Skocz do zawartości

Recenzja DAP iRiver E300


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Zniechęciłeś mnie to odsłuchów :P Fajnie tło do zdjęć wybrałeś.

 

Dzięki - moje dziewczyny ;)

 

Powiem szczerze, że mam go jeszcze u siebie, a niedawno też dostałem swojego sonego... i jakość nie ciągnie mnie do e300 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brakuje tylko jednego kroku do Funu, a właściwie stoimy na progu." :)

Coś jak śladowe ilości orzeszków w batonie ?

 

"Warto dodać, że jest 30 presetów dźwięku + dwa własne EQ i SRS, niektóre są naprawdę ciekawe i potrafią zmienić dźwięk np z melodyjnego i rozmytego na dynamiczny - szczegółowy."

Efekty SRS są ciekawe, czy ustawienia EQ ?

Pytam, bo w innych iriverach z tymi efektami nie było najlepiej, a tutaj nie widzę wzmianki o złym SRS/WOW :D

 

 

 

w E30 SRS, to błąd, fatal error itd. itp. E30 po prostu na tym trzeszczy jak kiepskie radyjko pod linią wysokiego napięcia. :rolleyes:

 

+ za tło do zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak śladowe ilości orzeszków w batonie ?

 

właśnie :P

 

Efekty SRS są ciekawe, czy ustawienia EQ ?

Pytam, bo w innych iriverach z tymi efektami nie było najlepiej, a tutaj nie widzę wzmianki o złym SRS/WOW

 

I jedno i drugie. SRS nie robi wrażenia jest to po prostu kolejna różnica. SRS może poprawić dźwięk w bardzo słabych słuchawkach np w stockowych, po za tym nie wa większego zastosowania. Ogólnie można sobie dobrać dla siebie przyjazny dźwięk i ulega on poprawnie modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po mojemu nie poświeciłes należytej uwagi E300, po prostu nie odkryłes go. E300 to lekki powrót do magii iRivera. Wszystkim smakoszom dźwieku radze sie blizej zaznajomić z E300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, możliwe też, że nie miałem odpowiednich słuchawek. Jednak dawałem go posłuchać też innym osobom i miały podobne zdanie do mnie.

Jeśli mówisz o magii to wiąże się to też z oczarowaniem. Ja nie zostałem oczarowany i tyle. iRiver ma specyficzny dźwięk, charakterystyczny, poznałbym go bez widzenia playera. Ci którym podoba się takie brzmienie, mogą być zachwyceni E300.

 

Możliwe też, że za dużo się po nim spodziewałem i to wypaczyło mi jego obraz.

 

Czy chodzi model NWZ-E435 ze stopki?

 

Nie, wtedy go jeszcze miałem, chodziło o e453 (ten który jest teraz w komisie).E300 postawił bym wyżej nad e435, z kilku powodów. Choć oba grajki są równie interesujące.

 

Za to e453 i e300 mają wspólną cechę, też trzeba dobrać do nich odpowiednie słuchawki aby pokazały na co je stać. Jednak barwa i sposób graja sonego jest dla mnie przyjemniejszy i zaznaczam że jest to w dużej mierze kwestia mojego gustu. Ciężko je porównywać z obiektywnego punktu widzenia gdyż całościowo mają zupełnie inne cechy. Sony gra tak słodko, z wypukłym basem i wyraźną przestrzenią. E300 gra tak bardziej twardo z przestrzenią rozciągającą się na boki, bas jest przyzwoity ale nie ma takiej wypukłości sonego, z większym podbiciem wyższego basu (w stosunku do sonego). W sonym śrenica i góra to takie słodkie igiełki, a w E300 jest ich więcej. Gitary są bardziej mięsiste i dźwięk jest bardziej ocieplony (ciężko to określić lecz w porównaniu do sonego jest to takie trochę brutalne).

Żebyś usłyszał tą różnice musiałbyś sobie posłuchać Album Don Warda (jest na jamedo) - Dreaming. Zarówno na sony e435 jak i na e453 brzmi to bajecznie, a na E300 zagrałoby to dobrze, lecz bez magii (mówię tu o słuchawkach które miałem).

 

Przewagą E300 może być slot na kartę i odtwarzanie formatów flac co z pewnością wpłynie na lepszy odbiór muzyki w stosunku do sony, szczególnie przy lepszych słuchawkach. Jeśli jednak ktoś słucha muzyki w mp3 do 320kbps i używa średnich słuchawek to tym bardziej radzę posłuchać wszystkich tych grajków i samemu ocenić. Lecz ja bym wybrał Sony.

Edytowane przez noir7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam następcy P3 i w oko wpadły mi nowe irivery E300 i S100. Z tego co wyczytałem w recenzjach są to ciepłe grajki, więc powinny się zgrać z v-jays, prawda?

 

Następnie czy warto dopłacać 110 złotych do S100? ź : mp3store.pl, e300 2gb - 260 zł, s100 4gb -370 zł. Pojemność wbudowana nieznaczna, ponieważ mam kartę 8 GB.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności