogło ustawienie ala IFP ( i wszystko potem było naprawdę super ) :) Co ciekawsze - modyfikacja słupków od eq nie daje takich "różnic" w dźwięku jak to jest w przypadku innych marek takich jak iaudio czy iriver. Prawdziwa potęga Karmy tkwi za to w tym, że oprócz wysokości słupków mozemy sobie skorygować do każdego z nich które pasmo ma reprezentować - Jak dla mnie bomba - daje to naprawdę bogate możliwości w korekcji dźwięku i zabawę na długie wieczory ( której Ogórek jak narazie się jeszcze nie podjął ). Karma brzmiała świetnie na każdych słuchawkach.

 

Forza przytargał ze sobą dwa cmoye, z których jeden po półgodzince sobie w najlepsze wysiadł. Na Cmoyu moim skromnym zdaniem najwięcej zyskała qoulka - to jest dźwięk najbardziej zyskiwał na przestrzenności. Cmoy dawał także dobrego kopa wszelkim odmianom P..100 ( a było ich trochę :) ). Natomiast fatalnym efektem jak dla mnie była konfiguracja KPP + Cmoy - porty pokazują swoją najlepszą barwę przy mocy, którą zapodaje im playerek. Z Cmoyem stawały się jakieś takie bełkotliwe .....

Fajnie brzmiało połaczenie Karma + cmoy + Hd595 - dźwięk był dużo bardziej żywszy niż bez niego ( aczkowliek nie można powiedzieć, że konfiguracji Karma + hd595 czegoś brakowało ).

 

Na stole wylądowało też pare odmian sanków z niższej półki - były to standartowe pxy100 Ogórka, moje pmxy100 i szpanerskie pxy100 Forzy z plakietkami "iRiver" i żółtymi gąbkami do zmywania zamiast nauszników - jako, że w pokoju było naprawde duszno i pot z nas lał się strugami ta ostatnia konfiguracja była naprawde ciekawa :D ......

Różnice między Px100 (Ogórka) a pmx100 polegały głownie na tym, że pmxy trochę bardziej przylegają do głowy, przez co brzmienie może wydawać się nieco inne - w rzeczywistości brzmią tak samo ( tzn jak by lekko przycisnąć pxy do głowy to brzmiały by dokładnie tak samo jak pmxy ). Pxy ala zestaw do zmywania dzięki swojej przeróbce dźwiękiem imititowały pełnowymiarowe słuchawki do 200zeta - tzn większa odległość od ucha powodowała, że dźwięk w nich się trochę inaczej rozchodził, ale nie uciekał bo nadal była "izolacja" w postaci materiałów do czyszczenia naczyń - eksperyment ciekawy i chybawarto go wykonać w domowym zaciszu ( polecam mimo wszystko CZARNE gąbki !!!! )

 

To chyba na tyle wrażeń - chyba o niczym nie zapomniałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie ladnie :) Widze same plusy.

 

Ja musze sie przyznac ze mam ostatnio faze negacji HD595... jakos nie moge ich dluzej sluchac, boli mnie glowa, irytuje mnie to ze m zakrywaja cale uszy i w ogole przy dluzszym sluchaniu czuje sie jakos dziwnie...

i odczuwam ulge kiedy je zdejmuje. Zjawisko nijak sie ma do dzwieku i w ogole... typowo osobnicze.

 

Jakbyscie skrobneli jeszcze cos wiecej na temat Karm + HD595 ze wzmakiem i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie ladnie :) Widze same plusy.

 

Ja musze sie przyznac ze mam ostatnio faze negacji HD595... jakos nie moge ich dluzej sluchac, boli mnie glowa, irytuje mnie to ze m zakrywaja cale uszy i w ogole przy dluzszym sluchaniu czuje sie jakos dziwnie...

i odczuwam ulge kiedy je zdejmuje. Zjawisko nijak sie ma do dzwieku i w ogole... typowo osobnicze.

 

Jakbyscie skrobneli jeszcze cos wiecej na temat Karm + HD595 ze wzmakiem i bez.

 

No faktycznie - hdki na upały moga nie być najlepsze ale wystarczy pomieszczenie z normalną temperaturą pokojową i chyba powinno być wporządku.

 

Co do dźwięku cmoy/ bez cmoy - trochę trudno to opisać. napewno dla niewtajemniczonych cmoy nie daje tego, że ze słuchawek robimy sobie kolumne stacjonarną - słuchamy na tej samej głośności ( a przynajmniej podobnej ). To dla wiekszości osób chyba powinno byc zresztą tutaj oczywiste :) Z cmoyem jak pisałem wcześniej dźwięk stawał się jeszcze bardziej przestrzenny o ile moża tak napisać oraz wyraźniejszy. Trudność w wyrażnie opinii polega na tym, że trudno skontrastować to na zasadzie : bez cmoya źle / z cmoyem dobrze. Właśnie chodzi, o to, że jest : baardzo dobrze bez cmoya/ z cmoyem jeszcze lepiej .....

 

Narazie brakuje mi słów jak to opisać - musiałbym się głębiej nad tym zastanowić ale może Forza coś skrobnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie ladnie :) Widze same plusy.

 

Ja musze sie przyznac ze mam ostatnio faze negacji HD595... jakos nie moge ich dluzej sluchac, boli mnie glowa, irytuje mnie to ze m zakrywaja cale uszy i w ogole przy dluzszym sluchaniu czuje sie jakos dziwnie...

i odczuwam ulge kiedy je zdejmuje. Zjawisko nijak sie ma do dzwieku i w ogole... typowo osobnicze.

 

Po pierwsze - moze przesadzasz z głośnością. 18 jest naprawde wystarczające nawet na Hd595

Forza dzisiaj sluchał na 13-scie (chyba potem pogłosnił do 15-tu)

 

Po drugie - moze ty jakiś "odwrotny" jestes :lol: Zazwyczaj ludzie "cierpią" tak po IEM-ach.

A tu prosze - raf cierpi od monitorowych

 

Po trzecie - może masz gorąco w pokoju - ale to też nie powinno dawać takich odczuć ;)

 

Po czwarte - znaleźć kupca ?

 

Pozdrawiam

 

Po pierwsze to wielkie dzięki Ogórkowi za zorganizowanie spotkania :)

 

Spotkanie było fajne ale Ogórek chyba na nim mało co skorzystał .....

 

Gdyby spotkanie sie nie odbyło:

 

- nie posłuchałbym waszych opinii

- nie napaliłbym sie na CMOY-a :):(

- nie poznałbym was

 

A tak same korzysci :)

 

Druga runda w Wesołej - będzie znacznie chłodniej - zrobimy ją -> jak Forza otrzyma X5

 

Jakby się baaaaaardzo przeciągało to moze zbiegnie sie z wizytą "kopaczmopa" i pozycze na meet GRADO.

 

Pozdrawiam

 

PS. I mam nadzieję do tego czasu porozumiec sie z Forza na temat CMOY-a.

Juz nawet wymyslilem ze zdobede obudowe do H120 i w niej będzie siedział CMOY O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie...nic z tych rzeczy, ja tu raczej podejrzewam jakies ogolnie zle samopoczucie, ktore sluchanie muzyki na sluchawkach tylko nasilalo. Po prostu jakos draznily mnie wysokie i niskie dzwieki... az nie moglem wytrzymac...

 

Chociaz, ale to juz tak nawiazujac "kokieteryjnie" do tego co napisales, cos w tym jest, ze jak sie czlowiek przyzwyczai do IEM, to naturalnym dla niego jest ze ma cos w uszach niz cos ma na uszach.

 

W twoim przypadku pojawia sie z kolei tendencja w druga strone :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zdziwił mnie fakt ,że po przyjściu do domu odpaliłem kompa i mimowolnie powędrowałem na Ebay i wpisałem do wyszukiwarki "rio karma" :D

 

Możliwe jak dostane z powrotem X5 z servisu to wyląduje w komisie :) ,ale jeszcze musze przemyśleć te 28mm :)

 

BTW. 2-gi Cmoy wysiadł ,bo baterie "Maxy" się wyczerpały :P

 

Jak jest z baterią do Karm? Łatwo je wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zdziwił mnie fakt ,że po przyjściu do domu odpaliłem kompa i mimowolnie powędrowałem na Ebay i wpisałem do wyszukiwarki "rio karma" :D

 

Możliwe jak dostane z powrotem X5 z servisu to wyląduje w komisie :) ,ale jeszcze musze przemyśleć te 28mm :)

 

BTW. 2-gi Cmoy wysiadł ,bo baterie "Maxy" się wyczerpały :P

 

Jak jest z baterią do Karm? Łatwo je wymienic?

 

Spokojnie, spokojnie. Proponuje drugie spotkanie z X5. Posluchasz X5, KARMY, GRADO, HD595, CMOY-a.

 

Wtedy będziesz miał pewność :)

 

Co do wymiany baterii - jeszcze tego nie robiłem ;)

 

Mało jest o tym wątków. Gdziesik, kiedys znalazlem -> ale doszedlem do wniosku ze w razie "wojny" kupie granat do KARMY na "paluszki" albo podłaczę ją na stałe do stacji i do wieży i kupie drugą :lol:

 

Bo to jakas niestandardowa bateria, składająca się z dwu po 800 lub 900 (nie pamiętam).

 

Znam osobę w USA, która wkłada do KARM dyski 40, 60 GB i baterie od iPoo (ale tylko 900 bo ta oryginalna, przy wiekszym dysku -> nie wejdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę w USA, która wkłada do KARM dyski 40, 60 GB i baterie od iPoo (ale tylko

900 bo ta oryginalna, przy wiekszym dysku -> nie wejdzie)

 

No tak nie do konca, bo gosc sprzedaje tez Karmy z duzymi dyskami i bez mniejszej

bateri czyli z oryginalna...

 

Jak bedziecie robili drugi meet to prosze o info z wyprzedzeniem chetnie sie wybiore ponownie,

tylko moze poczekajmy az przyjada E500, bedzie wiecej nowosci do testowania.

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie robili drugi meet to prosze o info z wyprzedzeniem chetnie sie wybiore ponownie,

tylko moze poczekajmy az przyjada E500, bedzie wiecej nowosci do testowania.

 

Co ty ? Rok czasu nie będziemy czekac :P

 

Nic nie stoi na przeszkodzie zrobić kolejny - jak bedziesz miał E500.

 

Tylko ja jestem dobrym obserwatorem i mysle, ze Forza chcialby porównac X5 -> jak tylko wróci z serwisu.

 

Ja podtrzymuje termin w drugiej połowie lipca (czyli gdzies tak za miesiąc).

 

Kopaczmopa chcial posłuchac róznych sluchawek. Jak nie będziesz miał E500 to mozesz przyjechac bez nic lub na kolejny meet.

 

Pozdrawiam

 

PS. Mam nadzieje ze na takim meetcie dużo zyskują uczestnicy a potem forum.

 

Nie ma to jak porównac cos na spokojnie i wymienić się opiniami.

 

Mysle za na 4 meet "zwalimy" się do KSY do mp3store. Zamkniemy sklep i rozpoczniemy testy :lol:

 

Do tego czasu dobrze by było jakbmy mp3store wprowadziło sansę do sprzedazy.

 

Bysmy porównali dzwiek i zobaczyli czy np. dozucenie CMOY-a za 100 PLN poprawia wybitnie jego jakość.

 

Kurcze, moze rozkrecic firme produkująca CMOY-e ;) Tylko niech lepiej Forza pójdzie na studia.

Bo jak zostanie prezesem Forza_Cmoy_corp w wieku 18 lat to juz na zadne studia nie pójdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie robili drugi meet to prosze o info z wyprzedzeniem chetnie sie wybiore ponownie,

tylko moze poczekajmy az przyjada E500, bedzie wiecej nowosci do testowania.

 

Co ty ? Rok czasu nie będziemy czekac :P

Nic nie stoi na przeszkodzie zrobić kolejny - jak bedziesz miał E500.

 

Tylko ja jestem dobrym obserwatorem i mysle, ze Forza chcialby porównac X5 -> jak tylko wróci z serwisu.

 

Ja podtrzymuje termin w drugiej połowie lipca (czyli gdzies tak za miesiąc).

 

Moze byc, byleby przed 1 sierpnia, bo wtedy wyjezdzam na dwa tygodnie :)

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, moze rozkrecic firme produkująca CMOY-e ;) Tylko niech lepiej Forza pójdzie na studia.

Bo jak zostanie prezesem Forza_Cmoy_corp w wieku 18 lat to juz na zadne studia nie pójdzie :(

 

Forza_corp - I like it! :D

 

Bez przesady :P Całego Cmoya razem z caseworkiem można zrobić w ok.4-5h , więc nie widze przeszkód na rozkręcenie biznesu :D

 

Dam drugiego Cmoy'a na allegro od 1zł zobaczymy czy będą chętni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostszego - składacie się ,zamawiacie kita na mój adres i na zlocie będzie taki wzmak :P

 

Ale w czym on jest lepszy, gorszy od CMOY-a.

 

Na forum head-fi nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ktory amp jest dobry.

 

Jedni wychwalaja CMOY-a, ze przy niskiej cenie daje dobre rezulataty. Inni twierdzą, ze wykonanie jest rozne i duzo zalezy od producenta ;)

 

Dlatego niektorzy proponują PA2v2 - jako prawie fabryczny i stosunkowo tani Amp.

 

Duzo pochlebnych recenzji zbiera Xin ale to KOSMOS cenowy.

 

Pamietam ze iRiverman byl "rozczarowany" Holdegronem (a to niebagatela 300 PLN).

(cytując z Pamięci to na zestawie H120+HD595 -> nie słyszal róznicy z Holdegronem i bez)

 

Gdzie zarowno Forza i ZygmunT byli pod wrazeniem CMOY-a.

Tylko juz teraz nie pamietam, czy z kazdym playerem było dobrze i kazdymi słuchawkami, czy tylko z KARMĄ najlepiej - to juz muszą się wypowiedziec Forza i ZygmunT

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tam ,ale mam 100% pewność że przez normalne wyjście słuchawkowe . :)

 

Swoją drogą te meety rozpętują prawdziwe szaleństwo zakupowe.

 

Już myślałem że wszyscy zaczniemy uskuteczniać monokulturę

> Rio Karma +Sennheisery HD 595 + LAZIOCMOY -e :D

- i nie będzie już po co orgnizować przyszłych spotkań.

 

A tu zerknałem na sygnaturę Rafa - i co widzę ??? > PA2V2 (inc) :D

pa2v2_index.jpg

 

Już się cieszę na konfrontację wzamcniaczy- choć pod wzgledem estetycznym

w porówniu niebieskim pudełkiem Lazio , ten surowy, industrialny design PA2V2

nie ma raczej szans . ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do strony producenta. Jesli kogos interesowaloby zamowienie

to najlepiej bezposrednio u autora (placi sie paypalem), amp kosztuje 56$

(wysylka w cenie). No i ma dozywotnia gwarancje :)

 

Jest o tyle fajny, ze amp zasilany jest dwoma paluszkami lub zasilaczem,

a jesli do srodka damy akumulatorki, to robi jednoczesnie po podlaczeniu

zasilacza za ladowarke. Dzieki czemu ladujemy jeden komplet akumulatorkow

do srodka i mamy spokoj na dluzszy czas.

 

http://www.electric-avenues.com/amplifiers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szalenie ciekaw jak wyjdzie porównanie Cmoy'a i PA2V2 :) W końcu PA2V2 jest prawie 2x droższy :)

Odpicuje Cmoya tak ,że PA2V2 nie będzie miał szans na zlocie :D

 

A dożywotnią gwarę ja też mogę zapewnić :P

 

BTW. Już nie ma niebieskiego CMoya - dzisiaj będzie czarny mat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności